İçerik değiştir

- - - - -

Ödev: Beyaz Gürültü (White Noise) Ne Demektir?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 24.04.2017 - 14:04

Kendin sor kendin cevap ver :P bölümümüzde bugün  beyaz gürültü (white noise) teriminin anlamını irdeliyciiz. Daha doğrusu, ben bir müşteri yazısı yazarken karşıma çıkan bir terime takıldım işte yine, o nedir bu nedir derken 1 saatte yazacağım yazıyı 2 saatte yazdığım oluyor zaten, sırf ondan değil gerçi, biraz yazıyorum hadi Facebook'a bir şey koyayım diyorum, biraz daha yazıyorum hadi biraz Twitter yapayım, Linkedin'e bakayım, Pinterest'te şey yapayım falan derken ki sosyal medya bağımlısı olduğumdan falan değil işim böyle gerektirdiğinden, sıkılıyorum bile ben sosyal medyadan aslında bazen, neyse işte, konu bu değil aslında...konu neydi yahu? :wacko: :S *uhuhu *lan Neyse, ben çıkıyorum şimdi, şu yazıyı bitireyim, sonra bakarız.

Bakıyoruz: Şimdik, ben bu terimi ilk defa duydum, bir müşterim için ağlayan bebeği sakinleştirme yolları hakkında yazarken. Beyaz gürültünün bu konuyla ilgisi şu ki, kendisi bütün frekanslarda eşit dağılımı olan gürültü olarak tanımlanıyor ve bu sayede hem insanın sesleri ayırt etmesini, belli bir sese odaklanmasını önlüyor, hem de dışarıdan gelen başka seslerden daha az etkilenmesini sağlıyor. Bir bebeğe beyaz gürültü dinlettiğiniz zaman bebek daha kolay uykuya dalıyor. Her zaman değilse de çoğu zaman işe yarayan bu yöntem yetişkinler üzerinde de etkili olabiliyor bu arada. Beyaz gürültünün başka işlevleri de var; örneğin stresi azaltıyor, sakinleştiriyor, rahatlatıyor ve aralıksız bir uyku uyunmasına yardım ediyor. Bebeklerin ana rahmindeyken duyduğu seslere benzediği yolunda görüşler de var. İnternette farklı amaçlara hizmet eden örneklerini bulabilirsiniz, özellikle bebekler için tavsiye edilenleri var örneğin. Son olarak bazı uzmanların beyaz gürültüye fazlaca maruz kalan bebeklerde duyma sorunları oluşabileceğini düşündüklerini de ekleyeyim.

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#2 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 04.05.2017 - 20:50

Beyaz gürültü ödevimi de yaptım, kendimi tebrik edip, hatta kendime hayranlıkla bakıp - bakınız şöyle :wub:; çıkıyorum. :img-hi: 

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...