Jump to content

- - - - -

Sıra Suriye'de mi?

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 29.04.2011 - 14:09

Posted Image ceydak Esad' kıskaç..IAEA is setting the stage for U.N. Sec. Council action against Syria for allegedly trying to build a secret nuclear reactor.

Posted Image serdarakinan Şam yakınlarındaki Meedan bölgesinde olay çıktığı iddia ediliyor....Az sonra oraya geçeceğiz...Şehir içi son derece sakin.

Posted Image serdarakinan El Cezire, Deraa'yı kuşatan dördüncü zırhlı bölüğün, aynı bölgede konuşlu Mahir Esad komutasındaki beşinci bölüğe ateş açtığını söylüyor.

Posted Image yavuzbaydar Eveeet suriye'de hayirli cuma basladi. Essed gidene kadar. Baska cozum kalmadi. Syria countdown.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#2 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 29.04.2011 - 14:16

Esad'ı sarsan istifalar

Suriye Baas Partisinden toplu istifalar!

Suriye'de iktidardaki Baas Partisinin 200 kadar üyesinin, demokrasi yanlısı göstericilere karşı kuvvet kullanılması yüzünden istifa ettiği bildirildi

SURİYE 1963'TEN BERİ BAAS PARTİSİNİN YÖNETİMİ ALTINDA
Suriye'de 6 haftadır devam eden eylemlerde şiddetin artması iktidardaki Baas Partisi'nde çatlağa neden oldu. Şiddet olaylarında 500 kişinin öldüğü haberleri gelirken Baas Partisinin 200 kadar üyesinin, demokrasi yanlısı göstericilere karşı kuvvet kullanılması yüzünden istifa ettiği bildirildi. Bu istifalar, başkent Şam'ın kuzeybatısındaki kıyı kenti Banyas'ta Baas Partisinden 30 görevlinin istifasının hemen ardından gerçekleşti.

Suriye 1963 yılındaki darbeden bu yana Baas partisinin yönetimi altında.

İsyanın merkezi Dera'da ise dün gece yine ateş sesleri duyuldu. Hükümet, Dera'da yeniden kontrol sağlanması için kente tanklarla askeri birlikler sevk etmişti.

RUSYA'DAN BATILI ÜLKELERE TEPKİ
Bu arada, BM Güvenlik Konseyi, Suriye hükümetinin göstericilere karşı kullandığı şiddeti kınayan ortak bir açıklama üzerinde anlaşmaya varamadı. Fransa, İngiltere, Almanya ve Portekiz tarafından hazırlanan karar taslağına 15 üyeli Konsey'in çeşitli üyelerinden itirazlar geldi. Suriye'nin uluslararası barış için bir tehdit olmadığında ısrar eden Rusya, Batılı hükümetlere Suriye'ye dışarıdan yapılacak bir müdahalenin bölgesel istikrarı tehdit edeceği uyarısında bulundu.

Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD, Güvenlik Konseyi'nin Suriye konusunda ortak bir tavır sergilemesini umuyordu.

Toplantı sonrasında ülkedeki şiddet tekrar kınandı ve reform çağrısı yapıldı.

BM İnsan Hakları Konseyi de Cumhurbaşkanı Esad'ın muhalif grupları sindirme çabalarına derhal son vermesi çağrısında bulunan bir karar tasarısını oylayacak. Suriye'nin BM Büyükelçisi, ülkedeki olayları soruşturmak için bir BM komisyonunun görevlendirilmesine gerek olmadığını söyledi.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#3 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 16.06.2011 - 00:32

Angelina Jolie Cuma'ya Geliyor.

Sakin, sakin ol namaza değil :P

Ünlü film yıldızı ve BM İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin kampını ziyaret edecek

Ünlü film yıldızı ve BM İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie'nin, Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin kampını ziyaret etme talebinin Ankara tarafından muhtemelen olumlu yanıtlanacağı ve Jolie'nin cuma günü Türkiye'ye geleceği öğrenildi.

Diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Jolie, dün Türkiye'ye Hatay'daki kampı ziyaret etmesine izin verilmesi için başvurdu. Bu talebi değerlendiren Ankara, Jolie'ye büyük ihtimalle olumlu yanıt verecek.

Jolie'nin cuma günü önce İstanbul ardından da Hatay'a gelmesi bekleniyor.

Angelina Jolie, nisan ayında en son Libya-Tunus sınırını ziyaret ederek, oradaki kampta incelemelerde bulunmuştu.

AA

Posted Image

#4 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 16.06.2011 - 00:35

İsrail, Türkiye'ye gelen Suriyelilere yardım göndermek için alaycı bir tutum takınarak Erdoğan'a mektup gönderdi.

Bölgesel İşbirliği Bakan Yardımcısı Eyüb Kara, Gazze'ye yeni insani yardım filosu planları için alaycı bir tutum takınarak, "Türk Hükümetine, olaylar nedeniyle Türkiye'ye gelen Suriyeliler için bir insani yardım filosuna izin vermesini önerdiğini" söyledi.
İsrail Bölgesel İşbirliği Bakan Yardımcısı Eyüb Kara, Gazze'ye yeni insani yardım filosu planları için alaycı bir tutum takınarak, "Türk Hükümetine, olaylar nedeniyle Türkiye'ye gelen Suriyeliler için bir insani yardım filosuna izin vermesini önerdiğini" söyledi.

Kara, AFP'ye yaptığı açıklamada, Türkiye'de bulunan Suriyelilere yardım etmek amacıyla bir insani yardım filosuna izin vermesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mektup ilettiğini belirtti.

Söz konusu talebini içeren mektubunu dün Türk Büyükelçiliği aracılığıyla ilettiğini anlatan Kara, "olumlu bir cevap" beklediği ifadesini kullandı.

Kara, "Bu filonun kışkırtıcı değil barış filosu olmasının önemli olduğu" söyledi.

AA

Bak ülke böyle olur.Dış politika da... Adamlar bizle bildiğin dalga geçiyorlar.

Posted Image

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 16.06.2011 - 01:09

Senin dediğin gibi Tayyip nasıl sattı ama Esad'ı değil mi? Ama normal. Koskoca ülkeyi, o ülkede yaşayanların geleceğini satan adam Esad'ı hayli hayli satar.

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users