İçerik değiştir

Tartısmalar ,hakaretler Vs..

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 36 yanıt verildi

#21 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 12:44

Değerli arkadaşlar,

Lütfen meseleyi kişiselleştirmeyiniz. Bu konuyu S'N kendisine giydirelim diye açmadı. Yorumunuz varsa eğer, kişiselleştirmeden, cezalar konusunda forum işleyişine katkıda bulunacak ve tartışmalara pozitif yönde katkı sağlayacak şekilde yapınız. (Kişilerle ilgili bir probleminiz varsa sorununuzu ÖM ile çözünüz, yöneticileri soruna/sorununuza dahil etmeyiniz) Bunun dışında, lütfen yöneticileri etkilemeye yönelik söylemlerden uzak durunuz. Çünkü biz burada, ne abuk subuk mesajlar yazıldığını, kimlere ne tür çirkin imalarda bulunulduğunu ve her şeye rağmen bu iletileri yazan kişilere azami ölçüde tahammül gösterildiğini de biliyoruz. Nedense bazı konulardan muzdarip olan arkadaşlar, konu başkasının/başkalarının mağduriyeti olunca sessiz kalmayı tercih ediyor. Bunu da belirtelim yeri gelmişken. Ya haksızlığa kim uğrarsa uğrasın karşı çıkıp takdir edilecek bir davranış sergileyin, biz de samimiyetinizi görelim ya da bencillik bataklığında debelenmeye devam edin.

#22 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 16:42

Haklısın Maveraünnehir, bu konu S'N ye giydirelim diye değil, onun giydirdiklerini meşrulaştırmak için açılmıştı.
O yüzden lütfen sağduyulu davranalım arkadaşlar olmuyo böyle, İ.T isimli şahıs milyonların önünde or... dedi de hem de 12 yaşında bi kıza..
Siz neden sürtük ve fahişe lafına taktınız anlayamadım :)

Bence sevgili S'N gelip afedersiniz öyle demek istememiştim diyeceğine yaptığına mum dikmiştir...
Tiz kellesi vurula <_<

Önemli not: tartışmada adı geçen diğer arkadaşların yazısı editlendiğinden onlar hakkında yorum yapamiyciim :P takdiri kendi vicdanlarına bırakıyorum çünkü yönetime bırakırsak değişen bişicik olmayacaktır. Yani S'N admin tanıdık edinmelisin *gla

Bu mesaj REBEL tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.12.2010 - 16:48

...

#23 I3uz_KaLpLi

I3uz_KaLpLi

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 307 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 16:44

Kendiside belirtmiş zaten sorun ceza değil diye ceza yediğim içinde açmıyorum demiş benmi konuyu yanlış anlıyorum, herkes iki kelimeye odaklanmış tabi ikiside çok çirkin kelimeler öyle kelimeler karşısında belli bir ceza uygulanır ama bir insan durup dururken de niye öyle kelimeler sarf etsin ki son cümlesinde belirtmiş " Sorun Ben bu cezayı alıyorsam benımle aynı yada sevıyesız uslupla yazan herkımse aynı cezayı onunda alıp almadıgı.. " eşit davranılması taraftayım yoksa taraf tutmak değil amacım zaten kimseyi de tanımıyorum.

#24 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 16:50

Aynı konuda rapor ettiğin mesajlarla alakalı da hakarete varan bir söze rastlamadığım içindir ki gönderdiğin raporlara "tamamlandı" ibaresini işaretledim ve rapor ettiğin kişilere cezai yaptırımda bulunmadım.
Yani sözün özü ; bu konuda sizden başka birisi ceza almadı.

Onun cevabını da vermiştim Sweetwitch.

Değişiklikler Kaydedildi...

#25 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:01

Haklısın Maveraünnehir, bu konu S'N ye giydirelim diye değil, onun giydirdiklerini meşrulaştırmak için açılmıştı.

