İçerik değiştir

- - - - -

İki farklı Tecavüz vakası..!

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 41 yanıt verildi

#21 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 15:17

elbette ki bunlar sapkınlık, dedim de zaten...

psikoljide şööle bi durum vardır ki cinsel sapkınlıkların nedeni KÜÇÜK YAŞLARDAKİ yaşamına ve baskı altında tutulması gibi etkenlere bağlıdır..

Eklenecek pek birşey kalmadı galiba
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#22 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 15:55

Ki ikinci vâka da adam evli ve yeterince cinsel özgürlüğünü yaşayabilen bir konumda.

evli olan adam -ki boşanmış zaten, bi alakası varsa tabii..- cinsel özgürlüğünü tamamen yaşar diye bi çıkarım biraz ilginç geldi bana..

bahsettiğimiz özgürlükler ya da daha doğrusu sağlıklı bi cinsel gelişim ufak yaşlardan başlayandı..Adam küçükken ne yaşadı biliyo muyus, ya da evli olan herkesin cinsel yaşamı süper midir...sanmıyorum..

bunların psikoljik rahatsızlık olduğu konusunda hemfikir zaten..Amaç nasıl engel olablirz, bu sapkınlıkları ne doğurur, azaltmanın yolu var mıdır..

bir de ne zaman csağlıklı cinsel gelişim dense neden Amerikayı örnek veriyosunuz anlamıyorum.Amerika hangi konuda örnek olabilimiştir ki..Ordaki dejenerasyon sağlıklı dildir zaten..

İki uç arasında da yol vardır muhaklka..değil mi..?!

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#23 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 16:10

[

bahsettiğimiz özgürlükler ya da daha doğrusu sağlıklı bi cinsel gelişim ufak yaşlardan başlayandı..Adam küçükken ne yaşadı biliyo muyus, ya da evli olan herkesin cinsel yaşamı süper midir...sanmıyorum..

bunların psikoljik rahatsızlık olduğu konusunda hemfikir zaten..Amaç nasıl engel olablirz, bu sapkınlıkları ne doğurur, azaltmanın yolu var mıdır..

bir de ne zaman csağlıklı cinsel gelişim dense neden Amerikayı  örnek veriyosunuz anlamıyorum.Amerika hangi konuda örnek olabilimiştir ki..Ordaki dejenerasyon sağlıklı dildir zaten..

Ben bu konuda araştırma yapmayı teklif ediyorum.Çünkü sırf zıtlık olsun diye cevap verildiğini düşünüyorum..

Küçükken her psikolojik rahatsızlık geçiren kızına,anasına babasına saldıracaksa,işimiz var demektir..

Bence bunu sadece küçükken edinilmeyen cinsel bilgi yetersizliğine bağlamak çok anlamsız-saçma-yetersiz.
..Bende küçükken ki(yaş sınırlamanız nedir acaba küçük derken?-çünkü ben hala kendimi küçük görüomda *böö ) hiç bişey bilmiyordum..Hatta hala yeni yeni şeyler öğreniyorum..Şimdi ben ensest yada hayvanlara karşı eğilimli bir kişimiyim?

Mj orda Amerika derken neden Amerika dediğinide çok güzel açıklamış zaten...
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#24 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 16:21

*böö

cinsel özgürlüğünü tamamen yaşar diye bi çıkarım biraz ilginç geldi bana..

Yaşar,yaşamalı,yaşamış demedim zaten.Yaşayabilecek bir konumda dedim.(yaş-deneyim itibariyle)

Amerikayı örnek veriyosunuz anlamıyorum.Amerika hangi konuda örnek olabilimiştir ki..Ordaki dejenerasyon sağlıklı dildir zaten..

Cümlenin içinde altı çizili,dikkatle okunması gereken kısım Amerika değil,cinsel özgürlüğü yakalamış ülkelerde bile buna benzer şeyler yaşanıyor kısmı olması gerekirdi.

Gözümüzü başka ülkere çevirmemize de gerek yok.
Türkiye iki ayrı uç;
Batı'da cinsellik normal olmaktanda çıkıp çirkinlik boyutuna getirilmiş.Buna rağmen tecavüz orda da yaşanıyor.
Bu sadece kırsal kesime bağlanmamalı.
Nasıl azaltabiliriz bilmiyorum ama bunu bir tabu olmaktan çıkarmak ne derece yararlı olur düşünmek lazım.

