İçerik değiştir

23 Nisan

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 56 yanıt verildi

#1 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.04.2006 - 12:49

Herkes bu aksamdan itibaren 23Nisan akşamına kadar bayraklarını asıyor!

Gönderilen Resim

Amaç ;Diyarbakir basta olmak üzere TÜRKIYE CUMHURIYETI'NIN
diger bir kaç ilinde patlak veren ayrilikçi seslere karsi
tek vucüt olarak tepkimizi göstermek!

Gün ATA'mizin bizlere emanet ettigi çagdaş laik ve demokratik
TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin birlik ve beraberliğini açıkca ifade etme
günüdür!

Bizim seçecegimiz eylem elbette onlarinki gibi olmayacaktir!

Onlara karsi verilecek en güzel cevap
sehitlerimizin kaniyla yikanmis TÜRK bayraklarimizi
Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün
yeni nesillerimize armagan ettigi
23 Nisan ULUSAL EGEMENLIK VE ÇOCUK BAYRAMI'na kadar
evlerimize, okullaramiza, dükkanlarimiza, arabalarimiza, sokaklarimiza
kisacasi yasadigi topraklarin neresi oldugunu unutanlara,
burasinin TÜRKİYE CUMHURİYETİ oldugunu hatirlatacak her yere asmaktir!

GÜZEL BAYRAÐIMIZI SAYGI İLE DALGALANDIRIN......

smiley-sport036.gif  

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 08.04.2006 - 12:57

*zong ben bişi demicem..

Sallandıralım , dur bende çıkarayım çekmeceden bayrağı :D

Değişiklikler Kaydedildi...

#3 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 08.04.2006 - 13:02

benim bayramımmmmmmmmmmmmmmmmmmm *zong :D

ben bayrak asmıcam da kim asacak?
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#4 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 08.04.2006 - 15:29

ah ah bide işe yarasa içim yanmayacak adamlar dağdan gelip yok yok ben yorum yapmayım zati dengesizim iice böle çıldırıyom bu konulara
aslında benim daha ii bi fikrim var bugünden itibaren harkes hergün taksın adamlar anlasınki belirli bi zaman için türk olmadığımızı herzaman kale gibi karşılarında duracağımızı anlasınlar
saygılar sevgiler
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#5 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 08.04.2006 - 16:00

asmasına asalım da...hep düşünürüm,ibret alırlar mı bunları hiç, o ayrımcılar...neyse yaaa
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#6 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 08.04.2006 - 18:06

Milliyetçiliği tırmandırmaya çalışmak zaten asıl amaç. Gereksiz !!!!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#7 aCaCia

aCaCia

eMeKLi Ye$iLLiK

• Dokunulmazlar
  • 761 Mesaj

Gönderim zamanı 09.04.2006 - 00:45

Milliyetçilik her Türkün içinde olan ve olması gerek bir kavram , göstermekten çekince duymam bende asıyorum bayrağımı ... Umarım milletçe içimizdeki şu virüsten kurtulabiliriz.
Gönderilen Resim

#8 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2006 - 01:32

ah ah aslında şu içimizdeki değilde dışardaki hertürlü antimilleyetçiden kurtulabilsek ne güzel olur ama
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#9 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2006 - 15:52

Bayrakları bayrak yapan

Yaşanmış bir olaydır.. Kahramanları rüya ya da hayal olmayan… yaşamın içinden yaşam kadar ve ölüm kadar gerçektir bu olay

İsmail üsteğmen çocukluğundan beri yüreğini vatan sevdasından başka her sevdaya kapatmış olan ve vatana hizmet için canını hiçe sayabilen, gözü kara yürekli, mert ve Askerlik mesleği için de gelecek vadeden bir subaydı. Harp okulu sonrası birkaç yıl İç Anadolu’da görev yaptıktan sonra Diyarbakır ilinde görev aldı.

