İçerik değiştir

- - - - -

Teknolojik İlginçlikler :p

• Yanıtlamak için giriş yapın
Bu konuya yanıt verilmedi

#1 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 03.03.2011 - 02:56

Konuya yer bulamadım. Daha önce eklenmiş mi bilmiyorum açıkçası merak edip aramadım *mad Bulan olursa bunu da onun yanına taşısın bir zahmet, iki eziyet, üç kutsal ruh (teslis inancı)...

Geçelim konumuza...

Efendim şimdi microsoft programını açın ve aşağıdaki şeyi yazıp (kopyala-yapıştırda olur evet) ENTER tuşuna basın :P
=rand(200,99)

2- Bilgisayarınızda (windows işletim sistemli) şu isimli dosyalar oluşturamazsınız uğraşmayın

Con, com1, com2, com3, com4, com5, com6, com7, com8, com9, lpt1, lpt2, lpt3, lpt4, lpt5, lpt6, lpt7, lpt8, lpt9, con, nul,prn

ha vermek isterseniz şöyle yapın :

1. yöntem: Başlat > Çalıştır > cmd (MSDOS) bunları yazın: mkdir\\.\c:\con
2. yöntem: Klasöre tıklayın F2 tuşuna basın, akabinde"Alt + 0160" yaptıktan sonra "con" yazıyoruz ve enter yapıyoruz.. :P

diğer isimleri içinde aynı şeyi yapabilirsiniz ve NOT: xpden sonrakilerde yapılıyor mu bilemiyorum...

Bunları başka forumlarda bil gates'in açıklayamadığı olaylar diye görürseniz, hemen yalanlayın :P Bilgiçlik taslayın ve olayı açıklayın ki halkımızı birilerinin eline düşmekten kurtaralım;
şöyleki;
1. si çıkan şeyler aslında türkçeye çevirilmeye çalışılmış işgüzarlar tarafından gavurcasında alfaceyi tanımlamak için kullanmışlar gibi bişey :P

2. si. Bu dosyalar microsoftun sistemde kullandığı komut, değer vs gibi özel şeylerin isimleri... con diye bir isim verebilmeniz durumunda con komutunu bu con dosyasına uygularken sisteme sıkıntı çıkarırsınız o yüzden yasaklamışlar...

Yani bil gates'in açıklayamaması gibi bişey (haşa) olamaz, olmamalı... Bu bil gates gibi bir ilahi karalama kampanyasının bir parçasıdır...

Şimdi özgürsünüz... Doğaya çıkın ve temiz havayı ciğerlerinize çekin, yaşama farklı bir pencereden bakacağınızı göreceksiniz... :P

bunu buraya yazmayı kendime görev saydım, üşenmedim, korkmadım, kalemimi kimsenin önünde eğmedim... Saygılar :P

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.03.2011 - 03:03

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…