*saksak bravo konu bundan daha güzel özetlenemezdi.
Yönetici vasfındaki Maveraünnehirde (ne zaman yönetici oldu yada hep öylemiydi haberimde yok ya o kadar çok yönetici varki hepsini karıştırdım sanırım) kenidiside zamanında tüm müslümanları genelleyen bir söz etmişti ,elbette bu tepkiyi vermesi normaldir. :)

Gönderilen Resim

#26 I3uz_KaLpLi

I3uz_KaLpLi

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 307 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:08

Anladım ozaman gereksiz bir şekilde uzamış ve herkesde bir şahsın üstüne gitmiş kimsede mükemmel değil hatalıysa cezasını alır konuda kapatılır. Açıklayıcı bir yazı yazıp daha ilk mesajında konuyu kilitlemenizi tercih ederdim.

#27 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:27

Ben de :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#28 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:29

konuyu kapat dediler geldik :mad1:

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#29 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:46

Ovvv nasıl görmemişim ben burayı..
Mısır patlagımı alıp geliyorum. devam devam *zong

smiley-sport036.gif  

#30 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:47

Harabede ceza olayının şekli üyeye göre değişir o yüzden kimse kimseyi kırmasın güzelce eğlensin...

yönetim taş gibi yerinde :)

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#31 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:48

Haklısın Maveraünnehir, bu konu S'N ye giydirelim diye değil,

yöneticilere giydirelim diye açıldı allalem.

durun ulan vurmayın adam öldü :D

#32 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:51

Yusufum, ceza verilecek durum olsa ben affetmem biliyorsun.
Kaldı ki ceza konusunda kayırma yapmam, babamın oğlu olsa cezayı veririm.
Babamın oğlu duymasın akşam beni eve almaz :P

#33 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:55

@ Elin Herifine ;

Sevgili elin herifi (ayy çok eğlenceli), şimdi biz yöneticilere henüz geemedik (en azından ben) , yani zaten o kısma girmeye hiç niyetim yok *gla
çünkünü münkü eğer eski defterleri açarsak daha da çıkamayız zannımca ve de kararımca.
Ayy yok ben sevmedim bu hitap şeklini.
Shy nerde o da gelsin onu da dövelim azıcık ;P

...

#34 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:57

Sana boynum kıldan ince Dokuzum hatırlarsan zamanında bu forumda olanları şimdi mazie dönmeyeyim seni yöneticilikten alıp ne tür cezaları yok edenler hatta bir tanesinin adminliğide gitmiş...
Ben forumdaki adaleti şöyle yorumluyorum...

Melihin pasifliğinden kaynaklı...

o sanıyor ceza verdik ceza alan uslu durmuyor verilen cezalara geçmişe dönip baksınlar...

Hatırlarsan ben 1 ay ceza aldım neymiş efendim bir oyunda üyenin adının birini 4 defa yazmışım ıvır zıvır...

1 ay bekledik ne oldu o da geçti...

ama artık harabede bu tür cezalara adam gibi muamele sistemi getirilmeli...

Kaç yıldır ayakkatyız vb diyerek reklam yapıyor...

bu üyenin cezaya sitemi Melihin bu işte sadece tekniksel olarak gözüktüğünün göstergesidir...

bu forumda ceza verilir sonra affedilmek için kılıf hazırlanır bunu sende iyi bilirsin...

neyse sözüm meclise Meclis Başkanına dokunmayayım...

not:Dokuzum ilk cezamı sen verdin ve senden bu forumda çok şey öğrendim...Sana kızanlar varsa zamanı gelince kıymetini anlarlar..

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#35 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 17:58

Baş kadın oyuncu nerde yaa oda çıksa yaa
fena sarmaya başladı hikaye *zong

smiley-sport036.gif  

#36 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 18:06

ama artık harabede bu tür cezalara adam gibi muamele sistemi getirilmeli...