Burada bulunduğu sürede gördü ki asıl görevi şimdi başlıyordu. Su uykuya dalsa da düşmanın uyumadığı, pusuların kol gezdiği, namert meydanlarında mert savaşı var! Vatana göz koyan, vatanın bayrağına, devletine, askerine düşman olanlar var. Zulüm var, kan var…

İsmail üsteğmen girdiği pek çok çatışmada can telaşına düşmeden, vatan sevdası ile ve askeri yeteneği ile savaşmış, dağda acımadan, utanma dan, Yaradan’ı düşünmeden, çoluk, çocuk, kadın, yaşlı, sivil, asker, memur ayırt etmeden yok etmeye programlanmış teröristleri yıldırmayı başarmıştı. Onun adını duyan vatan hainleri inlerinden çıkamaz olmuşlar ve buna bir çözüm arama telaşına düşmüşlerdi…

Ve bir gün içinde İsmail üsteğmenin de bulunduğu askeri araç bir karakoldan diğerine vatan savunması için intikal ederken Kulp ilçesi kırsalında bir çocuk fırladı aracın önüne;

İki elini iki yana açarak bağıyordu.

---- Duruuuuuuuuuuuuuuuuuun
---- Komutanııım! Yetişin! Köyümüzü yakıyorlar!

Diye haykırdı….

Araçtakiler durumun pusu olmasından kaygılı idiler ancak İsmail üsteğmen aracı kullanan Uzman çavuş’a

--- Dur

diye gürledi, onun emrini ikiletmek Azrail’e bekle demekten farksızdı ve çocuğun 30 metre kadar önünde asıldı frenlere ilk önce İsmail üsteğmen fırladı araçtan hızla çocuğa doğru koşuyordu “Sakin ol” diyerek ama biraz önce bağıran çocuk lal olmuştu sanki geri geri gidiyordu…
Arkadan gelen diğer araçta çocuğun 30-40 mt kadar gerisinde durmuş ve araçtan birkaç asker daha inmişti…
Üsteğmenin amacı çocuğu sakinleştirmek ve çocuğun hangi köyden olduğunu anlayıp o köye yardıma gitmekti…

Ama…

Ama…

Ama!!! Bu bir pusu idi…

Tam çocuğa 10-15 metre kala Üsteğmenin ve arkadaşlarının aşinası olduğu o kahpe keleş sesleri yeri görü inletmeye başladı, İsmail ütgm. Çocuğa elini uzattı korumak ister gibi ama sağ tarafından kurşunlar kovandan çıkmış arılar gibi yağıyordu, ilk kurşun sağ pazusunu delip göğsüne girdi ayakta balta yemiş ulu bir çınar gibi sendeledi yiğit üsteğmen kurşunların geldiği tarafa döndü… o zamana kadar araçtakiler siper almış karşı ateşe başlamışlardı ancak İsmail Üsteğmen açık hedefti ve tüm namluların hedefin de o vardı ikinci kurşun göğsünü deldiğinde sol dizi üzerine çoktü, kurşunlara ve kendine durmadan ateş kusan kahpe namlulara inat o kurşunları göğüslemek ister gibi ilerlemeye çalıştı 5. kurşundan sonra dayanacak takati kalmamıştı ve yüz üstü kanı ile vatan yaptığı, toğrağını kucakladı "Allah" diye gürleyerek…

Ve İsmail üsteğmen oracıkta Allah’ın rahmetine kavuşup şehit oldu… Çocuk kargaşadan yararlanıp şose yoldan bayır aşağı kaçtı… Teröristler bir vatan evladını daha şehit etmenin ve küçük bir çocuk masumiyetinde pusu kurmuş olmanın hazzını yaşadı…

Vatan toprağı bir şehidin kanını daha öptü ve o şehidi sarıp ak kundağa Yaradan’ın cennetine yolladı…

“Vatan sağ olsun” dedi bir ana gururlu gözlerindeki yaşı gizlerken…

Öyle ya;

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandı ve toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandı!

Vatan Sağolsun Komutanım!...

"
Halil Karsıalan

Bu ve benzeri anıları eminim ki sizde yakınlaınızdan duymuş yada bir yerlerde okumuşsunuzdur. Çocukları dahi sapık ideolojilerine alet eden bu canilerin cezasız miting meydanlarında naralar attığı şu günlerde, vicdanım sızlayarak sadece yaşayacağım. Ama maalesef kutlayamıyacağım. Şehit olan yiğitlerin emanet ettiği o çocukların gözlerine bakamam ben. *laklak
Askerime , polisime, milletime kurşun atan o köpeklerin leşlerini dağda öylece bırakmak lazım ki, ibret olsun. :)

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#10 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2006 - 16:19

Şu an itibariyle ; 495 kullanıcı bugün forumlarımızı ziyaret etti.

Yanit ; 8

Okunma : 83

:msn111: :msn111: :msn111:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#11 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 13.04.2006 - 20:40

(aCaCia @ 09-04-2006, 00:43)
Milliyetçilik her Türkün içinde olan ve olması gerek bir kavram , göstermekten çekince duymam bende asıyorum bayrağımı ...

Saçma !!

Umarım milletçe içimizdeki şu (milliyetçilik) virüsten kurtulabiliriz.

Umarım !!

Edit :

Ait olduğu milletin varlığını sürdürmesi ve yüceltmesi için diğer bireylerle birlikte çalışmaya, ortak bir bilinç oluşturmaya, kültür birikimiyle birlikte bu bilinci diğer kuşaklara da yansıtmaya "milliyetçilik" denilir.
Üye bu düşünceye ''saçma'' diyerek Türk milliyetçiliğine saygısızlıkta bulunmuştur.
Atatürk ilke ve İnkilâpları' na daha saygılı olalım !

Bu mesaj MaryJane tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.04.2006 - 02:23

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#12 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2006 - 09:43

“Türk Milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir.”

"Vatanın dahili ve harici herhangi bir tehlikede en az fedakarlıkla en kısa zamanda kurtulması için yegane çare, herhangi bir seferberlik davetine her vatandaşın, derhal bir an kaybetmeksizin icabet etmesidir."

M. Kemal Atatürk

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#13 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2006 - 09:49

HALA BU ÜLKEYİ VE MİLLETİ BÖLMEYE ÇALIŞAN ONURSUZ VARSA, BİR OKUSUN ;

SINIRLARI ZORLAMAKLA ANCAK BİR ÇUKURA DÜŞERLER, ORADANDA İLELEBET ÇIKAMAZLAR ;)
BİZ BAŞKA ULUSLARA BENZEMEYİZ. NA KADAR SONRADAN BOZULMUŞ 1-2 TANE DÖNEK ÇIKMIŞSADA.
ÖZÜMÜZDE HEP O '' NE MUTLU TÜRKÜM '' SÖZÜ VAR.

10. YIL NUTKU

Türk Milleti;

Kurtuluş savaşına başladığımızın on beşinci yılındayiz. Bugün Cumhuriyetimizin onuncu yılını doldurduğu, en büyük bayramdır. Kutlu olsun.

Bu anda, büyük Türk Milletinin bir ferdi olarak, bu kutlu güne kavuşmanın, en derin sevinci ve heyecanı içindeyim.

Yurttaşlarım;

Az zamanda çok büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan, Türkiye Cumhuriyetidir.

Bundaki muvaffakiyeti Türk Milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkârane yürümesine borçluyuz. Fakat yaptıklarımızı asla kâfi göremeyiz. Cünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz. Yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medeni memleketleri seviyesine çikaracağız. Milletimizi en geniş refah vasita ve kaynaklarina sahip kılacağız. Millî kültürümüzü, muasir medeniyet seviyesinin üstüne çikaracağız. Bunun için bizce zaman ölçüsü, geçmiş asırların gevşetici ziyniyetine göre değil, asrımızın sürat ve hareket mefhumuna göre düşünülmelidir.

Geçen zamana nispetle, daha çok çalışacağız. Daha az zamanda, daha büyük işler yapacağız. Bunda da muvaffak olacağımıza şüphem yoktur. Çünkü Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir. Cünkü, Türk milleti milli birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir ve çünkü, Türk milletinin yürümekte olduğu terakki ve medeniyet yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meş'ale, müsbet ilimdir.

Şunu da ehemmiyetle tebarüz ettirmeliyim ki, yüksek bir insan cemiyeti olan Türk Milletinin tarihi bir vasfı da, güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, zekâsını, ilme bağlılığını, güzel sanatlara sevgisini, millî birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkisaf ettirmek milli ülkümüzdür.

