İçerik değiştir

Behzat Ç.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 135 yanıt verildi

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 23:35

81 doğumlu Emrah Serbes'in, "Her temas iz bırakır" ve "Hafriyat" romanlarının baş karakteri Behzat Ç. dizi oluyor.

Bir Ankara Polisiyesi Behzat Ç. adlı dizinin başrolünde Vali dizisinde de rol alan Erdal Beşikçioğlu var.

Beşikçioğlu'na, Ayça Varlıer, Canan Ergüder, Seda Bakan, Ege Aydan, Serhat Nalbantoğlu ve Güner Özkul eşlik ediyor.

Yapımcılığını AdamFilm'in üstlendiği, genel yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı, senaryosunu ise Ercan Mehmet Erdem ve Emrah Serbes'in yazdığı bir ankara polisiyesi behzat ç. dizisi, önümüzdeki günlerde Star Tv de ekranda olacak.

Haberturk
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 23:36

Behzat Ç. Cinayet masasında bir polis. Akademiden 1985 yılında mezun olmuş. Sınıf arkadaşı mesleğinde en üst mevkiiye yükselirken o aldığı cezalardan dolayı hep aynı yerde kalmış. Çünkü Behzat Ç. yazılı adalete karşı çıkıyor. Kanun onun umurunda değil! Onun için varsa yoksa vicdan. Özel hayatında yaşadığı travmalar iş hayatını doğrudan etkiliyor.O yüzden belki de bu kadar tutarsız. Hayatta hiç kimseye özellikle kadınlara güvenmiyor.Tek güvendiği insan kızı Berna...

Erdal Beşikçioğlu’na göre Behzat Ç.: Hayata karşı işlenen suçlar uzmanı.

Genel Yönetmen Serdar Akar’a göre Behzat Ç.:En güzel karakterlerden bir tanesi. Çok başarılı yazılmış bir polis karakteri. Bu projede olmamın sebebi Behzat Ç. karakterinin varlığı.

Yönetmen ve Görüntü Yönetmeni Zekeriya Kurtuluş’a göre Behzat Ç.: Aşırı derecede mesleki deformasyonları olan bir karakter. Kendi sağduyusu, vicdanı var. Ama yaşadığı ağır travmalardan dolayı seyirci yaptıklarını sorgulayacak.

Yönetmen Doğan Ümit Karaca’ya göre Behzat Ç.: Şahsına münhasır bir karakter. Bir Ankara klasiği…

Yapımcı Tarkan Karlıdağ’a göre Behzat Ç.: Algısı normal insanların dışında. Bir şeyleri düzeltmeye çalışırken bozuyor. İyi niyetli ama algılama problemi var. Hayatı algıladığı gibi yaşamaya çalışıyor. 80 – 90’lardan kalma bir karakter. Günümüzde böyleleri yok.

Senarist Ercan Mehmet Erdem’e göre Behzat Ç.: Üzerinde baskıyı hiçbir zaman kabullenemeyen bir karakter. Hiyerarşik düzeni kabul etmiyor. Onun için önemli olan kendi kuralları kendi kanunları.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 23:37

Mükemmel bi dizi.
Ben izliyom ;)

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 23:58

Beğenerek izliyoruz. Hem Ankara'yı da görüp hasret gidermiş oluom iyi oluyor :)
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#5 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 21.10.2010 - 22:38

Star TV'de yayınlanan Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi bundan böyle pazar akşamları yayınlanmayacak.

Star TV'nin kısa sürede büyük beğeni kazanan dizisi Behzat Ç. artık Pazartesi akşamları yayınlanacak.

Ezel, Arka Sokaklar, Türk Malı gibi güçlü rakiplere karşı yarışacak oan dizinin yeni gününde ilk bölümü 1 Kasım akşamı ekrana gelecek.

Gönderilen Resim

#6 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 21.10.2010 - 22:43

Zaten pazartesileri de yayınlanıyordu. Hatta salı çarşamba falan da yayınlanıyordu. Haftada 3-4 kez yayınlanıyordu herhalde. Ki gece yarıları ve gündüzleri hariç he. O zamanlar yayınlanıyormuydu bilemiyorum *mad

Ayrıca: Ezel her türlü ezer *zong

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.10.2010 - 22:43

#7 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 21.10.2010 - 23:18

Bir Mersin polisiyesi olmadığına ne kadar üzülsen de en iyisi bu üzgünüm...
:P

PS: ( Bak böle diyecen, ne o öle ayrıca felan ne kadar banal :P ) Henüz ezelden bir tek bölüm dahi izlemediğim için en iyisi bu dizidir :P

Gönderilen Resim

#8 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 21.10.2010 - 23:28

Zaten Ezel'i izlemiş olsaydın bazı mesajlarına " Sana bi' hikaye anlatayım mı çocuk" falan diye başlardın :P

Ya o değil de bu dizi de polislerin bazı hareketlerine gıcık oluyorum. Gerçekçi yapmışlar artislik diz boyu :D

#9 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 13:46

Son bölüm için gelsin...

Gönderilen Resim

#10 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 14:02

aa inanmıyorum benden esinlenip dizi yapmışlar aaaaaaaaaa

muzi Ç. bir harabe polisiyesi aaa :blink:

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#11 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 14:13

Gönderilen Resim

#12 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 22:30

çok güzel dizi lan
süper oyunculuk yapıyolar
dialoglar şahane
maksat bahane
veya lah lavle

haydi li liililililili

#13 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2010 - 22:44

Hayrettin baya bi ti'ye almış amcayı :D

Değişiklikler Kaydedildi...

#14 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 19.12.2010 - 21:01

abi bu dizi süpermiş ya. ben ilk izlemiyordum da sonra çok methettiler. internetten ilk iki bölümü izledim. geçen haftaki bölümünü de gizledim. şimdi hazırlandım yeni bölümünü bekliyorum.
oyunculuklar filan gayet iyi yani. neden daha önce haberim olmadı benim bu diziden.

#15 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2010 - 10:39

bu dizide bir harun karakteri var. acayip gerçekçi bir karakter. özellikle meyhanedeki sahneler, çerezlerden otlanmalar filan. :)

#16 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2010 - 14:45

Daha önce yazan oldumu bilmiyorum sayfaları okumadım ama bu Behzat Ç.'nin Ç'si Che Guevara'nın Ç'siymiş.. :) Öyle okudum bi yerden.. :) Diziyi hiç izlemedim ama bu Ç.'yi merak etmiştim gerçekten.. :)

Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#17 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.01.2011 - 11:15

o değil de dün akşamki bölümde behzat ç. baloya gidiyor. garson baloda buna içecek alır mıyıdnız diye soruyor. bu da bana bira getir diyor. garson alkollü içecek yok diyor. behzat ç. de şaşırıyor; ne yani bunların hepsi meyve suyu mu içiyor diyor. buradan da hükümete ayarı veriyor anlayacağınız.

şaka maka bu dizi fena ya. nejat işler iki bölüm oynayacak dedilerdi. ilk oynadığı geçen haftaki bölümde iyi değildi de, çok da sıkıcıydı da, bu bölüm çok fena oynamış. acayip karıştı işler.

#18 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2011 - 10:30

harabe zortlamadan şu yazıyı şuraya kopyalayım;

Behzat Ç.

Baştan şunu söyleyeyim: Memleketi kasıp kavuran dizilerden bile bihaber bir şahıs olarak Behzat Ç.‘nin sadık bir izleyicisiyim. Öyle ki örneğin “Dikmen CSI!” esprisine bir hafta boyunca lüzumlu lüzumsuz gülmüşlüğüm var. Genç edebiyatçı Emrah Serbes‘in yarattığı Behzat Ç. karakterinin başarısı, başrol oyuncusu başta olmak üzere bütün ekibin çıkardığı iyi oyun, olayın Ankara’da ve öğrenciliğimden bildiğim, sevdiğim leş mekânlarda geçiyor olması, yan kadronun anladığım kadarıyla oyuncu olmayan kişilerden seçilmesi, hikâyenin sağlamlığı… Daha çok neden sayarım sevmek için. O yüzden birazdan söyleyecek olduğum şeylerin bunu size unutturmasına izin vermeyin.

ENGÜRÜ KÜLTÜRÜ
Behzat Ç. bu hayatta ve bu hayatın erkeklerinde istemediğim, istemediğimiz neredeyse her şeyi temsil ediyor. Birincisi Behzat Ç. ergen bir erkek. Aslında tam bir erkek değil yani. Hiç değilse henüz adam olamamış bir oğlan çocuğu. Karısını ve kızını kaybetmiş polis-dedektif tiplemesinin Amerikan ucuz romanlarından ve Hollywood filmlerinden çalınıp Allah ne verdiyse yerlileştirilmesiyle elde edilen“esprinin” gizleyemediği, sevimsiz bir hamlık var Behzat‘ta. Olayın Ankara’da geçmesi bu bakımdan ironiktir. Erkek erkeğe bir hayatın tesis edildiği, ergen kabalığının ve sakarlığının erkekler arasında yeniden ve yeniden onaylandığı, kadınlardan neredeyse bucak bucak kaçılan Engürü Kahvesi kültürünün ürünlerinden biridir Behzat. Kadınlar konusunda beceriksizdir, hırçındır, küser, hırttır, hırtlığını yontmaya gerek duymaz.

BEHZAT BİR VELETTİR!
Behzat Ç., kadınlar tarafından ele geçirilme korkusuyla, yalnızlığın ruhta yarattığı berduşluk arasında sıkışıp kalmış bir oğlan çocuğudur. İstediği kadar tespih sallasın, istediği kadar dövsün, sövsün, vursun, ağır abi sessizliklerine bürünsün… Hazin bir çocuktur Behzat Ç. Konuşmayı beceremediği için küfreden, özür dilemeyi beceremediği için sevimlilik yapmaya çalışan, bir kadın/bir ilişki için herhangi bir çaba harcamamasına rağmen reddedilmesine/terk edilmesine şaşıran, karşısındakinin ne hissettiği, ne istediği konusunda bir fikri olmamasını umursamayan bir şımarık velettir!

HEMŞİRE REFLEKSİ
Bu küsmüş oğlan çocuğu vakaları kadınlarda tuhaf bir ruh haline sebep olur. Birincisi ve otomatik olanı“Onun dermanı bende” sanrısıyla başlayan hemşire şefkati refleksi. İkincisi ve bunu takip eden tepki ise öğretmen-anne olmak için engellenemez istektir:
“Benimle yaşarsa adam olur!” Kadınlar kendilerine umut verilmemesine rağmen umut edebilen son canlıdır!
Behzat Ç.‘nin bir roman/dizi kahramanı olarak çekiciliği ama aynı anda çekilmezliği buradadır. En azından kadınlar için. Erkekler için ise gerekçe malumdur. Ergen erkeklerin kendi olmamışlıklarını onaylamak için ne büyük endüstriler inşa ettiklerini hepimiz biliyoruz. “Kurtlar Vadisi”nin konuşamadığı için mal mal bakan bütün o erkek karakterleri neden seviliyor sanıyorsunuz!

PEJMÜRDENİN YÜCELİĞİ
Behzat Ç. bu durumu olumlayan, onaylayan ve hatta taçlandıran bir karakter olarak yan karakterlerini de kendi “veletliğine” çağırır. Yardımcılarının tamamı da aynı hırtlığın, beceriksizliğin ve kabalığın bir parçasıdır. Bir kadınla konuşamamanın aslında hiçbir sevimli tarafı olmamasına rağmen karakterlerin neredeyse tamamı aynı yolun yolcusudur. Bir kadınla konuşmayı becerebilen, kadına çiçek almak gibi, Behzat ve çevresi için akıl almaz derecede saçma bir şey yapabilen yakışıklı genç polis ise sadece alay konusudur. Onun nezdinde bakımlı olmak da yerin dibine sokulur ve ergen oğlan çocuğu pejmürdeliği bir kez daha yüceltilir.

SENİ UZAKTAN SEVMEK…
Sadece Emrah Serbes‘in değil, son dönem genç erkek yazarların bir tür “ergen erkek edebiyatı” yaptığını düşünüyorum. Kadın karakterlerinin erkek karakterlere oranla suni ve derinliksiz kalması bu ergenliğin bir sonucu. Kadınlara yaklaşmayan, yaklaşmaya çekinen bir edebiyat bu. Tıpkı “Sevgilin var mı len?” diye sorulunca “Ben kızlara sinir oluyorum” diye bağıran on yaşındaki oğlan çocukları gibi. Belki de bu yüzden biz kadınlar olarak Behzat Ç.‘yi izlemeyi seviyoruz. Hayatımızda asla istemediğimiz ama içimizde hemşire/öğretmen/anne şefkati uyandırmayı bir biçimde başaran bu karakteri uzaktan(!) sevmeyi istiyoruz.

http://tr.ecetemelkuran.com/?p=1463

Bu mesaj Elin Herifi tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.01.2011 - 10:31

#19 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2011 - 16:28

bırakın muhteşem yüzyıl'ı siz behzat ç.'ye bakın.

gerçi dün akşamki bölümü diğer bölümlerine nazaran nispeten biraz daha sönük geçti ama bu bile güzeldi. hele sonu öyle bir bitti ki bir dahaki bölümü iple çekiyoruz :P

bir de dün behzat ç. güvenlik görevlisine çok ayıp etti. bir tane güvenlik görevlisi kendisine mal mal bakıyordu. bu da döndü harun'a; malları da güvenlikçi yapıyorlar dedi. aslında sonuçta behzat ç. dizi karakteri ama ne bileyim ben yakıştıramadım. sonuçta kendisinden alt kademede bir insan. gıkı bile çıkmadı garibimin. üzüldüm lan adama.

bir de behzat ç.'ye rüşvet tuzağı kurdulardı. yalandan bir çanta parayı behzat'ın odasına bıraktılardı. sonra da satılık gazeteci gelip behzat'ın rüşvet paralarıyla resmin içektiydi. o haber de gazetede yayınlandı. yayınlayan gazetenin logosunu her ne kadar fululaştırsalar da bu fulu bir işe yaramadı ve gazetesnin star gazetesi olduğu çok belli oldu. bu da star gazetesine behzat ç. tarafından verilen bir ayar olarak tarihe geçti. geçen bölümde de baloda içki yerine meyve suyu içiilyor mesajı verdiydi :)

neyse işte sonraki bölümü bekliyoruz. o bölümde muhtemelen nejat işler geri dönecek diye umut etmekteyim.

#20 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2011 - 19:44

ehhe

star gazetesi behzat ç.'ye hukuki süreç başlatmış. :)

http://www.haber7.co...haber-imasi.php