İçerik değiştir

- - - - -

Siirt'te Saldırı: 4 Kadın Öldü, 2 De Ağır Yaralı Var..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 17 yanıt verildi

#1 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 Mesaj
  • İlgi Alanları:♫ ♬ ♪ ♩ ♪ ♫ ♬ ♪ ♩ ♪

Gönderim zamanı 20.09.2011 - 22:19

Siirt'te Polis Meslek Yüksek Okulu yakınlarında teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda polis aracı zannedilerek hedef alınan aracın içinde bulunan 4 kadın olay yerinde hayatını kaybetti, iki kişi de ağır yaralandı.
Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine bir terörist ölü olarak ele geçerildi. Güvenlik güçleri çevrede geniş çaplı arama çalışması başlattı.
Cihan Haber Ajansı

Gönderilen Resim
Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır.Zamanınızı ve neşenizi çalarlar..(Goethe)

#2 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 Mesaj

Gönderim zamanı 20.09.2011 - 22:25

Düşmanı Kandil'de arayanlar artık görmeli: Asıl düşman cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyıp, devletin sırtından geçinen, gün ışığında yüzünü poşu ile örtüp, hava karardımı devlete kurşun sıkan köpeklerdir..Yemek yediği eli ısıran köpek azmıştır ve öldürülmelidir..

Gönderilen Resim
Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır.Zamanınızı ve neşenizi çalarlar..(Goethe)

#3 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 20.09.2011 - 23:57

Şimdi insanlar çıkacak: Kınıyoruz, operasyonlara tam gaz devam edilecek, ölenlere Allahtan rahmet diliyoruz, o. çocukları gibi laflar söylenmeye başlanacak. Hala lafla peynir gemisi yürütülmeye çalışılıyor. Ama gemi gitmiyor işte, aksine gitgide batıyor.

#4 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 09:31

böyle böyle bir yere varılacak ama nereye, bilemiyorum. yönetenlerin bütün standart
sözlerinin boş geldiği gibi, bütün küfürler, bütün tekbirler falan da boş gelmeye
başlayacak; veya da başladı bile. hayat devam ediyor; normali budur. akp, ya
kendi sürecini bu şekilde tamamlayacak, ya da 'silahla olmuyor, anlaşmak lazım'
şeysini bi şekilde yedirecek ama bunu insanların içine sindirmek çok zor olur
herhalde. bu durumda herhalde birincisi olur.

bu işleri halletmek, idare etmek bazılarımızın sandığı kadar kolay değildir mutlaka;
ama var ya, kimsenin, hiç kimsenin fazla horozlanmaması lazım hayatta, sonra
tükürdüğün bazı şeyleri yalarken, bırak sana zaten beğenmeyerek bakanları,
beğenerek bakanlara bile fazla şişirilmiş balon gibi görünmeye başlayabilirsin.

ben n'apiim ortadoğunun şu ülkesinde, yok bu ülkesinde yollarına kırmızı halılar
serilmiş lider şeysini; bize bu sorunu halledebilecek lider lazım. çok zor olabilir
bunu halletmek, 'şöyle yapılsın, böyle olsun' demek mesela benim haddim değil,
ama bize bu yeterlilikte biri / birileri lazım. dün okuduğum bir röportajda 'gövde
gösterisi yapmak bir yönetimin hakkıdır' diyordu, doğrudur, peki; ama salt
gövde gösterisiyle de...ne biliim, olur mu yani, bişeyler hallolur mu? Gönderilen Resim

ha, belki de ülke olarak bu yeterlilikte değiliz? belki bu yapılanlar, yapılabileceklerin
en fazlasıdır; burdan öteye yol yok, bu kadarına gücümüz yetiyor, politikanın
yollarında konum itibariyle, güç itibariyle atabileceğimiz adımlar bu kadar ? bunu
olasılık olarak düşünmek bana o kadar kötü gelmiyor, bir şey böyleyse böyledir;
gerçek, oy toplamak için süslü, farklı, hatta tam tersine bir yönde gösterilebilir ama
yok edilemez, belki de böyle işte? bu gerçekten çok geniş örülmüş bir ağ; bisürü
bağlantısı, bisürü desteği olan, aklımıza hayalimize gelmeyecek p.ştluklarla varlığı
sürdürülen; biz de bunu yenemeyiz, altından kalkamayız belki de?

her geçen günle politika ve diplomasi bana daha da iğrenç geliyor.Gönderilen Resim

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.09.2011 - 09:38

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#5 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 10:54

Siirt’in ardından Bitlis’te de Polis Meslek Yüksek Okulu'na uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Siyah bir otomobilden açılan ateşte okul bahçesindeki öğrencilerden 1'i şehit olurken, 4 öğrenci de yaralandı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25252497/

#6 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 11:20

kınıyorum. kahpece, kalleşçe saldırılar bunlar, insanlıktan nasibini alamamış
insanların halt yemesi, iktidarımız bu alçaklara (veya da bu 'sayın' alçaklara :P)
taviz vermeyecektir.

değerli üyemiz hüfyaa'nım Gönderilen Resim iktidara hazırlanırken...Gönderilen Resim

#7 kar tanesi

kar tanesi

Her zaman aramızda :)

• Üyeler
  • 200 Mesaj
  • İlgi Alanları:Soru sormak..

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 11:37

Şimdi benim anlamadığım nokta, bu şerefsizler "kendi ırkından" insanları da mı öldürmeye başladı. Bunların niyeti halka özgürlük filan değil.

Maşa bunlar. ABD nin, Kuran'da da yaptıklarıyla çok kere cezalandırıldığı ve bir türlü akıllanmadığı belirtilen o İsrailoğullarının bugünkü İsrail soyunun maşası bunlar.

Allah topunun belasını versin.

TC adaleti tecelli etmesi bile (ki umulur), ilahi adalette vay haline bu zalimlerin...

Allah rahmet eylesin masumlarımıza...

#8 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 11:46

Kürtlere sormak gerek hala kürtlüklerini savunuyorlar mı ?

Bu çakalları adam edip destekliyorsunuz...

bunların insalarımızı öldürmesine izin veren hükümete ne demeli

al kardeşim başla diyarbakırdan sen devletsin tek tek öldür gitsin ses çıkaran mı var bir tanede ona sık...

yoksa gün gelecek devletin kalmayacak toprakların alınacak...

kürtler eserinizden memnun musunuz ?

Bu mesaj Bomonti-İSTANBUL tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.09.2011 - 11:46

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#9 kar tanesi

kar tanesi

• Üyeler
  • 200 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 12:09

KÜRTLER diyerek genelleme yapmak bence pek doğru değil. Çok hassas bir nokta bu. Ortada feci durumların olduğu aşikar ama bu durumdan sadece bir ırkı sorumlu tutmak biraz insafsızlık. Evet hainler bu ırkın haklarını korudukları için güya kıyım yapıyorlar ama o hainler Kürtlerin çoğunluğu tarafından desteklenmiyor. Ayrıca Türk olupta bu teröristleri demokrasi adına destekleyen insanlar var. Kimi neye göre nasıl değerlendireceğiz vatanperverlik hususunda...

Bu olayların ayyuka çıkmasında sadece terörün değil, dediğin gibi hükümetinde, askerinde, polisinde rolü var.

Ki bu son olaylar bu arsızların, Kürtlerin hakkını hukukunu gözetmek (!) amacından çoktan şaşmış olduklarını gösteriyor....

Allah akıl fikir versin...

#10 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 13:02

çoğunluk desteklemiyorsa o çoğunluk çıksın pkk bdp lanetlesin mitingler düzenlesinde görelim

bence sorun ancak kürtlerin kendi içindeki terörizimi yok etmesiyle çözümlenir...

insan haklarını düşünen devlet bi anda unutursa kim bilir neler olur...

#11 kar tanesi

kar tanesi

• Üyeler
  • 200 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 13:30

Evet buna katılıyorum. Artık Kürtler kendilerini iyi-kötü olarak etiketlemeli. Bizler bunu sınıflandıracak konumda değiliz, devlette değil. Doğrular bir adım öne çıkmalı. Ben vatanperver Kürt olsam, bunu göstermek için elimden geleni yapardım. Hain olanların icraatları (!) zaten belli.

Ama davulun sesi bize uzaktan hoş geliyor olmalı aynı zamanda. Bizler hayatımızın rahatı üzerine, rahat koltuklarımızda, güven (şimdilik) içinde böyle uzaktan konuşabiliyoruz, oysa içinde olmak farklı olsa gerek bir durumun. Yani bir nevi, iyi olanların kendilerini göster(e)memelerinin bir çok sebebi olduğunu düşünüyorum:

- Teröristlerden/dış düşmanlardan tehdit almak
- Aşırı pasif davranmak
- Cehalet vs gibi

Zaten en çok azınlıkların sesi gürler. Teröristler gibi işte.

