İçerik değiştir

- - - - -

Babam için...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 89 yanıt verildi

#1 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 14.06.2006 - 18:14

seviyorum seni..
hem de annemin bile sevemediği kadar. annemin bile tahammül edemediği kadar aşığım ben sana. yoksun. yokum. ama yokluğumuzla anladık birbirimiz biz.
ne sen ne de ben isterdik böle olmasını. ama yapamadık birbirimizle. sen her lafa bizim zamanımızda diye başladıkça ben baş kaldırışlarımı dizginlemek zorunda kaldım.
bu babalar gününde sana upuzun bir ömür diliyorum.
hem biliyormusun seni çok özlüyorum...

(siz de yazın)
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 14.06.2006 - 18:29

Gittin...Bu hafta tam 26 sene oldu.. Hem babalar günü hem gittiğin gün, acı geliyor her ikisini beraber yaşamak..
Hiç anımız yok bende, niye giderken onları da silip götürdün ki? Yoksa kızarmıydım sana, ya da daha mı az severdim seni? Özlüyorum , her geçen gün daha çok özlüyorum...

Babalar günün kutlu olsun, bana yokluğunu yaşattıkları için, her yıl seni benden aldıkları gün hayat onlara cehennem olsun!!!

#3 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 14.06.2006 - 21:00

bu haftadan nefret ediyorum baba..yokluğundan ettiğimden fazla değil..
yokluğuna alışmışlığım sana olan dipsiz öfkemden , bırakıp gidişinden bilsem de kabullenmiycem hiç bi zaman.
minicikken gittin ilk, yıllarca bekledim seni, sonunda geldin bi yol bulduk anlaşmak için tüm o asiliğim içinde..
satrançta bilerek yenilirdin ya bana hep son gidişin de böyle oldu ..ben yendim sandım seni ama sen mat etmişsin çoktan....
saymıyorum yılları gidişinin ardından...çok baharlar geçti sanki asır gibi iliğime işleyen..
koca yılda bi bu ay dokunuyo kanıma sonra geçiyo endişelenme sen...
geçicek yine...geçicek...
geçicek...geçmeli...
sen geçtin ki...!

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#4 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 16:52

sana gelmeyi ne çok isterim ben aslında baba.
yine tavla oynamayı seninle..
tavla aslında bi yunan oyunudur diye türklere ateş püskürmeyi
annemin yaptığı başarısız tatlılarla yeniden seninle dalga geçmeyi
ne çok isterim
ama sen hala çok megulsün
belki hiç aklına bile gelmiyorum.
belki hiç pişman olmuyorsun bana yaptıklarından
belki hayatımı ne denli değiştirdiğinin farkında bile değilsin
seninle aynı dili bile konuşmuyorus artık
ne dilimiz ne dinimiz aynı
bana haymatlos! dediğin günü hatırlıorum da baba
ne çok istemiştim baba gönderme beni tekrar oraya demeyi ne çok istemiştim
ama hep aramızdaki duvarların; hatta uçurumların engel oldu bana
şimdiyse yapıcak hiç bişeyimiz kalmamış.
yarın babalar günü baba.
yanında olmayı ne çok isterdim
yine açmıycaksın telefonlarımı.
yine meşgul dedirticeksin sekreterine.
bu senin bayramın değil çünkü baba dimi?
neyse baba
kalbini kırmak istemiyorum bilirsin.
anneme söleme ama
seni ondan daha çok seviyorum biliyormusun baba?
yaptığın, yaşattığın onca şeye
kendini benden mahrum bırakmış olmana rağmen
seni ço seviyorum.
tika lé mu!
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#5 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 17:25

Belki sizden cesaret aldım bunu yazarken ama çokta emin değilim ben içimdekilerle yuzleşmeye hazır olduğuma.

Hayatımın Silik Geçmişi Hala Sölüyorum Ben Seni Çok Özlüyorum...

