İçerik değiştir

İsmet İnönü

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 35 yanıt verildi

#21 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 03.05.2006 - 13:31

Bir kaç alıntıdan kalkan olamayacağını anlayınca, biçare kalıp, forumdan gitmeği yeğlemis Sabbiri1. Ne diyelim, güle güle'den başka...

#22 ody167

ody167

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 04.05.2006 - 14:49

ismet inönü benin Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en çok tiksindiğim insanlardan biridir.Adam ülkemize gerçek anlamda demokrasinin gelmemesi için daha doğrusu sırf kendi bencilliği yüzünden dp nin önünü gayri-meşru yollarla kesmiştir..umarım mezarında rahatsındır inönü.... *böö

#23 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 04.05.2006 - 15:21

Atatürkün hainlikle suçlayıp mahkemede yargılattığı, İsmet İnönü'den daha kahraman,daha vatansever, silah arkadaşlığı bir kenara can yoldaşları vardır... Sen istediğin kadar Atatürk'ün silah arkadaşına hain denilemez de...
Gönderilen Resim

#24 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 06.05.2006 - 18:00

Arkadaşlar,
Benim, İnönü'nün en sevmediğim yanı, korkaklığıdır.
Çapına bakmadan bir de tutup, kendini Atatürk'ün yerine koymasını,
hiç hazmedemiyorum. Anamızı ağlattı, Türk Milletini korkaklığa, sindirilmişliğe itti, o yüzden affedemiyorum kendisini...

#25 Ziyaretçi_TAVIR_*

Ziyaretçi_TAVIR_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 16.07.2006 - 19:22

BİRAZ GEÇ KALDIM AMA EVET HAİN Dİ........

#26 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 16.07.2006 - 19:47

Bence fikrinin oluşmaması hususunda erken bile olmuş tavır.

Sebebsiz bir şekilde evet-hayır yarışması gibi evet demek,izmir marşı ile geldiğin yere gönderir seni.

Afedersin ama,bu durumda ben senin ön yargılı olduğunu düşünürüm.

Not: En azından neden ön yargılı olmadığını vereceğin bilgilerle bize kanıtlamalısın.

Bu arada,şahsım adına boş vakitlerde tarih okuyan biri olarak bu hususda yorum getirecek cesareti kendimde göremiyorum inanın.

Hayır hain değildi diyecek kadar da bilgim olmadığını düşünüyorum.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#27 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2006 - 20:27

Kesin yargıya nasıl varılabiliyor ''evet hain di'' diyenlerin dönüp kendisinin ne kadar hain olduğunu yargılamalı .
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#28 Ziyaretçi_TAVIR_*

Ziyaretçi_TAVIR_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 16.07.2006 - 20:59

BEN KENDİ İDEOLOJİME GÖRE KONUŞUYOR OLABİLİRİM.ÖZÜR DİLERİM.EÐER İSMET İNÖNÜ PARALARIN ÜZERİNDEN ATATÜRK VE BOZKURT MOTİFLERİNİ ÇIKARIP KENDİ RESMİNİ KOYUYORSA EÐER ATATÜRK'ÜN EMRİYLE YAPILMIŞ OLAN BOZKURT HEYKELLERİNİ YIKTIRIYORSA,EÐER ORDUDA KULLANILAN BOZKURT ARMASINI YASAKLIYORSA,EÐER 3 MAYIS 1944 YILINDA ALPARSLAN TÜRKEŞ'İ TABUTLUKLARA ATIP CANLI CANLI TIRNAKLARINI SÖKTÜRÜYORSA EÐER SEBAHATTİN ALİ DENEN KOMÜNİST'İN SSCB İLE OLAN KOMÜNİST DÜZEN KURMAK İÇİN OLAN İLİŞKİLERİ GÖRMEZDEN GELİYORSA EVET HAİNDİR.... AYNI ZAMAN DA İNAN KARDEŞİM LÜTFEN HAKARET ETMEYELİM....

#29 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2006 - 22:47

1-yani bozkurt putlaştırılmasına destek vermiosak biz de hanin mi oluruz...?

2-herşey sadece bozkurt ile mi ilgilidr?

3-Milliyetçilik denen şey bozkurt heykeli, armasından öte bişiy olamıo mu..?

4-vatan hainliği denen şey, bi arma iki heykele indirilebilecek kadar basit midir, öyleyce vatanı direk satanlar, uşak edenler ne olur...?

ben çok soru sorarım bilionus di mi...huy işte... :)

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#30 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5.669 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2006 - 22:49

kimseyi kırmak istemem ama bu konunun tartışılması anlamsız geliyor bana. sonuç olarak geçmişte kalmış bir şey. artık ne devleti ne de milleti bağlar inönü nün hain olup olmaması. bence çok daha öncelikli konular var türk milletinin halletmesi gereken. geçmişe takılıp kalmanın bir anlamı yok her şey gelecekte neye yada kime inanırsak inanalım önemli olan cumhuriyetin ilk dönemlerindeki -ki buna atatürk dahil inönü rauf orbay vs-bu adamların fikirlerini ve davranış nedenlerini anlayıp yanlışlarını yapmaktan kaçınmak doğrularını kendimize yol seçici olarak almaktır.onları yargılayarak haindi yada değildi tartışmasına girerek bunu yapamayız.hain veya değil sonuç olarak bişeyler yapmış haindiyse bu o dönemde farkedilmeli ve gereken yapılmalıydı hain değilse şu anda hain yaftasını yapıştırmamız çok ayıp.ne de olsa o adam şu anda anıtkabir de Atatürk ün mezarının tam karşısında yatıyor. Türkiye bence yeterince zor bir dönemden geçiyor israil in neden olduğu savaşlar ab süreci abd ile ilişkiler içerdeki yolsuzluklar vs. milletçe daha sık saf tutmamız ve ülkemizi korumamız gereken bir dönem olduğunu düşünüyorum ve bu konunun bu dönemde bizi görüş ayrılıklarına ve bölünmeye götürmekten başka bir işe yaramayacağına inanıyorum.geçmiş geçmişte kalmış olan olmuş biz geleceği nasıl inşa ederiz onu düşünelim bence
Gönderilen Resim

YARINA SESİMİN YANKISI KALIR...

Hoşçakalın.

#31 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 09.06.2007 - 12:26

''Efendiler bu ülkeyi siz dışardan biz içerden yıkmayı başaramadık''
İ.İnönü
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#32 kaolen

kaolen

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 50 Mesaj

Gönderim zamanı 09.06.2007 - 13:46

İsmet İnönü hain deildi sadece siyasetten anlamıyodu vede herkesin bildiği gibi cok kindar birisiydi..
bu sebeplerden dolayı zaten Atatürk İnönü yü ve arkadaslarını siyasetten uzaklastırmustır
ama İnönü Atatürk öldükten sonra tekrar siyasete dönmüştü...
ve Atarürk ün uzaklaştırdığı herkesi tekrar meclise toplamıştı

bundan dolayı memleketi faşizime sürükledi ...

Bu mesaj kaolen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.06.2007 - 13:51

#33 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 09.06.2007 - 15:16

İsmet İnönü,Hain değildi Bence.
Hiç sevmem ama,Adamın hakkını yememek lazım.
Sonuçta Adam Kurtuluş savaşı Komutanlarından birisi.
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#34 MaNoLYa

MaNoLYa

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.870 Mesaj

Gönderim zamanı 09.06.2007 - 16:12

kesin bilgim olmamakla beraber.şöyleydi sanırsam.ulu önder vefat etmeden önce ismet inönü ile küstüler.ve küs vefat etti ulu önder.

ulu önderimizin küslüğünü kazanan birisini sefemem.

ama şunu biliyorum ki.ismet inönü tam bir yanar döner kişilik.görüşleriyle yaptıkları çatışıyor.

soruyorum sizlere imam hatip liselerini açan kimdir?
cevabı:ismet inönü

ezanların türkçe okutulmasını sağlamak isteyen kimdir?

paralarımızdan ulu önderin resimlerini çıkartmaya çalışan kimdir?

tamamen tezatlık içerisinde olan biridir ismet inönü.

кเ๓รєאє ๏l๔ยğยภ๔คภ Ŧคzlค ﻮüשєภ๓є,๒єאคz ﻮülüภ ๒เlє ﻮölﻮєรเ รเאคђtıг!!!

๓คภ๏lאค

#35 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 09.06.2007 - 16:29

paralarımızdan ulu önderin resimlerini çıkartmaya çalışan kimdir?

Geçenlerde hani şu ülke elden gidiyor mitingleri vardı ya , o günlerden birinde ülkemizin bir ilinde kadınlar toplanıyor hepimiz birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz , hepimiz Türk'üz , hepimiz ülkemizi seviyoruz diyorlar. Herşey güzel gidiyor derken gazeteciler toplu olarak resim çekelim diyorlar toplanan bayanlara. Başörtülüsü , başörtüsüzü , genci , yaşlısı hep beraber görüntüleyelim diyorlar ve tabii cevabını alıyorlar. Neyse hep beraber fotoğraf çektirmek için Atatürk Anıtının önüne geliyorlar ve sıralanıyorlar. Derken 3-5 kişi burada fotoğraf çekilemeyiz diyorlar. Yanındaki bayanlar soruyor hayırdır diye. Atatürk anıtının önündeyiz ama resim çekilirken Atatürk'e sırtımızı dönemeyiz diyorlar.Saygısızlık olur O'na diyorlar. Herkes şaşkın , yahu ne alakası var diyorlar. Anıtın önünde çektireceğiz nesi var diyorlar. Ne diyorlarsa da bir türlü ikna edemiyorlar. En sonunda çözüm bulunuyor. O 3-5 kişi ( sayısını hatırlayamadım diye böyle diyorum , yanlış anlaşılma olmasın. ) Atatürk anıtının üstüne çıkıp sağında solunda yerlerini alıyorlar ve öyle çekiliyorlar resimi. Atatürk'e saygısızlık olur diye sırtlarını ona dönmeyenler acaba ceplerinde taşıdıkları paraları nasıl açıklayacaklar merak ettim doğrusu. Aklıma geldi anlatayım dedim.

Değişiklikler Kaydedildi...

#36 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 Mesaj
  • İlgi Alanları:satranç,

Gönderim zamanı 09.06.2007 - 22:04

Asıl hainleri görmeyipte bu devlet için hizmet etmiş insanlara HAİNLİK damgasını vuramazsın!!  Hatalımıydı ? diye sorabilirsin ama sen bu dünyada yokken vatanı savunmuş, yoktan var etme mücadelesi vermiş Atatürk'ün silah arkadaşına bunu asla söyleyemezsin. Yarında Atatürk'e bu yaftayı yapıştırma cüretini gösterirsin.

Zor biraz
:mad:

milleti aç bırakmak vatana hizmet mi oluyo.
hitleri görünce vergileri iki kata çıkarmak vatana hizmet mi oluyo.

2 tane atürkçüler vardır;

*asıl atatürkçüler
*ataürkten geçinenler

ismet inönü
atatürkten geçiniyordu. :blink: *zong :) *secret *secret

sen mouse olmuşsun. tarihi okumadan karanlık dünyanda bilgisayarınla atıp tutuyorsun ... bugün savaş çıksa kaçacak delik ararsınız. ama bahsettiğin vatanseverler savaşlarda en ön saflarda yer almıştır. nefes alıp TÜRKÜM diyebiliyorsan onların sayesindedir. yoksa şu anki sömürge devleti suriyeden yada cezayirden hiçbir farkın olamazdı. tüm dünyanın korkusu GÜÇLÜ BİR TÜRKİYEDİR. çünkü biliyorlar ki askerimiz güçlü. halkımız vatanına bağlı. bizi sıcak savaşla yenemezler. bunun için abd nin ve ab nin oyunlarından biride şu anki hükümetin iktidarda kalabilmesidir. PKK yı destekleyen barzani bile bu hükümetin iktidarda kalması gerektiğini savunuyorsa ötesini siz düşünün. son olarak ;
RTE : kürtlerin bizlerden bir isteği varsa bunu kulak arkası edemeyiz. ( 2002, iktidara gelmeden siirt mitinginde kürtlerden oy alabilmek için kürdistanın kurulmasına verdiği desteği dile getiriyor )
papaz elbisesi de hazır. onu da giyer yakında..