Yusufum, ceza sistemini sende biliyorsunki üyelere sorarak, nasıl olsun, nasıl yapalım diye sorarak son hale getirildi.
Melih istese oturur kendi birkaç kural yazar, istediğime istediğim cezayı veririm derdi.
Ama üyelere danışarak bu ceza sistemini bu hale getirdi.
O kayırıldı bu kayırıldı durumu ne zaman bir olay olsa ortaya atılıyor.
Bak en son ben uzaklaştırmıştım bir üyeyi. Cezası açılmasın diye konuşulmuştu ama harabenin 8. yılı dolayısıyla cezası ertelendi. Sonuçta ortak alınan bir karardı ve bu yapıldı. Kimse ceza vermek istemez ki :) Ama veriliyor işte.
Sana göre bi kelime hakaret değildir , bana göre , diğerine göre hakarettir.
Ve hakaret olarak kabul edilmişse de cezayı alır. :)

#37 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2010 - 22:12

O yüzden lütfen sağduyulu davranalım arkadaşlar olmuyo böyle, İ.T isimli şahıs milyonların önünde or... dedi de hem de 12 yaşında bi kıza..
Siz neden sürtük ve fahişe lafına taktınız anlayamadım :)

Bence sevgili S'N gelip afedersiniz öyle demek istememiştim diyeceğine yaptığına mum dikmiştir...
Tiz kellesi vurula <_<

Önemli not: tartışmada adı geçen diğer arkadaşların yazısı editlendiğinden onlar hakkında yorum yapamiyciim :P takdiri kendi vicdanlarına bırakıyorum çünkü yönetime bırakırsak değişen bişicik olmayacaktır. Yani S'N admin tanıdık edinmelisin *gla

Editlediğim mesajı görseydin, iyi niyetimi anlar, niyet okumaya kalkmazdın. S'N rumuzlu üyeyi korumaya kalksam, gider o editlediğim mesajın sahibine ceza verirdim. Takdiri senin vicdanına bırakıyorum. :P

*saksak bravo konu bundan daha güzel özetlenemezdi.
Yönetici vasfındaki Maveraünnehirde (ne zaman yönetici oldu yada hep öylemiydi haberimde yok ya o kadar çok yönetici varki hepsini karıştırdım sanırım) kenidiside zamanında tüm müslümanları genelleyen bir söz etmişti ,elbette bu tepkiyi vermesi normaldir. :)

Tabii ya ben her zaman hakaret amaçlı olarak tüm Müslümanları genelleyen sözler kullanırım. Müslümanlara hakaret edilmesi çok hoşuma gider. Müslüman da değilim zaten. Ne Allah'a inanırım, ne namaz kılarım, ne oruç tutarım. Uzay tarikatına bağlıyım ben. Uzaylılar gelecek, insanoğlunu kurtaracak. Ne işim olur dinle ?

Ne kadar çok seviyorsunuz olur olmadık her olayı dramatize edip konuları yüzeyselleştirmeyi. Bir siz Müslümansınız, biz değiliz. Olsak bile bu mevzu yüzünden Müslümanlığımız kabul görmeyecek sanırım.

Konuyu kişiselleştirmeyin diyorum, hala daha kişiselleştirmeye devam ediyorsunuz. Hem de din gibi önemli bir konuda.

Bakın rica ediyorum; lütfen artık din bezirganlığı yapıp, olur olmadık her sözü, her konuyu dine, dindarlara hakaret olarak göstermekten vazgeçin. Müslümanlık kimsenin tekelinde değil. Bunun resmi bir belgesi falan da yok.

yöneticilere giydirelim diye açıldı allalem.

durun ulan vurmayın adam öldü :D

Beni öldürmeyen şey bana güç verir. Yöneticilerin suçu ne ? :P

.....

S'N'nin yazdıklarını meşrulaştırmak:P için açtığı bu konuyu kilitliyorum. Rahatsızlığınız devam ediyorsa, mesajı rapor etmeye devam edebilirsiniz.