İçerik değiştir

- - - - -

Şike Operasyonunda 1. 2. 3.... Dalga

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 35 yanıt verildi

#1 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2011 - 10:55

Futbolda şike iddialarına yönelik İstanbul'da düzenlenen operasyonlar çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 30'a yakın kişi gözaltına alındı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, futbolda şike iddialarına ilişkin teknik takibin ardından İstanbul'da bazı evlere sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

HERKESİN GÖZÜ VATAN CADDESİNDE Kİ EMNİYETTE
Operasyonlarda, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile futbolcular Serkan Çalık, Serdar Kulbilge, Ümit Karan ve Bülent Uygun'un da aralarında bulunduğu 30'a yakın kişi gözaltına alınarak Vatan Caddesi'ndeki emniyete getirildi.

F.BAHÇE BİNASI ARANDI
Futbolda şike iddialarına yönelik olarak İstanbul'da düzenlenen operasyonlar çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübünün Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki binasında da arama yapıldı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, futbolda şike iddialarına ilişkin İstanbul'da başlatılan operasyon çerçevesinde, sabah saatlerinde Fenerbahçe Spor Kulübünün Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki başkanlık binasına gitti.

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekiplerinin, stadın çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü. Demir kapılar kilitlenirken, kulüp binasında da arama çalışmalar yapıldı.

SİVAS KALECİSİ KORCAN, BAŞKAN MECNUN ODYAKMAZ DA GÖZALTINDA
Sivasspor-Fenerbahçe maçında yediği gollerle tartışmalara neden olan kaleci Korcan'ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında ismi Ergenekon soruşturmasında da geçen ve halen cezaevinde bulunan Sedat Peker'in manevi oğlu olduğunu söyleyen menajerlik şirketi sahibi Olgun Peker'de bulunuyor. Sivasspor başkanı Mecnun Odyakmaz da gözaltına alındı. Mecnun Odyakmaz, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi.Burada yapılan sağlık kontrolünün ardından emniyete götürülmek için hastaneden çıkarılan Odyakmaz, basın mensuplarının neden gözaltına alındığına ilişkin soruları üzerine, ''Ben de bilmiyorum, gidince göreceğiz'' dedi.

Haberin devamı

Değişiklikler Kaydedildi...

#2 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2011 - 11:37

vay anam vay neler dönmüş serhat ya.

#3 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 03.07.2011 - 14:18

Ortalık fena karışacak..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#4 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 03.07.2011 - 15:15

küme düşürülmese bari :)

pardon burası italya değil türkiye adam bütün maçlarda şike yaptık die itiraf bile etse kılına dokunulamaz :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#5 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 03.07.2011 - 17:34

gerçeklerin gün yüzüne çıkması ne güzel *ihi

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2011 - 21:08

Eskişehirspor'dan flaş karar

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Eskişehirspor kulübünün tarihinde bu tarz olaylara asla müsamaha göstermeyen bir çizgi içinde bu günlerine geldiğini söyledi.

Ünal, Eskişehirspor Tesisleri'nde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, bu sabah düzenlenen operasyonda 40'ı aşkın kişinin soruşturma kapsamında gözaltına alındığını belirtti.

Gözaltına alınanlar arasında kulüp başkanları, teknik direktörler, menajer ve futbolcuların olduğunu ifade eden Ünal, şöyle konuştu:

“Türk futbolunun önemli dönüm noktalarından biri diye adlandırılabilecek kulüp başkanlarımızın, teknik direktörlerin, menajerlerin ve futbolcuların aralarında bulunduğu 40'a aşkın arkadaşımız gözaltına alınmıştır. Dolayısıyla soruşturma gizlilik kapsamında yürütülüyor. Ancak Eskişehirspor kulübünün teknik direktörü, sportif direktörü ve yeni transferimiz Mehmet Yıldız'ın da aralarında bulunduğu 3 arkadaşımız gözaltına altında.

Eskişehirspor kulübü tarihinde bu tarz olaylara asla müsamaha göstermeyen bir çizgi içinde bu günlerine gelmiştir. Tarihi anlı, şanlı futbolda Türkiye'ye her zaman özellikle Anadolu'da her zaman önderliğini yapmıştır. Eskişehirspor yüce yargı kararına saygı duyduğu, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu kabullenen bir yapı içinde yönetilmektedir.”

Ünal, yargıdan gelecek cevabın taraflarına bildirileceği güne kadar yargının kararını ellerine aldıktan sonra tekrar oturup değerlendirme yapacaklarını anlatarak, şunları söyledi:

“Teknik Direktör Bülent Uygun, Sportif Direktör Ümit Karan ile futbolcularımızdan Mehmet Yıldız'ın akit ve sözleşmeleri dondurulmuştur. Yargıdan gelecek karar çerçevesinde yönetim kurulu toplantısı yapıp arkadaşlarla yola devam mı?, tamam mı?, noktasında kararı değerlendireceğiz.”

Hurriyet

Değişiklikler Kaydedildi...

#7 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 04.07.2011 - 14:44

küme düşürülmese bari :)

pardon burası italya değil türkiye adam bütün maçlarda şike yaptık die itiraf bile etse kılına dokunulamaz :)

O bahsettiğin eski Türkiye. Artık Türkiye'de her şey şeffaflaştırılıyor. Temiz siyaset, temiz futbol. Nisan ayına kadar şike suç değilmiş Türkiye'de ne garip. Yasadaki boşluktan yararlanılmış onca yıl. Ve artık aklanma sırası futbola geldi. Bir Fenerbahçeli olarak üzgünüm ama kim ne suç işlediyse cezasını çekmeli.Kimsenin Fenerbahçenin adını lekelemeye hakkı yoktu.Şayet suçlu bulunurlarsa gerçekten Türk futbolu adına utanç verici.Cezası neyse çekmeli herkes <_<
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#8 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 04.07.2011 - 16:29

eee eksi neden hocam :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#9 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 04.07.2011 - 19:40

Tsubasa'da işin içindeymiş :D

Gönderilen Resim

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.07.2011 - 19:40

#10 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 04.07.2011 - 23:56

Emniyet artık şampiyonlar liginde mücadele edecek :P yöneticisinden antrenörüne hepsi var sanırım... Birkaç malzemeci ile masör mü masöz mü her neyse ondan da göz altına aldılar mı tamamdır :P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#11 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 05.07.2011 - 00:37

eee eksi neden hocam :P

İşte adam tüm maçlarda şike yaptık dese yine de dokunulamaz burası Türkiye demişsin ya.eksi ondan.Türkiye artık o Türkiye değil.Sorunların üzerine korkusuzca gidiliyor dokunulamaz denilenler bir bir tutuklanıyor.Ergenekoncusu darbesici filam hani, herkes boyunun ölçüsünü alıyor. Yaşasın Tayyip iktidarı ;)
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#12 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2011 - 10:29

O değil de ben kaç senedir ligleri doğru düzgün takip etmiyorum. Bu şike olayları çıktıktan sonra söz konusu maçlar oynandığı sıralarda ekşi sözlük'te ne yazılmış diye baktım. Millet isyan etmiş resmen. Sonra Sivasspor'un Selçuk Şahin'den yediği gol var. O ne abi öyle. bir kaleci böyle gol yiyebilemez. O ne lan öyle.

Sadece bu değil başka şeyler de var..

Bugün gazetelere bası fotoğraflar "sızmış". Hem de hürriyet gibi gazetelere sızmış.

Adamlar telefon dinlemişler, fiziki takip yapmışlar filan. Ellerinde somut deliller var besbelli ki koskoca Aziz Yıldırım gözaltında.

Bir de ayın 15'ine kadar bu olayın kesinleşmesi lazımmış. 15'inde şampiyonlar ligine gidecek takımlar belli olacakmış. Fener küme düşerse filan ona göre ayarlanması lazımmış.

Çok fena çok.

#13 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2011 - 15:32

Fener forması satın almak, giymek en büyük fener demek vb suçu ve suçluyu övmeye giriyormuş direkt içeri alıyorlarmış. :P

Gülüyoruz ağlanacak halimize...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#14 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 06.07.2011 - 18:03

Aziz Yıldırım hakkında gözaltı kararı sağlık durumu nedeniyle kaldırılmış.

Gönderilen Resim

#15 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 07.07.2011 - 23:59

Savcı : Şike yapıyosunuz bari Türkiye kupası için de şike yapıp kupayı alsaydınız ya. yıllardır süren bu hasrete son vermiş olurdunuz..
Aziz Yıldırım: O zaman şike yaptıgımız çok belli olurdu

geyikleri ne zaman yayınlıcaz :P

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#16 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 08.07.2011 - 02:18

İçerde binlerce yüzlerce insan var, suçu bile belli olmayan insanlar yüzünden askeriyenin şerefini, onurunu kimse düşünüp sokaklara dökülmemişti ama spor kulüpleri bu ülkede daha gerekli olduğundan sokağa düşeceklermiş...

Kimse seçtiğim vekil beni temsil etmek için içeriden çıkamıyor'u sorgulamıyor, kemalistler içerdeyken nasıl geniş tabanlı bir anayasa yapılacağı sorunumuz olmuyor, libyada hükümeti kurma yetkisi hangi pazarlığa karşı bize verildi halka bilgi verilsin diye çıkılmıyor sokağa, kimse iran bizi neden vurmakla tehdit ederi de sorgulamıyor niyeyse. Suriyede ne olduğunu unuttuk bile çoktan. Daha geçen 6 asker daha içeri tıkıldı ve en son aponun ev hapsi gündeme gelmişti ne oldu diyen yok... Deniz feneri davasında delil karartma şüphesi neden yoktu diyen yok sokaklarda...

Spor kitlelerin afyonudur!

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.07.2011 - 02:22

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#17 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 10.07.2011 - 20:20

Aziz Yıldırım tutuklandı
Şike soruşturması kapsamında tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın sorgusu tamamlandı. Tutuklama kararı alındı.

Gönderilen Resim

Tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım bir kez daha hakim karşısına çıktı ve İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade verdi. İfadenin ardından Yıldırım için verilen karar açıklandı. Yıldırım şike soruşturması kapsamında tutuklandı.

Yıldırım, mahkemedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çok büyük bir rahatsızlığı olmadığı takdirde Metris Cezaevi’ne gönderilecek. Eğer bir rahatsızlık yaşarsa oradan hastaneye sevk edilecek.

Aziz Yıldırım'ın avukatlarının tutuksuz yargılama talep ettiği ancak şu an için böyle bir şeyin mümkün olmadığı da bildirildi.

Kararın açıklanması Fenerbahçeli taraftarlar ve polis arasında da arbede çıkmasına neden oldu. Olaylar sonrasında bir basın mensubu yaralandı.

Çevik kuvvet adliye önünde etten bir duvar ördü. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde önceki günlere çok daha fazla güvenlik kuvveti bulunduruluyor.

ADLİYE SAATLERİ
Pazar günü saat 14:00'e kadar hastanede kontrol altında tutulan Yıldırım, sağlık durumunun normale dönmesinin ardından tekrar adliyeye götürüldü.

Basın mensuplarının görüntü almasını önlemek isteyen polisin arka kapıdan çıkardığı Yıldırım'ı bir saat önce de avukatı ziyaret etmişti.

Yıldırım'ın Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yapılan yaklaşık 5 saati bulan sorgusu sırasında, duruşma salonuna 2 kez sağlık ekipleri çağrıldı.

Aziz Yıldırım'ın sorgusu başladıktan yaklaşık 2 saat sonra duruşmaya kısa bir süre ara verildi. Sorgulama, verilen aranın ardından devam ederken, bir süre sonra mahkeme salonundan dışarı çıkan Yıldırım'ın avukatı, çağırdığı doktorla birlikte salona geri döndü. İçeriden bir süre sonra çıkan sağlık ekipleri, aradan zaman geçtikten sonra tekrar içeri çağrıldı.

Sorgu sırasında adliye binası dışına getirilen bir ambulansın dışında, ilerleyen saatlerde ikinci bir ambulans da adliye giriş kapısının tam yanına çekildi.

Aziz Yıldırım'ın sorgu sırasında şekerinin yükselmesi ve geçen zamanda düşürülememesi üzerine Yıldırım, İstanbul Adliyesinden bugün taburcu edildiği Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yeniden gönderildi.

Aziz Yıldırım'ın doktoru Serdar Erkan, adliye çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada ''iki defa kendisini kötü hissettiğini söyledi ve kontrol ettik. Şekerine baktık. 240 çıktı. 112 Acil doktorlarını çağırdık. Ambulansa gidildi ve serum takıldı. Şekeri düşmedi. Bunun üzerine, ifade veremeyecek duruma geldiği için hastaneye sevk edildi'' diye konuştu.

Bu arada, Aziz Yıldırım'ın Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden saat 21:00 sıralarında getirildiği İstanbul Adliyesi önünde de Fenerbahçeli taraftarlar sorgu boyunca bekleyişini sürdürdü.

Polis, basın mensuplarına zaman zaman sözlü sataşmalarda bulunan taraftarlar ve gazeteciler arasında ise barikat kurarak, taraftarların bir taşkınlık yapmasını önledi.

ntvmsnbc
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#18 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 10.07.2011 - 22:43

büyük başkan el salla :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#19 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 11.07.2011 - 14:30

Tüm bu toz bulutu içerisinde dünya ABD ve BOP eşbaşkanımızın dilediğince devletciklere bölünüyor... Güney Sudan bağımsızlığını ilan etti...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#20 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2011 - 14:42

Futbolda şike soruşturmasında gözaltılar devam ediyor.
Futbolda 'Şike Soruşturması' kapsamında gözaltına alınan Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, adliyeye sevk edildi.

ŞAKAR YOÐUN BAKIMDA
Dün akşam saatlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden dönen ve gözaltına alınan Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, emniyetteki sorgusu sırasında rahatsızlanınca Haseki Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Kalbinde pil bulunan ve sabaha karşı rahatsızlığı artan Şakar, yoğun bakıma alınmıştı.

Futbolda 'Şike Soruşturması'nın ikinci dalgası kapsamında ifade vermeye çağrılan isimler arasında Trabzonspor'dan Hasan Yener ve Caner Çuvalcıoğlu da bulunuyor.

SERDAL ADALI VE TAYFUR HAVUTÇU DA GÖZALTINDA
Futbolda 'Şike Soruşturması' kapsamında ifade vermek için çağrılan Beşiktaş yöneticisi Serdal Adalı ile teknik direktör Tayfur Havutçu, gözaltına alındı.

Beşiktaş'ın Avusturya kampında bulunan yöneticisi Serdal Adalı ile teknik direktör Tayfur Havutçu, ifade vermek üzere dün İstanbul'a çağrılmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne garaj kapısından giriş yapan Beşiktaşlı Serdal Adalı, ''Telefonla çağırdılar ifade vermeye geldim. Beşiktaş bu işten temiz çıkacak'' dedi.

İBRAHİM AKIN VE İSKENDER ALIN GÖZALTINA ALINDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcular İbrahim Akın ve İskender Alın da sabaha karşı gözaltına alındı.

İbrahim Akın ve İskender Alın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube'ye götürüldü. İki futbolcu, emniyete gitmeden önce Haseki Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Dün sabah saatlerinde Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, eski Türkiye Futbol Federasyonu yöneticisi Levent Kızıl, Ankaragücü kalecisi Serdar Kulbilge, eski Türkiye Futbol Federasyonu başkan danışmanı Mümtaz Karakaya gözaltına alınan ilk isimler oldu. Bu isimleri Bodrum'da bulunan eski federasyon yöneticisi Ufuk Özerten ve yine futbol federasyonu çalışanı Seyit Kalender takip etti.

Dün akşam saatlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden dönen Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, soruşturma kapsamında Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı. Kalbinde pil bulunan Şakar, emniyetteki sorgusu sırasında rahatsızlanınca haseki hastanesine kaldırıldı. Sabaha karşı rahatsızlığı artan Şakar, yoğun bakıma alındı.

Şike soruşturmasının 2. dalgasında ifadesi alınan ve ifadesine başvurulmak için çağrılan isimler de oldu. Futbol federasyonu'nun eski başkanı Mahmut Özgener ifade vermek için emniyete geldi. Sorgusundan sonra gözaltına alınan Özgener'in bugün adliyeye sevkedilmesi bekleniyor

Şike soruşturmasının 2. dalgasında ifadesi alınan ve ifadesine başvurulmak için çağrılan isimler de oldu. Futbol federasyonu'nun eski başkanı Mahmut Özgener ifade vermek için emniyete geldi. Sorgusundan sonra gözaltına alınan Özgener'in bugün adliyeye sevkedilmesi bekleniyor.

http://kralspor.enso...2011-07-12.html

Gönderilen Resim