İçerik değiştir

- - - - -

Van'da Şiddetli Deprem!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 27 yanıt verildi

#1 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 14:59

Van'da şiddetli deprem

Van'da 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kentte bazı evler yıkıldı, bir çok ev hasar gördü. Şiddetli deprem Diyarbakır, Batman, Şırnak, Muş, Erzurum, Bingöl, Bitlis, Siirt, Mardin'den de hissedildi.

Gönderilen Resim

Van'da 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Merkez üssü Tabanlı ilçesi olan deprem 13:41'de meydana geldi. Kentte bazı evler yıkıldı, bir çok ev hasar gördü. Telefonlar sustu, elektrikler kesildi.

Artçı sarsıntılar nedeniyle çevre illerdeki vatandaşlar da evlerini terk ederek sokaklara çıktı. Depremde kent merkezinde çok sayıda binanın çöktüğü belirtildi. Kazım Karabekir Caddesi'nde bulunan 7 katlı binanın çökmesi sonucu bazı vatandaşlar enkaz altında kaldı. İtfaiye ekipleri enkaz altındaki vatandaşları kurtarmaya çalışıyor.

Haberin devamı

Kaj ses ver?!

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 15:27

Allah yardım etsin oradakilere. :(
Geçmiş olsun..

Değişiklikler Kaydedildi...

#3 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 17:04

Van merkez de can kaybu yokmuş sanırım.Telefonla kardeşim görüşmüş evlerde hasar çokmuş ama...Ercişten haber alamıyorlarmış
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 17:25

TRT Haber, ilk belirlemelere göre Erciş’te 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 60 kişinin de yaralandığını duyurdu. Bitlis'te ise enkazdan 8 yaşındaki bir kız çocuğunun cesedi çıkarıldı.

Van'da meydana gelen depremin ardından, Erciş ilçesinde enkaz altında kalan yaralıları, vatandaşlar kendi çabalarıyla kurtarmaya çalışıyor.
Depremin ardından Erciş Kaymakamı Ramazan Fani başkanlığında kriz masası oluşturuldu. İlçede çok katlı binaların bir kısmının yıkıldığı gözlenirken, vatandaşlar enkaz altında kalan yaralıları iş makineleriyle kurtarmaya çalışıyor.
Elektrik ve su verilemeyen ilçede, iletişim altyapısının da çöktüğü belirtildi. Yaralılar, Ağrı, Hakkari ve Muş gibi çevre illerden gelen ambulanslarla taşınıyor.
Zaman zaman artçı sarsıntılarında devam ettiği ilçede, yıkılan binaların civarında emniyet ekipleri çevre güvenliğini sağlamaya çalışırken, bir yandan da kan merkezi kurulması için çalışma başlatıldı.

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 Mesaj
  • İlgi Alanları:♫ ♬ ♪ ♩ ♪ ♫ ♬ ♪ ♩ ♪

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 17:38

Kandilli ölü sayısı olarak 1000!i telaffuz ediyor..Allah yardımcıları olsun, büyük felaket..

Gönderilen Resim
Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır.Zamanınızı ve neşenizi çalarlar..(Goethe)

#6 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 18:18

manchester derbisi için kahvedeydim kahvedekilerin yorumları, ölü sayısı çok fazla olsun, asker devlet falan yardım etmesin gelsin adamları kurtarsın gibi, şok oldum ya eminimki böyle düşünen sayısı oldukça fazladır.

Allah ölenlere rahmet kalanlara sabır ve şifa versin inşallah..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#7 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 20:55

"Akepe gündem değiştirmek için yaptırmıştır bu depremi" gibi söylemler bile olabilir. Tövbe tövbe.

Allah yardımcıları olsun.

#8 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 22:24

Gönderilen Resim

#9 KãRdé£éN

KãRdé£éN

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 682 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 22:29

Haberi alışveriş sonrası yemekten çıkarken son dakika diye geçti tvde gördük :( Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin. Yakınlarına Allah güç sabır versin. Allah tüm depremzedelerin yardımcısı olsun.

#10 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 23.10.2011 - 22:38

daha dün bi arkdaşımla 99 depremi hakkında konuşuyoduk allah saklasın korusun falan diyoduk :((

allahım sen yardım ett ..

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#11 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.10.2011 - 17:25

Beraber çalıştığım, beraber işten çıktığım iş arkadaşım işten çıkınca değişiklik olsun diye birazda stres atmak için Van'a gezmeye gitmişti 2 hafta önce orda akrabaları vardı. Depremi öğrenince hemen aradım ama telefonu kapalıydı, ulaşamamıştım. Sonunda dün akşam görüştüm iyiymiş stres atmak için geldim iyice kafayı yedim burda dedi ve hemen Mersin'e geri geldi bu sabah. İnsanoğlu işte kuş misali.

İnternette, televizyonda, radyoda, gazetelerde sürekli kızılaya yardım, akuta yardım, bağış falan deyip duruyorlar. Tabi millet durur mu? Hemen yapıştırmış cevabı. Yıllardır deprem vergisi veriyoruz artık bir işe yarasın bu vergiler. Cari açık kapatacağına halkın açıkları kapatılsın diye.

Ayrıca Somali için yapılan yardımları bakalım bizim memleketimiz de görebilecek miyiz? İnsan düşünmeden edemiyor. :eyvah:

#12 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.10.2011 - 17:28

Ayrıca bir de böyle bir şey var:

Mehmetçik, Van'da yaşanan depremde arama kurtarmaçalışmalarına katılırken bir yandan da hain saldırıya uğradı.

Edinilen bilgiye göre, Van Başkale'de dün akşam saatlerinde askeri bir araca teröristler tarafından el yapımı bomba atıldı. Askeri birlikler, depremde enkaz altında kalan vatandaşlara yardım etmek için çalışırken durumdan yararlanmak isteyen teröristlerin askeri karakola taciz ateşi açtığı da belirtildi.

Saldırıda 4 askerin yaralandığı kaydedilirken, yaralıların askeri ambulans helikopterlerle Van asker hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

http://www.sabah.com...ge-hain-saldiri

#13 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 25.10.2011 - 20:34

İstanbul'da olası deprem için belirlenen 480 adet, çadır kurma arazisinin 200'Ü, yapılaşmaya açıldı ve şimdi bu yerlerin üzerinde beton yığınları var. Bu yerlere yapılaşma izinini kim verdi? İBB BELEDİYE BAŞKANI KADİR TOPBAŞ.

Yatacak yer bulamayacasılar. Enkazın altına en çok bu hırsızlar yakışır yakışmasına da...Başlarına yıkılacağı günü göremeyeceğiz... Bu destekle(yicilerle).

580023663830.jpg

#14 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 25.10.2011 - 23:22

İstanbul'da olası deprem için belirlenen 480 adet, çadır kurma arazisinin 200'Ü, yapılaşmaya açıldı

bunu aylar önce bir yerde okumuştum. dehşet birşey sayılmalı aslında, ama isyan
kültürü olmayan azbilegelişmemiş toplumlarda bu tip şeylerin kanıksanması normal
herhalde, hepimiz normaliz. :P

belki de 'deprem rivayet edildiği kadar büyük olacaksa oralarda da taş üstünde taş
kalmıycaktır nasılsa, boşalır kullanılır işte' diye düşünmüşlerdir. :P

deprem gibi banal bir tabiat hadisesinin Gönderilen Resim böyle bir dünya başkentini vurmayacağı,
o tip âfetlerin daha bir taşravari coğrafyalara özgü olduğunu düşünebileceklerini
ise; düşünmek istemem artık yani. :P

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#15 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 25.10.2011 - 23:28

kahvedekilerin yorumları, ölü sayısı çok fazla olsun, asker devlet falan yardım etmesin gelsin adamları kurtarsın gibi, şok oldum

kahve değiştirsen? sen fena insan değilsin bence; maazallah bulaşır mulaşır. :P

ulan günah be! Gönderilen Resim

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#16 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 27.10.2011 - 14:55

Fazlaca fantezi mi..? Bilemiyorum. Her türlü olasılığı da göz ardı etmemek gerekiyor sanırım.

http://videogaleri.g...te-o-video.html

580023663830.jpg

#17 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 27.10.2011 - 18:26

TRT de söylesem sansür yerdim burası neyseki özgür bir ortam...

TRT de sormuşlardı ya deprem paraları ne oldu diye, (http://haber.mynet.c...-598927-guncel/) sansür yemişti hani... Bakan şimşek açıklamış sanırım "duble yol yapılmış" duble yol'unmuşuz!

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#18 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 27.10.2011 - 20:48

http://video.milliye...Sz21RRMFWH.html

#19 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 27.10.2011 - 21:27

Gönderilen Resim

:)

#20 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 27.10.2011 - 23:49

Dilek Bektaş ı beğenemiyoz mu? :P Yaa rock ezgileri ile hatim diyerek günaha girmeyelim.Rock ezgili mevlüt felan olsun şimdi gece gece çarpılmayalım da...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim