İçerik değiştir

- - - - -

Durum İyi, Vaziyet Kötü...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 7 yanıt verildi

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2011 - 22:20

Durum İyi, Vaziyet Kötü...
Bekir Coşkun

İhracat arttı diyorlar...
Ne var da, neyi üretip ihraç ediyorlar bilmiyorum.
Ben ne alsam Çin malı...
Çinliler acaba sıra gecesi yapıyorlar mı, çiğköfte leğeni yapıp gönderdiklerine göre...
Nargile marpucu...
İslami usule göre denize girenlere haşema... Vakti gelince ezan okuyan tespih ile kıbleyi gösteren namazlık da Çinlilerden...
İhracatımız arttı, tamam da niye ithalatın artıp artmadığı açıklanmıyor?
Ben size söyleyeyim; ihracat artışı yüzde 11.3 olarak açıklandı. Açıklanmayan ithalat artışı kasımda yüzde 35.7, aralıkta yüzde 54...
Kaldırım taşı da Çin'den... •
İkinci iyi haber; enflasyon, tahminlere göre eksi çıktı...
TÜFE eksi...
ÜFEeksi...
En iyisi siz enflasyonun durumunu BÜFE'ye sorun.
Çünkü bu rakamları veren TÜİK, insanları evlere kapattı da Türkiye'nin nüfusunu yine de sayamadı... Önce 73 milyon kişi çıktı, ardından 68 milyona indirdiler...
Bir ara 71 milyon denildi...
Ve şu anda Türkiye'nin nüfusu belli değildir, evlere kapatıp kapatıp insanları saydıkları için...
Peki nüfus azalırken ne oldu?..
Seçmen sayısı 6 milyon arttı... •
Yok eğer Başbakan'ı dinlediyseniz, tekrarladığı, açıkladığı rakamlara "Belki de doğrudur" diyorsanız, o zaman işte size kendi dillerinden asıl "ekonominin durumunu" gösteren rakamlar:
Gıda yardımı yapılan (yani gıda yardımına muhtaç) aile sayısı:
2004'te 1 milyon 100 bin...
2006'da 2 milyon 300 bin...
2009'da 3 milyon...
Artış oranı kaç?...
O zaman demek ki ekonomide durum iyi, vaziyet kötü...

Utanıp sıkılmazlar, bu yardımların artmasından övünç de duyuyorlar.

Kendileri de biliyorlar ki, bunların sayıları ne kadar artarsa, hırsızlıklarından götürdükleri de artacaktır. Bakın bu hırsızların servetlerindeki artışlara, paralelliği göreceksiniz.

Gıda yardımı yapılan insanların sayısını, beş senede %300 arttırmak, 3 senedeki servetlerini aynı oranda arttırmak büyücülük değildir de nedir?

580023663830.jpg

#2 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 06.01.2011 - 23:21

Olur mu sosyal devlet olduk... Bakın rakamlarla nasılda yardım etmişiz olduk...

Dini bütün kardeşlerimizin yaptıklarını engellemek için yazılmış bir yazı... Bakın demokraside çağ atladık, özgürlük desen bir çok caniyi affettik daha ne olsun...

Adalet desen bayrak indirmeye çalışanlara karışmayan güvenlik güçlerimiz, öğrencileri dövdü; ihbar sayılması gereken şeyler söylediği için görev başındaki emniyet müdürünü içeri tıktık... Sayın(!) öcalanın can güvenliğini sağlayıp daha emin ellerden örgütünü yönetmesini sağladık, devletle adam akıllı pazarlık yapabilmesine zemin hazırladık... nerede var bunca adalet?

Borsamız en çok kazandıran borsalar arasına girdi, birileri paradan para kazanırken halka yeni yeni nur topu gibi vergiler girdi... Bir çok zenginimiz var ki batıda itibarımızın sormayın gitsin...

Her yanımız üniversite doldu, çocuklarımız artık cahil kalmayacak; bu şekilde işsizlik rakamlarını 4yıl daha az çıkmasını sağladık... Dünyada ilk 500'e giremesede yaptıklarıyla gelen siyasileri eleştiren öğrencileri atmakla tehdit eden ilk bire girebilecek rektörlerimiz oldu...

4-5 yıl önce yaptıkları yasadan dolayı dışarı salınan caniler için yine yargı suçlu oldu... Hükümetimiz AK-Pak yoluna devam ediyor...

Her otun bokun içine duble yol sokarız ve yırtarız olur biter...

Halk bu tarz yanlı(!) yazılara itibar eder mi sanıyorsunuz, padişah hazretlerine söylenen bu sözleri kınıyoruz... Biz Türkiyeyiz büyük düşünüyoruz... <_<

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.01.2011 - 23:22

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#3 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 06.01.2011 - 23:54

He işte, ben de diyorum ki, tüm bunlar anca büyüyle olabilecek, büyüyle inandırıcılık kazandırılacak icraatlardır. Büyülenenleri söyleyince de beğenmeyiveriyorlar.

580023663830.jpg

#4 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 07.01.2011 - 00:16

azınlıksın sen sus... Boru mu bu %58... Hepsi büyülenmiş olamaz ya?

Şimdi caaanım cemaatlerimize laf atarsın ki ayıp yani ebrah abi...

Nerede otursam şikayet şikayet şikayet... Kime oy vereceksiniz dediğimde yine AKP :S Yanlış bişey var ama ben bilmiyorum, ya da öküzün tekiyim ki, ikinciyi tercih ediyorum... Olan biten daha az batıyor öyle olunca....

kimse - olan göstergeyi söylemiyor, inanılmaz bir medya var ortada, yargılıyor, terörist ilan ediyor, aklıyor, karalıyor, örgüt üyesi ilan ediyor ve birilerinin padişahlığı güçleniyor... Azcık eleşterecek olsanız ya din düşmanı, biryerlerle bağlı olan insanlar, ya hep aynı yüzler bunlar gelişmemizi istemiyor deniliyor ve siz söylediğinizle kalıyorsunuz... eğer konumunuz halkın inanacağı bir yerdeyse anında kasetiniz, videonuz, eşiniz, ilişkiniz çıkıyor köşeden bucaktan veya anında içeri alınıyorsunuz, 10 yıllarca çıkmayan tüüüüm vatana karşı suçunuz, kıçınız, aptallığınız, özel hayatınız bir anda manşet oluyor...

Sevri çocuklara anlatıyoruz ve ihanetle suçluyoruz adamları... haberleşme, ulaşım hep yabancılara bırakılmış nasıl bir aptallıktır diyoz; gözümüzün önünde medyada yabancı payının %50 ye çıkışını, GMS, telekom haberleşmenin hep peşkeş çekildiğini niyeyse göremiyoruz...

Asker taraf olduğunu açıklayınca hep birden bir saldırı ve suturuluyor... sonra kıçımızın dibinde israil-Kıbrıs rum kesiminin doğal gaz aramasına genel kurmay niye bişey demiyor diye yine vurun abalıya modunda askere geçiriyoruz...

Suçu belli olmayan Ergenekon davası için özel mahkemeler kurmayı akıl eden büyüklerimiz, hizbullahçıların salıverilmesine göz yumuyor, polis katilleri yeniden mevzilerine postalanıyor... iyi oolan herşey hükümetin, kötü olan herşey işini yapamayan askerin, polisin, hukuçunun oluyor ve bizler bir komedinin içinde gülsek mi ağlasak mı bilemiyoruz...

Yanlış bişey var ama ben bilmiyorum, ya da öküzün tekiyim ki, ikinciyi tercih ediyorum... Olan biten daha az batıyor öyle olunca....

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#5 nihale

nihale

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 06.06.2012 - 16:45

Selamlar. Forexe başlamayı düşünüyorum. Bi arkadaş kullanırken gördüm, yapabilirim gibi geldi ama konuya çok yabancıyım. Bi kaç fikir soracaktım. Bu işe ilgi gösterdim çünkü arkadaşımı işin başında gördüm. Birkaç saatte iyi para kazandı. Çok iyi olmasa da fena değildi. İşin zevki de cabası. Bu tarz gelir modellerini hep denemek istemiştim. Şimdi başlayayım diyorum, hangi aracıyı kullanacağım bilmiyorum. Arkadaşımın tercihi İntegral Menkul Şikayet ettiğimden değil ama ince eleyip sık dokuyacağım diye diye işe başlayamaz oldum. Sanırım aracısı falan o kadar da önemli değil. Önemli olan sıkı takip.
Forex yorumlarını da rakamlar gibi analiz etmeye çalıştım ama kategorize edemediğim şekilde farklı bakış açıları ve yaklaşımlar mevcut. Bilgi kaynağı kosununda bile bi fikir birliği yok. Forexe vakit ayırırken ekranınızda açık olan tüm kaynakları merak ediyorum açıkçası. Forexte kullanıcıların farkında olmadan izlediği sabit adımlar da var. Bunları da bilmem gerekir.
Örneğin her sabah ilk neye bakar, neye sevinir, neye üzülür, ne fırsattır, ne forex kullanıcısının dostudur bilebilmem gerek. Demem odur ki tavsiyelerinize ve önerilerine ihtiyacım var. En çok da bahsettiğim 3 konuda önerinize ihtiyacım var. Müşterisine manav müşterisi gibi değil de forex müşterisi gibi davranan bir aracıya, iyi veri akışı sağlayan kaynaklara ve derin deneyimlere ihtiyacım var. Her yönlendirmeniz benim için çok değerli. Şimdiden teşekkürler.

#6 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 07.06.2012 - 12:09

Reklam mı yapmaya çalıştın anlamadım ki...Yazdıklarından pek bir şey anlaşılmıyor.Hayır ilgli çeker oradan okumak aşatırmak istenir diye düşündünse yazdığın 3 paragrafı okumaya zaman harcamayan insan kalkarda başka yerleri okur mu bilemedim.Eğer reklam ise bence biraz daha çalış metni biraz daha kısalt konu biraz daha açıklayıcı olsun.Hiç değilse ana fikir bari belli olsun.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#7 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 07.06.2012 - 12:58

reklam tabii len.
yazdıklarının aynısını onlarca forum sitesine yazmış *hehe
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#8 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 11.06.2012 - 23:27

Çok para var mı ki bu işlerde? Ben de mi girsem ki? Bayağı uğraşıyor millet.Düşünsene ben link için üye ol diyen foruma " kim uğraşacak onca işle" diye kayıt olmuyorum bu elemanlar püüü... Zor iş zor.Bak insanlar ne şartlarda para kazanıyor.Şu sıcakta güneş altında bunca yazı işi emeklerine saygı ...

Az önce köşede bunun reklamını gördüm esmerce güzel bi hatun vardı reklamda.Acaba konuya yazan da odur mu ki? :P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim