İçerik değiştir

- - - - -

Google Chrome

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 109 yanıt verildi

#81 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 01.03.2011 - 21:13

yaa bişiy oldu kromum arama yapmıyor :S mesela harabe yazıyorum öyle kalıyo enterliyorum aramıyor ,noldu benim yarime :S

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#82 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2011 - 16:42

google chrome'de iken link tıklayınca internet explorer'da açıyor nedendir? nasıl düzltirim.

#83 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2011 - 16:45

varsayılan tarayıcı yapcan ayarlarından biyerinden.

Bu mesaj Muziçko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.03.2011 - 16:45

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

#84 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2011 - 16:47

arıyom arıyom bulamıyom

#85 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 08.03.2011 - 17:34

Chrome'da Seçenekler'i aç. Temel Bilgiler sekmesinde en alta bak. Ne var orda? :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#86 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2011 - 17:25

Yeni güncelleme olmuş bende..
de kasıyo bende, sizde öyle bir şey var mı ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#87 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2011 - 15:17

benm sorun düzeldi kanımca antikanın kide düzeldi abii bende olmuyor donma kasılma felam bozulmuş at onu at ;P

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

#88 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 17.03.2011 - 03:05

Güncel Web Tarayıcı Testi
[04 Mar 2011]

Hemen hemen tüm tarayıcılar yeni sürümlerine ulaştı. Peki savaşta son durum ne?

Firefox'un da sürüm adayına ulaşmasıyla güncel tarayıcıların son derlemeleriyle yeni bir test gerçekleştirdim. Test yazılımları kategorisinde kendini kanıtlamış olan Futuremark'ın tarayıcı test sitesi olan Peacekeeper - Browser Benchmark'ı kullandım.

Teste Alınan Tarayıcılar ve Sürümleri
-Internet Explorer 9 RC
-Firefox 4 RC1
-Opera 11.10 Alpha Yapı 2018
-Chrome 11.0.686.1
-Chromium 11.0.692.0 Yapı 76922
-Safari 5.0.3

Test Sistemi:
Windows 7 Ultimate 64 Bit İşletim Sistemi
ACER 5742G Dizüstü Bilgisayar
Intel Core i5 460M 2.53 Ghz İşlemci
6 GB DDR3 1066 Mhz RAM Bellek
GeForce GT420M 1 GB Ekran Kartı

Ve İşte Sonuçlar:
Gönderilen Resim

Listede ilk sırayı Chromium alıyor. Bir bakıma kendisini yani Chrome'u da geçmiş oluyor. Bilgisayarımda ilk defa 5 basamaklı PeaceKeeper skorunu Chromium 11 ile görmüş oldum.

Listede beni epey şaşırtan Firefox 4 oldu. Bunca geliştirme ve betalardan sonra daha iyi bir skor elde edeceğini umuyordum.

Buradaki eski tarayıcı testim ile kıyaslayacak olursak Internet Explorer 9 sıralamada sonuncu olmaktan kurtulmuş gözüküyor.

Kaynak

------------------------------------------------------------

saygılar google *mad

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#89 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 17.03.2011 - 03:11

Chrome tarayıcısının açık kaynak kolu olan Chromium, 11. sürümü ile rekor kırıyor.

Google, popüler tarayıcısı Chrome için yeni sürümler yayınlamaya devam ediyor. Kısa bir süre önce kararlı 9. sürüm yayınlanmıştı. Bu sürüm ile Chrome versiyon numarası bakımından Internet Explorer 9'a yetişmişti. Şimde de 11. sürümü yayınlayarak Opera 11'e yetişmiş oluyor.

İlk göze çarpan yenilik tercihler sayfasındaki arama kutusu oluyor. Değiştirmek istediğiniz ayar ile ilgili kelimeleri yazdığınızda sadece o ayarlar bulunuyor ve gösteriliyor.

Chromium 11'in test sonuçları şu şekilde:

Test Sistemi:
ACER 5742G Dizüstü Bilgisayar
Intel Core i5 460M 2.53 Ghz İşlemci
3 GB DDR3 1066 Mhz RAM Bellek
GeForce GT420M 1 GB Ekran Kartı

Sonuçlar:
Gönderilen Resim

Detaylar:
Gönderilen Resim

GPU Hızlandırması açıkken Complex Graphics skoru oldukça düşüyor. Hala geliştirilme aşamasında olduğundan Google GPU hızlandırmasını varsayılan olarak kapalı tutuyor.

Karşılaştırma:
Chrome 10 Dev sürümü ile Chromium 11'in PeaceKeeper test sonuçları aşağıdaki şekilde.
Gönderilen Resim

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#90 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 17.03.2011 - 03:14

Şimdi Sıra Google Chrome 12'de!

Google birbiri arkasına sürümler yayınlamaya devam ediyor.

En sade ve hızlı web tarayıcı yazılımı Chrome yerinde durmuyor. Açık kaynak kolu daima bir adım ilerde olan Chrome'un 12. sürümü geliştirilmeye başlandı. İşte yeni özellikler:

FPS Sayacı:
Donanım hızlandırması etkinken sayfanın saniyedeki kare sayısını gösterme.

Varolan Sekmeyi Kullan:
Şayet adres satırına girdiğiniz site başka sekmede açık ise siteyi tekrar açmak yerine o sekmeye odaklanma

Bulut Yazdırma Proxy'si:
Google Cloud Print hizmetini bilgisayarda yüklü tüm yazıcılara bağlayan bir arka plan hizmeti sağlar.

Chromium adı altında geliştirilen sürüm indirmek için buraya tıklayın ve en yüksek yapı numarasını seçin. Ardından "mini_installer.exe" dosyasını indirip bilgisayarınıza kurun.

Kaynak

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#91 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 17.03.2011 - 03:18

İşte Chrome'un Yeni Logosu

Google'ın Chrome isimli internet tarayıcısı, hızı, sağlamlığı ve geniş ürün desteği ile tarayıcı pazarında hatırı sayılır bir pay elde etmeyi başardı. Her sürümde daha süratlenip, daha stabil hale gelen Chrome, pek çok kullanıcının tercihi olmayı sürdürüyor.
Gönderilen Resim
Sağda Chrome'un yeni logosu

3D'den, 2D'ye!
Google, açıklanmayan bir nedenle Chrome'un logosunu değiştirmeye karar verdi. Eskiden 3 boyutlu olan logo, şimdi 2 boyutlu basit bir tasarıma dönüştü. Google'a yakın kaynaklar, amacın daha yalın ve kolay anlaşılır olmak olduğunu iddia etse de, nedenleri kavramak pek de kolay değil. Bize, "Vardır bir bildikleri" demek kalıyor.

ShiftDelete

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#92 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 16.04.2011 - 01:11

Dev tarayıcıların son sürümleri karşı karşıya!

En iyi tarayıcı Firefox 4 mü, Chrome 10 mu yoksa IE9 mu? Test ettik, karşılaştırdık. İşte sonuçlar.

Tarayıcıların üç devinin yeni sürümleri Internet Explorer 9 , Mozilla Firefox 4 ve Google Chrome 10 hemen hemen aynı zamanda yayınlandılar. Peki bu tarayıcılardan 'en iyisi' hangisi? CHIP Online, bu zor sorunun cevabını tarayıcıları farklı yönlerden inceleyerek ve test ederek aradı.

Görünümden eklenti desteğine, güvenlikten performansa üç tarayıcının tüm eksilerini ve artılarını araştırdık, test ettik. Hangi tarayıcının kazandığını Sonuç sayfamızda öğrenebileceksiniz. Şimdi hazırsanız sonraki sayfamızda Görünüm ve Kullanım Kolaylığı incelememizle teste başlayabiliriz.

Bu arada, eğer bu tarayıcıları hala indirmediyseniz, aşağıdaki bağlantıları kullanarak hemen yükleyebilirsiniz.

İndirin: Mozilla Firefox 4
İndirin: Internet Explorer 9
İndirin: Chrome 10

Görünüm ve kullanım kolaylığı

Internet Explorer 9
4/5 puan

Google Chrome ile tanıştığımız sade ara yüz, şimdi de Internet Explorer 9'da ortaya çıkıyor. Sadeleştirilmiş temiz ara yüzde göze tek çarpan, ziyaret ettiğimiz web sitesi oluyor. Ek arama çubuğu kaldırılmış ve arama işlevi URL çubuğuna eklenmiş. Sekmeler ise URL satırının sağında beliriyor ve başlangıçta biraz karışık görünebiliyor. Sekmeleri ekranın sağına veya soluna sürükleyerek ekranın yarısını kaplamasını sağlayabiliyorsunuz. Ziyaret ettiğiniz web sitesine göre Jump List'ler faydalı bazı kısayollar sağlayabiliyor. Ara yüzü değiştirmek ise pek mümkün değil. IE9'un görünümünden hoşlanmıyorsanız buna alışmaktan başka çareniz yok.

Firefox 4
5/5 puan

Firefox'un ara yüzü inanılmaz derecede toplu ve basit görünüyor. Birçok işlev turuncu 'Firefox' düğmesi altında toplanıyor. Ara yüzde Geri ve İleri gezinti düğmelerinin yanında 'Giriş', 'Yer imleri' ve 'Sekmeleri gruplandır' düğmeleri yer alıyor. Sekme alanından kazanmak için bir sekmeye sağ tıklayıp onu uygulama sekmesine dönüştürmeniz mümkün. Yeni panaroma işlevi ise birçok sekme açık olduğunda sekmeleri gruplandırmanızı sağlıyor. Firefox 4'ü diğerlerinden farklı yapan en önemli özellik ise ara yüzün esnekliği ve yüksek derecede özelleştirilebilmesi. Firefox Sync adındaki eşitleme özelliği de artık eklenti olmak yerine tarayıcıyla entegre olarak geliyor.

Chrome 10
5/5 puan

Chrome, sade ve basit olma çizgisini sürdürüyor. URL satırındaki otomatik tamamlama oldukça akıllı bir yapıya sahip. Yeni hızlı çevirme özelliği sayesinde, yeni bir sekme açtığınızda sık ziyaret ettiğiniz web siteleri arasından bir seçim yapıp o siteyi kolaylıkla ziyaret edebiliyorsunuz. IE'de olduğu gibi sekmeleri ekranın sağ veya sol tarafına sürükleyerek ekranın yarısını kaplamasını sağlamanız da mümkün. Sayfaları Google Translate ile çevirebilme işlevi ise tarayıcıya oldukça iyi entegre edilmiş ve sorunsuz çalışıyor. Firefox gibi Google da diğer bilgisayarlar arasında eşitleme yapabiliyor.

Sonuç: Firefox 4'ün yüksek özelleştirilebilme potansiyeli, Chrome'un ise URL çubuğunda yaptığı otomatik tamamlama ve Hızlı Çevir özellikleri, iki tarayacıyı bu kategoride IE9'un önüne taşıyor.

Eklentiler: Hangi tarayıcı en esnek?

Internet Explorer 9
3.5/5 puan

Internet Explorer denince eklenti sözcüğü akla gelen son şeylerden. Sunulan eklentilerin bir çoğu aramayla ilgili ve zengin bir eklenti içeriği mevcut değil.

Firefox 4
5/5 puan

Firefox'un eklentileri sizi adeta başka bir boyuta taşıyor. Tarayıcıda teknik olarak değişiklikler yapabileceğiniz eklentilerden görünümü özelleştirmenize izin veren eklentilere sayısız eklenti bulmanız mümkün. Ancak eklentilerin en önemli sorunu, Firefox'un başlangıcını önemli derecede yavaşlatabilmesi.

Chrome
4/5 puan

Chrome, Internet Explorer'*gunöre çok daha fazla faydalı eklenti sunsa da Firefox'tan hala geride. Eklentileri yüklemek ise oldukça kolay. Eklenti sitesine gittiğinizde 'Chrome'a ekle' düğmesine basmanız yeterli. Ancak çok fazla eklenti yüklemeniz tarayıcıyı yavaşlatabiliyor

Sonuç: Firefox 4, sunduğu geniş eklenti çeşitliliğiyle bu kategoride ipi göğüslüyor.

En güvenli tarayıcı hangisi?

Internet Explorer 9
4/5 puan

Internet Explorer geçmişte yaşadığı güvenlik problemleriyle biliniyor. Son sürümde ise internette daha güvenli bir şekilde gezinmek mümkün. Bunun için iki yeni güvenlik aracı sunuluyor: İzleme koruması ve ActiveX filtresi.

'Kara listeler' sayesinde reklam sitelerinin izleme davranışı kontrol altına alınabiliyor. Bu koruma, Firefox 4'deki 'gönüllü' korumadan çok daha iyi bir güvenlik sağlıyor. ActiveX filtresi sayesinde ise tarayıcı bir site içindeki ActiveX öğelerini engelleyebiliyor.

Firefox
4/5 puan

Yeni 'beni izleme' üst bilgisi sayesinde gönüllü sitelere sizi izlememesini bildirebiliyor, bu sayede ilgili sitelerin izleme çerezleri bırakmasına engel olabiliyorsunuz. İşlev teoride kulağa hoş gelse de pratikte bazı sorunlar var: İşlevi kullanmak, reklamcıların insafına kalıyor.

Diğer yeni bir özellik ise HTTPS güvenlikli sayfaların daha kolay tanınabilmesi. HTTPS, sayfaları PC'niz ile sunucu arasında şifreleyen bir protokol. Firefox 4'de bu tür bir siteye girdiğinizde URL çubuğunun solunda bir düğme ve güvenlik bilgileri görüntüleniyor.

Chrome 10
5/5 puan

Chrome, 'Beni izleme' özelliğine kendinden sahip değil. Buna benzer bir işleve sahip olmak için 'Keep My Opt Outs' adındaki eklentiyi yüklemeniz gerekiyor. 'Kişisel Engelleme Listesi' için de aynı şeyler geçerli. Ancak olta saldırısı ve zararlı koruması varsayılan olarak etkin bulunuyor.

Chrome, 'Sandbox' adındaki özellik sayesinde potansiyel olarak tehlike barındıran işlemleri, uygulamadan farklı bir 'kum havuzu' içerisinde çalıştırıyor ve bununla güvenliği önemli derecede geliştiriyor. Zararlı olmasından şüphe duyulan tüm Flash içeriği de sandbox içerisinde çalıştırılıyor. Her sekme ayrı bir işlem olarak çalıştırıldığından bir sekme kilitlendiğinde, diğerlerini etkilemeden sadece o sekmeyi kapatmanız mümkün oluyor. Diğer önemli bir nokta ise, Google'ın güvenlik yeni güvenlik açıklarında elini daha çabuk tutması ve gerekli tedbiri daha hızlı alması.

Sonuç: Yüzde yüz güvenlik elde etmek hiçbir tarayıcıda mümkün değil. Ancak üç tarayıcı da bu alanda önemli ilerleme kaydetti. Chrome'un Sandbox özelliği ise güvenlikte onu rakiplerinin önüne çıkartıyor.

Hız testleri: En hızlı tarayıcı hangisi?

Internet Explorer 9
5/5 puan

Internet Explorer 9, Acid 3 testlerini 100 üzerinden 95 puanla tamamlıyor. Bunun anlamı ise W3C standartlarının neredeyse tümünün desteklendiği. Önceki sürüm ise bu testten ancak 22 puan alabilmişti.

IE9, JavaScript hız testi SunSpider JavaScript'te de ortalama 225.1 milisaniye ile rakiplerini geride bırakıyor. Tarayıcı bu başarısını yeni Chakra JavaScript motoruna borçlu.

IE9, donanım hızlandırması sayesinde yoğun grafiklere sayip sitelerde de sağladığı yüksek çerçeve/saniye oranı ile rakiplerini geride bırakıyor.

Firefox 4
3.5/5 puan

Firefox 4 de ekran kartınızı kullanarak donanımsal hızlandırma sağlıyor, ancak bu hızlandırma Internet Explorer'daki kadar başarılı değil. Bunun yanında donanım hızlandırmalı bir pencereyi taşıdığımızda bazı donmalarla karşılaştık.

Firefox, JavaScript'te ise 275.4ms ile çok az bir farkla IE9'un gerisinde.

Chrome 10
4/5 puan

Tarayıcı Web standartları testinden 100 puanla geçmeyi başardı (Acid 3 testleri). V8 hız testinden 8708 puan almayı başaran tarayıcının Peacekeeper puanı ise 9865. JavaScript testinde ise 296.0ms ile Firefox 4'ün sadece biraz gerisinde.

Gönderilen Resim

Chrome'un inanılmaz hızlı tepki süresini düşündüğümüzde ve buradaki performans farklarının çok küçük olduğunu hesaba kattığımızda, Chrome'un Firefox'u geçtiğini ve Internet Explorer ile yaklaşık olarak aynı seviyede bulunduğunu söyleyebiliriz.

Sonuç: Internet Explorer 9, JavaScript'i en hızlı tarayıcı olmaktan da öte, donanım hızlandırmayı en iyi sağlayan tarayıcı.

Ve sonuçlar. İşte testimizin galibi...

Birinci: Chrome 10 (18/20 puan)

Chrome, grafik hızlandırmasındaki performansı ile göz doldurduğu gibi sörf sırasında da tarayıcılar arasında en hızlı hissi sağlıyor. Web sitelerini tercüme etme ve eşitleme özellikleri oldukça hoş. Bunun yanında güvenlikte de sandbox koruması ile öne çıkıyor. Eklenti desteği, Firefox'daki kadar olmasa da oldukça yüksek.

İkinci: Firefox 4 (17.5/20 puan)

Yeni ara yüz oldukça çekici bir görünüme sahip ve bir o kadar da özelleştirmeye izin veriyor. Siteleri simge haline getirebildiğiniz uygulama sekmeleri ise oldukça faydalı bir özellik. Tarayıcının sörf hızı da oldukça yüksek, tabi zaman zaman yaşadığımız takılmaları saymazsak.

Üçüncü: Internet Explorer 9 (16.5/20 puan)

Internet Explorer 9, hız testlerimizde en hızlı tarayıcı olarak öne çıktı. Ayrıca izleme koruması özelliği sayesinde reklam ağlarına karşı korunma sağlamak mümkün. Ancak tarayıcı eklenti desteğinde rakiplerine kıyasla geride kalıyor.

ChipOnline

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#93 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 30.08.2011 - 00:30

Chrome gibi, ama daha iyisi!
Gönderilen Resim

Google Chrome'ı uçlarda kullanın!

Google'ın tarayıcısı Chrome size göre değil mi? Öyleyse bir de Chrome Plus'ı deneyin.

Pek çok kişi bilmiyor ama Google'ın ünlü tarayıcısı Chrome, aslında açık kaynak kodlu Chromium tarayıcı projesi üzerine geliştirildi. Bu, her isteyenin şu adresten kaynak kodunu indirip, Chrome benzeri bir tarayıcı geliştirebileceği anlamına geliyor. Üstelik önümüzde ChromePlus adında oldukça iyi bir örnek de var...

Maple Studio tarafından Chromium alt yapısı üzerinde geliştirilmiş olan ChromePlus görünüş olarak Google'ın Chrome'una oldukça benzeyen ama farklı bir tarayıcı. Onu farklı yapan ise, Chrome tecrübesini daha da geliştirecek olan bazı özellikleri.

Bu özelliklerin başında Super Drag geliyor. Super Drag ile bir internet sayfasındayki herhangi bir bağlantıyı, aynı sayfa içerisindeki boş bir yere sürükleyip bıraktığınızda, bu bağlantının otomatik olarak yeni bir sekmede açılmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer özellikler ve indirme bağlantısı...

Eğer bir bağlantı değil bir metni seçtikten sonra bu seçimi sürükleyerek sayfanın boş bir yerine bırakırsanız bu kez yeni bir sekmede bu seçili olan kelimelerin Google arama sonuçları açılıyor.

Popüler Firefox eklentisi IE Mode, ChromePlus'da da yer alıyor. Adres satırının yanındaki ChromePlus simgesine tıklayarak açık olan sayfayı, tarayıcı değiştirmeden IE'de de görüntüleyebilirsiniz. ChromePlus da ayrıca gelişmiş özelliklere girerek fare hareketlerine 20'ye yakın farklı komut da tanımlayabilir veya hazır tanımlanmışları kullanabilirsiniz.

Chromium adı altında geliştirilen sürüm indirmek için buraya tıklayın ve en yüksek yapı numarasını seçin. Ardından "mini_installer.exe" dosyasını indirip bilgisayarınıza kurun.

Kaynak: veteknoloji.com

Chromium'u deneyin bence :)

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.08.2011 - 00:33

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#94 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 20.10.2011 - 10:16

Ben bunun ayarlarıyla oynadım galiba ama eski haline getiremiyorum. şimdi hani adres çubuğu var ya. oraya bir şey yazdığımızda otomatik olarak google'da arama yapıp sonuçlarını gösteriyordu ya işte o işi artık yapmıyor. onun yerine bana bir site tavsiye ediyor.

mesela adres çubuğuna "kola" yazıyorum ve harabe.net'e direk giriş veriyor. siliyorum sadece k harfi kalınca kitapyurdu.com'a direk giriş veriyor. Google araması yapmam için illa google ana sayfasına gidiş yapmam gerekiyor. Bunu eski haline nasıl döndürebilirim?

#95 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 20.10.2011 - 12:09

İngiliz Anahtarı Menüsünde Seçenekler var. Oraya girince Temel Bilgilerde Arama diye bi' kısım var. O kısımda;

Daha hızlı arama ve göz atma için Anında Arama'yı etkinleştir

diye bi'yer var. Ordaki kutucuk dolu olabilir mi acaba Antiqa sende. Eğer doluysa işareti kaldır bakalım belki düzelir.

#96 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 20.10.2011 - 13:11

o seçenek kaldırılmış bende ama o seçeneği kaldırdığımı bilgisayar anlamıyor.

#97 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 29.10.2011 - 22:47

Bu googlenin eş zamanlı arama ve önerdiği siteyi çıkarma çılgınlığından başka bişey değil.... Bu iyi bir özellik diye çıktı hatta :)

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#98 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 10.12.2011 - 23:45

StatCounter Verilerine Göre Chrome, Firefox‘u Geride Bıraktı

Gönderilen Resim

Son dönemlerin en kıyasıya rekabetinin yaşandığı internet tarayıcı pazarında IE, Firefox ve Chrome sürekli mücadele halinde. Chrome ile Firefox arasındaki ikincilik yarışının iyice kızıştığı bu dönemde yayınlanan bir rapor Google'ı oldukça sevindirecek gibi görünüyor.

StatCounter tarafından hazırlanan rapora göre Kasım 2010-Kasım 2011 dönemine ait bir yıllık sürede Internet Explorer yüzde 40.63'e düşerken Chrome yüzde 25.69 ile ikinciliğe yükseldi. Geride bıraktığı Firefox ise yüzde 25.23'te kaldı. Safari yüzde 5.92, Opera yüzde 1.82 ile oldukça gerilerde yarışa devam ediyor.

Ülkemizdeki kullanım oranlarına bakıldığında ise IE yüzde 50.05, Chrome yüzde 34.23, Firefox yüzde 14.31 şeklinde sıralanıyor. Türk internet kullanıcıları Chrome'u daha fazla benimsemiş gibi görünüyor ve bu oran Google'ın anavatanı ABD içerisindeki orandan bile iki kat daha fazla. Ayrıca dünyada çok az sayıda ülkede Chrome açık ara ikinci.

Firefox'un açık kaynak tarayıcı sloganıyla piyasaya girmesi Internet Explorer'ı bitireceği yorumlarına neden olmuştu. Ancak özellikle RAM tüketimi ve çökmeler konusunda bekleneni verememesi bu hatalardan tamamen arınmış olarak pazara 2009 yılında giren Chrome'u ikinciliğe kadar çıkardı.

// Tahribat

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#99 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 12.12.2011 - 22:42

chrome kaldırdım opera ya geçtim.cokta güzel oldu cokta şık oldu.
son zamanlarda cok kasmıştı bizi :S
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#100 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2012 - 22:52

Güzel bir eklenti buldum işinize yarar... Ne yapar bu derseniz şöyle ki... Sizde sık kullanılanları bir süre sonra "bulunamazlar" diye adlandırıyorsunuzdur... Ha işte eklentimiz tam bu noktada devreye giriyor adminlerim ablalarım... Bu bize tüm sık kullanılanları, tüm arama motorlarını önümüze seriyor. Güzel bişey ben beğendim sizde beğenin... Övün, gurur duyun...

Şimdi bilimsel bir dille yukarıdakilerin çevirisini veriyorum. Hazırsanız NirvanA diye haykırın; geliyooooooor:

Chrome'a ekleyeceğiniz bu minik eklenti sayesinde artık aradığınız her şey tam karşınızda olacak!

Google'ın popüler web tarayıcısı Chrome, gün geçtikçe kullanıcı kitlesini genişletirken, kendisi için geliştirilen birbirinden farklı yüzlerce eklenti de kullanıcıların işini kolaylaştırıyor, internet sörfünü daha renkli bir hale getiriyor.

Chrome için geliştirilen Bookolio isimli eklenti de bu amaca hizmet ediyor. Bu eklentiyi tarayıcısına kuran kullanıcılar, yeni bir sekme açtığında bu sekmede hem favori sitelerini görüntüleyebiliyor, hem de kolayca aramamotorları arasında kolayca geçiş yapabiliyor. Yani söz gelimi Google yerine Yahoo'dan arama yapmak isteyen kullanıcı bunu en basit yoldan yeni sekme altında gerçekleştirebiliyor. Eklentinin desteklediği arama motorları arasında Amazon, IGN, Flickr ve devianART siteleri de bulunuyor.

İndirmek İÇİN

Ve resim yok mu resiiiim diyenleri duyar gibiyim, görmeden inanmam diyenler olabileceğine hüküm verip sizlere resmini ekliyorum, sıkı durun...

Gönderilen Resim

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.01.2012 - 22:53

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…