İçerik değiştir

2011 Milletvekili Seçim Sonuçları

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 24 yanıt verildi

#1 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 12.06.2011 - 16:40

Bu da NTV seçim sonuçlarını canlı izlemeniz için:

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#2 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 12.06.2011 - 18:44

AKP %50 yi geçti :icecream:
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#3 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 12.06.2011 - 18:50

Gönderilen Resim

her yer sarı nan yanıyo ampüll ışıldıyo

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 12.06.2011 - 21:07

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, seçim öncesi yaptığı tahminler ile CHP'nin oy oranlarını uçurmuştu. Ancak bugün yapılan genel seçimlerde CHP yüzde 25.8 oy aldı.

CHP SEÇİMLERDE YÜZDE 40 OY ALACAK
Sahada çok dolaşıyorum, 43 ilimizi gezdim. Bunun neticesinde diyebilirim ki yüzde 40 ve üstü oy bekliyorum.

Gürsel Tekin hatta katıldığı bir televizyon programında anket şirketlerine adeta ateş püskürdü. Yapılan anketlerin büyük bir kısmının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Gürsel Tekin, ‘ Geçtiğimiz yerel seçimde, seçime 20 gün kala bir şirket hariç 7 tane şirket CHP’yi yüzde 25’in üzerine çıkartmadı. O zaman ne oldu da biz oylarımızı yüzde 13 arttırdık.’ dedi.

O ANKETÇİLERİN KIÇINA TENEKE BAĞLAYACAK
Hükümetin yandaş üniversite, yandaş medya ve yandaş kamuoyu şirketleri kurduğunu öne süren Tekin, ‘Sayın Kılıçdaroğlu sizleri tarihe gömecek, o anket şirketlerinin kıçına da teneke bağlayacak. Bunu özgüvenle söylemek istiyorum.’ diye konuştu.

Ne oldu ? <_<

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 12.06.2011 - 23:13

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Üç temel mesajım olacak.. CHP bu kısa sürede 3.5 milyon oydaş kazanmıştır. En yüksek oyunu almıştır. İkincisi seçime girip milletvekili sayısını arttıran tek parti CHP. Seçime giren partilerin milletvekili sayısı düşerken vekil sayısını arttıran tek parti CHP'dir.

Demokrasiye her zaman güvendik ve her zaman savunacağız. AKP'ye başarılar diliyoruz ama daha kuvvetli bir CHP var bunu unutmasınlar. Bütün dünya duysun daha özgür daha güçlü bir CHP var.

DAHA FAZLA OY ALACAĞIZ
Özgür ve bağımsız bir Türkiye'yi sağlıyacağız, bunun mücadelesini vereceğiz. Türkiye'nin 81 iline ziyarete gittik. 6 aylık sürede 3.5 milyonluk oy kazanabiliyorsak önümüzdeki süreçte daha fazla oy kazanacağız.

Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Seçime girip milletvekili sayısını arttıran tek parti CHP. Yüzde 10 seçim barajının Ak Parti'ye neler kazandırdığını da biliyoruz.

#6 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 12.06.2011 - 23:35

Geyikler dolaşmaya başladı. Yakında boynuzlarını da hissedersiniz...

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 04:20

van gölü ile tuz gölü de sarı olsa tulum çıkıcakmış :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 15:34

ne oldu yawwwwwwwww, seçimden önce atıp tutanlar nerede, çokoprens almayamı gittiler :)
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#9 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 17:09

Atıp tutmak değildi sayın zafer sarhoşu, halen aynı yerdeyiz.

(Çok şey yazdım da sildim...)Ortamı ite köpeğe bırakmamak için yazdım, atıp tutmadık, söyledik ve halen aynı şeyleri söylüyoruz... Ama "biz dinsizler"i dinleyen olmadı, dinli imanlı yöneticilerinizle başınıza gelecek herşeye ravasınız... Tüpün 100 tl olmasını, evlerinize kamera takılmasını, düşünemeyin diye kafanızın ayrıldığını gördüğümde bende padişaha biat edeceğim onu bekliyorum!

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.06.2011 - 17:09

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#10 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 17:09

'YÜZDE 30'UN ALTINDA KALIRSAM İSTİFA EDERİM'

Gürsel Tekin'in "İddia ediyorum, bu seçim herkes için sürpriz olacak" demesi üzerine Rasim Ozan Kütahyalı, Gürsel Tekin'e iddiaya girmeyi teklif etti. Gürsel Tekin "varım" diyerek kabul etti.

İddiayı kaybedenin kazanana takım elbise alacağının kararlaştırılmasının ardından Rasim Ozan Kütahyalı, Gürsel Tekin'in "yüzde 30'un altını başarısız sayarım" demesi üzerine Tekin'e "CHP yüzde 30'un altında kalırsa istifa eder misiniz" diye sordu. Gürsel Tekin ise "gereğini yaparım neden istifa etmeyeyim" şeklinde cevap verdi.

"YÜZDE 40'IN ALTINDA KALIRSAK İSTİFA EDERİM"

Gürsel Tekin'in bir diğer istifa açıklamasını da Samanyoluhaber'de yapmıştı. Tekin burada yaptığı açıklamada ise CHP'nin yüzde 40'ın altında kalması halinde istifa edeceğini açıklamıştı.

Samanyoluhaber TV'de yayınlanan Haber Ankara programına konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Abdullah Abdulkadiroğlu'nun CHP'nin oy oranını sorması üzerine En iyi araştırma benim. Ben vatandaşın duygularını biliyorum. Şu anda yüzde 32-33′ün civarında 4 ay sonra % 40′ı uzak görmüyorum. % 40 olmazsa istifa ederim. Yükselişi görüyorum demişti.

İSTİFA EDECEK Mİ?

Gürsel Tekin'in iki ayrı televizyon kanalında canlı yayında yaptığı bu açıklamaların ardından gözler CHP'nin alacağı oy oranına çevrilmişti. CHP ise dün yapılan seçimlerde yüzde 25 oy oranında kaldı. Bu oy oranının ardından gözler, Gürsel tekin'in milyonlar önünde verdiği sözü tutup istifa edip etmeyeceğine çevrildi.

Kaynak : http://www.interneth...m#ixzz1PAIXhqzT

#11 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 21:02

Seçilenin vaatlerini yerine getirip getirmeyeceği değil de yeterince oy alamayanın "istifa ederim" lafını takip ediyorlar. Ne bok beyinli adamlar var ya. Adam istifa edince ülke gerçekten refaha erecek ekonomi gelişecek falan.

#12 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 22:45

O bok beyinli adamların karşısına geçip %40'ı almazsak istifa ederim deyip caka atarken, anketçilere küfrederken ve sonuç bu hale gelmişken, bırakta insanlar o söylemin arkasında durmasını beklesinler yani. Seçilenin icraatları zaten 9 yıldır gündemde. Ne yaptıkları ne yapmadıkları belli. Onlar herhalde ki kontrol ediliyor. İş seçilmeyenin verdiği sözde durup durmaması, samimi olup olmamasında. Hala bu hakaret etme modası devam ediyor ya. Bugün birkaç kişi daha söylüyordu, koyunlar çoğaldı, aptallar üredi diye. Birisi bir şey yazmış çok hoşuma gitti ( akpye oy vermedim ama emin ol çok hoşuma gitti.. ) , " aziz nesin bu milletin %60'ı aptal demişti, biz şükürler olsun ki aptal sayısını %25'e indirdik." E şimdi herkes böyle öküzce birbirine hakaret mi etsin ? Zaten baştakilerin meydanlarda ne bok yedikleri belli, hadi oy kazanmak için hakaretleri havada uçurdular, arkadaş bizde mi bunu yapalım. Bizde mi onlar gibi olalım. Geçmiş gitmiş, adam %50'yi almış arkadaş. Sevsende sevmesende bitti..

#13 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 23:02

şu chp seçmeni kadar körü körüne oy veren demokrasi özürlü bi guruh daha olamaz. sadaka diyolardı kendileri sadaka teklif ettiler gene olmadı.

adam çıkıp bunlara ana avrat sövse bile gidip gene ona oy verirler hesap sormazlar eleştiri yapmazlar sonrada halka hakaret ederler. vergiyi veren askerlii yapan gerçek yükü çeken ama daha 10 sene öncesine kadar pastadan pay alamayan kişilerin kendi rantlarına ortak olmasınadır(ki zorlarına giden bu) asıl nefretleri.

ikiye katlamış adam seni daha ne olması gerekiyo kaybetmek için istifa etmek için peki?

ayrıca bunu başarı diye sunmasıda trajikomik ama bunuda yiyen çok :)

eeee tunceli de tulum çıkarttılar tabi bu yeter 2 de 2 :)

neyseki o halk artık ampulu bıraktı avizeye geçti :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#14 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 23:31

ben bişiy diyecem de kimse alınmasın ama
filler tepişir çimler ezilir misali, filler yine üstümüze basa basa yerlerini aldılar, bize ne oluyosa arık çok ateşliyiz
halbuki hiçbirinin diğerinden farkı yok, senin oy verdiğin de, benim oy verdiğim de aynı yani
diyeceğim o ki hiçbir parti çıkarı veya propagandası için birbirimizi kırmaya, iğnelemeye gerek yok.

s..t.r edin yahu

Bu mesaj on3bucuk tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.06.2011 - 23:33

#15 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.06.2011 - 23:46

adam çıkıp bunlara ana avrat sövse bile gidip gene ona oy verirler hesap sormazlar eleştiri yapmazlar sonrada halka hakaret ederler.

