Jump to content

Sıra Güneydoğu'ya Kürdistan Demekte

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2,132 posts

Posted 30.03.2011 - 16:26

Ahmet Altan: Sıra Güneydoğu'ya Kürdistan demekte

30 Mart 2011 Çarşamba
Taraf Genel Yayın yönetmeni Ahmet Altan, Irak gezisinden böyle bir sonuca ulaştı...

İşte Ahmet Altan'ın o yazısının özeti:

"Sıra bizdeki Güneydoğu'yu Kürdistan yapmakta"...
Türkiye'de "Kürdistan" kelimesine yönelik alerjiyi ve baskıyı hatırlatan Ahmet Altan, Başbakan Erdoğan'ı Erbil'de "Kürdistan'a hoşgeldiniz" tabelasının karşıladığı vurguluyor.

Ardından sözü Türkiye'deki Kürtler'e getiriyor ve şöyle diyor:

"Yıllarca Kürt sözcüğünü yasak ettik, Kürdistan'ı yasak ettik, bir ara iyice tozutup Kürtçe konuşmayı da yasak ettik.
Ne oldu peki?
Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı, "Kürdistan'a hoş geldiniz" yazan havaalanını açıyor, o havaalanını yapanlara teşekkür ediyor, 14 Nisan'dan itibaren Erbil'e Türk Hava Yolları'nın direkt uçuşlarının başlayacağını söylüyor.

KENDİ BÖLGEMİZE KÜRDİSTAN DİYEMİYORUZ

"Dost ve kardeş" Kürdistan'ın Kürt vatandaşlarını sevgiyle selamlıyoruz ama kendi ülkemizdeki bölgeye hâlâ "Kürdistan" diyemiyor, bu sözcüğü hâlâ bu ülke içinde reddediyor, bu kelimenin ülkeyi böleceğinden korkuyor ve "güneydoğumuzda" yaşayan Kürt vatandaşlarımızla barışamıyoruz.
Kürdistan'ın kurulmasını engellemek için elimizden geleni yaptık, engelleyemedik ve Kürdistan kuruldu.
(...)

5-10 YILA GÜNEYDOÐU'DA KÜRDİSTAN HAVAALANI AÇILACAK

Şimdi, Iraktaki Kürdistan'dan korkmuyoruz ama korkmaya alıştığımız için kendi Kürtlerimizden korkuyoruz.
Bu korku nedeniyle bu devlet, Kürt vatandaşlarının haklarını kabul etmiyor.

İki dilli bir hayatı reddediyor, onların "anadilde" eğitim hakkını vermiyor, binlerce yıllık Kürdistan'*gunürdistan diyemediği için "güneydoğu" diyor.
Beş on yıla kadar, "bizim Kürdistan"da da bir havaalanının açılışının "iki dilde" yapıldığını, her yana Türkçe ve Kürtçe "hoş geldiniz" yazıları asıldığını göreceksiniz."

Ahmet Altan, ülkemizin Güneydoğusuna o malum sıfat verildiğinde eminim ki çok mutlu olacaksın. Kınaları yakacaksın. Sana değil, seni böyle söyletene bakmak gerekiyor. Seni böyle söyletenlere desek verenler ne kadar sevinseler, ne kadar hayırlı bir iş yaptık deseler azdır.

580023663830.jpg

#2 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 26.05.2011 - 19:07

Ahmet Altan, ülkemizin Güneydoğusuna o malum sıfat verildiğinde eminim ki çok mutlu olacaksın. Kınaları yakacaksın. Sana değil, seni böyle söyletene bakmak gerekiyor. Seni böyle söyletenlere desek verenler ne kadar sevinseler, ne kadar hayırlı bir iş yaptık deseler azdır.

"Kürdistan'a hoşgeldiniz" pankartları ile karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Hakkari'deki mitinginde tek Türk bayrağı yoktu. Diğer mitinglerde bayrak dağıtılırken neden bu mitingte Türk bayrağı dağıtılmadı?

.habername.com

: )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 26.05.2011 - 19:41

chp lilerden hala bi eleştiri çıkmıyosa bunun tek sebebi var akp gitsinde ne olursa olsun ::
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3,232 posts
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Posted 26.05.2011 - 20:00

Bence çok iyi biliyorsunuz...

AKP neden Trabzonda dediklerini Diyarbakırda yiyorsa o yüzden... O yapınca halkın hepsini kucakladı bravo, kemal yapınca bayrak yoktu...

Bayraktan önce bir başbakanın kendi elindeki topraklarda zorla kepenk kapatıldığını söyleyecek kadar acizliğini konuşalım, oradaki halkını terörden koruyamadığını konuşalım, çeteler adı altında bu ülkenin askerini içeri tıkanların haburda nasıl ifade değiştirip dağdan inen örgüt üyelerini serbest bıraktığını konuşalım. Madem birilerinin vatan/Bayrak sevgilerini kıyaslayacağız, daha adil yapalım bunu...

Trabzonda "işte milliyetçilik budur!" afişleri asanların diyarbakırda neden aponun ağzıyla konuştuğunu sorgularsak sizin sorunuza cevap verilebilir aslında.

kemal muhalefet lideri üstelik, diğeri ülkenin başbakanı...

Pac kesinlikle o fikirdeyim, AKP(ki dolaylı BDP)'nin elinden devletin imkanları alınsın diye vereceğim oyumu. Birilerinin 10 yıllık krallığına ve halen mağdur edebiyetına doymamasına tepki olrak akp gitsin de kemal gelsin nasılsa onuda göndeririz diyebilirim...

Edited by _RomantizmA_, 26.05.2011 - 20:04.

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 26.05.2011 - 21:22

CHP yapınca komünist Kürtçü ama AKP yapınca hepimiz din kardeşiyiz, subhaneke dinimiz amin biiznillah.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users