İçerik değiştir

Kara Çarşaflı 23 Nisan Kutlaması...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 193 yanıt verildi

#141 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 00:43

Beni anlayıp anlamamanıza birşey demedim ben Sevgili Diantha.

ok pardon dokuz...habire laf yiyince insan azcık savunmacı mı oluyo nedir..affola o zaman.. :)

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#142 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 09:05

Konunun özü dinin hükümetçe devlet kurumlarına sokulmaya çalışılması... değil, şu anda yerleştirilmeleri.

Gönderilen Resim

mesela neymiş bir örnek ver bakalım, daha evvelki yorumlarda da söyledim, YÖK ü YOK yapamayan, başörtüyü halledemeyen AKP şimdide dini her yere sokuyormuş ha, kendinize eğlence arıyorsunuz anlaşıldı, ne anlatırsak anlatalım hep başa dönüyorsunuz daaaaaaaaaaaaaaaa, DİNDEN NİYE BU KADAR KORKUYORSUNUZ hele bir onun cevabını verin
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#143 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 09:13

tamam arkadaşım senin dediğin gibi olsun.. kafiriz biz dinsiz imansızız da aynı zamanda..
Gönderilen Resim

#144 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 09:20

Hala aynı saçmalığa devam ediyon, bir daha söylüyom,
ANLAMAK İSTEDİÐİN GİBİ OKUMA, OKUDUÐUN GİBİ ANLA.

gene sorcam gene cevap vermeyeceksin konuyu başka yere çekip kaçacaksın

HANGİNİZİN ŞAHSINA KAFİR DEDİM, basit ounlara girme.

Rahatsız oluyorsan sen ADMIN sin, banlayıverirsin olur biter, bende gıcıklık yapmak için buraya geliyorsan 2. defa değil 22222. defa gene gelir gene rahatsız ederim, ne dersin hangi seçenekteyim acaba?

#145 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 09:30

Rahatsız oluyorsan sen ADMIN sin, banlayıverirsin olur biter, bende gıcıklık yapmak için buraya geliyorsan 2. defa değil 22222. defa gene gelir gene rahatsız ederim, ne dersin hangi seçenekteyim acaba?

bunu yapıcak olsam şimdiye kadar çoktan yapardım.. ve sen değil 2. defa 22222. defa de gelsen bi tek mesaj yazamadan geldiğin gibi gidersin.. hangi seçenektesin buna sen karar ver..

ayrıca tartışma konusunda ne kadar çok uzaklaşırsak konunun kapanma vakti o kadar yaklaşıyor demektir..
Gönderilen Resim

#146 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 09:41

AF yarabbim AF, konuya gel o zaman konuya...

( bahsettiğin konuya da cevap veririm de, vermiyorum, onu da sen anla)

#147 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 10:08

Arkadaşlar..

Bence ilk sayfada gösterilen resimde kötü olan hiç birşey yok..İnsanlar bence çok güzel birşeyi anlatmaya çalışmışlar..Haberin içindede zaten söylüyor ''karanlıktan aydınlığa'' diye..Bunu neden yanlış yönlere çekiyorsunuzki?

Bence diantha yanlış bir yerden alıntı yapmış..

Nerde özgürlük?Nerde demokrasi?Böylemi özgür ve demokratik olacağız?İnsanların başörtüsüne tuu,kaka,yobaz insan diyerek mi?
Sizin hiç mi akrabanız yada bi tanıdığınız yok böyle giyinen?

Bu kadar önyargılı olmayalım,insanlara karşı..Kara çarşafa bende karşıyım,ama asla onlara önyargılı davranmıyorum..Onların yerine koyup kendinizi bi düşünsenize..

O insanlar o ortamda doğmuş büyümüş,o zihniyeti almış,bunu değiştiremeyizki..Tıpkı bizmde değişmeyeceğimiz gibi..

Hem belki bende türbanlıyım,kara çarşaflıyım,yada süper mini etekler giyen,orasını burasını açan biriyim.
Hadi benide dışlayın..

Önemli olan insanın beynidir,kişiliğidir..

Hani bi laf vardır ya;

Ne adamlar gördüm üstünde kıyafet yoktu..
Ne kıyafetler gördüm içinde adam yoktu..

Yüzeysel şeylere takılmayalım bence...
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#148 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 10:12

:blowdown:
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#149 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 10:24

Arkadaşlar..

Bence ilk sayfada gösterilen resimde kötü olan hiç birşey yok..İnsanlar bence çok güzel birşeyi anlatmaya çalışmışlar..Haberin içindede zaten söylüyor ''karanlıktan aydınlığa'' diye..Bunu neden yanlış yönlere çekiyorsunuzki?

Bence diantha yanlış bir yerden alıntı yapmış..

Nerde özgürlük?Nerde demokrasi?Böylemi özgür ve demokratik olacağız?İnsanların başörtüsüne tuu,kaka,yobaz insan diyerek mi?
Sizin hiç mi akrabanız yada bi tanıdığınız yok böyle giyinen?

Bu kadar önyargılı olmayalım,insanlara karşı..Kara çarşafa bende karşıyım,ama asla onlara önyargılı davranmıyorum..Onların yerine koyup kendinizi bi düşünsenize..

O insanlar o ortamda doğmuş büyümüş,o zihniyeti almış,bunu değiştiremeyizki..Tıpkı bizmde değişmeyeceğimiz gibi..

Hem belki bende türbanlıyım,kara çarşaflıyım,yada süper mini etekler giyen,orasını burasını açan biriyim.
Hadi benide dışlayın..

Önemli olan insanın beynidir,kişiliğidir..

Hani bi laf vardır ya;

Ne adamlar gördüm üstünde kıyafet yoktu..
Ne kıyafetler gördüm içinde adam yoktu..

Yüzeysel şeylere takılmayalım bence...

:msn111: :msn111: eyvallah kardeşim, sağol +111111111

bu arada keops a da teşekkür etmem gerek bir tek smiley bile çok şey açıklıyor...

Bu mesaj milas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.04.2006 - 13:57

#150 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 12:43

gayet doğru bir yerden alıntı yaptım,söyliyim de..glamor galiba tamamını okumuyosun yazdıklarımın..kimsenin ne giydiğini değilim..çarşaf giyeni de dışlamış değliz, hepimizin ailesinde çevresinde başı kapalı vardır muhakkak..

ama konumuz bu değil kii..olayı ısrarla "özgürlük" kavramı içine yerleştirmeye çalışarak konu saptıtılıyoı, hatta o kadar ki mevzu dine, allah'a dayandırılıyo..
halbuki hiiçç alakası yok..
konu...AKPnin dini kadrolaşması..kamu kurumlarına t"türban"ı sokmaya çalışması ve bir çeşit geri zihniyeti....

bi de bi ara milas demişti galiba allahın kurralları şeriat, ol derse olur dinden korkmayın bu kadar diye..
bir: dinden korkan bizsek her cılız fırsatta din elden gidiyo diye neden bağrınıp duruyorsunuz..
iki:madem allah ol derse şeriat olur, bu kadardır zamandır oldurmadığına göre demek ki olmaması gerekiyormuş değil mi milas..

konuyu neden kişiselleştirerek provakatif bir tavır takındığını da ayrıca anlayabilmiş değilim hala, o da ayrı..

#151 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 13:56

hala aynısınız be kardeşim, söylediğiniz şeyi gösterin diyoruz yok, sadece yakıştırma, neyi provoke ettim hadi bir daha sorayım.
Akp nin dini kadrolaşmasıymış, yuh yani, hadi uzatmayayım onu da ispatlayın.
dinden korkmuyorsan ne diye dini değerlere saldırıyon?
şeriat için gene diyorum, Allah OL derse olur, herşeyi ALLAh haledecekse imtihanın sırrı nerede?
varsa başka sorun ben buradayım, minder dışına kaçmam bazıları gibi.

Düzenleme: "Yanıt Ekle" seçeneği yerine "Alıntı" işlevinin gereksiz kullanımı. (İdrak edilecek nasılsa..)

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.04.2006 - 14:01

#152 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 14:03

Her iktidara gelen parti gibi Akp'de kadrolaşıyor.
Zamanında Mhp bunu çok yapmıştı , Akp bile o kadar yapmadı kadrolaşmayı. Ama şimdi akp'nin yaptığı göze batıyor , çünkü her an şeriatı getirebilir kaygısı var millette. Ama ilk baştan beri söylüyorum; Cumhuriyet'i ve Laikliği kimse yıkamaz... Buna kimsenin gücü yetmez arkadaşlar..
Milas olayı farklı boyutlara getiriyorsun. Bence bu şekilde tartışma yersiz.

Değişiklikler Kaydedildi...

#153 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 14:07

milas burda kime dokunduruyorsun açıklarmısın....

konuşmanın anlamı yoksa konuşacak şeyde yoktur.

konuşmamak çekilmekmidir ....

tepki var tepki var ( anlayana )
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#154 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 14:16

Akp nin dini kadrolaşmasıymış, yuh yani, hadi uzatmayayım onu da ispatlayın.
dinden korkmuyorsan ne diye dini değerlere saldırıyon?
şeriat için gene diyorum, Allah OL derse olur, herşeyi ALLAh haledecekse imtihanın sırrı nerede?

sen sürekli soruyosun da senden yanıt olamıyoruz,takıldın kaldın.
hayır sıkışınca Allah ol der olur, niye olmuyo demek dooru diil diyince imtihan nerde kalıyo o zamn diyosunuz anlamadım ki..

artı ben nerde hangi dini değere saldırmışım hemen bi ispat da ben istiyorum..
emin ol ben senden daha çok koruyorum o değerleri sen ve senin gibi kullanmaya çalışanlardan.

kadrolaşmaya o kadar çok örnek var her akşam haberlerde ama tabi sen artık hangi kanalın "tarsız " haberini isliyo ve okuyasan artık..

görmek istemediklerini görmezsin elbet..

#155 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 15:08

Her iktidara gelen parti gibi Akp'de kadrolaşıyor.
Zamanında Mhp bunu çok yapmıştı , Akp bile o kadar yapmadı kadrolaşmayı. Ama şimdi akp'nin yaptığı göze batıyor , çünkü her an şeriatı getirebilir kaygısı var millette. Ama ilk baştan beri söylüyorum; Cumhuriyet'i ve Laikliği kimse yıkamaz... Buna kimsenin gücü yetmez arkadaşlar..

bu kadardır ya....eğer akp bu gün birilerini kaldırıp birilerini oturtuyorsa,başkalarının otutrtuklarını kaldırıyordur....Her parti iktidara geldiğinde yaptığı şeydir...
Partiler açısındanda bakarsak,her parti ilişki içerisinde olacağı kurumun başında kendine yakın hissttiği insanların olmasını ister...kadrooolaşıyolar diye inlemenin anlamı ne onu anlamıyorum,İşinin ehli olup olmadıklarına bakalım..zaten akp koltuğu akpliye,yarında chp koltuğu chpliye vermeye devam edecek.....bu konuda doğru yanlış arıyorsak,dün yapılanda,bugün yapılanda,yarın yapılacakta yanlış...
Gönderilen Resim

#156 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.04.2006 - 15:41

milas burda kime dokunduruyorsun açıklarmısın....

konuşmanın anlamı yoksa konuşacak şeyde yoktur.

konuşmamak çekilmekmidir ....

tepki var tepki var ( anlayana )

keops üzerine alınmana gerek yok, o kendini bilir arkadaşım...

diantha ne sordunda cevap vermedim arkadaş?

dokuzharf;

--------------------
sevgili kardeşim , ben birşeye cevap veriyorum muhatabı başka bir konuya geçiyor, ben ne yapayım, ya muhatap olamsın ya da ne konuşuyorsak oradan devam edelim, varsa bir hatam özür dilemeye hazırım dedim kaç sefer, sende
muhakkak ki kızıştırmk için değil toparlamak için söylüyorsun ama tek suçlu ben değilim...

Bu mesaj milas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.04.2006 - 15:44

#157 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 01:18

milas..sana suçlusun diyen oldu mu..zaten amaç suçlu bulmak diil ki..sen konunun muhatapları cevap vermekten kaçıyo şeklinde sürekli kişiselleştirdiğinden ve konuyu hep en olmaması gereken yerden aldığından buralara varıyo..

din tartışmasına çevirip provakasyon yapıyosun ki bundan sebep bu ülkede adam gibi dini bile tartışamıyoruz..tartışılmasına da tahammülünüz yok zaten..aman insdanların gözü açılır filan mene lazım..ümmet gerek di mi..

kusura bakma ama olaya kadın açısından bakmak durumundayım ve cinsimi 5.planlara katar atıp, birilerini başımıza namus bekçisi diye dikerken sizin elinizin kiri şeklinde yaşamama neden olcaksa bu din, ben almıyım derim..

