İçerik değiştir

- - - - -

Google Artık Grafik Çiziyor...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 10.12.2011 - 23:42

Google internete getirdiği birçok yenilikle çok konuşuldu. Çok şey yaptı. Ancak hangimizin aklına gelirdi ki ?

Sin, cos gibi trigonometrik terimleri araç çubuğuna yazarak fonksiyonunuza ait grafiği hemen oluşturabilirsiniz. Artık bu da mümkün.

Google arama resmi blogunda ki açıklamaya göre artık google da arama çubuğuna karmaşık fonksiyonları girdiğimizde analitik düzlem üzerinde grafiğimiz oluşacak.

Gönderilen ResimGönderilen Resim

Google ın mühendislerinden Adi Avidor, grafiğin küçültülüp büyütülebildiğini ve daha detaylı bir şekilde görüntülebileceğini de belirtiyor.

Matematik severlerin hoşuna gidecek bu özellik birçoğumuz için çok fazla şey ifade etmeyebilir. Ancak şu örneği denemenizde fayda var.

Google da şunu aratmanız yeterli: (sqrt(cos(x))cos(200x)+sqrt(abs(x))-0.7)(4-x*x)^0.01, sqrt(9-x^2), -sqrt(9-x^2)
Gönderilen Resim

Tahribat

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#2 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2011 - 18:35

casio fx9binküsürlü hesap makineler yıllar önceden yapabiliyordu bunu.Bizim okulda sınava bu makinelerle girmek yasaktı.fx 7500 ler de çiziyor gibi hatırlıyorum.Bizim fx 5500 kullanmamıza izin vardı da mühendislere fx 3600 izni vardı.Sanırım fx5500 lerin hafızası vardı bi de sanrım türev integral hesaplayabiliyordu ondan mı mühendislere izin vermiyorlardı ki? fx3600 lar işte triginometrik hesaplar, logaritmik,ln fonksiyonlarda işe yarıyorlardı bi tek...

Ve evet sınavlara hesap makinesi ile giriyorduk.Hatta hiç unutmam bir kimya sınavında tüm sınıftaki makinelerin hafızasına, hoca tek tek reset atmıştı.Ben sınava az geç girip kurtarmıştım formülleri :P de ondan da formül okumak zordu beeancak tek satır eklinde yazılabiliyordu.Sen kalk koca yarım sayfalık formülleri tek satır şeklinde yazmaya bi kalk formül ne hale geliyor :P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#3 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 11.12.2011 - 19:14

http://www.wolframalpha.com/

daha önceden yapıyordu bunu
Gönderilen Resim