İçerik değiştir

- - - - -

Fırında Yumurtalı Peynirli Ekmek Nasıl Yakılır?

yumurtalı peynirli ekmek

• Yanıtlamak için giriş yapın
Bu konuya yanıt verilmedi

#1 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 11.03.2016 - 01:11

f%25C4%25B1r%25C4%25B1nda%2Byumurtal%25C

Yazımızın esas konusu fırında yumurtalı peynirli ekmek tarifi sayın Harabe ziyaretçileri, hatta güzel bir fotoğraflı fırında yumurtalı peynirli ekmek tarifi şeklinde bir yayın yapıcam ama aynı anda şahsen ilk defa denediğim bu lezzetli şey nasıl yakılır onu da izah edicem. Yakmak için fazla bir şey yapmanıza gerek yok aslında, hazırladığınız ekmeği yanmaz kağıdın üstünde fırın tepsisine koyup pişmeye bırakıyorsunuz, sonra da bir şeye dalıp fırından çıkarmakta az bir şey gecikiyorsunuz, yanıyor. Bu kadar basit yani, benim için çocuk oyuncağı hatta. :P Bu arada, üstteki fotoğrafta gördüğünüz yanık kısımlarını biraz kazıyıp, üstlerine biraz da tereyağı sürüp yedim de ben bunu. Bu haliyle bile fena değildi, yakmasam ne kadar güzel olacaktı kim bilir. 

Gelelim tarife: Önce aynı boyutlarda 2 dilim ekmeği üst üste koyuyorsunuz. Alttaki olduğu gibi olacak, üsttekinin iç kısmı çıkartılacak.

Sonra bu çukur yere peynir (İsterseniz 1, isterseniz birkaç çeşit) ve ufak tereyağı parçaları koyuyorsunuz. Ben maydanoz da koydum.

Şimdi aynı yere 1 tane de yumurta kırıyor ve üstüne tuz - karabiber serpiştiriyorsunuz. Bu sırada yine biraz tereyağıyla peynir de eklenebilir - ben ekledim. Böyle zengin, dolu dolu bir şey olsun. Evde sadece tulum peyniri olduğundan onu kullandım ama başka çeşit peynirim olsa onu da katardım.

f%25C4%25B1r%25C4%25B1nda%2Bpeynirli%2By kahvalt%25C4%25B1l%25C4%25B1k%2Bpeynirli

Önceden 170 dereceye ayarlanmış fırına, tepsinin içine koydum ben altına yağlı kağıt yayılmış olaraktan. 10 - 15 dakikada pişer bu aslında, belki 15 dakikayı bulmaz bile. Ben 20'ye yaklaştımdı, öyle olunca da böyle oldu. sniffle.gif

f%25C4%25B1r%25C4%25B1nda%2Bbiraz%2Byanm

Ama dediğim gibi, böyle bile gitti yani. Son lokmasına kadar yedim. ihi.png

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...