İçerik değiştir

- - - - -

Mini etek dayağı!Polisten ....

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 37 yanıt verildi

#1 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 12:22

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir polis tarafından kısa etek giydiği gerekçesiyle tartaklanan Maltepe Kız Meslek Lisesi öğrencisi Ö.S., yaşadığı şoku üzerinden atamadığını belirterek, "Baba gibi nasihat etmiş olsaydı ona saygıyla davranırdım" dedi.
Yaşadıklarını Milliyet'e anlatan Ö.S., geçen cuma okula gitmek için kız arkadaşlarıyla buluştuğunu, tiner bağımlısı gençlerin rahatsızlık vermelerinden dolayı emniyetin önündeki yolu kullandıklarını belirtti. Ö.S. bankta oturdukları sırada bir polisin "Bu etekle okula gitmeye utanmıyor musun? Böyle okula gitmene kim izin veriyor?" dediğini, kendisinin de "Utanmıyorum" cevabını verdiğini ifade etti.

devamı için: http://www.milliyet....ncel/gun02.html

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 12:30

Bunlar sadece bir başlangıç... Diğer gelecek tehlikelerin farkında değiliz...

#3 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 12:38

aynen katılıyorum wili..deerdim de bu ya kimsye anlatamadığım..

buna benzer bi iki olay daha vardı ama hala arıyorum bulan lütfen eklesin... :P

#4 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 14:04

Türk polisi "durumdan" vazife çıkarmış kendisine...
I find your lack of faith disturbing!

#5 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 14:50

Polisten mini etek dayağıBir polis, Emniyet'in önünde 'eteği kısa' diye bir liseliyi dövdü. Anne: Güvenli diye kızı okula oradan yolluyorduk, şimdi polis görünce ağlıyor

Maltepe Kız Meslek Lisesi'nde okuyan 16 yaşındaki Ö.S. geçen cuma günü üç arkadaşıyla okula gidiyordu. Markete uğradı. Alışveriş yaptıktan sonra arkadaşlarını üstgeçitte beklemeye başladı. O sırada yanına bir polis memuru geldi. 'Sen bu etekle okula mı gidiyorsun' dedi. Ö.S.'yi tartaklamaya başladı. O sırada okula giden iki öğretmeni de saldırıyı gördü. Belki de onların sayesinde cesaretini topladı, şikâyetçi oldu. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis memuru Dursun Ali Morgül hakkında soruşturma başlattı.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ise olayda dayak görülmediğini belirterek, polis memurunun da "karşısında çocuğunu görmüş gibi olduğu, onun için uyardığı" şeklinde ifadede bulunduğunu söyledi. Celalettin Cerrah, polis memurunun psikolojik durumunun da inceleneceğini vurguladı.

Ö.S. 5 Mayıs'ta yaşadığı olayı şöyle anlattı: "Dört kişiydik. Ben markete girdim, alışveriş yaptım çıktım. Bu sırada iki arkadaşım da emniyet müdürlüğünün karşısındaki bankta oturuyordu. Polis arkadaşların yanına gitmiş. 'Bu mini eteklerle burada oturamazsınız. Sizde edep ar yok mu' demiş. Sonra benim yanıma geldi. 'Sen bu etekle okula mı gidiyorsun' dedi. Ben cevap veremeden ayaklarıma tekme attı. Omuzumdan tutup beni merdivenlerden fırlattı. Tutunmasam yuvarlanacaktım. O sırada biri sınıf hocam iki öğretmen geliyordu. Onlar da polisin beni ittiğini gördü. Okula gittiğimde hocalarım şikâyetçi olmam gerektiğini söyledi."

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne şikâyette bulunmaya giden Ö.S, kendisine tekme atan polisi tarif etti. Görevliler "Bizde öyle bir polis yok" dedi ve Ö.S.'yi Çocuk Büro Amirliği'ne yönlendirdi. Oradaki kadın başkomiser Ö.S.'yle yakından ilgilendi. Tekrar ilçe emniyet müdülüğüne giderek kamera görüntülerini istemesini tembih etti. Ö.S. emniyete gidip görüntüleri izlemek istediğini söyleyince önce bilgisayarların bozuk olduğu söylendi. Ö.S. ısrar etti. Binanın dışındaki kameradan çekilen görüntüleri polislerle beraber seyrettiler. Kendisine saldıran polis memuru görüntülerdeydi.

