İçerik değiştir

Ayşe Sucu Neden Görevden Alındı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 14 yanıt verildi

#1 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2010 - 19:11

Ayşe Sucu
Bir TV proğramında hatırladığım kadarıyla şunları söylemişti.
''Günümüzde erkek egemenliği nedeniyle; dini söylem bu inceliği, bu zenginliği, bu derinliği ve güzelliği idraklerle sunmayı başaramamıştır''

Günümüzdeki tartışmalar ve kadın üzerinden yapılan din istismarlığı bunun ispatıdır.
Of be Ayşe hanım daha neler demiştin.
“İslam’ın kadına hak ve özgürlük verdiğini, önemli bir mevkiye yükselttiğini ama sonradan ‘fitne’ unsuru olarak ortaya sürüldüğünü söylemişti.

En önemlisi ise

“Başı kapalının üzerinden siyaset yapılıyor!”

Namaz kılmakla dindar olunmuyor!”

Demişti.

Len bunlar bu saatden sonracıma artıkın buncazı yaşatmazlar dediydimdi

Vaşşşşşş!!!
Biti bu bitti yandı kül oldu gitti dediydimdi.
Yav Ayşe Hanım Sen Çıldırdın mı!!?
Bu söylediklerin AKP'nin SERMAYESİ.
Bu İki söylemi ile Bir çuval inciri de berbat etmiş oluyorsun.
Şimdi bu durumda Siyaset Kurumu haline dönüştürecekleri Diyanet Kurumunda Tutarlarmı hiç adamı.

Şimdi Tam da Seçim zamanı.
Dine YALAN Söyletecek Birileri gerekiyor.
Cuma günleri Camiler Seçim meydanı gibi tıklım tıklım doluyken.
Salla gitsin. kim bilecek zihniyetinde birisi Lazımken bunlar sötlenirmi hiç.
Yanlış Yapmışsın Ayşe Hanım.
Kıvıracaktın ardından da YALAN Söyleyecektin.

---------------------------------

İslam’da Kilise Mahkemesi denilen Engizisyon var mıdır, demeyin. Bu icat, AKP’nin Diyanet İşleri Başkanlığı’na kendi atadığı değerli din ve bilim insanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’nun görevden alınmasıyla başladı.

http://www.odatv.com...ndi--2812101200

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 28.12.2010 - 19:30

#2 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 29.12.2010 - 21:03

16 yıldır başka biri herhangi bir yerde kalsa kıyameti koparırız...

Yeter artık gitsin yawf... Bu bayan için işin şusu, busu diye düşünmek bence saçmalık, 16 yıldır aynı makamda bir kişi düşünün sizcede artık bir kan değişikliği gerekmez mi?

Hanfendi alanındaki tek yetkili mi?

Gelecek olanı tartışalım, falanca kişi uygun olur vs gibi bişey kabul edilebilir ancak hanfendinin makamın saygınlığını yitirtmek için, benden başkası oraya gelemez vari ortalarda gezinmesi komik kalıyor...

Babamı bile 16 yıl üst düzey herhangi bir yerde tutmasınlar, hatta yasa çıkarsınlar...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#3 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2010 - 23:31

ayşe sucu kim lan

#4 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2010 - 23:35

Diyanet İşleri Başkanlığı Kadın Faaliyetleri Merkezi Müdürü idi görevden alınmış *mad

birkaç yıllıkta değil haa 16 yıldır aynıı görevdeymiş *zong

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#5 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 29.12.2010 - 23:41

teşekkürler. inşallah bu işin altında akp'nin gizli ajandaso yoktur. eğer bu 16 yıllık bir görevlinin görev değişikliğiyse sorun yok. ama bu işin içinde başka bir iş varsa, bir oyun varsa ahan da buraya yazıyorum ben bu oyunu bozarım arkadaş :D *zong *zong

#6 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 30.12.2010 - 12:27

16 yıldır başka biri herhangi bir yerde kalsa kıyameti koparırız...

Yeter artık gitsin yawf... Bu bayan için işin şusu, busu diye düşünmek bence saçmalık, 16 yıldır aynı makamda bir kişi düşünün sizcede artık bir kan değişikliği gerekmez mi?

