İçerik değiştir

- - - - -

İşyerinde Yükselmenin Yolları

işyerinde yükselmenin yolları iş yerinde yükselmek işyerinde yükselmek

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 29.11.2014 - 22:21

Ne yazıyorum Vural Bey'in sitesi için bilin bakayım? Bilemediniz :P, onu yazmıyorum, işyerinde yükselmenin yolları hakkında yazıyorum. E buraya da birkaç bir şey yazayım madem, maksat foruma konu olsun. Başlıyorum, birazcık yazıcam, sonra yine eklerim bir şeyler.

İşyerinde yükselmek istiyorsanız kılık kıyafetinize her zaman dikkat edin, bakımlı ve temiz olun. Bazı görüşmelerde şirketi, bazılarında şirket yönetimini temsil ettiğinizi unutmayın ve görünüşünüzü buna göre ayarlayın. Şu da var; siz yükselirken astlarınız sizi örnek alacaklar, bu açıdan onlara iyi örnek olmanız lazım.

Kendinize uzun vadeli hedefler belirleyin (Mesela 10 - 15 yıllık) ve onları küçük hedeflere bölüp bu küçük hedeflere ulaşmak için yapmanız gereken şeyleri saptayın. Ve onları yapmaya çalışın tabii ki.

Uzun vadeli hedeflerinizi tutturmak için, kendinizi hangi sektörlerde ve şirketlerde geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız onlara odaklanın; özellikle ilk 10 yıla kadar.

İnsanlarla iyi diyaloglar kurmaya, çalışma arkadaşlarınız tarafından sevilen biri olmaya gayret edin. Böyle biri önünde sonunda patronun (Veya başka bir üstün) dikkatini çeker ve 'İletişimi bu derece iyi olan birini neden daha iyi pozisyonlarda değerlendirmeyeyim?' diye düşünmesine yol açar.

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#2 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2014 - 22:33

Yıkama yağlama işini iyi becermek gerekiyor :eyvah: 

Sahtekar olmak gerekiyor bazen. Bazen mesai arkadaşlarınızın açıklarını yakalayıp kuyusunu kazmak gerekir. Bazen de arkadaşlarınızın yaptığı işi, emeğini hiçe sayıp başarının üstüne yatmak gerekir  :eyvah:

Birinin adamı olmak gerekir. Gökten zembille inmek gerekir.  :eyvah: 

Bazen kötünün iyisi olmak gerekir. :eyvah: 

Çok nadiren de olsa hiç bir şeye aldırmadan sadece adam gibi çalışırsanız da belki yükselme ihtimali olabilir. Ama bu düşük bir ihtimal :eyvah: 

Kim bilir belki uslu durursanız Şirinler'i bile görebilirsiniz :eyvah: 

#3 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 29.11.2014 - 22:39

Evet Lamos, haklısın Lamos, ben buraya böyle yazmadım ama müşterimin makalesini senin yazdığın tarzda yazıyorum Lamos; kendisi bunun için para veriyor bana. tongue.png

#4 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2014 - 22:47

Az paraya çok iş yaparsanız da faydası olabilir :D

:eyvah:

#5 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 15.12.2014 - 16:49

İletişim yeteneği işyerinde yükselmek açısından çok önemli. Kendini iyi ifade edemeyen biri, özellikle insanlarla sıklıkla görüşülmesini gerektiren bir pozisyon için uygun bir aday olamaz.

Yönetici olmak istiyorsanız iş değişiyor, bir sürü özelliğe sahip olmanız gerekiyor: Bu hemen herkesin hayal ettiği bir şeydir ve bu hayale ulaşabilmek için sizi kendi çevrenizdekilerden daha ön plana çıkaracak nitelikleriniz olmalı. Güçlü bir iletişim, organizasyon ve yönetme yeteneği örneğin. İyi bir yönetici adil olmalı, bir ekibi mükemmel bir şekilde yönetebilecek biri olmalı, ani bir olumsuzlukta en kısa zamanda en doğru kararı verebilmeli, alanındaki değişme ve gelişmeleri takip etmeli, sorumluluk almaktan kaçınmamalı, soğukkanlı olmalı, olmalı da olmalı. :P

#6 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 15.12.2014 - 23:01

Üstünüzde çalışan bir kişi yükselince bazen siz de otomatik olarak yükselirsiniz.
Şef müdür olur siz de adam yokluğundan ya da çalışmanızdan ötürü de olabilir şef olursunuz.
:eyvah: