İçerik değiştir

Leyla ile Mecnun

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 41 yanıt verildi

#1 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2011 - 03:03

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, hastanedeki yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" demesiyle, beşik kertmesi yapılan çift, isimlerini efsane âşıklar "Leyla ve Mecnun" dan alırlar...
Leyla ve Mecnun’un beşik kertmesi yapılmasının üzerinden yirmi beş yıl geçmiştir. Leyla İstanbul Üniversitesi’nde, Mecnun ise Açık Öğretim’de okumaktadır. Her ikisinin de birbirlerinden haberi yoktur. Bir sabah, ailesi Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun bu durumdan rahatsız olsa da ailesinin zoruyla Leyla’nın evine gider. Uzun süredir görüşmeyen iki ailenin tartışmasıyla sonlanan ziyarette Mecnun, Leyla’yı görmüş ve görür görmez de âşık olmuştur. Mecnun Leyla’nın peşinden koşmaya başlar. Onunla tanışmak ve onu etkileyebilmek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında Aksakallı Dede’yi görür. Ancak Aksakallı Dede’nin rüyalarından çıkıp Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla durumlar iyice karışır.
Leyla ile Mecnun, TRT 1’de…

Oyuncular
Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Asuman Dabak, İşdar Gökseven, Cengiz Bozkurt ve Köksal Engür.

Yönetmen
Onur Ünlü

Program Ekibi
Senaryo: Burak Aksak

bunnar da ekşi den, fikir açısından filan bişeyler bişeyler işte;

2292.türkiye'nin dizi tarihi açısından dönüm noktasıdır, hem bu dönüm noktası on yedi bölümde sağlanmıştır, alkışlar sizin için güzel insanlar.

2293.bu ülkenin geleceği için umutlanmamı sağlamış birkaç diziden biri. sıcak beyinler, sağa sola uçuşan intertext'ler. yılmaz erdoğan'dan, vice city'e oradan cause i got high'e yapılan örtük açık göndermeler, ne sevimli ne bizden bir dizi leyla ile mecnun.

2281.hakkında yazdıklarımı beğenmeyip, günlerdir silip, tekrar silip tekrar yazdığım dizi.. öyle bir hal ki tanımlayamıyorum hislerimi.. vallaha da yetmiyor kelimelerim.. belki bi tane bulup çıkarsam o da az geliyo.. -ben sanırım bu diziye aşık oldum sözlük *- bütün karakterleri öylesine aileden ki hepsini yıllardır tanıyor gibiyim.. bu bölüm elbette ismail abi ayrı özeldi.. onun o aşık halleri ağlattı.. kalbindeki sızıyı gösterişi..

bu öyle güzel bir dizi ki buradaki adamlar muhteşem aşık oluyorlar.. deli seviyorlar.. kolay vazgeçmiyorlar.. sevdiler mi ötesi yok o adamlar için.. önce mecnun, sonra yavuz derken ismail.. sevginin hakkını veren adamlar bunlar.. sanırım bu samimiyet daha da güzel yapıyor diziyi.. absürd komedi derken arabeskin alasıyla gönül kazanan oluverdi bi anda..

taa tanıtımından bu yana hasretle beklediğim, sonra daha jeneriği gördüğümde yüzümde bi tebessümün yayılmasına vesile olan herkeslere anlattığım harikulade dizi ötesi bişi bu.. oysa şimdi artık takip edeni çok, seveni, hayranı çok.. ve ben buna da üzülüyorum.. kimseler sevmesin istiyorum bu diziyi!.. evet, içimdeki bencili açığa çıkarandır kendileri.. bu kadar.. nokta!..

bir de her bölümde ismail, filmlerdeki olur olmaz yerde çağırılınca gelen taksilere çakıyor. misal en son leyla'nın düğününde vurulan mecnun için düğün salonunun ortasında taksi çağırıyordu.yine bu bölümde;

ismail sahil kenarında şekerpare ile oturmaktadır. kız ayrılmak istediğini söyler. ismail:

- gitmek mi istiyorsun? eve bırakayım mı seni? hüüopp! taksi!; *lol diyerek denize doğru seslenir.

mecnun: taksi mi çağırdı o?!
dede: ben de öyle duydum.
mecnun: sahilde ne taksisi?! deniz taksi mi çağırdı yoksa?!

2290.lamı cimi yok aga, şahane dizi, hani niye bunca zaman kaçırmışım bilmiyorum ama o kadar eğlendirirken bi anda insanın gözlerinin dolmasına neden oluyo bu dizi öyle de şahane öyle de güzel, son zamanlardaki en iyisi, eğlencelisi.

2271.yahu bu oyuncular oynuyo mu, izliyo mu, ben mi oynuyom, ekip hemen yanımda hep beraber sallama çayla diziyi mi izliyoz karıştıyorum. biri felsefe yapmaya başlıyo diğerleri hemen linç ediyolar, içim soğuyo. tv de izlerken belki para kazanırlar diye bütün reklamlarını izliyom. öyle bişey yani.

2276.kahkahalarla guldururken basit bir ifadeyle gozleri dolduruveren ismail abi'nin sadri alisik'in tahtina kenardan ilistigini gosteren bir 17. bolume sahiptir. insallah tastamam, soyle mabadini yaya yaya o tahta oturdugunu da goruruz.

veee veeeee bi kaç video. gerçekten *lol

buna baya bildiğin dümdüz çatlıyom ben *kopx

*kopx

ölümü görün izleyin ya. anağzın babağzın hakkuğçün (serkan keskin (ismail abee) adamın adı OYUNCU. )

Bu mesaj bikereoeliindir tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.06.2011 - 03:09

#2 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 17.06.2011 - 13:25

Hastasıyım İsmail abinin :icecream:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#3 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2011 - 13:54

kendisiyle herhangi bi yerde karşılaştığınızda ismail abeiiii dediğiniz an hüüoppp diye cevap veriyomuş *lol
olaylar olaylarrr, ayağım berkildi, cif cififififi ciiiff bu adam bir başka bişey

#4 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 17.06.2011 - 13:54

ahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaa *lol

Bu mesaj bikereoeliindir tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.06.2011 - 14:04

#5 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2011 - 15:50

*lol *lol

çoooook bi seviyommmmmmm yuaa *gla 19. sn de ismail abinin tipe oynayışıa gel :P

#6 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 25.06.2011 - 10:23

sonda ki muhabbetlere :P seviyorum seviyorum seviyorum

#7 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2011 - 21:47

günlük gazeteye, " ya bunu niye günde bi tane çıkarıyollaa yaaa "diyen adam bu dizi de *lol

#8 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 27.06.2011 - 23:58

çok güzel dizi yaa yeni yeni takipçisi olmaya başladım bende *zong

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#9 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2011 - 11:21

yuuuuuh
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#10 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2011 - 12:47

Ortalardan bir bölüm izledim çok beğendim. sonra internetten birinci bölümden itibaren izlemeye çalışırken birinci bölümü izledim beğenmedim. Sonra arada denk gelirsem bakar oldum ama bir türlü tam tamına izleyemedim yahu. Herkes methediyor. TRT'de yayınlanıyor ya ondan besbelli.

#11 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2011 - 13:26

Başlıkta "Leyle" yazıyomuş lan, yeni farkettim *hehe
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#12 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 04.07.2011 - 23:51

bu gece efsane oldu bu dizi.:)

#13 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2011 - 00:01

Leyla İle Mecnun – Yalan (Sezon Finali)
SeyretSen! Sen ne istiyorsan onu seyret!

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

#14 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2011 - 11:26

'TV senaristi olarak anılmak istemem'
Leyla ile Mecnun’un senaristi Burak Aksak ile dizinin absürt dünyasını, göndermelerini, neden fenomen olduğunu ve yeni sezonunu konuştuk. Aksak’ın televizyon kariyeriyle ilgili düşüncesi net: ‘‘Televizyondaki o esnaflık haline girmek istemiyorum. O hafta ne hissediyorsam onu yazıyorum. Zaten iyi bir TV senaristi olarak da anılmak istemem.’’

Gönderilen Resim

Uzun zamandır televizyonun çıtasını bu kadar yükselten bir yapım çıkmamıştı. ‘Leyla ile Mecnun’ kendine has dünyası, mizahı, karakterleri ve muhteşem oyunculuklarıyla kısa sürede fenomen oldu. Evet, Türkiye’de fenomen olmak zor değil! Ama böyle iyi bir işin geniş kitlelere yayılması çok sık olan bir şey değildi. O yüzden, bu kadar kopyanın olduğu televizyonda dizi şablonlarına sağmayan, kuralları hiçe sayan Burak Aksak her anlamda hayranlık uyandıran bir ‘şey’ yaratmıştı. ‘TV senaristi olarak anılmak istemem’ derken aslında yapmak istediği şeyi basit bir şekilde özetliyor. Televizyonda dayatılan fabrikasyon dizilere inat ‘gerçekten sevdiğimiz, yaşadığımız şeylerin olduğu’ bir dünya onunki: Aşk acısı, çaresizlik, ‘o eski mahalleler’, Ferdi Tayfur, Cemal Süreya, Yurttaş Kane, Büyük Lebowski, Dolls… Ve şimdi o dünyayı biraz da ondan dinleme zamanı:

Her şey Ak Sakallı Dede ile başladı değil mi?
Hikayenin başlangıcı oydu. Bazen insan kendini çok çaresiz hisseder ya işte öyle bir dönemimdi. Ve o ara bir proje yapmamız lazımdı. Yazsam mı durumu vardı. Her hafta bir şey yazmak istemiyordum ama bir yandan da paraya ihtiyacım vardı. Ve dedim ki, biri çıksa ve ‘’Evlat bunu seçersen senin için en iyisi budur’’ dese diye düşündüm. Peki, böyle bir adam bize yardım etse, bir aşığa yardım etse ne olurdu? Bize öyle gelen bir adam beceriksizin önde gideni olurdu dedim ve ortaya Aksakallı Dede çıktı. Sonra da diğer karakterler. Önce karakter, sonra hikaye... Benim yolum bu: iyi yazılmış karakterler varsa hikaye kendiliğinden gelir.

Peki, seyircinin çok alışık olmadığı mizaha sahip bu proje nasıl kabul edildi?
Böyle bir şeyi yazayım ve kanallara gideyim gibi bir derdim olmadığı için rahattım. Bunun film senaryosunu da yazayım diyordum, belki çekilir çekilmez bilmiyordum. Mesela, çok resmi olmasa da birkaç yapımcı vasıtasıyla bazı özel kanallara hikaye gitti ve ‘Bu da çok abartı’ dediklerini biliyorum. TRT’nin ise reytinglere göre karar vermeyeceğini biliyorduk ve ufak bir kitlesi olur, iyi bir iş ortaya çıkar diye başladık. Ve biz eğlenerek diziyi çekerken baktık ki, 20 bölüm sonra iş büyüdü, başka bir şeye dönüştü.

Dizinin kendine has bir dili var. Bu dilin oluşmasını sağlayan sadece hikayenin absürt bir dünyada geçmesi mi?
Ak Sakallı Dede yardım etsin diye tasarlarken asla absürt bir şey olsun diye düşünmedim. Gerçekten de çaresizlik üzerineydi ve bence samimiyeti katan şey bu. Absürt bir şey var ama asıl olarak bir çaresizlik var. Hayatım komik hüzünlü ve saçma. Bunun üzerine yazıyorum. Tamamen kendimden besleniyorum. Kendi yaşadıklarımla ilgili yazıyorum. Dizinin tutması ise absürtlükten ve içtenlikten öte, her şeyin çok güzel bir şekilde bir araya gelmesi. Bazen İsmail karakterini ‘ben yazmıyorum mu’ acaba dediğim bile oluyor. Çünkü çok başka bir adam oluyor orada. Serkan Keskin oynayınca o kadar güzel bir şey çıkarıyor ki ortaya, sizin kendi yazdığınız metni sanki doğaçmış gibi izliyorsunuz. Bu çok keyifli bir şey... Kendi yazdığımın aynısını televizyonda görsem bu çok sıkıcı gelir bana. Tüm oyuncular böyle.

Leyla ile Mecnun'un dili gündelik dili de içinde barındırıyor değil mi?
Tabii ki. Mesela, Mecnun’un çoğu tepkisini ben gündelik hayatta da veriyorum. Karakterleri yazarken de bu gündelik dili kullanıyorum.

Bunun seyirciye ulaştığını görmek nasıl bir şey?
Bizim hoşumuza gidiyorsa gördük ki, onların da hoşuna gidiyor. Diziyi seven insanlarla benzer şeyler hissediyoruz. Yazarken insan kendini yalnız hissediyor ama sonra yalnız değilmişiz diye de teselli buluyor. Öyle bir şey…

Peki, Leyla ile Mecnun’un dünyasını absürt kelimesi karşılıyor mu?
O kadar çok absürt deniyor ki, bir süre sonra ‘’demek ki benim absürt bir hayatım var’’ diyorsunuz. O terminolojiyi de çok iyi bilmem. Absürtse adı absürt olsun sorun yok. Ben yine aynı hikayeyi anlatacağım.

Karakterler tam olarak ilk üç bölümden sonra kendilerini bulmaya ya da göstermeye başladı diyebilir miyiz?
Tabii, ilk iki bölüm zaten yazılıydı, üçüncü bölüm oyuncularla çalıştıktan sonra yazıldı. Onları tanıdıkça, izledikçe daha da gelişti. Bir süre sonra paslaşmaya başladık biz. Onların kattığı doğaçlama üzerine bir sonraki bölümde ben bir şey yazabiliyorum. Böyle güzel paslaşmalar çıkıyor ortaya. Karakterleri tanımak da şüphesiz elinizi güçlendiriyor. Şunu biliyorsunuz; ortalama bir şey yazsam bile bu oyuncular onu coşturabiliyor. Ama şimdi 23. bölümü yazdım, 23. bölümde ne yazdıysam onu izleyeceğimi biliyorum. Çünkü artık Mecnun’u değil Ali Atay’ı kafamda canlandırıyorum, ona göre yazıyorum. Tüm oyuncular için böyle.

Doğaçlama her zaman var mı?
Tabii, doğaçlama her zaman geçerli. Ben senaryomda olması gereken her şeyi yazıyorum. Sahnenin bir matematiği var. Birbirimizi tanıdığımız için o matematik çok iyi işliyor. O sahneyi yazıp, ne anlatmak istiyorsam orada anlatıyorum. Ufak tefek esprilerle ilgili boşluklar var ve oyuncular o boşlukları çok iyi biliyor ve dolduruyor. Her şey o matematiğin içinde kalıyor doğal olarak. İşi güzelleştiren de bu. Müzikal sahnelerin ortaya çıkışı da böyle... O sahneler oyuncuların yetenekleriyle alakalı. O kadar yetenekli oyuncular olunca işin güzelliği artıyor.

‘ÇAKAL ESNAF’ OLMAK İSTEMEM
Diğer karakterlerin (İskender, İsmail, Yavuz, Erdal) bazen Leyla ile Mecnun’un aşkını gölgede bıraktığını söyleyebilir miyiz?
Bazen gerekiyor bu. Uzun vadede televizyon senaristliği nedir bilmiyorum. Nasıl yapsak daha iyi olur gibi bir şeyin içine de giremiyorum. O hafta ne hissediyorsam onunla ilgili. Mesela, o hafta Yavuz’la Zeynep’in aşkı daha sıcak gelebiliyor. Yavuz’un Zeynep’e kitap okuması benim için çok güzel bir durumdur. Ya da İsmail’in Şekerpare aşkı gibi... Bizim dizinin öyle bir yanı var. Çok kurgulanmış, planlanmış bir durumu yok. Ne hissediyorsak o duyguları yansıtmaya çalışıyoruz. Bunu yansıtabiliyor muyuz bilemem. Ama şey demiştim; senaryo yazmak yazarların esnaflık hali gibi. O esnaflık olayına çok girmek istemiyorum. Tamam, işimizi yapıyoruz, paramızı kazanıyoruz ama o ‘çakal esnaf’ durumuna girmek istemiyorum. Girersem de inşallah biri beni uyarır, ben de bırakırım.

Gönderilen Resim

Dizide sinema tarihine, popüler kültüre çok sayıda gönderme var. Bu bakımdan seyirciye güveniyor musun?
Bazen seyircinin yakaladıklarını ben yakalayamıyorum. (Gülüyor) Geçen bahsetmişler şu bölümde şu diziye gönderme var diye. Ben diziyi izlemedim fakat ‘’öyle bir şey yapmış olabilir miyim?’’ dedim. Bir süre sonra insan öyle izlemeye başlıyor çünkü. Ama göndermeler planlı değil. Yani ‘Back to the Future’ bölümü yapalım dedik, o planlıydı ama sahneler arasında repliklerdeki göndermeler tamamen bilinçaltıyla alakalı bir şey. Sahneyi yazarken başka bir şey geliyor aklınıza. Mesela, bir spoiler vereyim! Bugün yayınlanacak 21. bölümde Mecnun’un bir sahnesi var: Varilin önünde, ateş yanıyor. Orada ısınmaya gelen evsizler var. Güzel espri olur diye yazdım. Daha sonra aklıma nasıl geldiyse, Savaş Ay’ın A Takımı progamını hatırladım. Savaş Ay o varillerin, ateşin yanında ‘’Bomba gibi, fişek gibi program’’ derdi. Ve o benim kafamda… Bir insan bunu bilmem kaç sene sonra neden hatırlar? Bir şekilde atmak istiyorsunuz herhalde. Yaptığınız o yani. Yoksa, göndermek yapmak için yazarsanız o çok sırıtır. Hikayenin tadı bozuluyor sırf yapmak için yaparsanız.

‘Burak Aksak’ın sevdikleri’ merak ediliyor muhakkak, senin ağzından duymak farklı bir şey ne de olsa...
Aslında neyi sevdiğim dizinin içinde. Sevmediğim şeyi çok koymuyorum. Bir bölümde hoşluk olsun diye; Yavuz, Cezmi Ersöz okuyordu ve Zeynep ‘yeter’ diyordu. Yani bir dönem, ergenken Cezmi Ersöz okuduk ama şimdi olmuyor. Yani sevmediğimiz şeyleri de öyle koyuyoruz. Yoksa, musakka, cacık, pilav seviyorum (Gülüyorum)

Ahmet Mümtaz Taylan’ın Kırmızı Halı-Deja vu sahnesi gibi daha az kişinin anlayabileceği şık göndermeler de var örneğin…
O espri daha az kişiye hitap ediyor ama sahnenin devamında, oraya girerken takım elbiseyle girdi, çıkarken palyaço kıyafetiyle kaçtı ve kaçarken sağı solu selamladı. Ahmet Mümtaz Taylan’ın Cannes’a gittiğini bilmeyen biri bile buna gülebilir. Ama kimse bilmese bile onu yazardık yine. Çok hoş bir şeydi. Ahmet Abi Cannes’da yürüdü, sonra geldi Kırmızı Halı’da palyaço kıyafetiyle yürüdü. Çok korktum Ahmet Abi bir şey der mi diye çok güzel bir insan severek de oynadı…

Popüler göndermelerin yanı sıra ‘Dolls (Bebekler) gibi kült bir filmi Leyla ile Mecnun’un dünyasında görmek de hayranlığı artıran bir şey. Asıl olay da bu işi yaratan kişinin senin gibi bir sinema manyağı olması galiba değil mi?
Sevdiğim işleri oraya koymak çok zevkli. İzlemek çok zevkli ama onu yazarken oraya yerleştirmek Türk televizyonunda bir dizi yapıyorsunuz ve oraya Dolls’u koyuyorsunuz. Bu çok güzel bir avantaj. Hikaye de buna müsaade ediyor. Belli sınırları olan dizileri yazmak benim için çok zor olurdu galiba.

