İçerik değiştir

- - - - -

Başbakan'ın Çılgın Projesi: "Kanal İstanbul"

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 14 yanıt verildi

#1 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 12:18

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Çılgın proje'yi açıkladı.
Aylardır gündemden düşmeyen 'Çılgın Proje' için Başbakan Erdoğan kameraların karşısına geçti ve 'çılgın proje' olarak tanımlanan projenin İstanbul'a ikinci bir boğaz inşa etmek olduğunu açıkladı.

Gönderilen Resim

Erdoğan, İstanbul için 'çılgın projesi'ni açıkladı: Karadeniz ve Marmara arasında yeni bir kanal açılacak, kanalın uzunluğu 40 kilometreyi bulacak, derinliği 25 metre, genişliği ise 150 metre olacak.

"Dünyanın içinden nehir geçen nice şehirler vardır, içinden deniz geçen yegane şehir İstanbul'dur. Artık İstanbul içinden iki deniz geçen bir şehre dönüşecek projeyle.

İki yarım ada ve bir ada oluşacak. Karadeniz ve Marmara arasına yaklaşık 45-50 kilometre uzunluğunda bir kanal yapıyoruz. İstanbul'a 'Kanal İstanbul'u kazandırıyoruz.

Panama, Süveyş kanalıyla kıyas dahi kabul etmeyecek yüzyılın en büyük projelerinden biri için kolları sıvıyoruz.

Kanalın su derinliği yaklaşık 25 metre, genişlik 150 metre civarında olacak. Taban genişliği ise 120 metreyi bulacak. Kanaldan bugün dünyanın en büyük gemileri geçebilecek.

Kanal üzerine inşa edeceğimiz köprülerle kara ve demiryolu ulaşımı hiçbir kesintiye uğramayacak. Üçüncü köprünün bağlantı yolları da bu kanal üzerinden geçecek."
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#2 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 12:42

Kanal İstanbul Tanıtım Filmi (Çılgın Proje Tanıtımı)
SeyretSen! Sen ne istiyorsan onu seyret!
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#3 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 13:25

Sevgili Melih.

Öncelikle şunu söyleyeyim ki bu haberi SİYASET Bölümüne yazman gerekirdi.
Sen de biliyorsun ki önümüz SEÇİM.

Çılgın proje deyince Yürüyen ve alttan ısıtmalı kaldırımlar üstü kapalı yollar vs ... gibi şeyler geldiydi.

Bu çılgın değil Çalma Projesi.
Yav OY için Adnan menderes gibi parayı toprağ*gunömeceğinize
Üretken olun. Fabrika kurun da Alacağınız borca karşılık donumuzu satmayalım.
Üretken olup ürettiğimizle borcumuzu ödeyip fabrikanın sahibi olalım.
Hala Marshaal Planı ile altında eziliyoruz.
Boynumuza ilk dolanan BU MEŞHUR borcun BORCU ve faizinden dolayı, faizini ödemek için aldığımız yeni borçların fazizleri ve borcun borcunun borcunun ..... borcunu ve FAİZLERİNİ ödüyoruz.
Allah aç gözünüzü doyursun.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.04.2011 - 15:04

#4 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 14:28

Hayri Gülle den projeler...

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#5 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 14:31

Köprü, şantiye, otoyol, kanal, ihale, müteahhit, taşeron, yabancı ortak, kredi, borç... Bunlar, boşbakanın kitabındaki başlıklar. Neler var bunlarda? Para var, rant var, çevre katliamı var, yandaşa peşkeş var. Çünkü bu hırsız hükümetin dini-imanı para. Odakta insan yok. İnsanların kanını emen, sömüren, insan türevi yandaş, hısım, akraba, müteahhit, yerli ve yabancı sermaye var.

Evet boşbakan, Istanbul'u bir kanal vasıtasıyla bölecek miş. BOP eşbaşkanından da, bölmekten başkaca bir eylem beklenemezdi zaten. İnşallah o kanallarda boğulacaklar 12 Haziranda.

580023663830.jpg

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 15:13

dayı o değil de , ntv dahil olmak üzere bir çok haber kanalında konuşan hocalar bu proje eğer hayata geçerse çok güzel olur diyor.

Değişiklikler Kaydedildi...

#7 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 16:06

Başbakan öncelikle DSP-MHP-ANAP döneminden kalma tüpgeçit projesini bitirsin sonra gelsin... Adamlar bütcesini oluşturdu herşeyiyle teslim etti olmayan tek şey yer üstündeki tünellerdi bunlar ellerine yüzlerine bulaştırdı. Öncenin yaptığını da kendilerine yamamaktan geri durmadılar...

