İçerik değiştir

- - - - -

Sanatçıymış, Adam Ol Önce.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 19 yanıt verildi

#1 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2010 - 23:23

Şeye sinir oldum, bugün bir haber okudum.
Dalamanda bir otelde İbrahim Tatlıses konser veriyor. Neyse bir kızı çağırıyor yanına. 12 yaşındaymış kız. bi süre sohbet ediyo. sohbet bitiyo , giderken ibo kızın arkasından "bu kız beni seviyo, 2 yaşından beri beni takip ediyo, bodruma geldi , antalyaya da geldi" diyor.. kız "antalyaya gelmedim" cevabını verince ibo " vay küçük o....." deyiveriyor. salon buz kesmiş bu laftan sonra. kızın anne babası kızgın, araya kültür bakanı girmiş odur budur derken araları düzeltilmiş falan.
bakanın yaptığı doğru/yanlış birşey demiycem de, mehmet ali erbil,ibo ve bikaç sanatçı daha. heh bak sanatçı dedim. biz bunlara sanatçı diyoruz, imparator diyoruz. ibonun ilk olayı da değil. e bunlar böyle davranmaya da devam edecekler. sen ben diğeri sevmese, ödün vermese, kızsa çağırsa bağırsa. abi bu nedir anlamadım. bunlar kendini ne zannediyo ki ? ceplerine üç beş kuruş para girince g.tleri mi kalkıyo.
sinir oldum , hakkaten sinir oldum.

Değişiklikler Kaydedildi...

#2 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 22.11.2010 - 01:22

ibrahim tatlısesi oldum olası sevmem pek .kendini büyük görüyo nedense kendisinin nerden gelsiğini bilmeden

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#3 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 22.11.2010 - 06:04

bunun her tarafı sanatçı olsa nolur olmasa nolur :)

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2010 - 09:38

i.t bunu hep yapıyor ki zaten. söz konusu i.t olunca hiç şaşırmadım. ama bir şey diyim mi anadolu'da aslında bu kelime böyle alelade kullanılıyor da televizyonda böyle hiç olmamış.

#5 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2010 - 02:09

İmparatoriçem :9
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#6 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 23.11.2010 - 10:11

herif türkiyede deveyüküyle para kazandı barzaniye yatırıyo kimseden çıt yok zaten =)

ayrıca isim ibo olunca haber değeri yok konunun :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#7 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2010 - 19:46

Oro...!

Bu ülkenin önemli starlarından biri, 10 yaşındaki hayranına sahnede "Küçük o..." diye sesleniyor ve hepimiz susuyor muyuz?
Dün gazetemle gurur duydum, bu haberi sürmanşete taşıdıkları için. Diğerlerinde pek ses yok... Neden? Muhabir mi yollamadılar yoksa o geceye? Sanmıyorum. Düpedüz haberi görmezden gelmişler. Hatta aynı büyük starın bir bakana, ruhsat alamadığı için, "Allah sizin cezanızı verecek" sığlıkta esprisini sayfalarına taşımışlar ama nedense küçük "o..."dan bahseden yok!
Onun gözyaşlarından... Utancından...
Ya çocuk aklıyla "Sensin aslında o... çocuğu" diye cevap verseydi ne olacaktı?
İşte o zaman kıyameti koparırdık herhalde... Baksanıza ikiyüzlülüğe...
Ben bile kelimeyi açık açık yazamıyorum, ama bir star sahneden, öylesine fütursuzca sallayıveriyor espriyi...
Gazeteciler susuyor...
Kadın dernekleri susuyor...
Muhafazakâr basın susuyor... (Nerede kaldı sizin "Kadın kutsaldır!" göndermeleriniz? Hüseyin Üzmez'e kadardı herhalde...)
Kadın siyasetçiler susuyor....
En fenası, Kusturica'yı protesto eden, ki konuyla ilgili duruşuna saygı duydum, Kültür ve Turizm Bakanı'mız bile susuyor. Sussa iyi, bir de araya girip küçük o... diye seslenilen çocuğun ailesini sakinleştirmeye çalışıyor. Ne dedi acaba annesine, "Şaka yapmıştır canım, ciddiye almayın mı?" dedi?
(Bir başka star, Tarkan sırf çevreyi korudu diye devletin başka bir bakanından ayar alabilir tabii. Böyle bir ülkede yaşadığımızı da unutmayalım lütfen.)

Balçiçek İlter'in yazısının devamını okumak için tıklayın!

#8 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2010 - 20:34

Şaşılacak ne var ki :)

Bir ara da canlı yayını basmıştı Gönderilen Resim

http://www.harabe.ne...post__p__626763

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.11.2010 - 20:35

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 24.11.2010 - 00:20

ben tatlısese şaşırmıyorum. ben hala bu adamı sevenlere şaşırıyorum..
balık hafızalı halkımız var bizim balık..
bak onca yanlıştan sonra erbilin haberleri tekrar yayınlanmaya başladı.
boşandığı eşi erbilin komşusuyla çıkıyomuş, bugün gazetelerde erbilin üzgün haldeki resimleri vardı.
bir kaç gün daha yayınlarlar, sonra bizim halkımız " aahh erbilciğim , vah erbilciğim " derler..,
abi paraya esir olmuş bu adamların örfle,gelenekle, ar , namusla işleri olur mu?
12 yaşındaki kıza sen nasıl olurda öyle laf edersin.

#10 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 24.11.2010 - 09:29

size bir şey diyim mi ibrahim tatlıses'in ettiği bu laf anadolu insanımız tarafından normal bir laf olarak karşılanıyor/du eskiden. hatta kemal sunal bir filmde meral zeren'le cilveleşirken orospu diyor. iltifat sözcüğü olarak kullanıyordu. tabi kemal sunal rol icabı söylüyordu bu lafı. bir nevi anadolu insanının resmini çekip bize izletiyordu. köy romanları okursanız -kemal tahir'in mesela- bir zamanlar anadolu insanının kadına, kıza bakış açısını daha net gösteriyor aslında.

böyle şeyler eskide kaldı artık. insanlar modernleştikçe bu laflar yadırganmaya başladı. ama hala eski kafalı insanlar da var. mesela birisinin kızını evlendirdiği öğrenildiğinde köyde hemen anne babasına "kızını ne zaman sattın" diye sorarlar(dı). kızını evlendirdin demezlerdi "kızı da sattın" derlerdi. hala da diyenler var ama diyenler de bir ayağı çukurda eski kafalı insanlar.

ama dediğim gibi artık devir değişti tabi çelik de değişti :P daha bir iki sene önce şehre yerleşmiş insanlar bile bu lafları duyunca eski kafalı işte diye gülüp geçiyor. şehre yerleşmişler de değil aslında köyde evine televizyon neyim giren insan bu lafların çok ağır bir laflar olduğunu biliyor, öğreniyor. ama bu i.t. kendini değiştiremedi. çağa ayak uyduramadı anlayacağınız. televizyona filan çıkınca, cebi biraz para görünce, magazin dünyasından hatunlar kaldırınca insanlar modern olmuyor. kafada modern oluyor insan. bu i.t.'in kafası hala eskilerde kalmış.

insanlar çağa ayak uydurmak zorundalar. ya çağa ayak uydururlar ya da yok olup giderler. yok olup gitmezler de i.t. gibi böyle marjinal kalırlar. eminim ki bunun köyünde bile kendini yadırgayanlar vardır. ama bu herif televizyonda reyting getiriyor, mehmet ali erbil reyting getiriyor. o yüzden bu insanların gaf yapmaya hakları vardır. gafları unuttururlur kolayca.

#11 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 24.11.2010 - 12:56

e ımparatorıcemızın fanları ıt kopuk olunca cogunlukta.. kurdugu cumlede pezevenk orospu falan fılan oluyor halıyle. hanı hangısı uygun olur bılemıyorumda tencere kapak mı yoksa korler saggırlar mı ıste neyse

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#12 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 25.11.2010 - 03:01

daha milletvekili olacak, durun hele ::
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#13 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 13:08

Tatlıses Balçiçek İlter'i tehdit etti: 'O kalemler kırılır!'

Gönderilen Resim

Tatlıses tehdit etti: 'O kalemler kırılır... 'Keşke deseydim... “Gel de kır o zaman!'

“O kalemler kırılır Balçiçek Hanım...”
Bir an ne duyduğumu anlamadım. Gerçekten anlamadım...
Telefonunn diğer ucunda İbrahim Tatlıses...
Pardon! Anlamadım! Tehdit mi ediliyorum?
Yok canım, nereden çıkarıyorsun Balçiçek?
Karşımdaki ses geri adım atmadı...
“Gün gelir, o kalemler kırılır, kırarlar o yazdığınız kalemi...”
Bazen insanın basireti bağlanıyor işte... Öylesine şaşırdım, öylesine beklemediğim bir cümleydi ki, diyemedim, yanar yanar ona yanarım...
Oysa keşke deseydim...
“Gel de kır o zaman!..”
Tehdit nedense bende böylesine bir etki yaratıyor işte...
İçimdeki canavarı mı çıkarıyor nedir?
Yine de nedense, sakindim.
“Size iyi akşamlar” dedim. Kapattım telefonu...

