İçerik değiştir

- - - - -

Harabelilerin Yürek Sızlatan Garibanlık Anıları.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 14 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2011 - 15:45

Herkesin vardır bir anısı eminim. Ben bir tanesini anlatayım herkes anlatsın. Anlatamayan bizden değildir!.

Ben lise sondaydım sanırım. O zamanlar bilgisayar kurslarına gitmek modaydı. Kurslar iş garantili filan diye ilanlar veriyordu. Neyse ben de liseden sonra bir baltaya sap oluruz diyerekten Fatih'te bir bilgisayar kursuna yazıldıydım. Bir tomar da para verdim. Daha doğrusu taksit ödedim.

Kurs cumartesi pazar. Sabahtan akşama kadar. 8 ay filan sürdü. Bir hafta kursun taksitini götürüyorum. Cebimde sadece kurs taksit parası ve bir de Zeytinburnu'ndaki evimizde gidiş dönüş yol parası var. Kursa gider gitmez taksiti yatırdım. Kaldı mı sadece eve dönüş yol parası.

Neyse sonra öğlen oldu ben aç karna arkadaşlarla kursun kafeteryasına indim. Derken önümüze çay geldi. Aldım anasını satayım. Parasını da kendim verdim. Artık eve dönüş yol parası bile kalmadı. Ama miktarını hatırlamıyorum.

Neyse o gün kurs bitti. Artık Fatih'ten Zeytinburnu'na yürüyerek gideceğim garanti. Hem de aç karnına. Kursta Zeytinburnu'nda oturan bir arkadaş daha vardı. Gel beraber gidelim dedi. Dedim sen git benim şurada bir işim var. Elemanı gönderdim ben de Fatih'ten Fındıkzade'ye doğru giden Akdeniz caddesine doğru yürümeye başladım. Yürü babam yürü. Öyle bir acıktım ki anlatamam. Baktım cepteki para bakkaldan bir ekmek almaya bile yetmiyor.

Neyse yürü babam yürü Topkapı'ya kadar geldim. Bir tane halk ekmek bayi gördüm. Camında ekmeğin fiyatı yazıyordu. Bir baktım tam da benim cebimdeki paraya bir ekmek alınıyor. Gittim aldım bir tane halk ekmek. Param yetmediği için adam poşet de vermedi. Öylece bir ekmeği aldım elime. Yavan ekmeği yiye yiye eve kadar gittim.

#2 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 01.04.2011 - 15:51

Fakir piş :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#3 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2011 - 15:56

Fakir ama gururlu. Anlatın kardeşim bir fakir ben miyim :P

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2011 - 15:59

ne arıyo bu pis fakir aramızda :P

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 01.04.2011 - 16:00

Ya nerelerden geldim yönetici oldum harabeye. ayaklar baş oldu :)

#6 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 02.04.2011 - 19:23

antika son yorumuyla topiği kapamış beyler ;P

benmde böyle yürek sızlatan hikayelerim var ama anlatırsam beni banlarsınız siteden dayanamam :mad1:

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#7 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2011 - 20:32

Anlat anlat. Bütün cesaretini topla anlatıver gitsin :)

#8 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 03.04.2011 - 01:40

Günlerden bir gün balık tutmaya gittik. Tam teçhizat yerimizi aldık başladık oltaları sallamaya. Ama ne gelen var ne giden. Tık yok. Gel zaman git zaman 6 tane lüfer yakaladı arkadaş. Yaklaşık 5 kilo falan geliyor toplamda. Eve geldik hemen temizledik balıkları. Yaktık mangalı yaptık salatayı falan. Her şey tamam olacak ama bir eksik var. Limon! Ulan limon eksik. Ne salataya sıkacak limon var nede balığa sıkacak! Lan Memleket olarak Limonlu'dayız ama hiç limon yok evde. Napacaz napacaz diye düşündük durduk. İşte orda garibanlığın gözü kör olsun dedim ulan dedim bi' param olsaydı dedim bi' adam tutsaydım dedim gitseydi dedim manavdan bi' limon alsaydı dedim şöyle bi güzel keyif yapsaydık dedim. Dedim ama kime dedim. Kendim söyledim kendim dinledim. Parasızlığın gözü kör olsun gittik komşudan limon aldık 3-5 tane de ancak öyle yiyebildik yemeğimizi.

Parasızlığın gözü kör olsun işte sabahtan beri aç olduğumuzu fark ettik. Oysaki paramız olsa gitsek bir restoranta yesek içsek büyüsek falan ne de güzel olur. Ama biz napıyoruz parasızlıktan balık tutmaya gidiyoruz balık tutsak başka bi aksesuar eksik kalıyor.

Velhasılı kelam parasız adam gereksiz adamdır azizim. Bunu da gece gece niye yazdıysam buraya. Kafam mı güzel neci!

:P

#9 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 03.04.2011 - 01:58

4 yada 5 kişimiydik ne, uyandık yemek yicez baktık sadece kuru ekmek var o da ıslanmış ve en az 3 günlük, yapacak bi şey yok ellerimiz falanda pis su yok hijyen falan sıfırın altında ama öylecene götürüyoz ekmeği ki bu ekmeği normalde direkt çöpe atardık biz ya.

sonradan bi kutu çokokrem göndermişler herkes bi parmak alsın die, düşünsene bi sürü kirli el senden önce parmak atıp almış görüntü iğrenç ve sende ordan bi parmak alıyosun ve hayatında yediğin en lezzetli şey oluyo :)

26 nisan 2003 bingöl genç kırsalı vay anasını şu anda da çokokrem yerken yazayım dedim ama onun gibi değil be abi...
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#10 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 03.04.2011 - 02:07

Ya Pac ne diyosuuunn çok acıdım birden sana :P

O değil de Ekmek diyosun kuru diyosun sonra ıslanmış diyosun nasıl kuru len bu :P Bir de su yok eller kirli diyorsun lan yine bu ekmek nasıl ıslanmış olm :P

Neyse ya garibanlık zor zanaat arkadaşım bende bir keresinde rakıyı buzsuz içmek zorunda kalmıştım garibanlığın gözü kör olsun dolabın buzluğu buz yapmıyordu yenisini alamadık işte parasızlıktan. *agla Aklıma gelmişken bunu da söyleyim dedim :P

#11 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 03.04.2011 - 02:27

ağlamaklıyım nan şuanda *zong

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#12 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 03.04.2011 - 04:09

lamos yağmurda ıslanıyo lan napalım elimizi kıçımızı yağmura denk getiripmi yıkayalım *zong
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#13 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2011 - 16:18

kotayı aştım ve daha 8 gün var ayın bitmesine *uhuhu
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#14 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2011 - 15:49

çok güzelmiş burasııı
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#15 _VenüS_

_VenüS_

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.242 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2014 - 19:29

İnsanlara ayna tutar nitelikte güzel paylaşımlar.

Bu mesaj _VenüS_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2014 - 19:50

Anlarsın ki aslında kimsenin, farkı yok kimseden.
Sadece biri daha iyi yalan söyler,
Biri daha iyi oynar oyununu.

Hepsi bu!

Can Yücel