İçerik değiştir

- - - - -

Tess Gerritsen

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2011 - 15:11

Bir kitapçının rafında ilk kez gördüm onu,daha önce adını hiç duymamıştım..
Hep yaptığım gibi kitabın arka yüzünü okuyup karar veririm tamamını okumaya tıbbı gerilim..
gerilim korku bildiğimiz şeyde tıbbı nasıl oluyor diye merak etmedim desem yalan olur.
Yazarın asıl mesleğinin doktorluk olduğunu öğrenince bu işi nasıl bu kadar mükemmel yaptığını cevabınıda bulmuş oldum böylece..
Hiç tereddütsüz aldım kitabı "cerrah" Isles ve Rizolli serisinin ilk kitabı..
Isles adli tıp doktoru Rizolli bir polis ikiside kadın,en acımasız cinayetleri ustalıkla çözen bunu yaparken polisin araştırmacı yanı ile tıbbın muhteşem uyumu..
birgünde okudum kitabı sonrasında tam peşpeşe 5 kitabını daha okudum Isles ve Rizolli serisinden.
Bir insan boğazı kesilince ölür,hep duyarız ya ama o kesiğin vücuda verdiği hasarı ölüme nasıl sebep olduğunu bilmeyiz işte tüm bunları tüm detayıyla anlatıyor Gerritsen..
Kan saten bir nehirdir yazarın gözünde içindeki hücreler insan dna sında ki önemli rolu ve yaşamak için ona nasıl gereksinim duyduğumuzu..
İşte tüm bunları muthiş bir heyecanla zihninizde "katil kim ve nasıl yakayı eleverecek"? sorusuyla bir solukta okutuveriyor..
New York Timesın en çok satan kitaplar listesinde uzun süredir birinciliği kimseye kaptırmayan yazar aslında birazda içimizde ki bastırılmış şiddetemi sesleniyor diye düşünmedende edemiyorum.
Tess Gerritsen bana göre son yıllarda kendi branşı üzerinde en iyisi onun dışında okuduğum tüm cinayet romanları yavan ve basit..
Şimdi büyük bir heyecanla henüz Türkçeye çevrilmemiş olan Isles ve Rizolli serisinin son üç kitabını bekliyorum.

Bu tip kitaplara ilgi duyuyorsanız Gerritsen harika bir tercih bir başlayın devamı gelecektir.
Biz işyerinde 3 arkadaş değiş tokuşla okuyoruz öyle ki diğer arkadaşlar "bunlar yakında seri katil olur" diye takılmalarına aldırmadan..

Gönderilen Resim

#2 Erol Çelik

Erol Çelik

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2012 - 02:21

Metro mağazalarında kitaplarını şu sıra 6 liradan satıyorlar.

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli