İçerik değiştir

- - - - -

Berkin Elvan Hayatını Kaybetti

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 9 yanıt verildi

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2014 - 14:33

AKP iktidarı için polisin çocukları vurması 'destan', hırsızları yakalaması 'darbe girişimidir.

Ancak Türkiye halkı katili tanıyor. Berkin Elvan'ın ve diğer gençlerimizin katili 'Emri ben verdim' diyerek cinayetleri üstlenmiştir.

Berkin.. Bu ismi her gün tekrarlayacağız. Oğullarını makam arabalarıyla kaçırıp başkalarına evlat nutku atana hiç hiç hiç unutturmayacağız

3724Berkin_Elvan.jpg

5622Berkin_Elvan.jpg

8327BibTkL6IcAAbyL-.jpg

7816uykusuz_2.jpg

BERKİN' i kaybettik. Allah rahmet etsin. Ekmek almaya giderken, KATİLLERİN silahından atılan gaz fişeği kafasına isabet etti ve aylardır verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

O günlerde polise bu emirleri kimin verdiği sorulmuş ve BAŞHIRSIZ utanıp sıkılmadan "emri ben verdim" demişti. Hırsızlığının yanında KATİL sıfatını da almış oldu. İnşallah bu kanda boğulacaksınız.

Boşver Gülen'in bedduasını. Berkin için aldığın beddualarla hem bu hem öbür dünyada acıların en büyüğünü yaşayacaksın,gün yüzü görmeyeceksin

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.03.2014 - 15:10

580023663830.jpg

#2 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2014 - 09:22

Açtığım konunun başlığını neden değiştirdiniz? Böyle bir şeye neden gerek duydunuz? BAŞKATİL ifadesi mi sizi rahatsız eden? 

580023663830.jpg

#3 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 12.03.2014 - 12:05

Ben değiştirdim. Bu tür başlıklara izin veremem, kusura bakmayın.

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#4 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2014 - 13:53

İyi o zaman...başlığa takılı kalmayın yazının tümünde yer alan bu ifadeleri de kaldırın, istikrarlı olun. 

580023663830.jpg

#5 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2014 - 13:57

YILMAZ ÖZDİL BERKİN

.........

Sana gelince usta

*

Hatırlanmak bile istenmeyeceksin.

Yatacak yerin yok, bilesin.

Tükürmesinler diye mezar taşına, toma bekleyecek başında.

Tükürmek mi..???.....kaka.gif kaka.gif kaka.gif 

580023663830.jpg

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2014 - 22:47

Allah rahmet eylesin, inşaAllah bundan sonra böyle kayıplar olmaz.

Aynı duyarlılığı dün olaylar esnasında ölen genç çocuk ve polis içinde göstermenizi isterim.

Değişiklikler Kaydedildi...

#7 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 14.03.2014 - 09:32

tıpatıp aynı duyarlılığı göstermek biraz peygamber işi dokuz; onu kimse yapamaz, öyle olmuyor. bunu açıklamaya çalışmıycam çünkü beceremem. onu bir milletin tamamını temsil eden -etmesi gereken, herkese aynı duyarlılığı göstermesi gereken, bu iddiada olan- insanlar bile beceremiyor; başbakan becerebiliyor mu mesela; hayır, hatta tam tersine birinci dereceden taraflı. ama sorsan ki 'sevindin mi, mutlu oldun mu?', yok, kesinlikle hayır. insan kaç kişinin ölümü için 'iyi oldu' diyebilir ki? arkası gelmesin diye duaya yatmak lazım şimdiden sonra. geleceğimiz parlak gözükmüyor. birbirimize düşmemiz başbakanın hiç umurunda değil, buna çok inanıyorum ve bundan çok rahatsız oluyorum; korkutucu bir şey bu. 

polisin ölmesini istemezdim, neden isteyeyim? o gencin ölmesini istemezdim, neden isteyeyim? hiçbiri için de 'x kişi geberdi' diye hashtag açmazdım berkin için açıldığı gibi, o çocuğun isminin altına yazıldığı gibi aşağılayan, kötü göstermeye çalışan yazılar yazmazdım. daha kültürlü, daha donanımlı biri olsam üçünün de aynı 'şeyin' kurbanı olduğunu gösteren bir teori de koyabilirim, vardır muhtemelen öyle bir teori - öyle bir mantık da ben onu anlatabilecek kapasitede değilim. berkin bir nevi simge olmuştu - bunu da anlatmak zor. ama bazı olaylarda bazı kişiler sembol olur işte. 'çocuk' sözünün başka bir etkisi var insanda, o uzun hayat mücadelesinin başka bir etkisi var. 

anlatamıyom. = '(

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.03.2014 - 09:49

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#8 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2014 - 14:52

Başbakanla alakalı düşüncelerimi buraya yazarsam hakaret dolu mesaj olur, bunu yapmak istemem. Kaldı ki anla yani Başbakan hakkındaki düşüncemi bu cümleden.

Benim kastettiğim insanlar penceresinden bakmak olaylara.

Bir çocuğun, hatta bırak bir çocuğu bir insanın ölümüne kimse sevinmez , zaten seviniyorlar, seviniyorsunuz, seviniyoruz demiyorum.

Durum ve olaylar öyle bir hal aldı ki, benim canım senin canın, benim ölüm senin ölün durumuna geldi. Bunu burada görmesekte dışarıda bir çok kişi böyle duygular içinde.

Berkin için açılmış hashtag'da paylaşılan tweetleri görünce insanın içi ürperiyor.Bu nasıl insanlık diyor insan. O açıklamalar aşağılık, pis duygularla yazılmış mesajlar. Hiç birini tasvip etmiyorum. Müslümanım diyen hiç bir insan bir ölünün ardından böyle şeyler konuşmamalı , yazmamalı.

Ama olayın bir de şu tarafı var, Başbakan neden başsağlığı dilemedi, neden hiç söz etmedi deniliyor.Bunu Kılıçdaroğlu'da söyledi. Başbakan böyle bir açıklama yapsa, bu seferde ne kadar yüzsüz biriymiş, utanmadan başsağlığı diliyor diyecektik. O yüzden bu tür konulara girmemek lazım. Başbakan'ın hangi ruh halinde olduğunu görüyoruz.

Bu olaylarda insanları sağ duyuya davet eden, sokaklardaki bu olayların bir an önce bitmesini isteyen bir siyasi varsa o da Bahçeli'dir.

Takdir edilecek açıklamaları var, Hem sağ duyuya davet ediyor, hem de yapılması gerekenleri açıklıkla anlatıyor.

Her kim öldüyse bu olaylarda Allah rahmet eylesin, umarım bu ölümler son olur. Kimse artık cenaze görmek istemiyor.

#9 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 17.03.2014 - 14:33

başbakanımız çıkıp bir başsağlığı dilerse yüzsüz denecek sorun bu mu? adam çıkıp çocuğu ölmüş bir anneyi meydanlarda yuhalatıyor.. yüzsüz denmesi mi daha iyi bunu yapması mı?

Gönderilen Resim

#10 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.03.2014 - 20:43

Keşke dileseydi baş sağlığı. ama bu seferde emin ol "yüzsüz, utanmadan baş sağlığı diliyor" denilecekti.

Berkinin cenazesinin olduğu günün akşamında ölen Burakcan için başsağlığı dileyen bir Başbakan'ın Berkin için başsağlığı dilememesi tabii ki sorun.