Nerden başlanmalı bilmiyorum, nerde bıraktım seni yada sen beni. Gerceklerle yuzleşmek deyince aklıma gelen hep seninle yüzleşmek oluyor. Her yalnışına her hatana hayatımdan sürekli aldığın gunlere rağmen seni okadar çok seviyorumki. Dokuzuncu sene nerdeyse gidişinin ardından. İlk zamanlar geliceksin diye beklediğim gunleri hatırlıyorum. Sonra senin içinde bulunduğun kaç hayalimi bozduğumu, kaç gece yatağımda kimse bilmesin diye sessiz hıçkırıklarla boğulduğumu hatırlıyorum. Şimdi ise hayatımın yuzde yetmişini adadığım ve kirletip sildiğim zamanı yaşıyorum sırtımda taşıyorum. Korkkularımın sahibi hayatımın varoluşu. Babacım ben herşeye rağmen her silik anıma her yıkılmış düşüme her unutulmuş zamana rağmen ben seni çok özlüyorum. Gelmenide istemiyorum yeni yıkılışlara hazır hissetmiyorum ruhumu bedenimi kendimi. Artık başlangıçlarda yapamıyorum hayata inat ben genede okadar kötü anıya rağmen gene seni düşünüyorum , özlüyorum , seviyorum.
Hiç bir zaman sarılmama izin vermediğin, hiç bir zaman iyigeceler öpücüğü almadığım yanağını düşlüyorum gene. Şu an nerdesin bilmiyorum ama herşeyden kendimden bile vazgecişim olduğun hayatım hala senin babacım. Bizi unuttuğuna inanmıyorum ama belkide seninde yüzleşmekten korktuğun hayatının silik bölümü bizdik bundandır.
Sana bu gunde her gün gibi sarılamıyorum.
Benden uzakta benim hayatımı benden alarak beni benden kopararak yaşadığın hayatına bu kadar kayboluş bukadar yitip gidiş deysin diliyorum. Seni seviyorum babacım seni cok seviyorum iyi olmanı sesin olmasada yuzun artk silinsede gözlerimden iyi olmanı diliyorum.
Bizi ara ara hatırladığın bir hayat ta olsa yaşadığın seni hala içinde tutan bir ailen olduğunu hissettiğini biliyorum. Ansızın aklıma gelişlerinde beni andığını biliyorum.
Hoşcakal hayatım , bu gunde her gun gibi iyiki dunyaya getirdiğin kızın seni hep özlicek hep düşünücek hep yaşicak.

Seni cok özledim sana okadar ihtiyacım varken gittinki kelimeleri bile bitiren hayatımı sana borçluyum buna inat değil içime inat sana inat yaşıyorum yaşıyacağım seni biliyorum. İyi olmanı diliyorum babacım bu yazıyada onca yazdığım kağıtlar gibi silicem belki ama içinde herzaman yaşiyacağın bir kızın olduğunu hala o yeşil gözlerinde babasının kızı varolduğunu hisset.

Çirkin Ördek Yavrusu....

Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...

#6 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 17.06.2006 - 22:46

Bizi dünyaya getirirken sormadıkları gibi giderken de arkadalarına bakamayan, onlara en çok ihtiyacımız olduğu zamanlarda olmasalarda. Bir kız cocuğunun hayata direnci, özgüveni babası olduğunu onlar bilmesede biz bildik ve yaşadık. Bu eksikliklere derin yaralara, kapanmicak içimizdeki asla dinmicek acılara rağmen varoldukları için onları silmedik sevmekten vazgecmedik. En buyuk aşkımız sevgimiz onlaroldu bunları yaşamasalarda.

Oyuzden herşeye rağmen butun babaların babalar günü kutlu olsun herzaman iyi olmaları ve değer bilip içlerimizdeki yerlerini korumalarını dilerim, bizim gördüklerimizi belkide hiç bir kız cocuğunun yaşamamasını diliyorum......

Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...

#7 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 30.06.2006 - 02:16

dün geceydi geçmiş bi yılda seninle son konuşmam...yüzüzü görmeyeli yanına oturmayalı olmuştu neredeyse iki sene ama 29una kadar hep benimleydin yanımda biliyordum..o gün son kez konuştuk seninle baba...farkındayım ki bu ömrümün sonuna kadar ki son konuşma olarak kalıcak bi takvim yaprağında...
ve bu gece yine bir sürü aksilik buldu beni şaka gibi...sana bağlamıyorum artık hiç bir olayı hayatımdaki ama...ilginç bir tesadüftü desem inanır mıyım, tesadüflere inanır mıydım ben baba..?
kimselere söylemiyorum biliyosun seni nasıl özlediğimi...hakkın yok özlenmeye dilim varmıyo bu sebepten...ama özledim işte...sildim seni diye dökülürken kelimeler dudağımdan kalbim hatırlıyo işte hala gittiğin tarihi...bilirsin ben hiç söz geçiremedim kalbime..ama nerden biliceksin ki...
çok savunmasız çok korunaksız kaldım baba yokluğunda...güvenmiyorum artık erkeklere sayende çoğu zaman..."kalbim bir serçenin konduğu dal kadar ince ve kırılgan..." tıpkı şarkıdaki gibi işte...
sen gittiğinden beri çok kolay kırılıyor dağılıyorum.. çok azaldım baba...çook yalnızım senin bana öğrettiğin şiirdeki gibi "ölülerin ve delilerinkine yakın" hem de..
bu yaz çok zor geçiyo sensizlik baba sen hiç bilemeyecek olsan da...

#8 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 30.06.2006 - 09:28

yorum yazanlardan özür dileyerekten yazıyorum bunu...

baba, nerdeydin...
bunca zaman nerdeydin...
sana en ihtiyaç duyduğumda "işlerim var" diyeceğini bildiğimden
sana hiç " sana ihtiyacım var" bile diyemedim...
BABA BUNCA ZAMAN NERDEYDİN...

#9 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 30.06.2006 - 10:09

kendimden başlayarak yazıyorum...
konuyu açarken babasından memnun olmayan ve üzüntü duyan bi ben sanıodum. ne çokmuşuz.
ayrıca konsepti bozdum. affedin :D
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#10 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 30.06.2006 - 11:08

memnun olmamak için bile bir babanız olması gerek....yoksa sadece kendimizce serzeniş işte...
babanız varsa yanınızdaysa,memnun olmasanız bile kıymetini bilmek gerek...
aranızı düzeltebilirsiniz belki, yok olduklarında buna bile fırsatınız olmayacak..

#11 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj

Gönderim zamanı 30.06.2006 - 13:24

Ben tam olarak anlayamıyorum acıkcası onun olmayışımı içimdeki yaraları kapatmayan ummadığım anlarda bile gözlerimden bir kaç damla yaş akıtan yada uzaklara daldıran bakışlarımı. Yada giderken benden aldıklarımı içimdeki yaraların kapanmamasına neden bukadar canımı acıtan eksik yarım yaşatan beni ...
Bilmiyorum bilsemde kabul etmem belkide ...

#12 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 28.07.2006 - 14:21

bu siteye ilk geldiğimde ilk mesajı atanlardandı dokuz..çok etkiledi imzası.haklıydı haykırışı..ama dedim..keşke...keşke baba ölmeseydin.ölmeseydin de her gün beni dövseydin yaramazlık yaptım diye..yaramazlık yapmazdım sen dövmeyesin diye..çok uslu olurdum..yeterki sen ölmeseydin..babalar günü içim acır benim..11 yaşına kadar hiç kutlayabildim mi bilmiyorum..ben babama hep hasrettim..yaşadığında da geceleri çalışırdı..öldüğünde de tamamen bittim.baba seni çok özledim..

...

#13 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2006 - 00:22

Bir gün karşıma çıkarsan, olmaz ya hani denk gelirsek bir yerlerde belki diye biriktiriyordum yıllardır sana söyleceklerimi..Hep içimden haykırdım ben sana,söylendim kızdım bazen küfrettim.Ah bir karşıma çıksan,dayanamayacaktın söyleceklerime.Senin de içinden bir şeyler kopup gidecekti tıpkı kaybolduğunda benden gittiği gibi..Bir parçanın yok olmasının, canının taa derinden acımasının ve tek başına kalakalmanın nasıl bir his olduğunu anlayabilmen için ne yapmam gerekirse yapacaktım..Ben de senin canını yakacaktım baba..
Ama ne farkettim biliyor musun? Artık dualarım seninle bir daha karşılaşmamak adına..görsem seni, söyleyecek sözüm kalmamış meğer..Tek bir sözüm bile..
Yitip gitmişsin bende,hasarlarını miras bırakarak..
Senden sonra inanamdaım kimseye yanındayım sonsuza kadar dediğinde..
Senden sonra öğrendim ben herkesin bir gün gideceğini..
Ben seni azletmişim baba..Çoktan salmışım yüreğimden uzaklara da kabul etmem zaman almış..
Ben artık seni terkediyorum baba..Artık bitti....

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 11.10.2006 - 00:53

Haydi gel bu gece rüyama, beraber kutluyalım doğum günümü...

#15 respect

respect

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 53 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2006 - 13:04

...Çek silahını dedim baba
vur gözlerimi aglayan yerlerinden.
Yüzüm ıslak bir kaldırım gibi baba
bas üzerimden geç, kaderim duello sesizliği
çek silahını dedim baba
affet...