Murat kekilli - çılgın masterchaos1991

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#8 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 16:08

Başbakan öncelikle DSP-MHP-ANAP döneminden kalma tüpgeçit projesini bitirsin sonra gelsin... Adamlar bütcesini oluşturdu herşeyiyle teslim etti olmayan tek şey yer üstündeki tünellerdi bunlar ellerine yüzlerine bulaştırdı. Öncenin yaptığını da kendilerine yamamaktan geri durmadılar...

bu konuda açıklama yaptı başbakan. tüpgeçidi bitiriyorduk. tarihi eser diye birkaç çanak çömlek yüzünden 4 yıl beklettiler bizi dedi. sırf çanak çömlekler yüzünden 4 yıl gecikti dedi.

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2011 - 20:58

Çılgın projeymiş. Partin ve sen başlı başına çılgın bir proje değil mi zaten ?

#10 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.04.2011 - 00:13

"Kılıçdaroğlu sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı açıklamada, "Çocukları köyden okula götüren yollar yokken, İstanbul’u kazmak sorumsuzluktur. Çılgın oldukları belliydi ama deli olduklarını bilmiyorduk" diye hükümeti eleştirmeye devam etti."

#11 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 28.04.2011 - 10:52

Gönderilen Resim LeventUzumcu Bi şey sorucam, yabancı bandirali gemiler istemezlerse kanalı kullanmayacaklarmis, doğru mu,bilen var mı?

Gönderilen Resim Balciceki @LeventUzumcu dogru cunku montreux ye gore bogazdan gecmelerini yasaklayamazmisiz! Ben degil uzmanlar soyluyor:)
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#12 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.04.2011 - 12:59

Gönderilen Resim

#13 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 29.04.2011 - 10:52

bu konuda açıklama yaptı başbakan. tüpgeçidi bitiriyorduk. tarihi eser diye birkaç çanak çömlek yüzünden 4 yıl beklettiler bizi dedi. sırf çanak çömlekler yüzünden 4 yıl gecikti dedi.

Sevgili antiqa'nın mesajını yanlışlıkla beğendiğimi belirttikten sonra, boşbakanın her zamanki gibi yalan söylediğini açıklayan Necati Doğru'nun yazısını paylaşayım.

Boğaz'da sosis ile havuç!

Oy avcılığı için “İstanbul’da da Allah ile yarışa” çıktı. Allah’ın yaratıp ikram ettiği Boğaz’ın yanına ikinci boğaz (kanal- üstü açık bir deniz suyu tüneli) ekleyebilmek için Trakya’nın coğrafyasını Karadeniz’den Marmara’ya ulaşacak şekilde karından yarma projesini açıkladı.

Dürüst olalım.
Bu henüz proje değil.
Eti yok, kemiği yok.
Hesabı yok, kaynağı yok.
Başbakan’ın kendisi de söylüyor; 2 yıl etüt (araştırma) yapılacak. Kaynağı bulunacak. Riskleri göze alınacak. Getirisi ile götürüsü sağlam bilgilere dayanılarak hesaplanacak. Sonra proje olacak.
Hep dürüst yazalım.
İstanbul’u karından yarma!
Denizleri buluşturma!
Bu yeni bir fikir değil.
50 yıldır söyleniyor.
“Başbakan’ın kendi bulduğu bir hayal değil” ama sahipleniyor. Mahsuru yok, sahiplensin çünkü “ikinci bir boğaz yaratma” hoş bir fikir, etkileyici, heyecan verici fakat dürüstçe kabul edelim ki, Başbakan’ın dün açıkladığı şekliyle “bu henüz bir proje” değil.

Xxx

Başbakan, net değil.
Oy avcılığına çıktı.
Başbakan dürüst de değil.
Yazmak zorundayım.
Başbakan yalan da söylüyor.
“İstanbul’u karnından yarma çılgın fikrini(!) “ açıklarken adına “Marmaray” denilen projenin tarihi kalıntılar yüzünden 5 yıl geciktiğini söyledi.
Bu doğru değil.
Bu köşede 5 kez yazdım.
Şunları yazdım: “… Fransız şirketler (Alstom- Marubeni) biliyordur. Fransız şirketlerin alt yüklenici seçtiği Türk şirketi Doğuş’un sahibi medya patronu Ferit Şahenk de biliyordur. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım biliyordur. Binali Yıldırım’ın yerine şimdi “seçim bakanı tayin edilmiş müsteşar Mehmet Habib Soluk” da biliyordur.
Bakanlık üst kadrosu biliyordur.
Hepsini bir yana bırak!
Başbakan mutlaka biliyordur.
Bir tek Türk halkı bilmiyor.
Niçin Fransız firma işi bıraktı?
Niçin Türk Doğuş işi terk etti?
Fransız Firmalar ile Doğuş, işi bırakmadan önce ne kadar avans çektiler? Bu avanslara karşılık ne kadar iş yaptılar?
Fransız firma dava açtı.
Uluslararası tahkime gitti.
Türkiye’den ne tazminat istiyor.

Xxx
Yazılarıma cevap vermediler.
En küçük bir olayda hemen tekzip gönderiyorlar, mahkemeye dava açıp hapse girmemi istiyorlar. Fakat “asrın projesi Marmaray, Ulaştırma Bakanlığı’nın işi sağlam tutmaması sonucu gecikti” gerçeğini anlatan yazılarıma; “yanlıştır” diye bir cevap vermediler.
Başbakan dün yalan söyledi.
Marmaray projesi; “tarihi kalıntıları gözetmek isteyenlerin duyarlı davranması yüzünden” gecikmedi. Tren hatlarını yapacak şirketler işi zamanında yapmadıkları için tüp geçit boğazda bir çelik sosis gibi kaldı. Çünkü Gebze’den başlayıp Üsküdar’a ve Yenikapı’dan Halkalıya kadar tren hatlarının yenilenmesi mümkün olmadı. 2004 yılında ihale anlaşması Fransız Alstom-Marubeni ile Türk Doğuş (kısaca AMD deniliyor) şirketleriyle imzalanmıştı. 1 milyar dolara rayları yenileyecek ve istasyonları yapacak 2010 yılında bitirip, teslim edeceklerdi.
Şirketler avansları aldılar.
Süre uzatımı istediler.
Onu da aldılar.
Maliyet 1 milyar dolardan 1.5 milyar dolara çıktı dediler, kabul edildi. Fakat tek bir ray dahi döşemeden “Bakanlık bizi zarara uğrattı” diyerek sözleşmeyi fesh ettiler.
Şimdi ihale sıfırdan yenilenecek.

Xxx

Boğaz’da bir sosis yaratılar.
Şimdi yapma havuç uzatıyorlar.
Havucun tarifi şu: İstanbul karnından yarılacak. İkinci boğaz yaratılacak. Hesabı, kitabı, getirisi, götürüsü, kaynağı 2 yıl sonra açıklanacak!
Yandaş medya düğmeye bastı.
Oy için propaganda başladı.
Halka havucu yedirecekler!
Sosisin hesabını veremiyorlar.
Halkı havuca sulandırıyorlar.

Yalan, dolan, talan, soygun, hırsızlık, usulsüz ihale, yandaşa ve yabancıya kıyak, Türk halkına kazık. Hırsız hükümetin tohumu hırsızlıkla edinilen paralarla atıldı, mayası din-iman edebiyatıyla yoğruldu, ekmeği de halen aynı hırsız takımı eliyle pişiriliyor. Bu ekmeğin kırıntılarıyla teselli bulanlar da, yarabbi buna da şükür diyerek, bu ekmeğin fırınına her seçimde oy, pardon odun atıyor. Afiyet olsun.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.04.2011 - 10:57

580023663830.jpg

#14 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2011 - 11:21

EN ÇILGIN PROJE

"Evde sıkıldım ve bir proje de ben yapıverdim. Elime mi yapışacak...?

Başımın gözümün sadakası olsun, projemi halkın yararına hibe ediyorum.

1-Kanal Trabzon: Trabzon’dan başlayarak İskenderun körfezine uzanacak.

Akdeniz’de hamsi avlanacak.

2- Kanal Güdül: Karadeniz ile Akdeniz’in birleşmesinde Ege dışlanmayacak.Gâvur İzmir ıslah olacak.

3-Ankara adası: Ankara’ya deniz getirilmek suretiyle, Sakarya Caddesi sahilinde bira içilip, üst geçitten olta sallandırmak mümkün olacak.

4-İki Karadeniz: Bu kanallardan çıkan topraklarla Karadeniz doldurulup Rusya’yla birleşecek, iki ülke arasındaki ziyaretler kolaylaşacak. Bilâhare, burada " Kanal Moskova" açılması ile ilgili araştırmalar başlayacak.

5-Eskişehir’in Akdeniz’le buluşması: Eskişehir’e suni denizler yapmaktansa; Eskişehir, Akdeniz’e nakledilecek.

6-Karadeniz’in Yeşil Adası Kıbrıs: Ada'yı, Akdeniz’den Karadeniz’e sevk etmek suretiyle, Kıbrıs sorununa kesin çözüm bulunacak

7-Yozgat Gölü: Van Gölü boşaltılarak, Yozgat’ta yeniden oluşturulacak. Her projeye gerekçe şart değil! Van Gölü milyonlarca yıldır aynı yerde, hareket olsun…

Lüzumu halinde "Konya Ovası ile Ağrı Dağı’nın yerlerini değiştirme" projesi de geliştirilebilir."

Gönderilen Resim

Alıntı...

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.04.2011 - 11:21

#15 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 01.05.2011 - 00:03

Lamos ne işe yarayacağını bilmiyorum ama bu çok daha çılgın olmuş. Diğerinin de ne işe yarayacağını bilmediğimden sanırım çılgın yarışında bu onu epey ezer...

Evet bunu yapan kişiyi istiyorum, "oyumu" verecem...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…