İçerik değiştir

- - - - -

Oktay Ekşi İstifa Etti

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 11 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2010 - 18:34

Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi 'Analarını satarlar' yazısının ardından gelen tepkiler üzerine görevi bırakıyor

http://www.haberturk...ksi-istifa-etti

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 30.10.2010 - 19:54

Bir süre sonra Cumhuriyet'te yazar.

Değişiklikler Kaydedildi...

#3 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 31.10.2010 - 21:09

Oktay Ekşi İstifa Etmekle Kalmasın, İntihar da Etsin!

Hükümetin basından sorumlu "Tanrısı" Bülent Arınç, Oktay Ekşi'nin Hürriyet gazetesindeki görevinden istifa etmesinin yeterli olmadığını, Basın Konseyi Başkanlığı'ndan da ayrılması gerektiğini buyurdu.

Onun da yeteceğini sanmıyoruz. Oktay Ekşi, AKP'lilerin yüreğini soğutmak için intihar etmelidir.

Ülkeyi giderek kara veba gibi saran bu kinin ve bu kendinden başka kimseye hayat hakkı tanımayan faşizan anlayışın"İntihar etmesi de yetmez" diyeceğinden eminiz...

Hürriyet, maksadını aşmış bir kelimeden dolayı- özür dilediği halde- 44 yıllık baş yazarını bir kalemde silmekte tereddüt etmedi.

Ekşi'nin istifa ettiği duyulduğunda, merak edilen soru Hürriyet gazetesi yönetiminin tavrının ne olacağıydı.

Ekşi'nin istifası durdurulmak istenmiş miydi?

34 yıllık Başyazarın onurunu da kurtaracak bir formül düşünülmüş olabilir miydi?

31 Ekim Pazar gecesi saat 02.00'de Ekşi'nin kısa veda yazısı Hürriyet'in internet baskısına düştüğünde anlaşıldı ki bırakın istifayı engellemeyi, Ekşi istifaya zorlanmıştı. Başyazar'ın büyük bir sıkıntı içinde yazıldığı hissedilen veda yazısından çıkan mesaj buydu.

Bu sonucu aslında Hürriyet'in gün içindeki yayınlarından tahmin etmek mümkün oldu. Örneğin, Bülent Arınç'ın

"Yetmez, Basın Konseyi'nden de istifa etmeli"

sözünü de içeren açıklamada bu bölüm sansürlendi. Arınç'ın sadece CHP hakkında söyledikleri haber yapıldı.

Hürriyet yazarlarından Ahmet Hakan dışında hiç bir yazarı konuya değinmedi. Ahmet Hakan ise "Oktay Ekşi gereğini yaptı" yorumu ile düşene kadife bir tekme atmayı ihmal etmedi.
Oktay Ekşi'nin istifasıyla basında ve siyasette küfür, hakaret, iftira, çamur atma son bulmuş oluyor.

Artık sadece Ahmet Kekeç, Şıh Şamil Tayyar, Emre Aköz, Engin Ardıç, Hasan Karakaya gibi "düzeyli" kalemleri okuyacağız..

Kulaklarımızda da Başbakan'ın "Ananı da al git lan!" şeklindeki iltifatı çınlayacak.

İleri demokrasimize hayırlı, uğurlu olsun...

//Açık İstihbarat

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#4 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 31.10.2010 - 22:19

bence bu kadar büyük bi hatanın cezası sadece istifayla geçişmemeli :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#5 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2010 - 11:11

Haddizliğin eriştiği son nokta olarak görüyorum.
Ahlak duvarı yerle yeksan olmuş "analarını satanlar"insan bu cümleyi savaş meydanında düşmana söylemez..

Gönderilen Resim

#6 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 01.11.2010 - 15:40

Kaleminin hatasını özür dileyerek ve istifa ederek ödemiştir. Gereğini yapmıştır.

Oysa, ağzından çıkanlarla, hatta icraatlarıyla, bırakın görevinden istifa etmeyi, bu diyarları terk etmesi gereken öyle yüzsüzler, utanmaz arlanmazlar var ki...

"Sütü Bozukların Oluşturduğu Bir İktidar Değildi Bizim İktidarımız" Bu sözler Erdoğan'a ait. Kendisinden önceki hükümetleri, kötü soydan gelen, aşağılık ve soysuz olarak nitelendiriyor.

Kılıçdaroğlu'na, "boy değil, soy önemli soy..." diyerek, inancına, mezhebine ve yöresine dil uztıyor, ırkçılık yapıyor.

Yine, boşbakanın tayfasının, vatandaşlara sarf ettiği hakaretler ve küfürlerin haddi hesabı yok. Boşbakan dahil tayfasının söyleniler karşısında bir özürleri bile yok.

Birisine küfür, illa sözle edilmez. Hukuk tanımazlık, ülke varlıklarını peşkeş çekmek, üç kuruşluk malı veya hizmeti on kuruşa almak, üç kuruşluk hizmeti onbeş kuruşa yaptırtmak da küfürdür. Hırsız AKP ve tayfası 8 senedir bu halka küfür ediyor.

Hırsız AKP ve tayfası, Ekşi'yi öldürsün, kollarını, bacaklarını, kafasını bedeninden ayırsın, ipe bağlayıp caddelerde sürüklesin. Tarihte böyle yapmış hemcinsleri vardır. Böylece, salyalar akan ağızlarını silebilir, kinden kudurmuş nefislerini köreltebilirler.

580023663830.jpg

#7 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2010 - 20:23

Bu konuyla alakalı değil ama bir de şöyle bir şey var: :D

http://webtv.hurriye...de-skandal.aspx

ATV Ana haber bültenin sonunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu konu edinen Bizim City karikatürü gösterilirken, büyük bir ayıba imza atıldı. Gösterilen çizgi filmde Kemal Kalıçdaroğlu dansöz kıyafetiyle tasvir edildi, hemen ardından ise ana Muhalefet lideri hakkında 4 şıktan oluşan bir soru ekrana yansıdı. İzleyenlerin şaşkınlıkla çözmeye çalıştığı soru ve cevap şıkları alt alta şöyle sıralandı: -CHP LİDERİ AŞAÐIDAKİLERDEN HANGİSİ? a) Dansöz b) Ağzı Bozuk c) Boykotçu d) Hepsi Doğru cevap "D" şıkkı. Salih Memecan imzalı söz konusu karakitatür bugün Sabah Gazetesi'nin 1. Sayfasında yer aldı.

#8 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 02.11.2010 - 21:20

Onların vardır nedenleri sorun olmaz... Yandaş medyamızı halka kötü tanıtmak için ergenekon yapmıştır...

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#9 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2010 - 01:40

Ya bi' haber var nereye koyacağımı bilemedim bende madem Oktay Ekşi bi' laf etmiş sırf onun için istifa etmiş diye bu haberi buraya koymaya kara verdim :D

BURSA’da bir kurban kesim yerinin açılışına katılan Devlet Bakanı Faruk Çelik konuşma yapmak için kürsüye geldiği sırada 54 yaşındaki hayvan üreticisi Metin Acaroğlu’nun protestosuna uğradı. “Sayın Bakan yurt dışından getirdiğiniz hayvanlar benim ineğime hastalık bulaştırdı. 7 bin liralık ineğim öldü” diye bağırarak, üzerindeki montunu çıkararak yere attı. Bu protesto karşısında şok yaşayan Bakan Çelik korumalarına, “Bu arkadaş normal değil galiba. Alın arkadaşı buradan” dedi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, sert tepki gösteren Metin Acaroğlu’na, “Siz normal misiniz?” diye sordu. Bakanın bu sözlerine daha da sinirlenen Acaroğlu, üzerindeki montu çıkartıp yere atarak, “Sen cahilleri kandırırsın, beni değil” dedi.

Kaynak

#10 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2010 - 09:48

O vatandaşta istifa etsin... Nasıl laf etmiş o öyle, çarpılacak :blush:

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#11 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 03.11.2010 - 12:23

Oktay Ekşi Basın Konseyi Başkanlığı'nı da bırakmış..

edik büdük: Yok bırakmamış..

Bu ne lan *lan
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#12 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 03.11.2010 - 17:47

hişşşt. *secret melih lanlı lunlu konuşma bak. tayyip ağamın *yiğit bu günlerde heyheyleri üzerinde istifa etmek zorunda kalırsın mazallah.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?