Zaten hanımefendi de aynı şeyi söylüyor.
Diyorki;
Görevden Alınış Şeklimi ETİK Bulmuyorum

En öncelikle kadın faailiyetleri merkezinin KURUCUSUYUM. İmam hatip kökenliyim Anadolu Üniveristesi çıkışlıyım.
Bu gün din hizmetleri yardımcıları müftüler atanıyorsa o eleştiren beyler okusunlar. Hem eleştiriliyorum ama hen takdirde ediliyordum. Eleştiriliyorsam da destekleyenlerde vardı. Çünkü uzun yıllar bu görevde kalamazdım.
Ben görevden alınış Şeklimi hazmedemiyorum diyor.

Bir katip Odamın kapısın çaldı.

Elindeki evrakı bana uzttı. O kadar.

Benim bukadar hizmetime saygı bukadarcık mı diyor.

Buyurun Okuyun.

------------------------------------
AYŞE SUCU BALÇİÇEK İLTERE KONUŞTU;

Vakfın kuruluşunu ve görevden alınışını tüm detaylarıyla anlatan Sucu, 1990′lı yıllarda bu güne kadar her şeyi anlattı.
İşte Ayşe Sucu’nun söyledikleri:
“Kadınımız çok yönlü donanımlı hale getirmeye çalışıyoruz. HZ. Ayşe bu gün tekrar bakılması gereken bir kimliktir. Görevden alındıktan sonra şoktan, alındığınıza dair bir çok haber yapıldı böyle bir şey bekliyorumuydunuz?
Öncelikle burada oluş nedenimi söyliyeyim. Bir kadın olmanız dolayısıyla buradayım. Bütün TV’lerde ve gazetelerde açıklamalar var, bu açıklamalarda çok can sıkıcı açıklamalar yer aldı.
Onlara açıklık getirmek için burdayım. Kadın faaliyetleri merkeziyle ilgili bilgiler vermek istiyorum. Kadın faailiyeteri merkeziyle ilgili doğru bilgiler verilmiyor. Bir kaç isim dışında ne vakfı ne de diyaneti tam olarak bilmeden direk şahsımla ilgili bir takım açıklamalar yapılıyor.
En öncelikle kadın faailiyetleri merkezinin kurucusuyum. İmam hatip kökenliyim Anadolu Üniveristesi çıkışlıyım.
Bu gün din hizmetleri yardımcıları müftüler atanıyorsa o eleştiren beyler okusunlar. Hem eleştiriliyorum ama hen takdirde ediliyordum. Eleştiriliyorsam da destekleyenlerde vardı. Çünkü uzun yıllar bu görevde kalamazdım.
Özellikle belli kültürü olan belli donanımı olan yerlere hizmetimiz yoktu. Kadınlara ve çalışan hanımlarımızın gidecekleri ilahiyat anlamında yararlanacakları bir hizmet yoktu. 90′lı yılların başından itibaren bunu dile getirdim. Bir yandan kuran kursu bi yandan imam hatip öğretmenliği yapıyordum.
Temelleri o zaman atıldı. Bir yere taşıyalım, bir yer tutalım dendi. Necmettin Türemen Akay Yokuşu’nda kendi vakıflarına ait bir yer vardı, orayı verdiler.
Eğitime gelen kadın sayısı bir anda 250′ye ulaştı. O zamananın Diyanet İşleri Başkanı bizi destekledi. O dönemde 1996′da Mehmet Kervancı Diyanet Vakfı Genel Müdürü’ne durumu anlattım ve böylece başladık.
Kızılay’da bir yer gösterdiler, bir talimatname, bir tüzük hazırla gel dediler. Bende eski YÖK başkanının eşi ve bir grup hukukçuyla oturup talimatnameyi hazırladık.
Bir şeylerin bazen bu vakfın konseptine uygun olmadığını düşündüğüm insanlar olmadı değil. Oraya Yönetim Kurulu’nda yer alan kadınlardan kaç tane ilahiyatçı var. Bu merkez, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yapısına yönelik hizmetler yapan bir merkez değil, herkese açık. Bizim orada yaptığımız çalışmaları onaylayan kendileri. Ama sanki biz onlara aykırı bir çalışma yapıyormuşuz gibi bir hava estirilmeye çalışıldı.
Bu güne kadar bana vakıf ya da Diyanet’ten yanlış yapıyorsun diyen olmadı. Uyaran olmadı. Yeniden yapılanma deniliyor bana. Bugüne kadar bunları getiren olmadı.
Bu güne kadar bana vakıf ya da Diyanet’ten yanlış yapıyorsun diyen olmadı. Uyaran olmadı. Yeniden yapılanma deniliyor bana. Bugüne kadar bunları getiren olmadı.
Bardakoğlu’nun gidişinden sonra görevden alınmasından önce Başkanla benim bir konuşma oldu. Özellikle sendikalardan gelen son derece haksızca bir yargılama. Ben basından mümkün mertebe kaçıyorum,yaptığımız çalışmalar adına hiç bilinmeden o kadar yargılarda bulunuldu, ki şahsımla ilgili çok ciddi yargılarda bulunuldu. ”
BAŞÖRTÜLÜ YAZARLARDAN DESTEK GÖRMEMESİ
O beni çok üzüyor. Benim yaptığım çalışmaları hiçbirinin desteklemeyeceğine inanmıyorum. Yaptığımız çalışma, Türkiye’nin demoratikleşme sürecinde ihtiyaç olunan çalışma. Çok farklı görüşlerden ideolojilerden gelen bir kitle. Türkiye’nin önemli isimleri… Saim Yeprem’den her Pazartesi tefsir dersleri yaparız. Şaban Ali Gündüz gibi değerli hocamızla derslerimiz devam ediyor.
Bundan sonra daha tutucu bir durum olacağını zannetmiyorum.
Başörtüsü konusunu artık bir kenara bırakalım. Maalesef en sancılı konulardan birisi. Özgürlük olarak düşünülür ve konuşmaktan vazgeçilir, ümit ediyorum. Başörtüsü konusuyla ilgili düşüncelerimi açıklarken Kur’anı Kerim’de bir ayetin varlığını kimse inkar etmiyor. Farklı farklı yorumlar olduğunu ifade ettik. Afrrika’daki kadının örtünmesiyle Suudi Arabistan’daki kadının örtünmesi aynı mı? Buradan hareketle gerek giyim konusunda pek çok konuda tek tip din anlayışının olmadığını ifade edebiliriz. Bunlar konuşulduğunda daha hoşgörülü olacağız. Kimse kimseyi ötekileştirmeden…
Yargılayacak olan yüce Yaratıcıdır. Kimse kimseyi yargılayamaz. Bunları söyleyerek İslam’ın çoğulcu anlayışını ortaya çıkaralım. Modernite adına da tek tipleştirme de yapıldı, gelenekçilik adına da… Farklı bakış açılarını ortaya çıkarırsak pek çok problemimiz de çözebiliriz. İslam felsefesinin bize sunduğu büyük bir perspektif var…
Bugünün erkekleri Peygamber döneminin kılık kıyafetleriyle mi dolaşıyor ortalıkta?
MAKAMLAR GEÇİCİ
Öfkeli değilim. Bakanlar da görevden alınabiliyor… Geçici şeyler bunlar. Ben ikinci bebeğimi kaybettim. Çocuk acısı nedir bilirim. Ama bu çalışma benim yüreğime koydu. Bu ondan daha ağır. Alınış biçimine karşıyım. Ben daha farklı bir tarz beklerdim. En azından ben Sayın Başkan’ın konuşmasını isterdim. Ben Sayın Görmez’i çok da severim… Bu tarz bir şey beni incitti. Bir tane memur arkadaş gelip bildirdi. Bunu söylemek istemezdim. Benim makamla derdim yok. Bütün mesai arkadaşlarım bilirler. Benim oradaki mesaimi nasıl yaptığımı bilirler. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir şey… Ben kadınımızın, bugünkü modern kadınınımızın gelenekle moderniteyi nasıl bir araya getirebileceği ile ilgilendim. Bunları çatıştırmadan, hayata rağmen değil hayatın içinden nasıl taşıyabiliriz geleceğe… Bununla dertlendik. 12 bin üyemiz var… Oranın kurucusunu bir anda oradan çekiyorsunuz. Keşke bunu anlayabilselerdi. Bu acıtıyor insanı. Ben herhangi bir daire başkanı gibi değilim. An be an siz onunla var oluyorsunuz. Gerçekten bebek acısıyla mukayese ettiğimde ondan daha ağır… Bir anda şok oldum. Hiçbir kurucu üye bu şekilde uzaklaştırılmamıştır. Tarz yanlış, bunu kimseye yapmasınlar. 22 yıllık emeğim var benim orada. Tarafımdan bu proje götürüldü.
Dindarlık anlayışlarımı tekrar gözden geçirmek zorundayız. Ahlak ve bilgi eksenli dindarlığı oluşturmak zorundayız. Siz bir şeyi öne çıkartırsanız diğeri arkada kalır. Hepimizin taşıdığı sembollerin altındaki manayı anlama çalışmasını başlatması gerekiyor. Bana kalırsa etik üzerinde durmak zorundayız.
İnsanı merkeze alan bir bakış açısı oluşturmak zorundayız. Zaman öyle hızlı ilerliyor ki bugün konuşmak istemediğimiz pek çok hadisenin içinde kendimizi buluyoruz. Peygamber Efendimizin ilk inen ayetlerie baktığımızda müthiş bir dönüştürücü perspektif görürsünüz. Bugünden hareketle düşünürsek… Biz hadiseler oluğ bittikten sonra konuşmak yerine dinin ana ilkelerinden hareketle modern zamanın bizi nasıl etkilemesi gerektiği üzerine konuşmamız gerekir.
Hz. Ayşe’nin yeniden okumaları yapılmalı. Nasıl bir kadınla karşılaşacaksınız, göreceksiniz. Müthiş bir kadın. Sürekli öğrenmeye açık, sürekli sorgulayan… Sevgili Peygamberimize dahi sorgulamaları var…

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.12.2010 - 12:28

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 31.12.2010 - 00:21

hadi öncesini boşver 8 yıl durması bile büyük başarı

bakanlar bile değişti defalarca ne var bunda :)

öküzün altında buzağı arayanlar bir defa da bulsun be kardeşim.
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 31.12.2010 - 10:54

Tamam da;
Bu Hanımefendi Sosyal duyarlılığı nedeniyle Kadın faailiyetleri merkezini Kurmuş.
Çalışıp çabalamış Olmayan birşeyi OLUR Yapıp Ortaya getirerek bu güne gelmiş.

Bu güne kadar da Gayet güzel yönetmiş.

Benim başlıkdaki sorum Hala Havada Havan dövüyor.

Daha iyi anlaşılır olaması için Tekrar TERSTEN Sorayım.

Ne yapma mış bu Kadıncağız ?Ne etme miş?
Çalmamış mı? Çırpmamış mı? Diyaneti Dolandırmamış mı ? İhaleye fesat karıştırmamış mı? Kamu Mallarına Tasallut etmemiş mi? Hırsızlık, dolandırıcılık yapmamışmı. İftira Atmamış mı.

Şimdi buradan bakarsak;
Bu Hanımefendi Hiçbirşey Yapmamış.
BU DURUMDA AKP'ye Yaramaz gibi duruyor.
O ZAMAN AT ÇÖPETE.

Bu mesaj Elin Herifi tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 31.12.2010 - 12:00
üstteki mesajın tamamını alıntı

#9 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 31.12.2010 - 11:52

Yazıklar olsun, nalet olsun..

Elin Herifinden çaldım *gla

Şaka bi yana, bu ülkede hakkıyla çalışan kimseye saygı duyulmuyor ki; iş akdi feshedilirken duyulsun. AKP nin kuklası olmadığı için kovulmasına neden bu kadar şaşırıyor anlamıyorum. Eğer bu parti iktidardaysa ya kuklası ya yandaşı olucaksın ki tutunabilesin. <_<

...

#10 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 31.12.2010 - 22:12

yahu iktidarların kendi ekipleriyle çalışması normal çünkü sorumluluk ve yetki ayrılmaz kardeşlerdir

mesela chp yada mhp yönetimine bakarsanız ordaki isimlerinde çiftçi köylü işsiz kesimden değil eski VALİ, rektör, BüyüKELÇİ, GENEL MÜDÜR VE YÜKSEK BÜROKRATLARDAN oluştuğunu görürsünüz.

ele verir talkını kendi yutar salkımı hesabı *cool
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#11 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 31.12.2010 - 23:00

waranko abartmaya gerek yok düz mantıkla;

babam dahi üst düzey herhangi bir yerde, kurumda 16 yıl kalmasın... hele emekliliği uzatılarak asla!