MURATHAN MUNGAN

:P
Öyle bir hayat ki bu aldıkları verdiklerinden çok
Avuçlarımda etimi parçalayan yalnızlıklar.
Yollara düşürür sevda şarkıları ve öyle adlar vardır ki kanatır dudaklarını ismini her andığında
Anmak istemezsin aslında ama olmaz yine bir yürek vardır ki bu bedenin içinde
Israrla yaralamak ister kendini

#16 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 01.11.2006 - 23:57

ben sensiz büyüdüm,
Sensizliği anlatamam, anlatmak istesem de,
Doyasıya yaşamadım ki seni,
senin gibi şiiri sevdim bende,
Denizleri sevdim,
Gökyüzünü seyretmeyi sevdim..
Nerden biliyorsun diyeceksin,
Annem anlattı baba...
edip akbayram dinledim her aklıma gelişinde,
bende sevdim bu şehri senin gibi,
taşını,toprağını sevdim,
Sen mehtabına aşıktın ben yakamozlarına vuruldum.
yaşasam da bu hayatı,sensizliğimde yoruldum..
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#17 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj
  • İlgi Alanları:okumak&yazmak

Gönderim zamanı 06.11.2006 - 06:46

EN ÇÜRÜMÜŞ BEDENLERE EN FAZLAMI BIRAKIYORUM
YOKLUÐU ATEŞ GİBİ.ÇOK ÖZLEDİM SEVİYORUM....
geldin.buldun...Gönderilen Resim...sevdim.güldüm...

#18 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2006 - 18:13

beni bıraktığında, daha doğrusu ben seni terk ettiğimde hiç bir şeyin farkında değildim... ama şimdi herşeyi çok ii görüyorum...
hiç soruyormusun kendine "ben kızımın yüzüne neden bakamıyorum" die... sana "adam" die hitab etmek istiyorum... çünkü senden nefret ediyorum... çünkü sokaktaki herhangi bir insandan hiç bir farkın yok benim için... onlar bana nasıl yabancıysa, sende bana yabancısın... 24 yıldır beni tanıdığını mı iddia edeceksin... güldürme beni... sen beni hiç tanımıyorsun...

#19 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 01:55

Terketmiştim seni.Öyle sanmışım meğer.Oysa ki senin için çok kolay olmuştu .. .Benim için neden bu kadar zor biliyor musun ki?
İçimde bir yerlerde çok dipten de olsa, beni düşünüyordur dayanamaz diyor bir ses.Hiç aklına geliyor muyum baba?Büyüdü mü,çalışıyo mu,aşık oldu mu diye düşündüğün oluyor mu acaba herhangi bir vaktinde günün...?
Yolda yürürken gördüğün genç kızlardan bana benzettiklerin oluyor mu?Beni arıyor musun sokaktaki yüzlerde sen de benim yaptığım gibi..?
Kış geldi yine baba.Gidişinin üzerinden çok kez değişti mevsimler.Hatırlıyor musun kışları nasıl üşüdüğümü,böbreklerimi üşüttüğümde canımın nasıl yandığını ve sessizce ağladığımı?

Uzun zaman olmuştu düşünmeyeli seni.Annemi o soğuk ameliyat masasına uğurlarken geldin aklıma birden..Ona bir şey olsa hisseder miydin eskisi gibi, merak edesim tuttu işte.Doktorlar çıkamaz o odadan dediler biliyor musun baba annem için..?Ama annem senden daha güçlüydü hep bilirsin.Ölüme bile direndi benim için.Sen bi telefon bile edememiştin oysa ki yıllardır..

Yokluğun acıtmıyor desem yalan...Rüyalarımda yine bana tavşan aldığını görüyorum bazen doğumgünlerimde....Haketmiyorsun seni düşündüğüm tek bir saniyeyi dahi bilsem de senin kadar kolay vazgeçemiyorum belli ki...Senden geçtim de yokluğunun hasarından geçilmiyor kolay kolay...

#20 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj
  • İlgi Alanları:okumak&yazmak

Gönderim zamanı 23.11.2006 - 02:16

evet,yokluğu acıtmıyor desem yalan...ama annemin boş kalan sol yanı kadar da gerçek...yaklaş,göğsüne yaslanmak istiyorum
yaklaş, dizinde uyumak istiyorum...
ama dur sen yaklaşma..
ben yanına gelmek istiyorum...
geldin.buldun...Gönderilen Resim...sevdim.güldüm...