Jump to content

- - - - -

Türkiye internette 'gülünç' ülke

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8,175 posts

Posted 03.05.2011 - 11:53

Türkiye, internet özgürlüğünde göze batan ülke haline gelmeye başladı. Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütüne göre, Türkiye'de internete uygulanan sansür 'gülünç' boyuta ulaşmış durumda.

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi

#2 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 05.05.2011 - 16:27

İşte Türk usulü yeni Google!

İnternette aramalar da yeni filtre uygulamasına uygun hale getirildi.

Malumunuz "Güvenli İnternet" uygulaması kapsamında 22 Ağustos'tan itibaren hangi profilde olursanız olun BTK'nın uygun gördüğü şekilde internete ulaşabileceksiniz.

Yeni sisteme göre artık aramalarımızı da keyfe keder yapamayacağız. Kullanıcılar tarafından yapılacak tüm aramalar önce yetkililerce (Arama Motoru Genel Müdürülüğü) incelenip, eğer ibraz ettiğimiz belgelerimiz de güncel ve eksiksiz ise uygunluğuna göre ilgili sayfaya yönlendirilecek. Bu sayede kullanıcının masum zihni eskaza karşısına çıkabilecek kötü, çirkin sitelerle kirlenmeyecek, her türlü kötülük otomatikman defedilmiş olacak.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu bir şaka ama malesef nedense hiç de olmayacakmış gibi gelen bir şaka değil. Aylar önce bir benzerinin Penguen'in kapağında yer aldığı bu "arama formu" şimdi de geliştirilmiş olarak farklı bir şekilde yaşanan durumu hicvediyor. Yaratıcı ve zeki vatandaşlarımızdan birinin yaptığı bu espri o kadar hoşumuza gitti ki bizler de sizinle paylaşmak istedik.

HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ :)

Posted Image

http://ekonomi.haber...ulu-yeni-google
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#3 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 05.05.2011 - 16:28

Şöle de bir iki yorum var :P

Posted Image
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#4 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3,232 posts
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Posted 05.05.2011 - 16:31

tüüükonuyu nereye açacağımızı bile şaşırdık bende aynı konuyu Burayaeklemiştim...

Silinmesini Arz ederim. :P

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#5 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7,490 posts

Posted 05.05.2011 - 21:46