Psikolojisi bozuldu

Ö.S, bankta oturan iki arkadaşıyla birlikte Kartal Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundu. Ö.S'nin annesi, Havva S. ise aynı akşam savcılıkta kzının da polis memurunun da ifade verdiklerini belirterek, "Tanık öğretmenler de savcılıkta ifade verdi. Polis ifadesinde kendimi öyle davranmak zorunda hissettim dedi. Kızımın psikolojisi bozuldu. Polis görünce ağlıyor, tek başına evde duramıyor" dedi. Adli Tıp'ta muayene edilen Ö.S.'nin raporu tutuldu.

İdari tahkikat başlatıldı

Önceki gün annesinin okuldan almaya gittiği Ö.S. dönüş yolunda karakolun önünde yine aynı polisin durduğunu görünce moralinin bozulduğunu söyleyerek, "Kendimi zor tuttum. Onu görünce, içimden gidip ona bağırmak geldi" diye duygularını özetledi. Olayın ardından Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili idari tahkikatın başlatıldığını söyledi.

Yetkililer, "Bu konuyla ilgili, memurun da karşı tarafın da ifadeleri alınacak. Şikâyetleri duyduktan sonra polis memuru hakkında soruşturma başlattık. Soruşturma başlatılması olayı doğrudur yanlıştır diye değil, böyle bir iddia var, araştırılacak. Eğer böyle bir konu varsa gereği yapılır. Bir hafta içinde soruşturma sonuçlanacak" dedi.

Kaynak: www.radikal.com.tr
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#6 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 14:51

hiç bir yorum yapmıyorum.
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#7 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 15:06

Üzgünüm dün çok içtim ondan galiba da ben dış görünüşle ya da kıyafetle eğitimin ilgisini kuramadım...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#8 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 15:08

Eğitim sisteminde çok ciddi yanlışlar olduu muhakkak.Ancak kılık kıyafetle beyine bilgi girmesi nasıl bi orantıya tabii, bilemedim.

bir de diyorus ki insanlar ne isterse onu giysin..nasıl oluyo bu...hani kimsye karışılmasındı... (:

#9 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 15:45

bundan 8 nsene evvel bizde böle değildik tabiki... şimdi çalıştığım okulda açık ağızla izlediğim şeyler olmuyo değil. ama bu zamanında değişmesi gerektiği gerçeğini kaldırmaz ortadan.

türkiyede bunlar hep oluyo...
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#10 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 15:49

Eğitim sisteminde çok ciddi yanlışlar olduu muhakkak.Ancak kılık kıyafetle beyine bilgi girmesi nasıl bi orantıya tabii, bilemedim.

bir de diyorus ki insanlar ne isterse onu giysin..nasıl oluyo bu...hani kimsye karışılmasındı... (:

kimseye karışılmasın değil şeker!!! onlara karışılmasın türbanlarına, kara çarşaflarına karışılmasın...

ayrıca eğitimle bi bağlantısını bende kuramadım... okullarda üniformalar öğreniyor ya o kadar bilgiyi... etek kısa olursa matematikten problem çözemez... tarihi bilemez... coğrafi konumlar hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmaza ya ondan sanırım...

üst başı bırakında biraz eğitimle ilgilenin... okullarda bi çok öğrenci bir birini vurdu, bıçakladı kim bilir daha neler olacak... çete alanlarına döndü eğitim yuvaları etkten önce onlarla ilgilensinler...

#11 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 16:41

Konu şundan ibaret tir ve eğitime tabeki engel bişi deil ama egitimimizdeki engel kişilerin anlayışından ibaret
minnacık etekle okula gitmek sorun olmazdı tabeki tabe yeterli bilgi alınmış olsaydı o yaştaki kişilerin mini giymesi ise başka bir açı bencede sakıncalı bunu özgürlük kısıtlama la bagdaştıramam saten ergen lige yeni başlamış kişilerin o yaşta minili falan dolaşmazı egitimi sadece cinsel bırakır...
Ki bu ne kadar kötü ona siz karar verin...

smiley-sport036.gif  

#12 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 16:50

elbette minnacık etekler iidir diyen yok..ama polisin hangi kafayla ahlak bekçiliği yaptıı sorun....bu özgürlükle ilgili diil ama etek kısa saç açık olunca dah ii girmiyo beyne bilgi..
tamam biz serbest kıyafeti kaldırabilecek düzeyd diiliz henüz ama ailesi, okulun öğretmenleri müdürü varken ..polis kimdir..nasıl karışır sokaktan geçen birine..

#13 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 16:53

biri bir suç işlediğinde bunu; toplum ne hale geldi bizi sürüklemeye çalışıyorlar hepimizi suçlu yapmaya çalışıyorlar demek gibi bir şey bu yaa

bir kişinin psikolojisi bozulmuş bir suç işlemiş ...
ama haklısınız bunu kitlesel bir sorun haline getirmek en basiti...

polis bir yerde haklı kızın o şekilde okula gitmemesi gerekir (dışarda ne yaparsa yapsın)
eğer okula gidiyorsa bunu öğretmenler kontrol eder polis değil bu yüden eğitimle bağdaştıramazsınız...

NOT: ben kimseyi savunmuyorum...
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#14 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 12.05.2006 - 16:57

Ahlak kuralları yozlaşmaya karşı koyulmuştur.. Ve bu konuya vakıf polis brimleri vardır..

Alıntıdaki olayın gerçeklini sorgulamak gerek inancındayım zira asıl sorun herseyden önce medyanın bitmez tükenmez yalanlarında bence bu sebeble birşeye güvenesim yok artıkın..

Varsayalım gerçek dersende yapılan yanlış tabi ama o yanlış sadece türkieye has değil sanırım tabe türkiyeye has olan başka bişi ise temelde egitim ve onu da nasıl verdimiz istedigi bölümü kazanamayanın egitmen olmasından kaynaklanıo olsa gerek.......!!!!

smiley-sport036.gif  

#15 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 14.05.2006 - 02:31

kızın ailesi var..hade geçtim okul kıyafetine aykırıoysa ki ööledir kesin, müdürü bilmem nesi varken polis kim oluyor da karışıyor..ben ordayım hala....

eğitmenler gitgide kötüleşiyor eğitim sistemi de sabit eğitim politikamıs yok çünkü her gelen iktidarla yeni bşiye geçiyorus serseme döndük...ama polis kim kardeşim yoldan geçen birine müdahale edebiliyo...

#16 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj

Gönderim zamanı 14.05.2006 - 02:41

ama polis kim kardeşim yoldan geçen birine müdahale edebiliyo...

bunu yapan itfayeci olsaydı ne olacaktı ...

polis kişisel davranmış görev bilinciyle değil...
hakkında soruşturma açılmadımı *uhuhu

mini etek giyse ne olur diyosunuz ya okullarda bir yönetmelik vardır ( kılık kıyafatle ilgili) belki hatırlarsınız.
başı kapalı biri okula gelince kurala aykırı mini etek giyince ne olacak ki...
sadece kendinize yontuyosunuz...
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

#17 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 14.05.2006 - 02:48

mini etek aykırı dedik keopscum ama bu müdürü bağlar ..polisi diil..

itfaiyeci olsa bu kadar olay olmasdı belki neden mi çünkü polis unuttuysan hatırlatayım vatandaşın güveliğini sağlamak için var bozmak için diil...

üzerinde ünüforması varken kaybetmişycek kardeşlim o zaman mesleğine gelir bööle laf işte, her işin sorumlulukarı vardır, uyucaksın...

#18 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj

Gönderim zamanı 14.05.2006 - 03:00

demekki polisler insan değil, psikolojileri bozulamaz, çelik gibidirler...

üzgünüm ama söylediklerinde sadece bu anlam çıkıyor.
hakkında soruşturma açıldığını sen de yazmışın...

#19 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 14.05.2006 - 03:09

elbetteki insanlar keops..ters anlamakta niye direniyosun..votkadan mı nedir..

elbette her meslekte yanlış yapanlar çıkar, önemli olan aralarında barındırmamalrı, ve görüces bakalım..

bu ülkede sürekli soruşturma açılır ama sonuca bağlandıı pek bakii diildir..mesleğini kötüyr kullanların meslekten atılması gerekir, her meslek için söylüyorum..polis diil sadece...3 gün uızaklaştırma vermek ne işe yarıyo görüyos...

#20 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj

Gönderim zamanı 14.05.2006 - 03:13

elbetteki insanlar keops..ters anlamakta niye direniyosun..votkadan mı nedir..

cevapları okumadın mı yaaa
bu son yazdığın güzel oturmuş ama daha önce yazdıklarına ters yazmışın...

polis kim oluyoki demişin orda ...

Bu mesaj KeopS tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.05.2006 - 03:14