İçerik değiştir

- - - - -

İmamın Ordusu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 39 yanıt verildi

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2011 - 17:51

Ahmet Şık’ın kitabıyla ilgili arama ve toplatma kararı!
24/03/11 - 05:05

Saat 12:00 civarında Ahmet Şık’ın evine gelen polis, Ahmet Şık’ın eşi Yonca Şık’a Ahmet Şık’ın henüz yayınlanmamış kitabıyla ilgili toplatma ve el koyma kararını tebliğ etti. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına göre kitabın tüm elektronik ve basılı kopyalarına el konulacak. Bu kopyaları bulundurduğundan şüphelenilen yer yerde arama yapılabilecek ve kitaplara el konulacak. Savcı Zekeriya Öz’ün talimatına göre kitabın herhangi bir kopyasını bulunduranlar da terör örgütüne yardım suçunun oluşturacağının bildirilmesine karar verildi.

Polis Kİtabın kopyalarının bulunduğunu düşündüğü İthaki yYayınevi’nde ve Ahmet Şık’ın Avukatı Fikret İlkiz’in NTV’deki ofisinde de arama yapıyor.

Kararın tamamı şöyle:

İSTANBUL 12. AÐIR CEZA MAHKEMESİ KARARI

Soner Yalçin’dan elde edilen bilgi ve örgütsel dökümanlar çerçevesinde Ahmet Şık ve Soner Yalçın bilgisayarlarından elde edilen İmamın Ordusu belgeleri ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğünün 17 Mart 2011 tarih B.05.1.EGM.4.34.46 755 Sayılı yazısı ekinde sunulan 16 Mart 2011 tarihli 49 sayfalık rapor incelenmiş kitap taslağının önceden hazırlanıp daha sonra örgütte etkin konumda bulunan Soner Yalçın’*gunönderildiği kitap üzerinde yazdığı notların talimata dönüştürülerek Ahmet Şık’tan elde edilen kitap taslağında uygulandığı, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü talimatlarıyla bu kitabın yazdırılmaya çalışıldığı kitap içeriğinde açıkça terör örgütünün ve amacının propogandasının yapıldığı suçu ve suçluyu övme, adil yargılamayı etkilemeyi teşebbüs suçlarının da örgüt talimatları çerçevesinde kitaba konu edildiği ve örgüt talimatlarıyla kitabın bastırılarak sansasyon ve dezenformasyon yapılmasının planlandığı, yargılanan örgüt üyelerine de bu suretle moral ve motivasyon verilmeye çalışıldığı, 49 sayfalık inceleme tutanağında ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

Söz konusu yazıların henüz basılmadığından kitap niteliğinde olmadığı, kitabın içindeki örgütsel emir ve talimatlar ile paragraf aralarına yerleştirilmiş, eklenmesi ve çıkarılması gereken yerlere ilişkin notlardan şu haliyle yazıların örgütsel döküman niteliğinde olduğu, örgütün amacına hizmet etmek ve propogandasını yapmaya yönelik hazırlandığı anlaşılmıştır.

Gereği düşünüldü:

a. İmamın ordusu isimli döküman ve tüm nüshalarına
b. İçerik olarak aynı mahiyetteki evrak ve tüm nüshalarına
c. İstanbul Emniyet Müdürlüğünün 17 Mart 2011 tarih B.05.1.EGM.4.34.46 755 Sayılı yazısı ekinde sunulan 16 Mart 2011 tarihli 49 sayfalık rapor içeriğinde belirtilen evrak ve tüm nüshalarına CMK 121,122,123/2,124,127 uyarınca el konulmasına…..

karar verildi.

SAVCI ZEKERİYA ÖZ’ÜN TALİMATI

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin 23.03.2011 tarih 2011/397 Değişik İş sayılı mahkeme kararı doğrultusunda İmamın Ordusu isimli döküman ve tüm nüshalarına veya kitap taslağına, 3. kişilerde bulunan nüshalarına, kitap haline dönüştürülmüşse suretlerine içerik olarak aynı mahiyetteki evrak ve tüm nüshalarına el konulmasına ve muhafaza altına alınmasına şüphelinin avukatına da bir nüshasını verdiğini beyan ettiğinden avukatındaki nüshalara da el konulmasına mahkeme kararına rağmen vermeyen veya vermek istemeyenlerin ellerinde bulunan nüshaların temini için gerektiğinde arama ve el koyma kararı talep edilmesi bulunması muhtemel diğer adreslerin tespit edilerek bu adresler için de arama kararı talep edilmesi aksine davranışın hem CMK 124 hem de örgüte yardım suçunun oluşturacağının bildirilmesine………………..

Tebliğ Tebellüğ Tutanağı

http://www.habervesa...com/haber/2128/
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2011 - 17:54

Söz konusu yazıların henüz basılmadığından kitap niteliğinde olmadığı, kitabın içindeki örgütsel emir ve talimatlar ile paragraf aralarına yerleştirilmiş, eklenmesi ve çıkarılması gereken yerlere ilişkin notlardan şu haliyle yazıların örgütsel döküman niteliğinde olduğu, örgütün amacına hizmet etmek ve propogandasını yapmaya yönelik hazırlandığı anlaşılmıştır.

eğer kitap basılmamış ise terör emir ve talimatlarını içeriyormuş.Basılınca ne oluyor? Şeye benzedi bu vaftiz töreninde çocuğu yıkama işine döndü.Kitap basılınca vaftiz oluyor demek...

Artık burayı da kapatırlar :gangster:
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#3 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 24.03.2011 - 18:00

Çıksaydı okumak isterdim, suçu var mıymış?

Radikal gazetesine de arama yapmak üzere girdiler... Pki taraf gazetesine, zaman gazetesine bişey yapılacak mı? etkilemekse alasını yapıyorlar, yoksa karşıt olupta etkileyenlere mi ceza var?

Sivil itaatsizlik yapanlar, devlete meydan okuyanlar, halkı devlete karşı kışkırtanlara ceza var mı? İmam hazretleri bu konuyu düşünüyor mudur dersiniz yoksa onlar demokratik hak mı? Kitap yazmaktan daha mı masum gösterilecek eylemler?

İleri demokrasi tek taraflı düşünme özgürlüğü müdür? Bu yazdıklaım suç mu diye düşünmüyor değilim... bakan açıklamıştıya IPv6'yı... Nette yazılanlardan dolayı sorumlu olacak insanlar diye, acaba sıra kimde ve ne zaman?

Yaşasın demokratik İran, yaşasın faşist Hitler ve bizdeki hariç diğer tüm diktatörler...

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.03.2011 - 18:02

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2011 - 18:06

Şu kitap çıksa sa okusam. Bu zamana kadar Fethullah Gülen hakkında çıkan hiçbir kitaba bakmadım da bu kitabı acayip merak ettim. Ne kitapmış arkadaş. İnternete filan düşerse haberim olsun.

#5 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2011 - 18:12

Bulundurmak "Terör örgütüne yardım ve yataklık" suçu...

Akşama güzel bir abdest alıp hitlere rahmet okuyacağım...

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#6 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2011 - 19:12

Teröristlerin ayağına mahkeme kurdular, partilerinin adına yakışır şekilde akladılar. Bundan iyi teröristlik mi olur?

580023663830.jpg

#7 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2011 - 20:24

Yakında AKP dışında başka bir partiye oy vermek de terör suçu olursa hiç şaşırmayın. Zaten önümüzdeki dönem iki partili sistemi getirmeye çalışacaklar. Bunu getiren tek partili sistemi de getirir herhalde.

#8 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 25.03.2011 - 21:51

Ahmet Şık’a çağrı

AKP'nin "ileri demokrasi"si henüz yayınlanmamış kitapların peşine düşüp, kitap hazırlıklarını yok etme, gazetecileri terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla tehdit etme aşamasına gelmiştir.

Türkiye Komünist Partisi bu ortamda, içeriği hakkında hiçbir fikri olmadığı İmamın Orduları başlıklı kitabı, eğer yazarı Ahmet Şık'ın onayı ve girişimi olursa, basmaya ve dağıtmaya hazır olduğunu açıklamak durumundadır.

Partimiz bu türden bir çalışmayı kendi başına üstleneceği gibi, faşist uygulamalardan benzer ölçülerde rahatsız başka siyasi partilerle ortaklaşa gerçekleştirmeye de açıktır. Kamuoyuna duyurulur.

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
GENEL MERKEZ

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.03.2011 - 22:06

Çıkmamış bir kitap nasıl toplatılıyor , imha ediliyor , el koyuluyor ki ? :blink:

Değişiklikler Kaydedildi...

#10 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 25.03.2011 - 22:44

çıktıktan sonra binlerce kopyasını toplamaktansa işi kısa kesmişler ne var bunda :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#11 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 25.03.2011 - 22:45

Çıktıktan sonra niye toplatacakmışsın peki? :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#12 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.03.2011 - 00:07

aga silah olsa patlamasımı beklenecekti bu da bi silah malum :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#13 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 26.03.2011 - 00:14

demokrasi demokrasi *bleh
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#14 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.03.2011 - 00:19

şimdi sorsam dünya da buna benzer bir örnek var mı diye ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#15 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.03.2011 - 00:23

http://imaminordusu.com/

bu linkten yakında çıkacakmış. çıksa da okusak.

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.03.2011 - 18:24

ben merak etmiyom şu bakan şu tarikattan şu müdür bundan şu polis şundan yazacak, hanefi avcının yazdığı unutuldu bile mesela.

ha yazara faydası olur, milyon dolar verse bu reklamı yapamazdı :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#17 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 27.03.2011 - 13:07

Siteye FBI’lı tehdit

Selçuk YAŞAR / İSTANBUL 27 Mart 2011

Gazeteci Ahmet Şık’ın, taslak kopyalarının imhası kararı verilen basılmamış “İmamın Ordusu” kitabını yayınlayacağını iddia eden “imaminordusu.com” internet sitesinin yöneticileri dün twitter’da tehditler aldıklarını yazdılar.

Sabaha karşı saat 05.00’da twitter’dan takipçilerine mesaj gönderen site yöneticileri, “Az önce, yayımlarsak, kapımıza FBI’ın dayanacağı belirtilerek tehdit edildik. Gelen tehdit ve uyarı mesajlarını da sizlerle paylaşacağız” diye yazdı. Sitede ise sıkça sorulan sorular derlendi. Site sahipleri “Mahkeme kararıyla sitenize erişim engellenirse ne yapacaksınız?” sorusuna “B planımız hazır, torrent’lerden (paylaşım teknolojisi) taslağı anında yayacağız. Bu siteyi kapatanların hiç de hayrına olmayacaktır. Daha çabuk yayılmasına sebep olurlar” diye cevap verdiler.
Seçimlerden 2 ay önce
İnternet sitesinin kurucuları siteye koydukları “Sık Sorulan Sorular” bölümünde şu yanıtları verdiler:
Soru: Domain kayıt bilgilerinize neden ulaşılamıyor, niçin gizlediniz?
Cevap: Bu kitabın taslağına sahip olduğundan kuşku duyulan herkesin evi basılıp, bilgisayarlarına el konulmakta ve hapise atılmaktadır. Böyle bir ortamda sevdiklerimizin güvenliği için en doğru yolu seçtik.
Soru: Neden 11 Nisan? Taslak elinizdeyse neden şimdi yayınlamıyorsunuz?
Cevap: Siteyi WikiLeaks formatında, bir web sitesi şeklinde yayınlayacağız. Dosyayı paylaşmak isteseydik torrent’lerden paylaşırdık. Bir web sitesi açıp kendimizi riske atmazdık. Seçimlerden 2 ay önce siteyi açacağız.
Soru: Korkmuyor musunuz? Şikayet edilirseniz ne yapacaksınız?
Cevap: Korkmuyoruz. Çünkü yurt dışındayız. Medeni kanunların olduğu bir ülkedeyiz. Cemaatin yurtdışındaki adamlarından ise hiç korkmuyoruz.
Soru: Amacınız nedir?
Cevap: Amacımız sadece taslağı güzel bir arayüzle paylaşmak. Bu sitede yer alacak bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir reklam amacı veya ziyaretçilerin gizli ve açık bilgilerini toplama amacı gütmemektedir. Başkasının yazmış olduğu bir kitap üzerinden kesinlikle para kazanmayı düşünmüyoruz.
Bu arada kitabın taslaklarının toplatılmasına tepki olarak Facebook’ta oluşturulan “Ahmet Şık’ın Kitabı Bende de Var” isimli gruba önceki günden gece yarısına kadar katılanların sayısı 50 bini aştı.

580023663830.jpg

#18 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.03.2011 - 19:46

Adam cezaevine girmiş, ne zaman çıkacağı belli değil ama bu hala reklamdan bahsediyor.

#19 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2011 - 12:02

İki yaşlı adam Otobüs durağında konuşuyor.
''İmamın ordusu'' na ilişkin ''BASIM'' yapamadan ''basım'' yapıp şimdilik iki kişiyi yakalanmışlar.
Diğeri cevap veriyor.
hayır hayır öyle değil. sen yanlış biliyorsun!!

Asıl; ''İmamın Oduları''bas-gın yapıp onlar basamadan, iki kişiyi basmışlar.

#20 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2011 - 12:12

Aydın Engin kitabı okumuş biri. Onun yazısını meraklısı okusun;

http://www.t24.com.t...13&article=3438