İçerik değiştir

- - - - -

Süleyman Demirel Hayatını Kaybetti

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 17.06.2015 - 10:20

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 91 yaşında Ankara'da vefat etti.

demirel.jpg

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in, bugün saat 02.05'te solunum yolu enfeksiyonu ve kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in hayatını kaybettiği Özel Ankara Güven Hastanesi yazılı açıklamada bulundu.

Özel Ankara Güven Hastanesi'nin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

"Sayın 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman DEMİREL, 13 Mayıs 2015 tarihinde böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği ve akut solunum yolları enfeksiyonu sebebiyle hastanemize yatırılmıştır.

Takip eden günlerde sağlık durumu giderek ağırlaşmış ve tedavileri devam etmekte iken, 16/06/2015 tarihinde solunum ve kalp fonksiyonlarında ileri derece kötüleşme olmuştur. Yapılan tüm girişimlere rağmen cevap alınamamış, 17/06/2015 saat 02.05 'de hayatını kaybetmiştir.

Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine baş sağlığı dileriz."

Süleyman Demirel'in unutulmaz sözleri

91 yaşında hayata veda eden Türkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in akıllara kazınan sözleri:

(Görevi 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e devretmeden düzenlediği
basın toplantısında) "50 yılı aşkın kamu hizmetim, 35 yıllık siyaset hayatım, 7 yıllık Cumhurbaşkanlığım boyunca büyük Türkiye hedefi, demokrasinin ve anayasal kurumların güçlenmesi, demokratik kuralların işlemesi için mücadele ettim"

(Şapkanın demokraside bir simge haline geldiğini söyleyerek) "Şapka benim değil, milletin şimdi"

"Bir takım yürüyüşler oluyor diye asabınız bozulmasın, yürümekle sokaklar eskimez"

"Memlekette benzin vardı da biz mi içtik?"

"Bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz"

"GAP'ı gaptırmam"

"Elektriğin komünisti olur mu?" 

"Ege bir Yunan gölü değildir, Ege bir Türk gölü de değildir, binaenaleyh Ege bir göl değildir"

"Dün dündür, bugün bugündür"

(İlksan skandalında usülsüzlüğe konu olan para için) "Verdimse ben verdim"

(Çay'a yapılan zammı soran muhabirlere) "Çay'a yapılan zam değildir. Kalite ayarlaması yapıldı. Çayın kalitesi yükseltildi" 

"Dünkü güneşle bugünkü çamaşır kurutulmaz"

"Mizah bir yumruktur, ne zaman kime vuracağı belli olmaz"

"Memleket meseleleri bir parkta oturarak halledilseydi, çok büyük bir park yaptırır, hep beraber içinde otururduk"

(Gaz sıkıntısı için hükümet ne gibi önlemler alıyor sorusu karşısında) "Memlekette gaz vardır" 

"Kendim için bir şey istiyorsam namerdim" 

(1978'de CHP'nin 40 günde Türkçe bilmeyen öğretmenleri alıp öğretmen yapması üzerine) "Kırk günde kabak yetişmez"

(CHP'nin planlı kalkınma önerisine verdiği yanıt) "Bize plan değil, pilav lazım"

"Benim şapkam tatilde de çalışır"

"Bu şapkayı millet yarattı gardeşim"

"Bu fötr şapkayla 6 defa gittim, 7 kere geldim"

NTV

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2015 - 23:43