''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Gönderilen Resim

#25 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 16:41

Konu zaten tatminsizlikle alakalı oldugundan ve içinde bilinç bulunmadıgından Cinsel deneyim veya deneyimsizlik le pek alakalı oldugunu sanmıyorum pek..
Hangi ortamdan bakarsan bak kişi ile alakalı..

birparantezaçmaişlemi: Hapishaneler de yapılanlar tv de gördüklerimizle sıfır alakalı olsada tecavuzden içeri girenler suça dahil olanlardan bile dışardakilerden daha fazla tepki alıyor ve ayrı tutuluyor..

smiley-sport036.gif  

#26 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 16:45

"Küçükken her psikolojik rahatsızlık geçiren kızına,anasına babasına saldıracaksa,işimiz var demektir.."

glamor ben sana ne diyebilirm inan hiç bilmiyorum.bu cümleyi nerde kullandım ben..çok açık olan ifadelerde bile nasıl oluyor da gidip en alakasız çıkarımı yapabiliyosun inan aklım almıyo.Bunu niye soruyosam nasılsa yine anlamayacaksın..

forrest gump'dan bi minik not, salak salaklık yapandır, ama her salaklık yapan salak diildir.
Umarım senin için fazla karmaşık bi cümle olmamıştır.her psikolojik sorun geç,iren ilerde karısına kızına saldırır ,bilimin hiç bir zaman kabul etmediği düz mantıktır ve yanlış sonuçlara neden olur.Ki sen de olmuş belli..

Ayrıca neden zıtlık olsun diye cevap vereyim kime neden zıt??? KOnuyu ben açtım farkındasın di mi..zıtlığım varsa bu tecavüzleri yapanlaradır..Bunu düşünmeni anlayamadım acaba kişi kendinden bilir işi durumu mu söz konusu.. *böö

hala yeni yeni öğreniyo olmana da üzüldüm cidden..yaş kaçtı ??..
cinsel açıdan eğitimsiz herkes ensest vs yapar da diyen olmadı ama illa yapmak istersen özgür ülke diil mi...sen bilirsin..cık cık..nasıl bi anlayamama kavrayamamadır anlamadım ki..

Amerikanın tek örnek olmaması güsel Mj, çünkü Amerika gerçekten yozlaşmamıza neden oluyor..Ama tabular devam ettikçe bunlar yada benzeri taşkınlıklar, gelen turistlere tacizler gibi ...olaylar artııcak..

Son söz: İnsanlar bilmedkleri şeylerden korkarlar demiş Uğur Mumcu..

#27 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 16:51

Yapılan terbiyesizlik , ahlaksızlıktır.
Önemli olan bu gibi durumların bir daha karşımıza çıkmaması için çözüm üretmek. Neler yapılması lazım bu ahlaksız kişilerin bir daha ortaya çıkmaması için ?

Olayı kişiselleştirmek iyi değil.! Her konuyu açtığımızda kavgamı göreceğiz. Üçüncü olmakta iyi değil.

Değişiklikler Kaydedildi...

#28 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 16:52

Bir parantez daha açma işlemi : Konu ile alakalı konuşmaları kişiselleştirmekden uzak davranınız lütfen..

smiley-sport036.gif  

#29 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 17:25

olayı kişiselleitirmememk gerek..dooru diyosun da..kaç kere konuyu hatırlatmak zorunda kalıp çözümlere gelelim desem de bazı arkadaşlar, son derece enteresan bi şekilde ısrarla benimle uğraşıyor..Bi yere kadar susarım sööliyim..

Kime nasıl bi inat gidebilirm bu konuda, bu nasıl bir art niyettir anlamak mümkün diil..

Olaya gelelim..Çözüm yolları..elbette bir günde bulunmaz ama unutmayın Ankaradaki hayvan barınağında olanları..köpeklere tecavüz ederek parçalamışlardı....
Ensest vakaları ise hiç de yeni diil ülkemizde ne yazık ki..Sadec medya sayesinde daha fazla duyar olduk uzak köşelerde olanları..
Ensestte , kalabalık topluluklar şeklinde, ya da küçük evlerde çok sayıda insanın bir arada yaşamasının sağlıksız sonuçlarından biri olabiliceğini biliyorum mesela..

ilgli yazıyı bulup linki de vereceğim daha sonra..Ama kendi kızına tecavüz..tanrım bu nasıl bi zihniyetsizlik nasıl bir ...neysse..iirennç..

#30 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 17:31

Cinsel tabu değilmidir bunları bu hale getiren.. ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#31 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 17:39

"HASTA" bu insanlar.
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#32 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 17:49

eyvallah dokuz..nihayet anlayan biri görmek nasıl güsel..

cinsel tabular....her türlü tabunun yıkılması, aşılmaı gerekmez mi..?

#33 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 17:53

Yıksakda bitcekmi bu tip durumlar ?

smiley-sport036.gif  

#34 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 18:11

elbette tammen bitmes..insanın olduu her yerde bi kötülük sapkınlık muhakka olucak...

ama 20 tane olucaana 1 olsa daha ii diil mi..en azından onlar belki gerçekten tıbben hasta olan( bu tarz rahatsızlıklar var mesela pedofili , nekrofili..vs...işte) lar daha net belli olur ve tedavileri sağlanabilir..

ne bliim bi deniz yıldızı bile bişiy diil midir..?

#35 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 18:16

Deildir..
Nedeni ise gayet basit egitim durumu maddi durumu ne olursa olsun cinselliği yaşaması bunların hiç biri ile alakalı deildir yada tatminkarlıgı..
O sebeble buna o manada bir açı göstermek bence boşa olur..

Çok uzatırım bu konuyuda bilionuz anlıonuz yenden yazmim..
Cinsel seçimini sorgula anlarsın..

smiley-sport036.gif  

#36 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 18:45

Yıksakda bitcekmi bu tip durumlar ?

Bitmez belki ama minimuma indireceğide bir gerçek.

Sorunun ana kaynağının bu olduğu belli değil mi? Kabul etmesek de...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#37 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 18:49

Araştırmadan sölemek yersiz olur ve net rakamları bilmemekle beraber sanmıyorumki türklerde bu rakam fazladır tabe buna türkiye bazlı yaklaşıosanız..
Bununda nedeni belki karşı olsakda çogu kez o tabu deilmidir ?

smiley-sport036.gif  

#38 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 19:57

Nadir olacak bir olaydan bir genelleme yapıp sonra alışkanlığımızı değiştirmeliyiz diye sonuç çıkarmak he? Yoksa düşünülen bir sonuç için bulunan örneği gözönüne çıkarmak mı?

Bence buraya kadar yapılan şey:
Belli bir düşüncenin ispatı için örnek bulmaktır. Halbuki örneklerden yola çıkarak nedenleri bulmayı en sona bırakmak daha sağlıklı değilmidir? Diğer türlü her düşünceye bir örnek bulunabilir mutlaka değil mi?

#39 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 21:25

bahsettiğim bi nedenler dizini vardı,çopcuk cinsel tacizlerininnedenleri sayılabilecek..İşte bi bölümü:

Dr. ZAFER ATASOY, AMERİKAN HASTANESİ PSİKİYATRİ BÖLÜM BAŞKANI, ÇOCUK VE ERGEN PSİKİYATRİSTİ:
Çocuklara cinsel istismarın en önemli nedenlerinden biri yetişkinlerin cinsel tatminsizliğidir. Erişkinlerin cinsel anlamda kendilerini yeterince doyuramamış olmalarının ve bastırılmış cinselliğin çocuk istismarındaki rolü büyüktür. Burada özellikle vurgulanması gereken bir nokta da ensest ilişkilerde ailenin yapısıdır. Özelilikle kırsal bölgelerde kalabalık aileler aynı odada yatabiliyor. Yani anne, baba, amca, dayı gibi akrabalar çocuklarla aynı odada yatabiliyor. Bu da cinselliğin ulu orta yapılmasına neden oluyor ve bir mahremiyet boşluğu yaşanıyor. Bunların çocuğun cinsel istismarında etkili olduğunu düşünüyorum.

tamamı:
http://www.ntvmsnbc....news/366832.asp

#40 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2006 - 22:29

Acaba sadece kendi fikirlerimizin doğruluğuna kendimizi aşırı derece inandırmamız mı olayları küçümsememize yol açan.Yada olayları sadece kendi rahat yaşantımız içinde değerlendirmek mi yoksa?Ve bu şekilde düşünmek değil midir olayların bu hale gelmesini sağlayan nedenlerden biri.Basit bir örnek bile bizim kendi doğru bildiğimiz değerlerin aslında hatalı olabileceğini gösterdiği için midir gözleri sımsıkı kapama yada kendinden başkasını görmeme...

Gönderilen Resim