İsterseniz baştan anlatayım... İbrahim Tatlıses, 12 yaşındaki bir kız çocuğuna sahnede “Küçük o...” deyince, onu eleştiren bir yazı kaleme almıştım ve demiştim ki: “Ben bile rahat rahat yazamazken, bir starın böylesine fütursuzca sahneden küçücük bir kıza böyle seslenmesi olacak şey değil... Kimsenin de sesi çıkmıyor, kadın dernekleri, kadın siyasetçiler, Kadından Sorumlu Devlet Bakanı... Böyle sevgi cümlesi, böylesine bir hitap tarzı, böylesine bir şaka olur mu?”

Önceki akşam Karşıt Görüş programına hazırlanırken telefonum çaldı. Arayan İbrahim Tatlıses... “Teybe bastınız mı?” diye sordu. İnsan şaşırıyor ve üzülüyor böylesine bir öfkeyle karşılaşınca... Sesi sakin, kızgın olmadığını söylüyor ama... Kelimeleri başka... “Biz sizinle tanışıyoruz” dedim, “Bugün ‘merhaba’ demedik ki, üstelik cep telefonumdan aradınız, ne teybi?”

“Beni sapık gibi gösterdiniz” diye başladı konuşmaya... Kısa bir ara bile vermeden başladı anlatmaya... O küçük kız aile dostuymuş, ailesi onun otelinde kalıyormuş, daha önce şovuna bile o küçük kızı çıkarmış...

‘Eee’ diyesi geliyor insanın... Bütün bunlar bir çocuğa “o...” denilmesini açıklar mı?
Sustum. “Önce dinle Balçiçek” dedim kendi kendime. “Bırak da adam anlatsın...”
Anlattı da anlattı...

Ardından, “Ben o... demedim” deyince... “Bir dakika” diye araya girdim: “Madem demediniz, niye gazeteye yalanlama göndermediniz? Niye bunca tepkiyi almadan önce ‘Kardeşim, siz manyak mısınız; ben böyle bir cümle kullanmadım’ diye ortalığı ayağa kaldırmadınız? Eğer bu söylediğiniz doğruysa hepimizin size bir özür borcu vardır...“

Şimdi siz bu cümle üzerine zannediyor musunuz ki ortam yumuşadı, karşılıklı gülüşüldü, yemek sözleri falan verildi! Ne münasebet! Dün bana mail atan bütün okuyuculara selam olsun, ne yazdıysam, dediğimin arkasındayım. Gazetemin haberinin, veriliş biçiminin, hatta bütün aklama çabalarına karşın, minik bir kız çocuğuna “o...” diyecek kafa yapısının tamamen karşısındayım... Yani benim cephede değişen bir şey yok!

Bu duruşumu ortaya koyduğum için iş koptu zaten. Tatlıses önce olayı uzatmamak için böyle bir yalanlama yapmadığını uzun uzadıya anlatırken, ben de “Acaba kayıtları mı bulsak, görüntü var mıdır, ses kaydı alınmış mıdır” diye düşünürken, vurucu cümle ağzından çıktı.

“Hem öyle söylesem dahi ne olur? 17 yaşındaki bir kıza söylemedim ki, bizim oralarda bu cümle kullanılır. Ne var bunda büyütecek?” Bir an durdum, nefes aldım, gayet sakin bir ses tonuyla “Hayır” dedim. “Bizim buralarda küçücük kızlara ‘Küçük o...’ denilmez... Benim de bir kızım var, dedirtmem. Sizin kızınıza da dedirtmem...”

Hani bizim oralar dediği sanki Güney Afrika, Kuzey Kutbu falan... Öylesine yabancı olduğumuz bir yer sanki... Biz biliyoruz oraları... Buralardan çok da farklı değil, kimse kusura bakmasın. Daha dün bir namus davasından Mardin’de 44 kişinin nasıl katledildiğini bu gazeteden okuduk. (Bu arada bence yılın röportajıdır Pınar Erbaş’ın yaptığı...)

Şükrü Çelebi, karısından ayrılırken öpüşemediklerini şöyle anlatmış.

“Etraf kalabalıktı, siz o konuda rahatsınız. Birbirinizi her yerde öpüyorsunuz, biz bir şey demiyoruz ama bizde ayıptır. Bizim utangaçlığımız çoktur. O yüzden öpmedim karımı, sarıldım.”

Acaba nikâhlı karısını bile öpemeyen Şükrü Çelebi, kızına “Küçük o...” diyen birine nasıl cevap verirdi diye düşünmeden edemiyor insan. O yüzden bırakalım bu orası, burası, bizim memleket havalarını...

Ayrıca aynı İbrahim Tatlıses değil miydi, kızına yıllarca fotoğraf yasağı getiren... Biz geçmişe mazi demiyoruz, hatırlıyoruz...
Uzun lafın kısası, aramızda hoş olmayan bir konuşma geçti.
İbrahim Tatlıses “Sapık gibi gösterdiniz beni, yapın bakalım nereye kadar...” diye başladığı monoloğu, “O kalemler kırılır bir gün!” noktasına getirmeden araya girdim.
Konuşturacak mısınız beni, yoksa sadece siz konuşmak için mi aradınız?
Konuşturmayacakmış!

“Eyvallah” deyip kapatmaya hazırlanırken duydum “O kalemler kırılır” lafını...

Şaşırdım mı? Hayır... Yakıştırdım mı? Evet. Korktum mu? Komik olmayın!

Bugün bir kız çocuğuna “Küçük o...” diye seslenilmesini sevgi nidası olarak kabul eden birisi, pek tabii, bir gazeteciyi de tehdit etmekte özgürdür!
Devir özgürlük devri...

İbrahim Tatlıses değil benim derdim... Üstelik bugüne kadar aleyhinde kalem oynattığımı da hatırlamıyorum. Yani şahsi bir mevzum yok... Benim derdim bu egemen bakış açısına...
Bu maço tavra...
Bu kadını aşağılama sendromunun bir sanat haline dönüştürülmesine...
Benim mücadelem bununla, kişilerle değil...

O yüzden sevgili okuyucular, İbrahim Tatlıses ya da bir başkası, kim bir kız çocuğuna (aile dostu olsun olmasın) ya da bir genç kıza, bir kadına böyle davranırsa yine aynı cümlelerle karşılaşacaktır.

Bizim de elimizde kalem var sadece ne yapalım...
Kırılana kadar da buradayız, kimse kusura bakmasın!

Not: “Ama İbrahim Tatlıses büyük sanatçı...” diye başlayan mail’ler atmayın, bozuşuruz. Kimse onun sanatçılığına laf etmiyor. Sapla samanı ayıralım lütfen.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#14 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 13:42

dokuzum ayağını denk al, böyle konular açma *mad

Ne iğrenç bi yaratık şu adam yawf :S

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#15 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 13:44

birkaç gündür dokuz'u göreniniz oldu mu?

:P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#16 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 14:44

Adam'mış.Gördüm ben :P

#17 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 15:53

o değil de ekşi sözlükçüler fena giydiriyorlar ibo'ya :P

şanlıurfa'dan çıkan en büyük yavşak

#18 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 16:14

antıqa eksıde bulamadım yahu.ıyı gelırdı hanı gorseydım soyle :) ıbrahım tatlıseks'e bıle gırıp baktım yok. uludagda ıse anam kurt babam arap ben turkum muhabbetlerı donuyordu enson baktıgımda :)

#19 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 16:21

sana özel mesaj atılmıyor yukarıda yazıdğımı kopyalayıp ekşide arat :)

#20 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 27.11.2010 - 12:48

Gönderilen Resim

HaberTurk yazarı Balçiçek İlter, geçtiğimiz günlerde İbrahim T.’nin 10 yaşında bir hayranına sahneden “Küçük o..” diye hitap etmesini edep ölçülerinde kalarak eleştirdi. Bunun üzerine ki İ.T., Balçiçek’i aramış ve “O kalemler bir gün kırılır” diyerek tehdit etmiş.

İ.T.’yi burada defalarca eleştirdim. Kendisine hakaret ettiğim gerekçesiyle avukatı tarafından mahkemeye bile verildim.

O vakit “Vay! Ben İ.T.’den mahkemeye verilmeyi değil de tehdit veya topuğuma kurşun beklerdim. O bile hukuka sığınıyorsa medenileşiyoruz galiba” demiştim. Ama işte alışık olmayan totoda don durmaz, İ.T.’de de hukuk inancı daim olmaz. Tehdidi bana değil Balçiçek’e yaptı.

Benim anlamadığım şu: Niye bu ülkede böyle insanları dışlamak diye bir adet yoktur?

2009 yazında, tam da Yıldız Tilbe’ye “Seni ben kurtardım p...’lerin elinden”, skandalı yeni kopmuşken.. Bir öğleden sonra.. 40 derece sıcakta.. İ.T’nin akşamki gösterisi için bilet kuyruğunda bekleyen en az 500 KADIN vardı!

Özetle (ve hüzünle): Biz ne desek boş.

http://haber.gazetev...342958/1/Gundem