İçerik değiştir

Kâğıttan Kaplan

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 18 yanıt verildi

#1 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 10:14

Harp Okulu’nu birincilikle bitiren teğmenin cep telefonuna, bizzat polis tarafından teröristin telefon fihristi yüklenirken... Polisler askere gitmesin diye özel kanun çıkartıp “yırttınız” diyen kimdir?
http://www.hurriyet....asp?yazarid=249
---------------

vatan görevinden ''muaf olmak'' demek ''işten yırtmak''. Demekmiş.
vay be!!
İnsanları askerlikden soğutmak benim bildiğim kadarıyla suç sayılıyor.
Eee hani nerede hakim, makim
Yılmaz Özdil Yine harikalar yaratmış..

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.02.2011 - 10:31

#2 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 18:00

Batum’a çevrilmiş toplar

Süheyl Batum” konusu durmayacak, linç devam ediyor. Eğer “linç” ten kurtulursa, Başbakanın talimatı, suç duyurusu üzerine yargılanacak! Erdoğan’ın suç duyurusu yaparkenki sözleri anlamlı: Hukuka, Anayasa hukukuna ne kadar saygılı olduğunu gösteriyor: Batum’a hitaben: “Her yanın hukukçu olsa, ne yazar!..” Batum hemen taşı gediğine koymuş adeta “dinime dahleden müselman olsa” der gibi cevap veriyor: “Şehitlere kelle diyen bir Başbakan mı suç duyurusunda bulunuyor? Yoksa Anıtkabir’de sap gibi durmaya gerek yok diyen bir Başbakan mı suç duyurusunda bulunuyor?’
“Hukuk” , “Adalet” bir yana, Batum, herhalde yargılanacak. Mahkûm edilirse de değerli bir bir hukuk adamının siyaset alanındaki yolu kesilmiş olacak ve fırsattan istifade AKP de ondan kurtulacak!
Batum’un “defteri dürüldü”. AKP’nin hukuk “bilgeleri”, Başbakandan sonra, Bakanlar ihsas-ı reyde bulundular; Hüküm belli: “katli vaciptir”. Bu olamazsa, Silivri’ye, oradaki “zanlılar”, “kâğıttan kaplan” dediklerinin arasına sokulur. Ancak o koğuşlarda, diğer tutuklular tarafından hırpalanır mı? Sanmıyorum; çünkü Batum’un aslında ne demek istediğini en iyi bilenler oradakiler! .Hemen söyleyeyim; ben hissediyorum ki Genelkurmay da Batum’a karşı girişilen bu yargısız infazdan rahatsızdır!

Paradoks şifreleri
İşte bu olayda, Türkiye’de, şu sırada yaşanan paradoksun şifreleri yatıyor. Kısacası şimdi Batum’u infaza kalkışanlar, kendi dediklerine göre, güya Ordunun onurunu koruyanlar, aslında, Orduya karşı derin husumet ve kin besleyenlerdir.
Arınç
Ve çelişkiler içinde çelişki: Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Orduya karşı, muhtemelen ataerkil hıncı olan bir kişi. Bunu defalarca ifade etmiştir... “Askerlikten başka her işle uğraşmışlar. Siyasetle uğraşmışlar, darbelerle uğraşmışlar. Memlekette kendi kafalarına göre uygun buldukları işleri yapmak için maalesef yasa dışı güçlerle bile iş birliği yapmaktan çekinmemişler. Allah’a çok şükrediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş, yoksa bunların savaşacak halleri yok.”
Bu sözler, “maksadı aşan” sözler değildir; “zikriyle fikri bir” Arınç’ın asıl düşünceleri ve maksadıdır Orduya ve Komutanlara “alenen hakaret” ... Erdoğan ve diğerleri, bu sözler üzerine, neden Arınç hakkında suç duyurusunda bulunmadılar?

Günah keçisi
Batum şimdi günah keçisi veya “simge hedef” Ona vururken aslında kendi değişik amaçlarına hizmet ediyorlar.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu güç durumunda, ona arka-sahip çıkmaması, muğlâk konuşması, hatta istifasını ima etmesi, siyasi ahlak açısından kabul edilir gibi değil; daha doğrusu çok iyi anlaşılıyor. En azından, politikacı “kıvırması”, en kötüsü, onu fareler önüne atarak kendi durumunu korumaya çalışması ve de “eksen kayması”

Gerçek
Kökleri Türklüğün tarihi kadar derin ve sağlam, koca çınar ağacının içi boşaltılmışsa -ki gözler önünde boşaltılmakta- bu, kimin, kimlerim talimatı ve hangi “fahri savcının” iddianamesiyle yapılıyor? Maksatları, üzüm yemek -Orduyu güya savunmak değil- bağcıları dövmek... Acı gerçek TSK’nin, maalesef AKP iktidarı tarafından dize getirilmiş, yenilmiş olmasıdır... Sabahattin Önkibar’ın, komutanlar konusundaki bütün yorumlarına katılmıyorum ama yazdıkları, acı ama gerçek.
Önkibar , “Asker AKP’ye yenilmiştir” diyor ve bunun nasıl olduğunu yazıyor: “Kendine rezilce komplolar kurulurken susarak! Mensuplarına alçakça tezgâhlar işletilirken idare-i maslahat yaparak! Bizatihi kurumsal kimliği açıktan hedef alınırken görmezden-duymazdan gelerek mahremine, yani Kozmik Odasına fütursuzca girilirken hiçbir şey olmamış gibi davranarak.” Arkadaşımız soruyor: “Ne mi yapabilirdi?” Cevabı: “Karşı psikolojik operasyonlar düzenlenebilir,TSK’ye saldıranlar ve amaçları tek tek ortaya konup milletle paylaşılabilirdi”. Acı ama gerçek.. Fakat bır şey var: TSK, düşmanlarıyla aynı alçak seviyede eşit şartlarla ve aynı silahlarla savaşmıyor...

Altemur KILIÇ

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 18:10

İyi de birader bu adam gerçekten de o lafı etmedi mi ?
Desen ki ak parti linç etmeye çalışıyor tamam ama her partiden hatta kendi partisinden bile tepki geldi.
Nedendir bu yanlış yapanı hele hele chp'de yanlış yapanı düzeltme olayı ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 19:25

İyi de birader bu adam gerçekten de o lafı etmedi mi ?

İyi de sevgili kardeşim Mümtaz'er Türköne söyleyince neden birşey olmuyor.
İşte Türk huhukunun ve savcıların geldikleri ibret noktası.

http://www.zaman.com...?yazino=1005456
Ayrıca Süheyl Batumun oradaki konuşmasının bütününe bakmak gerekmiyor mu!?

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 19:46

Türköne söyleyince bir şey olmuyorsa bunda da olmasın mı?
Onlar - Bunlar diye ayırım mı yapılsın.

Mhp Genel Başkanı, Akp Genel Başbakanı ve birkaç gündür bu konuda konuşanlar demek ki konuşmanın tamamına bakmadan konuştular.
Haklısın.

#6 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 20:29

Evet efendim, diğerlerine ne yapılmadıysa Batum'a da yapılmamalı.

Şehide “kelle”, şehit yakınlarına “askerlik yan gelip yatma yeri değildir canım kardeşim” diyen devlet adamı, askerliğini nerede yapmıştır?
a) Pentagon
b) Estergon kalesi
c) Vietnam
d) Kuznetsov uçak gemisi
e) Kantin

"... 1982 yılında askere gitti. Yedek subay eğitimini Tuzla’da yapan Erdoğan, Karargâh subayı olarak askerliğini tamamladı..."

Yani, "YAN GELİP YATMIŞ."

580023663830.jpg

#7 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 20:33

Kuznetsov uçak gemisi 1985 te denize inmiş 1982 de askere gittiğinden o gemide olamaz.O şıkkı eleyeyim de soru kolaylaşsın dedimdi :P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#8 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 20:40

Sorun şu dokuzum;

kimseyi hele batumu savunma pozisyonunda değiliz ama dün arınç, Türköne ağza alınmayacak şeyler sylerken ordu hakkında sesi çıkmayanların, cemaat kanallarıyla orduyu yıpratanların bugün rüzgara uyup orduya sarılmaları, salya sümük ordu diye ağlamaları batıyor... Her bir boku kullanan bu kesimin orduyu sahipleniyor görünüp bundan da rant sağlamaları içimi acıtıyor...

Arınç ve diğeri için mahkemeleri göreve çağırmayanlar, hergün orduyu darbeci yapan kanalları görmezden gelenler şimdi kükreyince "vurun kahbeye" muhabbeti insanın içini acıtıyor... Ve yavaş yavaş oluşturulan; uyutulmuş halkın mahalle baskısını arkalarında gösteriyor olmaları endişe yaratıyor...

"... 1982 yılında askere gitti. Yedek subay eğitimini Tuzla’da yapan Erdoğan, Karargâh subayı olarak askerliğini tamamladı..."

Yani, "YAN GELİP YATMIŞ."

abi bu cümle olmamış... Yani askerliği yedek subay yapanlar, karargah subaylığı yapanların yan gelip yattı olması veya birini karalamak adına öyle gösterilmesi olmamalı...

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.02.2011 - 20:41

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#9 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 20:43

shy ben "yahudi cesaret ödülü" aldığı sırada söyledi diye hatırlıyorum yanıldım mı? Bu soruyu en son cevaplayayım, çok çeldirici var *mad

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#10 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2011 - 22:04

Yok ben aynı şekilde Arınç içinde savcılar görevlerini yapsınlar isterim.
Birde ak parti gibi orduyu bitirmek isteyenlerin olduğu kişiler elbette ellerine koz geldiğinde değerlendirecekler, kendi yaptıklarını göz ardı ederek.
Dediğin doğru , orduyu sahipleniyor görünüyorlar. Millette sanıyor ki ak parti orduyu savunuyor.

#11 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 12.02.2011 - 01:21

batumla arınçı örnek göstermek kadar saçma bi şey olamaz

biri sürekli muhtıra darbe gibi şeylerle zarar gören partiden ( sonuçlarında kazanan ama ilk başta amaç zarar görmesi )

diğeri ise orduyu arkasına almış bi partinin yapması yani bindiği dalı kesmesi :)

Bu mesaj pac tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.02.2011 - 01:21

YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#12 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 12.02.2011 - 02:34

haklısın hatta arınçın padişahı hapishanelerde işkence bile görmüştür değil mi?

Bu toplumda karşılaştıramayız doğrudur çünkü arınç ileri demokrasi havarisidir... Onun yaptıkları azdır bile hatta...

Niye karşılaştıramayacakmışız? "Bu askerlerle iyiki savaşa girmemişiz" diyen o adiyse bal gibi de karşılaştırırız... Bu adamı savunduğumuzdan değil, ogün farklı işleyen ileri demokrasi kurallarıyla şimdiki kuralları karşılaştırmak için...

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#13 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 14.02.2011 - 17:36

Yok ben aynı şekilde Arınç içinde savcılar görevlerini yapsınlar isterim.
Birde ak parti gibi orduyu bitirmek isteyenlerin olduğu kişiler elbette ellerine koz geldiğinde değerlendirecekler, kendi yaptıklarını göz ardı ederek.
Dediğin doğru , orduyu sahipleniyor görünüyorlar. Millette sanıyor ki ak parti orduyu savunuyor.

savunmuyormu?

ordunun çürükleri Orduyumu temsil ediyor?
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#14 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 15.02.2011 - 02:41

şimdi hocam ifadelerin tamamını dinlediğini varsayarak diyorum ki arınçın kasdettikleri açıkça 3-5 paşa idi oysa batumun açıklamaları ordunun tamamı :)

çünkü o ordu darbe yapmamıştır bu anafikir çok net :)

aslında ikisi aynı kapıya çıkıyor arınç darbe yapılamaması ile alay ediyor diğeri ise öfkeleniyor :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#15 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 15.02.2011 - 02:46

oysa batumun açıklamaları ordunun tamamı :)

diyosun.. biz malız, okuduğumuzu/dinlediğimizi de anlamıyoruz o zaman *fiuv
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 15.02.2011 - 03:28

darbeyi ordunun kaçta kaçı yapıyor :)

ordunun yüzde 10 u yönetime el koydu diye haber geçer bende sana hak veririm :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#17 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 15.02.2011 - 03:33

Bu orduyla savaşa girmemişiz derken, sadece subaylarla mı savaşa girmeyi kastetmiş?

Ordunun sade örgüt üyesi olduğu söylenen subaylarıyla savaşa girilir diye bir yazı geçerse; STV dahil; tvlerde sana hak veririm... :P

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.02.2011 - 03:33

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#18 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 15.02.2011 - 04:14

hah bak darbe planlamakla suçlananların sayısı sınırlı zaten tamamı yapmak istese darbe olmuştu =))
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#19 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 15.02.2011 - 08:56

Kenan paşanın kucağında yıllarca oturup , ABD'den icazet alarak ülkeyi yönetenlerin darbeden yakınmaları ne kadar

da gülünç ve o kadarda hazin ...

Birde çıkıp meydanlara '' Bizde işgence gördük!'' diyorlar ya insanın pes diyesi geliyor..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...