İçerik değiştir

- - - - -

Serbest Radikal Nedir?

serbest radikal serbest radikal nedir serbest radikaller

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 02.10.2015 - 22:27

Dursun bu burada, sonra doldurucam ben, böyle yapmazsam sonra unutuyorum, kafa bi milyon. Lamos rica ederim yardımcı olma, millet Mars'ta su bulurken böyle banal mevzularla uğraşma, konuyla ilgili tahminini yazma, sayfaya bakma, baksan da görme, görsen de görmezden gel, sonra icabına bakıcam ben senin. Yöntem olarak 'Topuklara sıktırma' düşünüyorum. tongue.png

Bi de ne diycem; Mars'ta bu sefer buz değil sıvı halde su bulunmuş evet ve her ne kadar ortamda ısıydı, radyasyondu, havanın yüzde 95'inin karbondioksit olmasıydı gibi insanların yaşamasını güç kılan etkenler varsa da sen gidip bir denesen diyorum, güzel bir yerse kalırsın, iş de ayarlarız sana orada. Aliim mi biletini, alırım, hiç sorun değil. :P

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#2 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 03.10.2015 - 09:49

:eyvah:

#3 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 12.10.2015 - 10:27

Kimyasal bir terim olan serbest radikal terimi 1 veya 1'den fazla çiftleşmemiş elektron barındıran atom veya atom grupları anlamına geliyor. Konuyla ilgili bir başka ifadeye göre de serbest radikaller birtakım moleküllerdir ki ortamda (Vücudumuzda) bir elektronunu kaybetmiş bir oksijen atomu şeklinde dolanırlar. Böylece reaktif, yani kararsız hale gelirler ve kendi elektronlarını kaybetmişler ya, yazık bi yandan da be sniffle.gif  tongue.png, komşu moleküllerin elektronlarına göz dikip onlardan elektron araklamaya çalışırlar, ne kadar ayıp! girl_mad.gif tongue.png Gerçi serbest radikale de çamur atmamak lazım, memlekette hırsızlık ayıptan günahtan sayılmıyor artık, çalmayanı dövüyolar. tongue.png

Serbest radikallerin boo.gif bu terbiyesizce faaliyetleri, başka moleküllerden elektron çalmayı (Onların elektronlarına ortak olmayı da olabilir galiba) becerebilmeleri halinde tabii; onların bağışıklık sistemimizi zayıflatan, hücrelerin normal faaliyetlerini sabote eden canavarlara dönüşmesine sebep olur. Bu şeyler fonksiyonlarımızı bozabilir, kanser olmamıza yol açabilirler. Cilt kanseri mesela, güneş ışınlarına çok fazla maruz kalındığı için oluşan serbest radikallerden dolayı olabilirmiş.

Bedenimizde serbest radikal oluşmasına sebep olan faktörlerin bazılarını sıralayalım: Sigara var mesela, bittim ben, bünyemde fink atıyordur bunlar o zaman icondehsetabi.gif, güneş ışınları var, petrokimya ürünleri, işlenmiş besinler, kullandığımız ilaçların çoğu... Erken yaşlanma belirtileri gösteriyorsanız bunun sebebi de serbest radikaller olabilir çünkü bu moleküller yaşlanmanın başlıca belirtileri arasında sayılıyor aynı zamanda, demek ki, organizmamızda ne kadar çok miktarda bulunurlarsa ona göre daha hızlı yaşlanıyoruz. 

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.10.2015 - 10:29

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...