TV SENARİSTİ OLARAK ANILMAK İSTEMEM
Peki tutmasaydı ‘’ben bu işi beceremiyor muşum’’ der miydin?

Vallahi 23. bölümü yazdım ama tüm samimiyetimle söylüyorum, hala ben bu işi beceriyorum diyemiyorum. Bir sonraki hafta ne yazacağımı bilmiyorsam hiç öyle büyük konuşmak istemem. Ve böyle tadında giderse ve öyle biterse iyi, ama televizyona iyi bir dizi senaristi olarak anılmak istemem ‘Ne olarak anılmak istersin?’ diye sorarsan bilmiyorum ama o şekilde anılmak istemem.

Bundan sonra televizyonda devam etmez misin?
Çok fazla televizyonu seven ve izleyebilen bir insan değilim. Evde televizyonum da yok. Nasıl bir televizyon kariyeri düşünebilirim ki. TV’de ne olup bitiyor bilmiyorum .Para kazanmamız lazım, tembel bir insanım. Şimdilik böyle.

Peki televizyonda sevdiğin işler yok mu?
Yerli dizilerden çok azdır. Ama Bizimkiler’in tekrarını görünce izliyorum. Bu dizinin çok iyi olmasından mı yoksa çocuklukla ilgili bir şey mi bilmiyorum. Ama bana göre çok iyi diziydi. Onun dışında şu an aklıma gelmiyor. Şu an aklıma gelmiyorsa da yok demektir zaten.

Dizinin bu kadar fenomen olması bundan sonrası için ne düşündürüyor?
Sadece tedirginlik veriyor. Bu kadar konuşulan bir şey yazmak insanı daha da zorluyor. Evet, belli bir kalite tutturmuşsunuz ama orası zor bir nokta.

‘Kısıtlamalar yaratıcılığı tetikler’ diye bir şey var. Leyla ile Mecnun’da içki yerine üzüm, sigara yerine sakızın kullanımı bununla mı alakalı?
Evet bunun yansıması. Tamamen yasaklarla ilgili. O kadar saçma gelir ki bana sansür kelimesi… Sonuçta Leyla ile Mecnun diye bir dizi yapıyoruz. RTÜK bize karışmasa en fazla ne yaparmışız diye düşündüm. Çok da farklı bir şey yapmazdık. Ama iş böyle olunca kışkırtılıyorsunuz. Çünkü bir sahnede bunların içki, sigara içmesi gerekiyor ama televizyonda bunu söyleyemiyorsunuz bile. Böyle olunca da sakız, üzüm çıkıyor. Ama o yoldan devam etmeyeceğiz. Yeni sezonda da bir iki şey var ama sonra keseceğiz.

Leyla ile Mecnun aynı zamanda bir mahalle dizisi. O hissiyat hep var dizide. Senin mahalleyle ilişkin nasıl/ nasıldı?
Mahalleyle ilişki çocukluktan. Samatya’da büyüdüm ve hakkaten öyle bir yerdi. Ben çocuktum binamızda birbirinden farklı diller konuşulurdu ve o dillerin hangi etnik kökene ait olduğunu bilmezdik. Komşuluk öyle güzel bir şeydi. Daha sonra biz öğrenmeye mi başladık, öğretilmeye mi başlandı bilmiyorum. ‘Onlar başkaları, şunlar başkaları’ gibi bir şey ortaya çıktı. Ve, bu mahalle havasını bitirdi. Bizim oralarda kalmadı. Dizide bunu tasarlamadım ama yine o bilinçaltı durumu ortaya çıkıyor galiba.

Gönderilen Resim

YENİ SEZON
Yeni girecek karakterler olacak mı?

Bugüne kadar çok planlı olmadı bu ama girebilir tabii. Zaten birdenbire olmuyor. Konuk oyuncu girenler kalıyor genellikle. Zeynep gibi, Benjamin/ Bünyamin gibi…

Dizi ne kadar daha devam edecek?
Hiç belli değil. Net olan Aralık’a kadar devam edeceğimiz. Daha sonrası gidişatla, kanalın memnuniyetiyle ilgili... Yani 39’a kadar gidecek hikayemiz var ama sonrası belli değil.

Film kesinleşti mi?
O da net değil. Onur abiyle konuştuğumuz bir film hikayesi var ama Aralık’tan sonra da dizi devam ederse o hikayeyi dizide kullanabiliriz. Erken biterse filmini yapabiliriz. Dizinin bölümü gibi bir hikaye değil. Onur abinin kafasında olan bir hikayeydi. Bunu Leyla ile Mecnun’a uyarlarsak nasıl olur dedik ve güzel oldu. Daha fazla üzerine konuşmayalım yoksa diziyi bitirip filme başlarız dedik. (Gülüyor) O nedenle biraz geride duruyor.

Sosyal medyada en fazla adı geçen dizilerden Leyla ile Mecnun. Sen de sosyal medyayı takip ediyor musun?
Sözlüklerin çok faydası oluyor dizilerin, filmlerin takipleri konusunda. Sosyal medyasız bir iş yapsaydık bu kadar geniş kitlelere ulaşamazdık galiba. 20 bölümde bir işin bu kadar izlenmesi çok normal değil. Yine devam ederdi dizi ama bu kadar büyümezdi.

Ekşi Sözlük’e ve diğer sözlüklerdeki yorumlara bakıyor musun?
Ara ara bakıyorum. Daha doğrusu dizi yayınlandıktan bir gün sonra bakıyordum ama bir süre sonra yazılanlar artmaya başlayınca bakamamaya başladım.

Senin için yazılanlar arasında da bir tanesi dikkat çekiyor. ‘Cemaate yakınlığıyla tanınan senarist’ denilmiş.
Evet gördüm onu da. Öyle saçma şeyler de yazılıyor. Ama o kadar erkeğin olduğu bir yere girmem ben. Cemaati bırak o kadar erkek var diye Cuma Namazı’na gitmiyorum ben. (Gülüyor) Çok saçma geldi bana. Ama yazılıyor işte. Biz bir hikaye anlatıyoruz gerisi çok da önemli değil.

Leyla ile Mecnun
Yönetmen: Onur Ünlü
Senaryo: Burak Aksak
Oyuncular: Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Asuman Dabak, Köksal Engür, İşdar Gökseven, Cengiz Bozkurt, Köksal Engür, Serkan Keskin, Osman Sonant.

ntvmsnbc

Özet geçmemi beklemeyin, tamamını okuyun :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#15 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2011 - 15:46

bu akşam 21.00 da iptal miyiz gençler ? iptaliz. öptüm o zaman

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 08.08.2011 - 16:21

çok abartılıyo yav yoksa trt de ne işi vardı çok iyi olsa :P

istikrarlı izlenince güzel bak süper değil ha güzel *ihi
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#17 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2011 - 21:17

izliyoruzz *ihi

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

#18 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2011 - 22:29

aaaaaahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa*lol

çocuklarıma izlettireceğim tek dizi bu dizi. müthiş mükemmel feci muhteşem harika deli dolu agu bugu bi bölümdü. gülmekten yoruldum yani. şaka şaka kırıştım. en çok da yanaklarım. öpen olsa da geçse

#19 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2011 - 22:33

hele o ferdi şarkıları, o arabesk haller filan. aman yarabbi teklif etse evleneblirim şu diziyle heralde :P

#20 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2011 - 14:07

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahaa *lol seviyorum seviyorum

Leyla İle Mecnun - Unutmak İstiyorum