İçerik değiştir

- - - - -

Mucit Caroline / Wilma Elles

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2011 - 18:44

Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin Caroline'i Wilma Elles çorbayı kendi kendine karıştıran tencere icat etmiş.
Alman Wilma Elles Türkiye'de 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizisinde canlandırdığı Caroline karakteri ile şöhreti yakaladı.

Gönderilen Resim

Elles'in şimdi de bilinmeyen bir yönü
Express.de sitesinde yer alan Nisan 2010 tarihli bir habere göre Elles yemeği kendi kendine karıştıran tencere icat etti ve bunun patentini almak için başvurdu.

Elles 'çorba jakuzisi' adını verdiği icadı ile ilgili şunları söyledi:

"Devamlı metin ve senaryo okumam gerekiyor. Bu yüzden çorba karıştırmaya bile vaktim olmuyor. Bu dertten kurtulmak için de bir tencere düşündüm. Artık kimse çorba karıştırarak vakit harcamayacak ve kimsenin kolu yorulmayacak."

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.02.2011 - 17:03

Habertürk'ten Cengiz Semercioğlu'na: Bu tencere, bu da kapağı!
Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin 'Caroline'i Alman oyuncu Wilma Elles'in kendi kendine karıştıran tencere ve 'Çorba Jakuzisi' adını verdiği icadı için önce Almanya'da, ardından uluslararası platformda patent aldığı ortaya çıktı.

SEMERCİOĞLU YALANLADI
Hürriyet gazetesi Kelebek eki yazarı Cengiz Semercioğlu, bugünkü köşesinde Wilma Elles'in haberi ile ilgili, "Meğer öyle bir tencere falan yaptığı yokmuş, sadece 1.5 yıl önce Almanya'da bir tencere firmasının tanıtımına katılmış. Bu fotoğraftan hareketle Habertürk Carolin'i 'Çorba karıştıran tencere icat eden mucit' ilan etmişler. Carolin, Türkiye'de asparagasın ne olduğunu komik şekilde öğrenmiş oldu.." sözleriyle yalanladı.

Habertürk ise haberin doğruluğunu teyit etti..

DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET ÖRGÜTÜ PATENTLİ
HT Magazin'de Zafer Akbaş imzalı habere kaynaklık eden Alman Express gazetesinin Nisan 2010 tarihli haberinde Wilma Elles, 'mucit' olarak tanıtılırken, haberin videosunda da güzel oyuncu icadını bizzat tanıtıyor. Alman Patent Enstitüsü'nün kayıtlarına göre bahsi geçen tencerenin patenti Wilma Elles ve Hans Brammer adına 17.06.2010 tarihinde alınmış. World Intellectual Property Organization'ın (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) kayıtlarında ise tencerenin patentinin aynı isimler adına 24.06.2010 tarihinde onaylandığı görülüyor.

WILMA ELLES DE ONAYLADI!
Wilma Elles de HT MAGAZİN'in haberini doğrularken yanlış anlaşılmalara çeviri hatasının neden olduğunu söyledi: "2009 yılında kendi kendini karıştıran tencere fikrini buldum ve bir arkadaşımla paylaştım. Hatta onunla bunun videosunu çektik. Ardından da patent enstitüsüne başvurduk. Dün bu haber yayınlanmış. Ancak yapım asistanımız bana tencere reklamı deyince, eskiden rol aldığım bir reklam zannettim. Birbirimizi yanlış anlamışız. Bu haber doğrudur."

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#3 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 12.02.2011 - 22:41

Biri şu Semercioğlu'nu sustursa o kadar çok sevincem ki..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif