İçerik değiştir

- - - - -

Ödev: Emesis Gravidarum Ve Hiperemesis Gravidarum Nedir?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 12.04.2017 - 09:57

Ödevi verip çıkıyorum ben, sonra gelip kontrol edicem. Ve kimse ödevini yapmamış olduğundan kendim cevaplıycam yine ama sorun değil, alıştım. *coffee Eveet, az önce başladığım bir müşteri yazısı için araştırma yaparken karşıma çıkan emesis gravidarum ve hiperemesis gravidarum terimleri ne anlama geliyor, soru bu. *ihi

Cevap veriyorum; bu terimler gebelikte bulantı ve kusma sorunuyla ilgilidir. Büyük ihtimalle biliyorsunuzdur; hamilelikle bulantı arasında güçlü bir ilişki vardır. Bu durum sabah bulantıları veya sabah hastalığı olarak da bilinir, çünkü bebek bekleyen kadınların bu tür yakınmaları çoğu zaman sabah saatlerinde daha güçlüdür. Sorunun hastanede tedaviyi gerektirecek derecede şiddetli olması nadir görülen bir durumdur, 1.000 hamile kadından ancak 5 ila 10 tanesi bu derece sıkıntı çeker. Bunun dışında, gebe kadınların yüzde 50 - 70 kadarı farklı seviyelerde bulantı ve kusma sorunları yaşarlar.

Emesis gravidarum nedir; hamilelikte bulantı ve kusma sorununun tıbbi ismidir. Hipermesis gravidarum terimi ise hastaneye yatıp besin maddelerini damar yoluyla alacak kadar büyük bir sıkıntı çeken kadınlar için kullanılır. Neyse ki bu oldukça seyrek yaşanan bir durumdur yukarıda da belirttiğimiz gibi.

Bazı anne adayları gebeliğin erken dönemlerinde bu sıkıntıyı yaşarken biraz da kilo kaybederlerse pek bir şey yiyemedikleri için bebeğin zarar göreceğinden korkarlar ama kilo kaybı aşırı boyutlarda değilse ve gebe kadında sıvı elektrolit denge bozuklukları olarak bilinen sorunlardan biri yoksa bebeğin zarar görme ihtimali oldukça düşüktür.

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#2 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 23.04.2017 - 15:36

Emesis gravidarum ve hiperemesis gravidarum konulu ödevinizi şey yaptım Hüfyaa'nım, bir sonraki ödev konusunu sabırsızlıkla bekliyorum. *ihi :P

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...