Komünist/Sosyalist tayfasının medyada orda burda çoğunluk olmasına rağmen, hiç bir zaman komünist partinin iktidara gelmemiş olması gibi, kuru kalabalıktır bazı gruplar...

Ama terör olunca mevzu, kuru gürültü değil ağıt bırakıyor ardında..
.....
Ne yazık ki...

#12 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 16:07

Kürtleri dinlemek gerekir denir...

Hadi dinleyelim.

Doğuda ve Güneydoğuda

Hastane okul yok mu ?
-Var

İş sahası sorunu var mı ?
-Bir nebzede olsa var

Devlet bize bakmıyor devlet bize yardım etmiyor

-Yeşil Kartın adı KÜRT kart oldu neredeyse hepsinin yeşil kartı var

Ya bunlardan bu konuda bize ne ki...

Kürtlük ve terörizim...

Etrafınıza bakın Kürtlerden Üst yöneticiden tut Başbakan Cumhurbaşkanı bile olmuş

Eeee

Neyin özerkliği isteniyor ?

Zaten istediğiniz Belediye sizin elinizde...

Kürtler Pkk destekliyor...

O büyük çoğunluğu desteklemiyor teranesi küçük çocuğun pipisini çıkarım aaa anne valla ben işemedim demesi gibi bir şey...

Hadi Diyarbakır merkezde pkk lanetliyecek bir miting organize edin ben burdan çıkıp destek olmaya gelecem.

Ama sorun üzüm yemek değil bağcıyı dövmek...

sen ülkenin her şeyinden faydalan sonrada çık hakkımı verin diye ağla...

ülkede her türlü gari meşru işte kürtler var...

neyse uzun lafın kısası...

terör ancak kürtlerle biter.

Yada Atamızın bize bıraktığı en değerli varlığımız TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZ acımadan tek tek metropollerden başlayarak kelle alacak...

anlata bildim mı ?

#13 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2011 - 16:37

Kürtler, bu konuda adları geçip tepki gördüklerinde kızmayacak, kızmamalı da..Neden mi..?

✯ Bu ülke bir çok etnik grup barındırıyor, ancak PKK denen terör örgütü kürt desteği ile yürüyor..
✯ Karadeniz Dağının yaylasında, laz kardeşim av tüfeğini havaya sallayarak "PKK Buraya gelemez, gelirse karşılığını görür..Ne Mutlu Türküm Diyene" diyor..O Türk mü..? Hayır, ama biliyor ki tek ulus olmak bu sözün altında ve sadece Atatürk tarafından başarılabildi bu ülkede..Ata'm açılım yapmadan, tek ulusu barış içinde götürebilecek kabiliyetteydi çünkü..
✯ Eğer PKK bölge halkından destek görmese orada barınamadı, barınamaz..Korkutuyor, tehdit ediyor sözleri sadece maskeleme mazeretleridir..Töre dedikleri Allah'ın Belası kavram yüzünden bir köyü toptan katleden, kendi kız kardeşini, kızını gözünü kırpmadan öldüren zihniyet 3-5 çapulcudan korkuyor he..Güldürmeyin beni..
✯ Yıllarca eğitimsiz kaldık, doktorsuz kaldık, geri kaldık diye propaganda yapan yöre halkına sormak lazım: PKK maskesi altında, silahsız öğretmenlerimizi, doktorlarımızı katlederlerken, yapılan her ticari atılımı sabote edip, olmazsa tehditlerle engellerlerken aklınız nerenize kaçmıştı..Bir doktor kaç yılda yetişiyor ey cahil..Sen öldüresin, öldürtesin diye mi göndersin devlet o doktoru oraya..

Öte yandan binlerce dönüm arazi sahibi aşiret ağaları Fransız ırkından mı..? Neden onlara başkaldırıp, haklarınızı istemiyor, yeni iş imkanı doğuracak yatırımlar için baskı kurmuyorsunuz..?

Öyle ya neden istesinler..? Eğitim alan sadece PKK yönetiminde görev alanlardır..Onlarda bu ülkeyi bölmeyi bilinçli bir şekilde isteyenlerdir..Diğerleri eğitilmemeli, o halk cahil kalmalı ki kolayca güdülsünler..Doğruyu yanlışı sadece kendi dediklerinden bellesinler..aç kalsınlar, açık kalsınlar ki, 3 kuruş veren ağ*gunöpek yerine koyup sırtından daha da zengin olsun..O gariban da suçu devlette bulsun..

Kürtler bir ülkeyi canlı yayında böldüler..Amerikan askerlerini halaylarla karşılatyan Irak Kürtleriydi..Aynı kürtlerin bacılarına Amerikan askerleri tecavüz ederken, cahil herif üzerinde İngilizce "İçeride Amerikalı kız kardeşimi Beceriyor" yazılı pankartla sırıtarak diğer askere poz veriyordu..

Bu ülkede buna izin vermeyiz..Siyaset, diplomasi barıştaki bir ülke içindir..Bu ülke o dereceye gelirse (Ki inşallah gelmesin) 1-2 ay sürecek bir kaos döneminde ülke düzene halk eliyle girer..

Kürtler kürtler deyip duruyorum diye Kürt düşmanı bir ırkçı sanmayın beni..Kürt'ü de Laz'ı da Çerkez'i de bir bana..Hepsinden de dostum arkadaşım var şükürler olsun..Benim düşmanlığım ve öfkem askerime silah sıkanla, bunu destekleyenleredir..Kim ki eline PKK bezi (Bayrak demeyi midem kaldırmıyor), İmralı İti'nin posterini alıp meydana çıkıyorsa, o benim de bu ülkenin de düşmanıdır..

"Eziliyoruz, hakkımızı arıyoruz" söylemi ile askere silah sıkmak olmaz..Eğer öyle olsaydı Aleviler'de silahlanıp dağa çıksalardı..Hayır yapmadılar..Yıllardır siyasi bir mücadele içinde haklarını aradılar ki Kürtleri temsil ettiğini iddia eden (Bence PKK'yı temsil ediyor) siyasi parti yıllardır Mecliste..

Gönderilen Resim

#14 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 22.09.2011 - 01:06

içişleri bakanı aynen şöyle dedi: terör gerçek yüzünü gösterdi

nası yaaa bu zamana kadar güzel bi yüzü vardıda şimdimi kötü oldu yani ;P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#15 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2011 - 01:50

böyle taktaktak! bir kesinlikle sözler söyleniyor, yollar gösteriliyor ya, bence
şey gibi duruyor biraz; kızılderililerin savaş baltalarını çıkarıp karşı saldırıya
geçiverdiği zamanlarmış gibi.

devletler arası ilişkiler, birbirine bağımlılıklar, birbirini kullanmalar, yönetmeler,
sistemin sürekliliği yolunda feda edilebilir, ve dön dolaş aynı sözlerle
idare edilebilir insanlar, bu devletin yetkilileriyle o terör örgütünün
karizmaları arasında kanka kıvamında muhabbetler yokmuş gibi... e var
halbukisi işte, gün gibi ortada ki; böyle yürüyor bu işler. o yüzden de
böyle kesinlikler bana pek dolu gelmiyor.

#16 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 Mesaj

Gönderim zamanı 28.09.2011 - 00:36

Teröristler 5 öğretmeni kaçırdı..

Elazığ’ın Arıcak İlçesi’nde PKK’lı teröristler öğretmenleri köye taşıyan servis minibüsünün önünü kesip, 1’i vekil 4 erkek öğretmeni silah zoruyla kaçırdı. Diyarbakır Valiliği de dün bir öğretmenin kaçırldığını açıkladı.
Arıcak’ın Yoğunbilek Köyü İlköğretim Okulu’nda görev yapan 8 öğretmen, bugün saat 17.15 sıralarında okulun dağılımıyla birlikte ikamet ettikleri ilçe merkezine gitmek için Ali Eren yönetimindeki 23 P 2873 plakalı servis minibüslerine bindi. İddiaya göre öğretmenlerin minibüse bindiğin sırada çevrede sivil giyimli olarak gözcülük yapan teröristler de başka bir araçla öğretmenleri taşıyan minibüsü takibe aldı. Teröristler, minibüsü yolun boş olduğu Gündoğdu ile Çevrecilek köyleri arasında silah tehdidi ile durdurdu. PKK’lılar minibüs sürcüsü Ali Eren ile araçta bulunan kadın öğretmenler Ayşe Harktı, Özge Akman, Hadice Oğuz ve Sevilay Yılmaz’ı serbest bıraktı. Teröristler daha sonra tamamı Elazığ nüfusuna kayıtlı olan Gökhan Yıldız, Abdullah Karan, İrfan Sarıkaya ve vekil öğretmen İsmail Yücel’i silah tehdidi ile yanlarına alarak kaçtı.

Elazığ Valiliği, kaçırılma olayıyla ilgili yaptığı açıklamada, teröristlerin kaçırdıkları öğretmenlerle birlikte yaya olarak Diyarbakır il sınırları içinde kalan Görese Dağı’na götürüldüğünü bildirdi. Bölgede kaçırılan öğretmenleri kurtarmak ve PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyon sürdürülüyor.

PKK’lıların serbet bıraktığı kadın öğretmenlerin de ilçe merkezine ulaştığı belirtildi.

LOJMANDAN DIŞARI ÇIKARDILAR

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada,“Terör örgütü PKK mensupları 26 Eylül 2011 saat 23.50 sıralarında Hazro ilçesi Çitlibahçe Köyü İlköğretim Okulu lojmanında bulunan okul öğretmeni Ahmet Ürün'ü dışarıya çıkarmışlar. Daha sonra köyden uzaklaşmışlar ve söz konusu köy öğretmeninden bir daha haber alınamamıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir” denildi.

TUNCELİ’DE PKK’LILAR YOL KESİP KORUCU KAÇIRDI, ÇIĞ TÜNELLERİNDE TANKERLERİ ATEŞE VERDİ

Tunceli’de, PKK’lı teröristler Pülümür bağlantılı Erzincan karayolunu 45’in kilometresinde barikatlarla kesti. Teröristler yoldan geçen araçlardakilere kimlik kontrolü yaparken, aynı zamanda örgüt propagandası da yaptı. Teröristler, iki akaryakıt tankerini de bölgede bulunan bir çığ tüneli içine götürürüp, ateşe vererek yaktı. Tankerlerdeki yangının uzun süre devam ettiği ve tünele büyük zarar verdiği öğrenildi.

Yol kesen PKK’lılar, daha sonra Pülümür İlçesi’nde geçici köy korucusu olduğu belirtilen İsmail Gürbüz’ü yanlarına alarak dağlık alana kaçtı. PKK’lıların karayoluna güvenlik görevlililerinin gelişini engellemek için patlayıcı tuzaklamış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Teröristlerin yol kesmesi üzerine Tunceli-Erzincan karayolu karşılıklı olarak ulaşıma kapandı. Polis, Tunceli çıkışında önlem alarak araçlardaki yolcular üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

PKK’LILAR BAZI ARAÇLARA DA EL KOYDU

Yol kesen terörist grubunun, eylem yapmak için bazı otomobillere el koyduğu ortaya çıktı. Tunceli emniyet müdürlüğünde bütün birimler telsiz anonsu ile uyarılarak, PKK’lılar tarafından kaçırılan araçlar üzerinde hassasiyetle durulması, olası eylemlere karşı önlem alınması istendi.(Mynet Haber)

Gönderilen Resim

#17 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 Mesaj

Gönderim zamanı 28.09.2011 - 00:41

İşte söz ettiğim konulardan biri..Öğretmeni neden kaçırırsınız, neden öldürürsünüz..Çünkü halk cahil kalacak ki, dilediğiniz gibi güdün..Allah'ın 99 adı var hepsi birbirinden güzel..İçlerinde bir de Kahhar sıfatı var ki, inşallah bu sıfatla kahretsin bu şerefsizleri..

Gönderilen Resim

#18 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 29.09.2011 - 15:19

Haberal mahkum ettirmişti başkan oldu!

[/center]
Gönderilen Resim

HSYK kararı ile 529 hakim ve savcının görev yeri değiştirilirken, hakim Resul Çakır, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu. Orgeneral Balanlı’yı tutuklayan Çakır, Prof. Haberal’a tazminat ödemeye mahkum olmuştu.

HSYK kararı ile 529 hakim ve savcının görev yeri değiştirilirken, Ergenekon davasına bakan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Resul Çakır, yeni kurulan 16. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı oldu.

Orgeneral Bilgin Balanlı hakkında tutuklama kararı veren Çakır, Ergenekon sanıklarından Prof. Mehmet Haberal’ın dava açıp tazminata mahkum ettirdiği isimler arasında bulunuyor. Son kararname ile asaleti onaylanan Çakır, HSYK tarafından daha önce 16. Ağır Ceza mahkemesinde görevlendirilmişti. Çakır’ın ağabeyi Nurullah Çakır da Çorum Valisi olarak görev yapıyor.

Haberal, “rahatsızlığı nedeniyle ölüm riski taşıdığı, delilleri karartma ve kaçma şüphesi olmadığı halde tahliye taleplerini reddettikleri” gerekçesiyle, aralarında Çakır’ın da bulunduğu 9 hakimden 20’şer bin TL tazminat talep etmişti.

BALYOZ VE ERGENEKON

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi de Haberal’ın “Tutukluluk halinin devamına” ilişkin kararın CMK’ya aykırı olduğunu ve hakimlerin herbirinin Haberal’a 1500 TL manevi tazminat ödemesine karar vermişti. Hakimler karara itiraz etmiş, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ise 9 hakimin tazminat ödemesini onamıştı.

Bu arada İstanbul’da yeni kurulan 15. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na Balyoz davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Ali Alçık, 17. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na ise 2. Ergenekon davası hakimlerinden İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Gökmen Demircan atandı. (Gazeteport)

Bakan her şeyi biliyor'
Görevden alınan Deniz Feneri savcısından çarpıcı açıklamalar...

[/center]
Gönderilen Resim

Deniz Feneri Soruşturmasını yürütürken haklarında soruşturma için izin verilen savcılardan Mehmet Tamöz, "Uyuşturucu kaçakcılığından yargılanan savcıya bile bu yapılmadı. Onurumla oynanmasına asla izin vermeyeceğim" dedi.

İSTANBUL - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Deniz Feneri soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Savcıları Nadi Türkaslan, Abdülvahap Yaren ve Mehmet Tamöz'ün evrakta sahtecilik suçundan yargılanmasına vize verdi.

Eğer dava açılmasına karar verilirse üç savcı, sekizer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak. Hakkında dava kovuşturma yapılacak savcılardan Mehmet Tamöz 28 sayfalık yazılı bir açıklama yaparak, "onurumla oynanmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğim" dedi.

ONURUMUZ KIRILIYOR

Habertürk'e konuşan savcı Tamöz, yaptığı açıklama sonrası yasal izin hakkını kullanacağını belirterek, "Emekliliğimi hak etmiş olsaydım meslekten ayrılmayı dahi düşünebilirdim. İnsanlar susuyor, 'kral çıplak' diyemiyorlar. Yüz kızartıcı bir suçla suçlanmak onurumuzu kırıyor" diye konuştu.

Deniz Feneri soruşturmasına ilişkin bilgileri Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici'nin bildiğini, buna rağmen yaptıkları açıklamalarda bu durumu reddettiklerini kaydeden savcı Tamöz, bu duruma çok üzüldüğünü söyledi.

ERGİN HER ŞEYİ BİLİYOR

Savcı Tamöz şunları kaydetti; "... Sürecin bu şekilde geliştiğinin 2010 yılında Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin bilmektedir. Kendisi buna ilişkin soruyu Cumhuriyet Savcısı Nadi Türkaslan ismini de zikrederek tarafıma sorduğu da bilinmektedir. Kendisine bu husus anlatılıp izah edilmiştir ve bu konuda ikna olmuştur. Ancak, tarafımız hakkında yapılan şikayete ilişkin canlı yayınlarda üç Cumhuriyet Savcısının da tahrifat yaptığı iddiasını dile getirmesi tarafımı oldukça üzmüştür. Çünkü bu süreci kendisi yakinen bilmektedir. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkan Vekili Sayın Ahmet Hamsici'nin de bilebilecek konumda olmasına rağmen, yaptığı basın açıklamasında, sanki üç Cumhuriyet Savcısının da iddia edilen tahrifata katıldığı imajını yaratacak açıklama yapması da tarafımı oldukça etkilemiş ve üzmüştür."

Konu başlığınızla ne ilgisi var diyebilirsiniz ama...

Bu hırsız ve katil hükümet, ülkemizdeki terörü bitirmeyi falan unutmuş durumda. Yukarıdaki iki haberde görüleceği üzere, biat eden müritleri ile ülke işgali işiyle meşgul.

Kendi ülkesinde, hakkı, adaleti, hukuku ayaklar altına alan sözde yönetici takımından, ülkesinde akan kanı temizlemesini beklemenin adını, bu tür beklentide olanlar koysun artık.

580023663830.jpg