Tebrik ederim kendini ve AKP seçmenini çok güzel analiz etmişsin.

#16 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 14.06.2011 - 01:44

Seçim sonuçlarını bir önceki seçim sonucu ile karşılaştırırsak daha net bi sonuç elde ederiz diye düşünerek ilçe bazında ( neden il değil? Çünkü il daha yuvarlak aslında mahalle hatta sandık sandık gösteren sistem doğruya en yakın olurdu, ancak elimizde öyle bir veri olmadığından en basite en yakın olanla idare ediyoruz.) göre ülkenin dağılımı:

Önce 2007 kaynak vikipedi

Gönderilen Resim

Şimdi de 2011 kaynak google şeysi

Gönderilen Resim

İncelediğiniz vakit ha Ali ha Mehmet Ali gibi bir durum var.Chp akdenizde birkaç ilçe kaybetmişken ege kıyısında ve özellikle İstanbul ikinci ve üçüncü bölgede ilçeler almışBir de Tunceliyi tabii.Mhp Mersin de kaybetmişken Iğdır da almış.

peki seçim sonuçlarına bakalım kaynak yeniden vikipedi;

Akp 46.6 dan 49.9
Chp + Dsp 20.9 dan 25.9
Mhp 14.3 den 13.0
Bağımsızlar 5.2 den 6.6

yeni seçim sonuçları kesin olmadığından .1 lik kısımlarda oynama olabilir. akp de biraz artış var chp de yine bir miktar artış var ancak beklentiler ölçüsünde değil.mhp de bir miktar kayıp var.bağımsızlar da ise yine az bir artış.

Şimdi gelelim sadede :P

O kadar da kavga edecek bir durum yok.2997 den bu yana akp ye oy veren ... seçmenler sonra kalkıp anayasa değişiklğine evet diyenlerden sonra o kadar da umut bağlamış olamazsınız.Her şey üç aşağı beş yukarı aynı o zaman eniştem bizii niye öptü :P du daha öpmedi daha zamanı var bi kucaklasın sıra ona da gelecek :D :D Bu seçimde net iki sonuç var Akp kazanırken Tayyip kaybetti :P Adamın gül gibi başkanlığı elinden alındıKendini onca hazırlamıştı yazık oldu.Ama hemen öyle ümitlenmeyin.bir kere mapusta olan milletvekillerine bir güzellik düşünüyorlar.Geçen seçimde aynı durumda olan şu bdp li kadın adı neydi onu meclise gönderirlerken chp ve mhp liler için orada biraz yan basacaklar gibi duruyor.Sonra da bir bakmışsınız oralarda yeni seçim ehh işte açığı bir iki kapatırlar derken bir iki de satın aldılar mı...
Diğer net sonuç bdp liler istediklerine yakın milletvekili elde ettiler.adamlar 35-40 arası diyorlardı 36 aldılar.Ancak oy oranlarında ciddi artış olduğunu sanmıyorum halen yıllardır geçemedikleri kilit %7 yi yine ulaşamadılar.

Peki bundan sonra ne olur kısmı çok karışık.Dediğim gibi seçin hala bitmemiş olabilir.Bahsettiğim bölgelerde seçim yenilenebilir seçmen kağıtlarınızı atmayın.Genelde aynı kağıtla seçim yapılıyor. Bu durumda anayasa değişikliği zor gibi.Mhp mecliste iken akp öle bdp ile anayasayı hallederiz apo yu serbest bırakırızı yapamaz. bu iyi haber. ancak her an bir kaç milletvekili transferi de gündemden düşmez...Sonra da yerel seçimlere birlikte cumhurbaşkanı seçimlerinde yine tartışırız :P arada da işte başbakan daha düne kadar dostum kardeşim dediği Esat ı nasıl arkadan bıçaklayıp 180 derece döndüğü üzerine konuşuruz.Bop eş başkanı olarak artık bazı adımlar atması da gerekiyor değil mi? Abi onu bekliyordu kapıda seçimde bitti :P Sözleri yerine getirmek gerek
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#17 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 14.06.2011 - 02:20

Hee bi de 2007 de de akp azınlıktı hala azınlık diye bakarak :D yok bee ama değişen bir şey yok üstüne mecliste değişiklik yapma haklarını kaybettiler.Bak ilginç tespit twitter da paylaın :P üç seçimdir 2002-2007-2011 Akp oy oranı artarken milletvekili sayısı azalıyor.Rabbim verdikçe geri mi alıyor :P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#18 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 14.06.2011 - 13:34

9 yıl boyunca kaçınılmazdı...Artık 4 sene de zevk almaya bakacaksınız.

580023663830.jpg

#19 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 15.06.2011 - 09:48

ilçe ilçe kesmez sandık sandık harita yap shy :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#20 milas

milas