İçerik değiştir

- - - - -

Babanı Da Al Git

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 21 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 27.01.2011 - 14:28

Mısır halkı da, 30 yıllık Mübarek rejimini devirmek ve oğlu Cemal’i yerine getirmesini engellemek için sokağa döküldü. 6 kişi öldü. Protestocular, “Cemal, babanı da al git” pankartları açtı. First Lady ve oğlu Londra’ya kaçtı.

http://www.haber7.co...iyor-galeri.php

#2 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 27.01.2011 - 21:38

Yıkmak için 30 yıl beklemek veya piyonlara başkalarıca verilen sürenin bitimi; yeni piyonlar yaratma işi...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#3 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 05:03

SOROS DARBELERİNİ

HALK DEVRİMİ SANMAK!

‘Kuzey Afrika halkları ayakta!’ ‘Tunus 23 yıllık iktidara son verdi!’

Başkan Obama durumu değerlendirdi:: ‘ Tunus halkı gurur ve cesaretini gösterdi!’

Ardından H. Clinton ekledi: ‘Tunus halkının kararlı mücadelesi, diğer Ortadoğulu liderlere bir uyarı niteliğinde!’

Derken Mısır karıştı. Batı basını iri puntolarla yazdı:

‘Mısır halkı Mübarek’i def’etmek üzere!’

Batı basını büyük gümbürtüyle Tunus ve Mısır’ı manşetlere taşıyor. ‘Kendiliğinden bir halk hareketi’ (Spontan) oluşunun üzerine basıyor…

Türkiye’de birçok aydın, wiki sızıntılarda olduğu gibi olanları HAYRA YORUYOR!

Tek Dünya Devletçiler’i derinden memnun eden Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerindeki bu kargaşa nasıl oluyor da HAYRA yoruluyor? Biz ŞER kısmına bakalım..

Şablona bakın! Yasemin Sedir, Gül, Lale!

Gürcistan, Sırbistan, Ukrayna, Polonya, derken şimdi de Tunus ve Mısır…

Hepsi aynı adımları izledi.. şablon hiç değişmedi..

Tunus’daki ayaklanmaya verilen ad bile, Soroscu bir darbenin izi.

Yasemin, Sedir, Gül, Lale vs vs ‘devrimleri’!

Bunlar, Amerika’nın milli istihbarat teşkilatına bağlı hedef ülkeleri ayaklandırma, kaos yaratma ve fonlama merkezi NED (National Endowment for democracy) ve Soros’un Açık Toplum Vakfı (Open Society Foundation) imzalı…

Turuncu şablon, her ülkede KAOS YAPILANDIRMA operasyonuyla gelişti…

KAOS önce ekonomiye yerleşecek, kör topal giden karma ekonomide devletin yeri yokedilecek, tüm KİT’ler özelleşecek, İMF Uluslararası para Fonu Stand –by larla hedef ülkelerin gırtlağına çökecekti.

Mısır’da da Tunus’da da diğer bölge ülkelerinde de tüm fabrikalar küresel sermayenin eline geçecek,üretim azalacak, fiyatlar rekor seviyeye çıkacak, işsizlik tavan yapacaktı.

Ekonomik KAOS yapılandırmak, hedefe giden yolda ÖN ŞARTTI:

Hedef ülkelerde Batıya bağlı yönetimler ve yönlendirici elit aşırı zenginleşecek, halk giderek açlıktan ölecekti..

Soroscu ‘sivil ağlar’ sendika, medya ve eğitim sistemine sızacaktı… Halk 90’lardan beri hedef ülkelerin kılcal damarlarına girecek, batı işbirlikçisi hükümetlerce tüm milli kurumları tahrip eden bir süreç başlayacaktı…

Bu sürecin en bariz yanı, işsiz, aç yoksul yığınlara SADAKA dağıtılması, ve üst tabakanın SATIN ALINMASIYDI. Son on yılda Tunus’da ve Mısır’da ve benzer ülkelerde İNSAN HAKLARI AKTİVİSTLERİ ve ‘sol’ görünümlü ‘muhalif’den geçilmiyordu. Hepsi batı tarafından fonlanıyordu…

Belge mi? Tunus’dan geliyor.

DOLAR’ı takip edin!

Özgür Düşünce için El Cahid Forumu (AJFFT) 2009’da 131.000 Dolarlık NED fonu

Kendini ‘demokrasi kültürü’nü Tunus gençliği arasında yaymakla yükümlendiren bu grup

İslam üzerine konferanslar düzenliyor, ‘liderlik’ kursları veriyor, ‘yerel gençlik projelerine’ maddi destek sunuyordu!

Eğitimi Güçlendirme Derneği (APES): 2009’da 27.000 dolarlık NED desteğine mazhar olmuştu. Tunus’da İlk öğretim öğretmenlerine ‘demokrasi’ kültürü aşılamıştı!

Muhammed Ali Eğitim, Araştırma merkezi (CEMAREF) Aynı yıl NED’den 33.500 dolar fon almıştı. Genç Sivil grubun 10 kişilik çekirdek kadrosunu eğitmiş, yaşları 20-40 arasında değişen 50 kişilik ‘aktivist’in yerel gezilerini desteklemişti.

Benzer şekilde Tunuslu gazeteciler, akademisyenler, hukukçular, sendikacılar, insan hakları dernekleri, Tutuklular için Af dernekleri her yıl yüzlerce bin dolar fonla ödüllendirilmişlerdi.

(BKZ: http://www.ned.org/where-we-work/middle-east-and-northern-africa/tunisia)

Son 10 yılda tüm Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde Ortadoğu işbirliği Girişimi (Middle East Partnership İnitiative), ‘Amerikan demokrasisi’ni yaymak için resmi ve sivil, gizli ve açık ajanlarıyla harıl harıl çalışmaktaydı.

Vakit gelince aç yoksul ve kafası karıştırılmış insanlar, ‘eğitilmiş’ liderlik kurslarından geçmiş yerel birimler tarafından yönlendirilecek, halkın öfke ve isyanı, küresel çıkarlar çerçevesinde değerlendirilecekti..

Yoksa neden tüm CFR medyası teneke çalıp oynasındı ki!

Obama , Clinton ve Soros’un yüzünde neden güller açıyordu?

Neden Şimdi!?

Bu ülkelerde yıllardır kıyamet kopuyordu.

Aralık 2006’dan beri sayıları yüz binleri bulan bir işçi hareketi Mısır’ı sarsıyor ve dünya basını bundan hiç sözetmiyordu. Haberler tek bir satırla bile BBC, CNN de yeralmamıştı.

TRT’de Sınırlar Arasında programı için Kahire’deyken, ABD istihbaratı ve Vatikan ile ilintili hem ‘gazeteci’ (daha önce Sudan’da bir kilise aktivisti!) Liam Stack ile röportaj yapmıştım: Görüşü ilginçti: Eğer grev dalgası Ortadoğu’daki diğer ülkelere sıçrarsa bu felaket olurdu…O nedenle batılı haberciler sessizdi.

Konuştuğum grevci işçiler, ne batıdan, ne sendikalardan ne de Müslüman kardeşler’den en ufak bir destek alınmadan işçi hareketinin olgunlaştığını söylemişlerdi.. (Bkz: Böl ve Yut: Mısır bölümü)

Çoğu derhal içeri atılmış, dışarıdaki işçi liderleri, her an başlarına bir şey gelebileceği için grev ve yürüyüş filmlerini bana teslim etmişlerdi. Sınırlar Arasında’da yayınlamıştık.

Benzer durum, Ürdün, Yemen, Cezayir, için de geçerliydi.

Halk ayaktaydı. Büyük yürüyüşler, grevler, sokak çatışmaları oluyor, batılı siyasiler ve medya üç maymunu oynuyordu…

2011’e adım atarken düğmeye basıldı! İri puntolarla Tunus, Cezayir, Mısır, Yemen, Ürdün manşetlerde!

Bu ülkelerin her birinde ABD’nin 20-30 yıldır desteklediği baskıcı liderler var. Orduları ABD’den büyük maddi destek alıyorlar…

ILIMLI İSLAM teorisyeni Daniel Pipes Washington Post’da yazıyor:

‘Tunus’daki gibi nispeten kansız, kolay bir darbe, diğer İslam ülkelerinde diktaların yıkılmasına yardımcı olabilir!’

Acaba bu coğrafya için ‘Tek çözüm Ilımlı İslamdır!’ diyen Pipes, geleceğe dair ipuçları mı sunuyor?

‘Yeni Ortadoğu’ inşası

Göya ‘kendiliğinden’ halk hareketleri ile ABD 2006’da Lübnan’da açıkladığı YENİ ORTADOÐU’yu mu inşaa ediyor?

Bu aşamada sorulan soru: Suudi Arabistan’a sığınan Tunuslu Bin Ali, Mısır’da sadece tek ayağı üzerinde duran Mübarek 30 yıldır ABD ve AB’nin ekonomik ve siyasi emir ve desteğiyle halklarına cehennemi yaşatmıyorlar mıydı? Şimdi ne değişti?

Şimdi ‘terörle savaş’ bahanesinin ‘Amerikan demokrasi’ dalgasıyla yumuşatılması zamanı geldi…

Bunun ipuçlarını hem Soros hem Kemal Derviş 2 yıl once vermişti. ‘Daha çok sosyal demokrasi!’ demişlerdi!

ABD eski dışişleri bakanı Rice 2005’de : ‘Fas’dan Pakistan’a 22 ülkenin sınırları değişecek!’ dememiş miydi!

Bunun anlamı: ‘Ülkeler küçük parçalara bölünecek, şehir devletler, küresel sermaye gruplarının hakimiyetine girecek. Daha çok yerelleşme, daha az ulus devlet formülü yerleştirilecek.’ idi.

Anti Amerikan hissiyatın çok güçlü olduğu bu coğrafyada, patlamaya hazır işsiz ve yoksul kitlelerin gazının alınarak değişime itilmesi zamanı geldi.

AMA bu iki taraflı işleyen süreçtir.

İlk petrol savaşında, 1900’lerin başında, benzer paylaşım süreçlerinden geçen coğrafyanın genetik hafızası, kutuplaşan dünyada beklenmedik bir çıkışa imza atabilir… Batının büyük korkusu işte bu minvaldedir!

Banu AVAR

banuavar@superonline.com

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 10:08

banu avar'ın yazısını biri özet geçse keşke. ne diyo lan bu?

şunu mu demek istiyor; bu halk ayaklanmalarının arkasında amerikan parmağı var. amerika işler karıştırıyor.

ben komplo teorilerini sevmem ama bir an için doğru kabul edelim; iyi de adamlar diktatörlüğe razı mı gelsinler yani. otursunlar oturdukları yerde "yüce devlet" ne diyorsa o mu olsun yani.

bu da kötü. iki kötü arasında kaldım.

#5 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 13:22

Diyor ki birileri önce padişah yaratıp, sonra süresi bitince halkı ayaklandırarak yeni planlarını uyguluyorlar... 30 yıl boyunca sömürülmeden halkı ayaklandıramadılar...

Bu saatten sonra şu haklı bu haklı aramak gereksiz diyor... Buraya getirende onlardı, şimdi değiştirende...

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#6 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 18:51

Mısır'da halk ayaklandı!

Mısır'da gençler öncülüğünde gıda fiyatlarının yüksekliği, yoksulluk ve yolsuzluğa karşı tepkilerle başlayan ve 30 yıllık Hüsnü Mübarek yönetimine karşı protestolara dönüşen gösteriler dördüncü gününde kitlesel olarak başkent Kahire ve diğer kentlerde sürüyor.

Polisin başkent Kahire'de, binlerce göstericiye plastik mermi, göz yaşartıcı gaz, cop ve tazyikli su ile müdahale ettiği haberleri geliyor.

Uluslararası ajanslar, reform yanlısı muhalif lider olarak sahneye çıkan ve yandaşlarıyla bugünkü gösterilere katılan Muhammed El Baradei'nin de polisin tazyikli su müdahalesine maruz kaldığını duyurdu.

AP ajansı, korumak için El Baradei'yi kuşatan yandaşlarının bazılarına polisin copla müdahale ettiğini kaydetti.

Mübarek yönetimine karşı sloganlar atan göstericilerin de polise taş atarak karşılık verdiği haber veriliyor.

Aralarında Süveyş'in bulunduğu diğer kentlerdeki gösterilere de polisin müdahale ettiği yönünde haberler bulunuyor.

Bu arada, El Cezire televizyonu, göstericilerin cumhurbaşkanlığı yakınında toplanmaya başladığını duyurdu.

EL BARADEİ POLİS ABLUKASINDA

Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e karşı protesto gösterisinin yapıldığı Mısır'da muhalif lider Muhammed El Baradei'in polis ablukasına alındığı bildirildi.

Polisin, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun (UAEK) eski Başkanı El Baradei'nin bulunduğu bölgeyi terk etmesine izin vermediği belirtildi.

El Baradaei'nin başkent Kahire'de cuma namazını kıldığı caminin dışında gösteriler başlamıştı. Polisin Kahire'de, binlerce göstericiye plastik mermi, göz yaşartıcı gaz, cop ve tazyikli suyla müdahale ettiği ifade edilmişti.

MUHALİF ÖRGÜT VE PARTİLER
Mısır'da değişim için harekete geçen muhalefet, salı günü, 1977'den bu yana görülen en büyük gösterilerini yaptı. Gösteriler işçiler, öğrenciler, muhalefet partilerinin üyeleri ve diğer eylemcileri sokağa döktü.

Mısır'daki bu muhalefet hareketleri kimler ve talepleri neler?

6 NİSAN HAREKETİ: Gençlerin oluşturduğu bu muhalefet birliği, salı günü yapılan gösterilerin ardındaki ana gücü oluşturuyor. Hareketin üyeleri, demokrasi yanlısı gösterileri tertip etmede Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini yaygın olarak kullandı.
İnternet sitesinde taleplerinin listesini yayımlayan hareket, İçişleri Bakanının görevden ayrılmasını, olağanüstü hal yasasının kaldırılmasını ve asgari ücretin yükseltilmesini istiyor. 6 Nisan Hareketi, Mısır halkından talepler karşılanana kadar sokaklarda gösterilere devam etmesini talep ediyor.
6 Nisan, 2008'de kuzeydeki sanayi bölgesi Kübra Mahallesi'nde işçileri desteklemek için bir Facebook grubu olarak ortaya çıktı ve o yılın 6 Nisanında genel grev çağrısında bulundu.

Mısır'da ilk ordu müdahalesi geldi!

Mısır'da cuma namazından sonra olaylar daha da şiddetlendi.

Polis göstericilere müdahale edemeyince devreye ordu girdi.

Ordunun darbe yapmasından korkuluyor.

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#7 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 18:58

o değil de biz mısır'dan bir firmanın distiribürötlüğünü yapıyoz. o firmaya bir şey yapmasalar bari.

#8 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 19:08

Mısır'da sular durulmuyor. Yabancı ajanslar, ordunun El Cezire televizyonuna girdiğine ilişkin iddialarda bulunuyor.

Mısır karıştı! Ordu, Mısır sokaklarına konuşlandı. Polis sokaklardan çekilmişti. Ordu olaylarda canlı yayın yapan El Cezire televizyonuna girdi.

Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e karşı protesto gösterisinin yapıldığı Mısır'da muhalif lider Muhammed El Baradei ev hapsine alındı.

Polisin, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun (UAEK) eski Başkanı El Baradei'nin bulunduğu bölgeyi terk etmesine izin vermediği belirtildi.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#9 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 19:50

Mısır'da iktidarın genel merkezi yanıyor

Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e karşı protestoların yapıldığı Mısır'ın başkenti Kahire'de iktidar partisinin genel merkezinin yandığı bildirildi.

El Cezire televizyonu, yanan binanın görüntülerini ekranlara getirirken, devlet televizyonu binanın ateşe verildiğini doğruladı.

Bu arada askeri araçların başkentin merkezine girdiği belirtildi.

Hüsnü Mübarek'in protestoların başladığı salı gününden bu yana ilk kez bir açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak: AA

Gönderilen Resim

#10 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 20:04

Bunlar hep V for Vendetta yüzünden oluyor.Yakında o film yasaklanırsa şaşırmayın :P Allah şaşırtmasın

Gönderilen Resim

#11 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 28.01.2011 - 23:15

Mısır genelkurmay başkanı Washington dan dönüyormuş.Bakalım abd Mübarek ten vazgeçmiş mi sabaha belli olacak

Gönderilen Resim

#12 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 29.01.2011 - 09:44

V for Vendetta'yı izleyip devrime karar vermezler. hatta belki de devrimden vazgeçerlerdi. bu iş çok zor diyerekten :P

#13 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 29.01.2011 - 18:30

Mübarek gizli servis başkanını başkan yardımcısı yapmış.Abd Mübarek i bırakmamış henüz...

Gönderilen Resim

#14 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2011 - 16:48

Hepsini geçtimde o yağmalama görüntülerini izlerken içim acıdı.
Güya sömürü düzenine ve hanedanizme karşı çıkmak için isyan başlatıyorsun ama kendi ülkenin malını yağmalıyorsun bunlar mı adalet isteyen halk?
Özellikle o içerisinde 1000-2000 bin yıllık eserleri barındıran müzelere yapılan mumyaları parçalamakta neyin nesi bu tıpkı bizim 1 mayısta sokağa dökülüp papatyaları dahi sopalayan zihniyetlere benziyorlar..
Mısır bu ayaklanmayı bile dindirse işi çok zor kendilerini toparlamaları çok zaman alacağa benziyor

Gönderilen Resim

#15 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2011 - 19:30

Mısır'da Türk olmak
Sinema filmlerinin klişe sahnesidir. Turist olarak bulunduğu ülkede saldırıya uğrayan yabancı, canını kurtarmak için vatandaşı olduğu ülkenin büyükelçiliğini arar.
Bulduğunda kapıdan içeri girer ve derin bir nefes alır.
Bilir ki ülkesi kendisine sahip çıkacaktır.
İlgilenecek, varsa kendisine yapılmış bir haksızlık o ülkede ona bu haksızlığı yapanlara haddini bildirecektir.
Filmlerde böyle olur.
Peki gerçekte?
Neredeyse 1 haftadır Mısır ayakta.
Halk sokaklarda. İsyan, yağma, tanklar, jetler, vatandaşına ateş açan polisler, o polislere ateş açan askerler...
Yılların haksızlığının öcünü alma telaşı hüküm sürüyor Mısır'da.
Ve o Mısır'da Türkler var.
Ne yapacaklarını şaşırmış haldeler.
Cumartesi günü Türkiye'ye 'Mısır Havayolları' uçağıyla dönen bir Türk vatandaşı isyan ediyordu NTV canlı yayınında;
'Kimse bizimle ilgilenmedi. Ne arayan var ne soran. Uçak gönderdik dediler ama yalan. Zar zor Mısır uçağıyla geldik'
Aslında daha çok anlatacaktı ama NTV muhabiri lafını ağzına tıktı kadıncağızın. Ne olur ne olmaz diye herhalde...
Atıcılık Milli Takımı Mısır'daydı mesela.
Milli Takım adı üstünde.
Devlet adına oradalar ve hepsinin hizmet pasaportu var. Yani orada olduklarından Türk Büyükelçiliği'nin haberinin olmaması mümkün değil.
Ama Atıcılık Milli Takımı oyuncuları haber televizyonlarının canlı yayınında isyan ediyorlar 'Bizimle ilgilenen kimse yok' diye.

http://www.aksam.com...olmak-932y.html

Canım en bi başarılı dışişlerimiz benim bee, insanın duydukları ile göğsü kabarası geliyor.Nasıl da namımız yürüyor dağlarda taşlarda çöllerde....

Gönderilen Resim

#16 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 31.01.2011 - 20:03

Mısır'ın Port Said kentindeki olaylardan kaçıp Türkiye'ye gitmek isteyen 112 Türk Kahire havaalanında mahsur kaldı.

Biletleri olmadığı ve dün kalkan uçaklara yetişemedikleri için bugün havaalanında bekleyen Türkler, biletleri olmadığı ve THY'de rezervasyonlar dolu olduğu için 3 Şubata kadar beklemek zorunda kaldıklarını ifade ettiler.

