Jump to content

Kopya Konu: Harabe'deki İsimlerinizin Hikayesi Nedir?

• This topic is locked This topic is locked
28 replies to this topic

#1 kar tanesi

kar tanesi

Her zaman aramızda :)

• Üyeler
  • 200 posts
  • İlgi Alanları:Soru sormak..

Posted 12.09.2011 - 16:13

Üye rumuzlarının nerden geldiğine dair tahminler ve gerçekler nedir?

#2 kar tanesi

kar tanesi

• Üyeler
  • 200 posts

Posted 12.09.2011 - 16:27

Haydi ben başlatayım :

Benim rumuzum ismimin anlamı mesela. İsmim Osmanlıca da "kar tanesi" demek. Ocak ayında, karlı bir günde doğduğum için ve bizzat sonbahar-kış mevsimlerini sevdiğimden kendimle bütünleşik görüyorum bu rumuzu :) seviyorum... bir gün eriyecek olsa da kar tanesi olmayı :)

geleyim benim tahminlerime,

Mesela dokuzharf bence adı ve soyadı toplamda dokuz harften oluşan bir şahıs ? :)

Taurus un ki de yunan düşünürü gibi :P (değilse kusura bakma valla, google dan kopya çekmedim :P)

diğer üyelerle ilgili henüz bir tahminim yok şu vakit. Aklıma geldikçe yazıcam dostlar... :P

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 12.09.2011 - 16:31

kar tanesi : her türlü dokuz tane harften oluşan bi rumuz. eriyip gitmesi muhtemel bi rumuza benzii.

antiqa : neden böyle bir rumuz takmış bilmem, tamam antika gibi ( değerli ) bi adam ama ne bileyim ben sevmedim , yoksa seviyom mu.

dokuzharf : bu kişinin ismi ve soyisminin toplamı kesinlikle dokuz tane harften oluşuyo Posted Image ( aynen Posted Image ) de rumuz seçimim bu yüzden değil. Posted Image

bir de , konuyu ben onayladım ama sanki böyle bi konu vardı yaa..
neyse ; kuruculardan biri gelirse bakar Posted Image

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 kar tanesi

kar tanesi

• Üyeler
  • 200 posts

Posted 12.09.2011 - 16:34

Valla ben baktım bulamadım aynı konuyu. Ama oyun bahçesi içinde bakmıştım sadece, başka bir yerde varsa affınıza sığınıyor, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ediyorum... :)

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 12.09.2011 - 16:41

Dilimin ucunda aslında o konu. Üye adı hikayeleri miydi neydi ?
Neyse, bunda tahmin ediliyo nasılsa .

gundi ; eşref saatine geldiği için koymuştur kesin bu ismi.

Değişiklikler Kaydedildi...

#6 kar tanesi

kar tanesi

• Üyeler
  • 200 posts

Posted 12.09.2011 - 16:47

Hüffya da belki aslında hülya dır :P ama üfleyip püflerken bir gün, böyle bağlamıştır kendini rumuzuna :P

ne atıyorum ama ya Posted Image

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 12.09.2011 - 17:50

kartanesi osmanlıcada kartanesi demek he ;P

bir harf 7 iki harf 7 üç harf 6 dört harf 8 beş harf 7 altı harf 8 yedi harf 8 sekizharf 9 dokuzharf 9 hah işte bi tek bu uyuyor ondan dimi dokuz aga :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 posts
  • İlgi Alanları:♫ ♬ ♪ ♩ ♪ ♫ ♬ ♪ ♩ ♪

Posted 12.09.2011 - 18:36

Haydi ben başlatayım :

Benim rumuzum ismimin anlamı mesela. İsmim Osmanlıca da "kar tanesi" demek. Ocak ayında, karlı bir günde doğduğum için ve bizzat sonbahar-kış mevsimlerini sevdiğimden kendimle bütünleşik görüyorum bu rumuzu Posted Image seviyorum... bir gün eriyecek olsa da kar tanesi olmayı Posted Image

geleyim benim tahminlerime,

Mesela dokuzharf bence adı ve soyadı toplamda dokuz harften oluşan bir şahıs ? Posted Image

Taurus un ki de yunan düşünürü gibi Posted Image (değilse kusura bakma valla, google dan kopya çekmedim Posted Image)

diğer üyelerle ilgili henüz bir tahminim yok şu vakit. Aklıma geldikçe yazıcam dostlar... Posted Image

Δεν είμαι ο Έλληνας φιλόσοφος..(Den eímai o Élli̱nas filósofos) Posted Image Posted Image

Taurus: Burcum olan Boğa'nın zodyaktaki karşılığıdır..Bu arada iyi ki Google'da araştırmamışsın, zira öküz olarak çevirdiği de oluyor terbiyesizin..Posted Image Posted Image

Edited by Taurus, 12.09.2011 - 18:37.

Posted Image
Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır.Zamanınızı ve neşenizi çalarlar..(Goethe)

#9 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 posts

Posted 12.09.2011 - 18:42

Hüffya: Muhtemelen minik yeğenin, adı olan Hülya'yı söyleyiş şeklidir..:)

Posted Image
Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır.Zamanınızı ve neşenizi çalarlar..(Goethe)

#10 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7,490 posts

Posted 12.09.2011 - 23:55

Şöyle de bir şey var :P

http://www.harabe.ne...h__1#entry51515

Posted Image

#11 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12,098 posts
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Posted 13.09.2011 - 00:07

lamos şimdi yapıştırmaya geliyodum benden çok yaşıcan ;P

Posted Image

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Posted Image

#12 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts

Posted 13.09.2011 - 09:32

muzi idi muziçko ysap dedim kendisi çok dinler beni her hangi bir anlamı yok baba-babişko gibi :P

Edited by pac, 13.09.2011 - 09:32.

YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#13 kar tanesi

kar tanesi

• Üyeler
  • 200 posts

Posted 13.09.2011 - 17:41

Lamos, ben ilgili konuyu aradım ama bulamamıştım. Demek ki gözden kaçmış, kusura bakmayın artık :P ben sade vatandaş olarak konuları silme, birleştirme yetkisine sahip değilim. Biriniz bi zahmet el atıversin madem kalabalık yapmayalım..

Taurus, çok şekilmiş anlamı (yani burcunla ilgili olan :P)

Pac, benim adım SELCEN. Selc kökü kar demek farsçada. Selcen de kartanesi demek. ismimin başka anlamları da var ama bu en güseli Posted Image

#14 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 posts

Posted 13.09.2011 - 18:05

Lamos, ben ilgili konuyu aradım ama bulamamıştım. Demek ki gözden kaçmış, kusura bakmayın artık Posted Image ben sade vatandaş olarak konuları silme, birleştirme yetkisine sahip değilim. Biriniz bi zahmet el atıversin madem kalabalık yapmayalım..

Taurus, çok şekilmiş anlamı (yani burcunla ilgili olan Posted Image)

Pac, benim adım SELCEN. Selc kökü kar demek farsçada. Selcen de kartanesi demek. ismimin başka anlamları da var ama bu en güseli Posted Image

Burçlara pek inanmam aslında..Tüm dünya nüfusunu 12 karakter ve kaderle sınırlandırmak saçma geliyor bana..Ancak ilginç bir şekilde burcumun özelliklerini taşıyorum..(Rastlantı diyelim :P ) Gerçi Taurus yanına bir de "Mutis" koyarak kullanıyordum, ama arkadaşlar kısaca Taurus demeye başlayınca nick kendiliğinden şekillenmiş oldu..(Şekilmiş iltifatına karşılık bu kadar söz..:D Teşekkürler..)

Selcen anlamı bol güzel bir isim..Adını koyarken baya araştırdıkları belli oluyor..

Posted Image

#15 kar tanesi

kar tanesi

• Üyeler
  • 200 posts

Posted 13.09.2011 - 18:21

Bizimkiler aneyle babey yani :P birbirlerinden bağımsız severlermiş bu ismi. Türk tarihi ile ilgilenirlermiş. Birbirlerine tencere-kapak olunca da, Melikşah ın annesi, Alpaslan ın hanımı Selcen Hatun un adını taşıyan bir meyvecik olmuş yaklaşık 1000 yıl sonra...

İnsanlar tabi ki 12 çeşit değildir burçlar gibi. Fakat DNA nın da büyük çoğunluğu insanlarda aynıdır. Ona rağmen herkes farklıdır. Yani farklar ayrıntılarda gizlidir. 12 çeşidi oluşturan burçlar, aslında yıldızların, dünyanın, ayın vs o an ki etkileşimleriyle alakalıdır... Ben de bir oğlağım ve gayette tipik bir örneğim (cimriliği dışında :) ... Rastlantısal olduğunu sanmıyorum :P

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts

Posted 13.09.2011 - 18:35

selcen orda isim vermeyince sanki kartanesi osmanlıcada kartanesi demek gibi bi izah olduydu yani =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#17 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15,435 posts

Posted 14.09.2011 - 13:46

pac icem pac icem pac i yorum pac i yorum allhım nolur pac eyim, pac e emediimmmmmm ühühü pac e medim işte pac e medim ühühühü

smiley-sport036.gif  

#18 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 posts

Posted 14.09.2011 - 14:58

Bizimkiler aneyle babey yani http://www.harabe.net//public/style_emoticons/default/tongue.png birbirlerinden bağımsız severlermiş bu ismi. Türk tarihi ile ilgilenirlermiş. Birbirlerine tencere-kapak olunca da, Melikşah ın annesi, Alpaslan ın hanımı Selcen Hatun un adını taşıyan bir meyvecik olmuş yaklaşık 1000 yıl sonra...

İnsanlar tabi ki 12 çeşit değildir burçlar gibi. Fakat DNA nın da büyük çoğunluğu insanlarda aynıdır. Ona rağmen herkes farklıdır. Yani farklar ayrıntılarda gizlidir. 12 çeşidi oluşturan burçlar, aslında yıldızların, dünyanın, ayın vs o an ki etkileşimleriyle alakalıdır... Ben de bir oğlağım ve gayette tipik bir örneğim (cimriliği dışında http://www.harabe.net//public/style_emoticons/default/smile.png ... Rastlantısal olduğunu sanmıyorum http://www.harabe.net//public/style_emoticons/default/tongue.png

Boğa, Koç, Oğlak...Sanrım Zodyakta bir çoban burcu da gerekiyormuş..Gerçi Çoban Yıldızı var, onunla da idare edebilir burçlarımız..http://www.harabe.net//public/style_emoticons/default/smile.png

Edited by Taurus, 14.09.2011 - 14:59.

Posted Image

#19 kar tanesi

kar tanesi

• Üyeler
  • 200 posts

Posted 15.09.2011 - 16:35

Sadece çoban olmaz. Kaval da lazım yanına Posted Image

#20 Taurus

Taurus

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 267 posts

Posted 15.09.2011 - 17:09

İyi çalamaz ya da detone çalarsa kavga ederiz, olmaz..Posted Image :)

Posted Image

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users