Yawff yerine gelen kim, eğitimi neymiş hanfendinin gölgesinden kimsenin gördüğü yok... Veya gelenin çalıp, çırpacağının garantisi mi var? daha kötü yöneteceği garanti mi?

İşimize gelince ooo saltanat diyoz işimize gelmeyince kıyameti koparıyoz, işte bu yüzden kaybediyoruz!

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#12 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2011 - 10:37

waranko abartmaya gerek yok düz mantıkla;

babam dahi üst düzey herhangi bir yerde, kurumda 16 yıl kalmasın... hele emekliliği uzatılarak asla!

Tamam olabilir. Herkez Görevden Alınabilir. Bunu zaten kendisi de kabul ediyor.

Baban; Kendi Kurduğu emek verip yükselttiği VERİMLİ hale getirip EN KARLI DÖNEMİNDE DE Buyurun Ben Yemedim siz yeyin dediği bir konumda olmadığından verdğin örnek Emsal teşkil etmiyor.

KALDIKİ KONU BAŞLIĞIMIZ BU DEĞİL.
Daha önce söylediğim gibi.

Ayşe Sucu; Sosyal duyarlılığı nedeniyle Kendi Dünya görüşü neticesinde Kadın Faailiyetleri Merkezini Kurmuş.
Çalışıp çabalamış Olmayan birşeyi OLUR Yapıp Ortaya getirerek bu güne gelmişken.

Etik olmayan bir Yöntemle (TEKME TOKAT)Bu görevden Alinmış.

Şimdi kendisi gibi ben de Takrar ve Yeniden Soruyorum.

HANGİ BAŞARISIZLIĞI????Hangi Yanlışlığı???? ETİK DIŞI BİR YÖNTEMLE GÖREVİNE SON VERİLMESİN DE ETKEN OLMUŞTUR.

SEBEP NEDİR????????

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.01.2011 - 10:42

#13 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 05.01.2011 - 09:37

Yazıklar olsun, nalet olsun..

Elin Herifinden çaldım *gla

Şaka bi yana, bu ülkede hakkıyla çalışan kimseye saygı duyulmuyor ki; iş akdi feshedilirken duyulsun. AKP nin kuklası olmadığı için kovulmasına neden bu kadar şaşırıyor anlamıyorum. Eğer bu parti iktidardaysa ya kuklası ya yandaşı olucaksın ki tutunabilesin. <_<

Sevgili Elin Kızı.

Ayşe Sucunun İtile-Kakıla Kapı dışarı edilmesine

Ben dahil Hiç Kimse bir sebep gösteremiyor.
Bu durumda, sizin kısacık yorumunuz sayfalar dolusu yazmaya gerek bırakmadan az ve öz herşeyi açıkça ortaya koyuyor.

#14 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 06.01.2011 - 20:15

kadın aydınlık kafalıymış ama,allah için..=)

aydınlık kafalar tehlikelidir ama,maazallah,ezber bozucu düşünceleri falan
olabilir..:P..halbukisi ezberci toplulukları idare etmek daha kolay..sayın
başbakanımız da mesela,bir nevi ezber bozmaya çalışıyor gibi yer yer,de mi..? *cool
ama güç aldığı,onay aldığı,oy aldığı,onayladığı ezberleri değil,mümkünse;mümkün
olduğu kadar,'ötekiler'in ezberlerini..referandum 'hayır'cılarını ötekileştirme
kampanyaları yapan ben değilim,mesela.. :P..kendi ezberlerine sımsıkı sarılıp,
yine kendi ezberlerine sımsıkı sarılan başkalarına laf etmek göstertilmeye
çalışıldığı kadar da demokratik durmuyor.. <_<

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#15 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2011 - 06:22

kadının aydınlık kafasını nerden gördün üstteki zat *cool

ha aydınlık somut bi durum diyosan (mesela açık olması vb :P ) asıl aydınlık ampül derim bende :icecream:

haber şöyle olsaydı x zat 10 yıldır görevde bu kezde saltanatmı bu diye isyan yükselirdi güzel ülkemde muhalefet edeceksen herşeye edebiliyosun =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...