Havaalanında mahsur kalanlar burada çok sayıda kadın ve çocuk olduğunu, temel gıda maddelerini bulamadıklarını, sokağa çıkma yasağından dolayı Kahire şehir merkezine de gidemediklerini belirterek, yetkilerden acilen tahliye uçağı talep ettiklerini söylediler.

Havaalanında bulunan Emre Babadağ, "Biz kendi aramızda organize olmaya çalışıyoruz, şu anda yapabileceğimiz birşey yok, lütfen devletimiz bize yardım etsin" diye konuştu.

Dilek Elieyioğlu da "Burada çocuklarım var, çok zor durumdayım, tahliye uçağı gelmezse 3 Şubata kadar burada nasıl bekleyeceğiz?" dedi.

Büyükelçilik yetkilileri, 3 Şubata kadar bileti bulunan yolcuların THY'ye müracaat etmeleri gerektiğini söyleyerek, şu an için tahliye uçağı olmadığını ancak Büyükelçiliğin Mısır'dan gitmek isteyen Türk vatandaşlarının isimlerini kayıt altına almaya devam ettiğini bildirdiler.

AA

Gönderilen Resim

#17 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 31.01.2011 - 21:07

Benim patron da Mısır'daydı, akıbetini öğrenemedim bi türlü..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#18 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 31.01.2011 - 22:25

"bizim çocuklar" teker teker gidiyo *cool
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#19 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2011 - 00:10

Mübarek Konuştu...

Mısır'da günlerdir süren isyanın ardından Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek açıklama yapıyor.

Mübarek yeni kabinenin siyasi ve ekonomik reformlar yapacağını söyledi. Mübarek, Eylül'deki seçimlere kadar görevinin başında olacağını ancak seçimlerde aday olmayacağını açıkladı. Mübarek şöyle konuştu:

Hiçbir zaman güç ya da prestij istemedim. Ülkeye barış dönemimde neler verdiğimi biliyorlar. İlk sorumluluğum güveni ve istikrarı sağlamaktır. Barışçi bir geçiş dönemi için Mısırlılar'ı koruyacak şekilde...

Dürüstçe söylemek istiyorum. Zaten ben önümüzdeki seçimler için aday olmayı düşünmüyorum. Zaten ben Mısır'ı yönetmek için zamanımı doldurduğumu düşünüyorum.
HaberTürk

-------------------------------------------------------------

Konuşma öncesinde obamanın çekil dediğini de yazmıştı haber siteleri, obamanın dediği oldu sanırım...

Bakalım zaman daha neler gösterecek...

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#20 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2011 - 15:59

Petrol 200 dolara gider

Venezuela Petrol Bakanı Rafael Ramirez, petrolün varil fiyatının ikiye katlanabileceğini iddia etti

Gönderilen Resim Venezuela Petrol Bakanı Rafael Ramirez, Mısır'daki yönetim karşıtı gösteriler nedeniyle Süveyş Kanalının kapatılması durumunda, petrolün varil fiyatının ikiye katlanarak 200 doları bulabileceğini belirtti.

Ramirez, düzenlediği basın toplantısında, Süveyş Kanalı'nın kapanacağına ilişkin şimdilik bir işaretin söz konusu olmadığını, bunun gerçekleşmesi halinde Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) acil toplanması gerektiğini vurguladı.

Mısır'da yaşanan olaylara karşın OPEC'in şu anda acil toplanmasının kesinlikle gerekli olmadığına işaret eden Ramirez, ''Piyasalar için yeterli petrol var ancak Süveyş Kanalı kapatılırsa petrol fiyatları 200 doları bulabilir'' dedi.

Ramirez, 100 dolar Brent tipi petrolün varil fiyatının ise uygun olduğunu ifade etti.

Mısır'daki olaylar nedeniyle Londra Brent tipi petrolün varil fiyatı, 2008 yılından bu yana ilk kez geçen hafta 100 doların üzerine çıktı. Petrol fiyatları, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in istifa edeceği söylentileriyle dün değer kaybetti.

Kontrolü Mısır tarafından sağlanan Süveyş Kanalı'ndan Orta Doğu ve Avrupa arasında günlük ortalama 1 milyon varil petrol transferi yapıldığı belirtiliyor.

Gönderilen Resim