İçerik değiştir

Öyle Bir Geçer Zaman Ki!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 258 yanıt verildi

#1 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2010 - 16:12

Hikaye, 1967 yılında, İstanbul’un eski semtlerinden birinde başlayan ve günümüze kadar sürecek olan bir zamanı dilimini içerir.
Hikayenin odağında Akarsu ailesi vardır. Anılan zaman içinde bu ailenin dağılması, aile bireylerinin bu dağılmadan aldıkları etkiler ve her birinin bu etkiler altında şekillenen hayat hikayeleri sergilenir.

Denizci olan Ali Akarsu’nun, Hollandalı Carolin’le olan aşkı, karısı Cemile Akarsu tarafından öğrenilince, yaşanan büyük sıkıntılar ve bu durumun yarattığı olumsuz koşullar, Cemile, Ali ve çocukları üzerinde, hayatlarının geri kalanını şekillendirecek kalıcı etkiler bırakır. Hayatla ve birbirleriyle olan mücadeleleri, bir çok travmanın izlerini taşıyarak, sürer.

Ali ve Cemile’nin üniversiteye gitmekte olan büyük kızı Berrin, liseye gitmekte olan küçük kızı Aylin, Aylin’le aynı liseye gitmekte olan oğlu Mete, bu travmayı kendi hayatları içinde hissederler ve kendi hayat hikayeleri de bu etki altında gelişir.

Ailenin en küçük bireyi olan 6 yaşındaki Osman, bütün bu sürecin içinde olan, etkilenen, gözleyen bir kişi konumundadır. Küçük olduğu için, korunan kollanan, olayların dışında tutulmaya gayret edilen bir durumdadır. Ama bu sebeple, aslında, olayların bütününü görebilen, gözleyebilen ve diğer aile bireylerine oranla, yaşananlara en bütüncül yorumu yapabilecek verilere sahip olarak gelişen biridir. Bu özelliğiyle Osman, 1967’den günümüze uzanan hikayenin, odağında olan kişidir. Ve hikayenin bütünü, aslında Osman’ın hikayesidir. Osman’ın bu niteliği, hikayenin gelişimi içinde derinde olgunlaşacak ve ancak günümüz aşamasına gelindiğinde kendini net bir şekilde açığa vuracaktır.

Ali’nin annesi Hasefe Hanım, hikayedeki en yaşlı kişidir. Dobra, mert, görmüş geçirmiş bir kadındır. Oğlu’nun yanlış yaptığına inandığı için, gelini Cemile’nin tarafını tutacak kadar açık sözlü ve yüreklidir. Diğer oğlu Kemal ve gelini Neriman, çıkarcı, rüzgara göre davranan kişiler olarak, Hasefe Hanım’ın gözünde değer taşımazlar.
1967’den başlayarak, sürecin siyasal-toplumsal olayları, değişim ve dönüşümleri, hikayenin gelişimindeki toplumsal zemini oluşturacağı için, önemlidir. Yukarda kısaca değinilen kişiliklerin hayat hikayeleri, ilişkileri ve çatışmaları, bu toplumsal zemin üzerinde gelişecektir.
Böyle bir süreç, bu ilişkiler çerçevesinde ele alındığında, nostalji duygusu yaratacak ögelerin önem kazanması da kaçınılmaz olmakta. “Orhan Boran ve Yuki”, “Fenerbahçe gazozu”, dönemin şarkıları, reklamları, filmler, artistler… “Öyle Bir Geçer Zaman Ki…”, hikayesinde yer alan kişilikleri, olayları, bu nostalji duygusunun atmosferi içinde sergilemeyi ve en sonunda da, seyirciyi de bu atmosfere dahil edebilmeyi amaçlar.

5. Bölüm Fragmanı
https://dl.dropbox.com/u/12799674/player.swf' flashvars='file=http://video.ak.fbcdn.net/cfs-ak-snc4/70129/115/109240709139139_62259.mp4&image=http://vthumb.ak.fbcdn.net/hvthumb-ak-ash2/hs649.ash2/51390_109241585805718_109240709139139_29785_1230_b.jpg&skin=https://dl.dropbox.com/u/12799674/modieus.zip' align='middle' allowFullScreen='true' allowScriptAccess='sameDomain' type='application/x-shockwave-flash' pluginspage='http://www.adobe.com/go/getflashplayer' />

http://www.seyretsen.com/oyle-bir-gecer-zaman-ki-5-bolum-fragmani-hq-2031' target='_blank'>Öyle Bir Geçer Zaman ki – 5. Bölüm Fragmanı [HQ]
http://www.seyretsen.com' target='_blank' title='SeyretSen'>SeyretSen! Sen ne istiyorsan onu seyret!

İzlemelisiniz ;)

Değişiklikler Kaydedildi...

#2 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 09.10.2010 - 17:38

uzun zamandır takip ettiğim dizilerdir biri ...heleki osman ağlatıyor velet beni *agla

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#3 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj

Gönderim zamanı 12.10.2010 - 19:32

fragmanı bile ağlatıyo insanı ,hazırladım selpaklarımı yarım saat kaldı *agla

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

#4 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 12.10.2010 - 21:57

dizi kanal d de olunca acaba hangi toplumu yozlaştırıcı sahneler olacak düşünmemek elde değil =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#5 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 12.10.2010 - 22:12

pek takip etmiyorum ama o minik pinokyo kılıklı oğlan çocuğu var ya o nasıl bir oyunculuktur sırf onun için izlenir *saksak

Gönderilen Resim

#6 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 12.10.2010 - 22:39

allam berrin ölmesin nolurr *agla
bu nasıl dizi ya her sahnesi bi dokunuo insana
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#7 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 10:40

Dün akşam kızkardeşimle beraber izliyoruz.
Her dakikasında gözümüzde yaş.
Hakan'a küfrediyorum, babalarına kızıyorum, Berrin'e bayılıyorum.
Berrin ölmesin.. *agla

#8 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 11:13

Ahmet & Berrin aşkı bana hatırla sevgili'yi hatırlatıyo.çohşuma gidiyo. sırf hoşuma gidiyo diye o kız ölürse kırarım bu neti. bi de şu Ahmet'le Berrin'in arasına kalp işareti koymayı çok istedim. olmadı. ayrıca Ahmet'in o asker yeşili montu ancak bu kadar yakışır bi kimliğe hee. onun dışında Caroline' e Aaeeliğğ'sini verin de görsüü gününü kırıklı. nasıl etraftan çorap toplayıp çocuk dooorcak pek merakdayım. şaka şaka işteyim (iiğğ) bi de Carolin'in dudakları gerçek mi ? :P

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 11:17

Kız olsam Ahmetle evlenirdim epru :P O Caroline'in dudaklarını yiyim hiç güzel kız değil, aynı ben gibi dişlek kız ya.
Berrinden başkası yalan usta. :aww:

#10 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 11:30

kız olsan Ahmet de kesin seninle evlenirdi zaten dokuz. Berrin dururken. misal , ben dururken :P yalnız sinirlenince çok feci seksi oluyo. biri uyarsın bence bu çocuuu. yoksa yakacam bu gezegeni. Ay'a tüpürecem. Güneş'i elleyip, Mars'ın gadasını alacam. Venüs'le kısa süreli bi ilişki yaşadıktan sonra Uranüs'le şakalaşacam. hoş olmayacak. ( :P )

Caroline, koparırım o burnunu.

#11 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 11:35

len millet ne meraklı dizi izlemeye ben şahsen dizileri izlemiyorum hala çizgifilm derdindeyim hatta seviyeyide düşürdüm callioyu izliyom ehehehe çok akıllı çocuk ya aferim ona :P bide kardeşi var roziee ama aşk hikayesi yok kedileri var ama *mad ne anlatıyom ben burda bende bilmiyom *mad

konsept: öyle bi geçer zaman ki *mad valla geçiyo :eyvah:
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#12 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 11:36

Gönderilen Resim

#13 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 11:58

bu çocuk çok hoşuma gidiyo yaa ..berrin ölmez öyle hemen öldürmezler :girlinlove:

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

#14 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 12:40

fotoğrafta da görüldüğü üzere Berrin çok güzel bi kız :P bunu bu kadar dile getirişim kızın güzelliğinden, yoksa tercihlerim hala normal yani :kehkeh:
Ahmet, mucukks macıks *gun

edit piaf: o smiley nerden çıktı ayol

Bu mesaj epru tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.10.2010 - 12:43

#15 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2010 - 14:11

Türkiye'nin sorunu oldu. :D

Gönderilen Resim

#16 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 16.10.2010 - 04:10

Öyle Bir Geçer Zaman ki – 6. Bölüm Fragmanı
SeyretSen! Sen ne istiyorsan onu seyret!
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#17 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2010 - 10:01

yook deve carolin
berrin ölmemiş ya o refagı içinde durabilirim salıya kadar :D
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#18 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 16.10.2010 - 11:59

osmanın durumu eski türk filimlerindeki küçük emrahı andırıyor , buradaki tek iyi etkenli şey osmanın ablası kötü yola düşmedi *fiuv ancak ortanca ablası sakıcalı bir tipe benziyor *saksak tam bir bunalımlı dizi
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#19 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2010 - 12:36

Ölmemiş ::

#20 mahfuz

mahfuz

Zaman buldukça takılır

• Yasaklılar
  • 133 Mesaj

Gönderim zamanı 21.10.2010 - 19:26

Aile düzenine Bomba koyan bi dizi..LANET olun bu senaryoyu yazana...