#158 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 08:27

Diantha'cım yazdıklarımın arkasındayım ve hala senin yanlış alıntı yaptığını savunuyorum..O resimle AKP'nin hiç bir alakası yok!!Ayrıca yazılanlarıda okuyorum bundan emin olabilirsim.

Sanki konuyu AKP'nin kendi adamlarını atama yapmasına değilde farklı bir boyuta getirilmeye çalışılıyor gibi geldi bana.(Bunuda direkt olarak değilde,farklı bir yol izleyerek yapmaya çalışıyor gibisiniz)

Üstüne yine basa basa söylüyorum.!! Eğer o törende kutlamalarda farklı bir amaç güdülmüş olsaydı,''Karanlıktan aydınlığa'' diye bir geçiş yapılmazdı da,sırf karanlık diye adlandırılan o dönem canlandırılırdı!!

kusura bakma ama olaya kadın açısından bakmak durumundayım ve cinsimi 5.planlara katar atıp, birilerini başımıza namus bekçisi diye dikerken sizin elinizin kiri şeklinde yaşamama neden olcaksa bu din, ben almıyım derim...... demişsin ya bunuda dinimizle hiç bir alakası yok..Bu klasik erkek zihniyeti..Konuyu din yönüne çekmek istemiyorum ama sırf bir takım kendini bilmez erkekler bunu söylüyor diye,dinimizden bu kadar kolay vazgeçeceksen,buyur bir sürü din var onlardan birine geçebilirsin..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#159 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 09:33

milas..sana suçlusun diyen oldu mu..zaten amaç suçlu bulmak diil ki..sen konunun muhatapları cevap vermekten kaçıyo şeklinde sürekli kişiselleştirdiğinden ve konuyu hep en olmaması gereken yerden aldığından buralara varıyo..

din tartışmasına çevirip provakasyon yapıyosun ki bundan sebep bu ülkede adam gibi dini bile tartışamıyoruz..tartışılmasına da tahammülünüz yok zaten..aman insdanların gözü açılır filan mene lazım..ümmet gerek di mi..

kusura bakma ama olaya kadın açısından bakmak durumundayım ve cinsimi 5.planlara katar atıp, birilerini başımıza namus bekçisi diye dikerken sizin elinizin kiri şeklinde yaşamama neden olcaksa bu din, ben almıyım derim..

diantha sende aynı şeyi yapıyorsun, ben demedim mi tek tek konuları açıp birtek onun üzerinde konuşalım diye ben mi dağıttım konuyu, Allah rızası için göstersene?
provokasyon yaptığımı söylüyon, el insaf yani, gene aynı mesele, göstersene kardeşim satır satır aha burası , senin provokasyonundur diye?

adam gibi tartışmaktan bahsediyorsun buyurunuz HODRİ MEYDAN ne isterseniz tartışalım diyen benim zaten.
(ümmetçiliğn ne olduğunu istersen tartışalım, laf atmaktansa, ne dersin, buyurun size bir konu)

Sizin kadınlığınızı 5.plana kimler atıyor lütfen iyi inceleyin, kadını meta halinde kimler kullanıyor herhalde benim kadar sizde biliyorsunuz.
Ben din satmıyorum ki, almayasınız,din Allah ınıdır, pazarlık yapacaksanız O'nunla yaparsınız.

#160 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 13:34

tartışalım diyen sensin biz de burda yakartop oynuyoruz zaten değil mi milas..

konunun senin dahlinde nasıl saptığını bi sen anlamıyorsun.ikide bir hatırlatma yapmaktan usandım, konu din, inaçlar, kimin ne giydiği..vs değil..

Konu::blush:::Hükümetteki partinin din tabanı üzerinden siyaset yapması ve dini motifleri devlet kurumlarına yerleştirmek için nasıl hızla çalıştığı...