Türk milletine çok yarasan bu ülkü, onu, bütün beseriyette hakiki huzurun temini yolunda, kendine düsen medeni vazifeyi yapmakta, muvaffak kılacaktır.
Büyük Türk milleti! Onbes yıldanberi giriştiğimiz işlerde muvaffakiyet vadeden çok sözlerimi işittin. Bahtiyarım ki, bu sözlerimin hiçbirinde, milletimin hakkimdaki itimadini sarsacak bir isabetsizliğe uğramadım.

Bugün aynı iman ve katiyetle söylüyorum ki, milli ülküye tam bir bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktir. Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkisafi ile âtinin yüksek medeniyet ufkundan, yeni bir güneş gibi doğacaktır.

Türk Milleti;

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet Bayramini, daha büyük sereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Bu mesaj sabrili1 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.04.2006 - 09:53

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#14 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 15.04.2006 - 13:06

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZGönderilen Resim

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#15 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2006 - 19:27

Edit :

Ait olduğu milletin varlığını sürdürmesi ve yüceltmesi için diğer bireylerle birlikte çalışmaya, ortak bir bilinç oluşturmaya, kültür birikimiyle birlikte bu bilinci diğer kuşaklara da yansıtmaya "milliyetçilik" denilir.

Üye bu düşünceye ''saçma'' diyerek Türk milliyetçiliğine saygısızlıkta bulunmuştur.
Atatürk ilke ve İnkilâpları' na daha saygılı olalım !

Atatürk Milliyetçiliği dışında hiçbir milliyetçilik akımını kabul etmemekle beraber saçma buluyorum ve ynı zamanda bir ırk isminin sonuna getirilerek kullanılan milliyetçilik kavramını kurtulunması gereken bir virüs olarak nitelendiriyorum.

Bunu saygısızlık olarak nitelendirip uyarı seviyesini arttırma cürreti gösteren çok bilmiş yönetici kardeşlerime ırk ismi sonuna getirilen milliyetçilik tanımıyla, Atatürkün tanımını yaptığı milliyetçiliği arasında bir değerlendirme yapıp sonrasında diğer yönetici arkadaşlarına uyarı vermeleri gerekip gerekmediği kanaatına varmalarının daha doğru olacağını değerlendiriyorum.

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#16 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2006 - 19:39

Tartışma düzeyinizi kutluyorum.. ): ve diger üye arkadaşlarıma okumalarını tavsiye ediyorum ; ki nasıl tartışıldığını ögrensinler bir ufak kusur dışında sorunsuz..

Cidden memnun kaldım..

smiley-sport036.gif  

#17 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2006 - 20:55

Tartışma düzeyinizi kutluyorum.. :) ve diger üye arkadaşlarıma okumalarını tavsiye ediyorum ; ki nasıl tartışıldığını ögrensinler bir ufak kusur dışında sorunsuz..

Cidden memnun kaldım..

vallahi tebrik ettim.. çok güzel tartışma. :wave:
Prozac gibi bir başka Yönetici'de uyarı alabiliyor. ;)
( bakma öyle yazıcam işte , banane. )

Değişiklikler Kaydedildi...

#18 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2006 - 22:22

tartışma şekli güzel olmasına güzelde...tartışılan konu bir o kadar dangalakça ve yapılan muamele ona keza...Wale dostum diye deil...yanlış anlamayın üstüne basa basa söylüyorum savunduğum başkasıda olabilirdi...yüzde 20 uyarı ne kadar saçma bir uygulama ..kim kimi böyle bir konuda yargılama hakkına sahip olabilir ki...kastettiğim yargılama verilen %20 lik uyarı...madem yazılı olan veya olmayan kurallara göre hareket ettiniz...kullanmış olduğumuz 1982 tarihli anayasamızın 25. Maddesi şöyle diyor...

''MADDE 25. – Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.''

(bende copy&paste modasına uyup yazdım...ama hafızamın bir köşesinde illaki mevcuttur bu madde...)

yazık ki çok yazık...bu haksızlığa son verilmediği sürece bu forumla olan bütün ilişkimi kesiyorum...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#19 guroles26

guroles26

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2006 - 23:05

:wave:

Gönderilen Resim

#20 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2006 - 23:33

Buugün yirmi üç nisannn hep neşeylen doluyor insan :wave:

Not: Bari bu konuda tartışma çıkmasın di mi?
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu