İçerik değiştir

- - - - -

Mehmet Ali Erbil'in Alevi Gafı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 21 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 08:59

Önce Kızılbaş dedi, şimdi mum söndü

Star TV'de canlı olarak yayınlanan Çarkıfelek programında Erbil bir gafa daha imza attı, kullandığı bir ifade Alevileri kızdırdı. Şovmen Mehmet Ali Erbil'in programında 'Mum söndü mü yapıyoruz burada?' ifadesi tepki yarattı.

Erbil, daha önce Star TV'de yayınlanan bir evlilik programında da kendine eş adayı arayan 80 yaşındaki bir kişiye, "Ben Kızılbaş mıyım ki?" sözlerini kullanmış ve Alevilerin tepkisine neden olmuştu.

Bir programa bağlanan Mehmet Ali Erbil ise "Sözlerim yanlış anlışıldı, ben öyle bir laf etmem. Alevi birçok arkadaşım var" dedi.

http://www.sabah.com...simdi_mum_sondu

#2 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 13:28

Güner Ümit 2
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#3 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 13:51

Sımdı bende acaba Bırılerı bu haberı paylasmıs mıdır dıyordum kı Saolsun Sevgılı antıqa paylasmıs.

Mehmet Ali Erbil Soytarının tekidir. Ne konusmasını bilir ne uslubu dogrudur.
Seyırcılerıyle bıle bel altı sakalar yapmaya bayılır,kadınlar gıbı guler,bılmem kac tane genc kızla yasına bakmadan evlenır bosanır,ahlaksız pozlar verır..

Sonra kalkar mum sondumu yapıyoruz der.

Bu adam der.

Ahlak yoksunu bır adam.Kendı ahlaksızlıgını edepsızlıgını o kadar dogal bırsey olarak goruyor kı karsısındakılerıde aynı kendı gıbı sanıyor.
Bu adamın programına konuk olup kendısıyle dalga gectıren kendısını bılmem neyın neresıne sokan bu adamı adam yerıne koyanlar'ın da kısılıgı kendısının kı kadar sorumlu.

Alevılıgı savunmak gıbı bır endısemız yok, Zıra Alevılık hakkında atıp tutacak ınsana zerre saygım yok. Adam yerıne koymadıgım gıbı Allah'ın selamını paylasacagım bırı de olamaz.

bu nedır yahu? Boyle sarlatanlar barınamazlar ,barındırılmamalılar..
Gıtsın kıbrısta namusunu serefını haysıyetını pazarlasın,kendı gıbı surtuk ruhlularında cıplak fotograflarını cekıp sapıkların duvarını suslemesı karsılıgında haysıyetını satsın.

bu adam boyle zengın olmustur.

bu bır Okan Bayulgen ,Ata Demır , Beyazıt ozturk Olamaz bu adam.
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#4 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 18:26

ÇARKIFELEK YAYINDAN KALKTI
Star Televizyonu, Çarkıfelek'in yayından kaldırıldığını şu açıklamayla duyurdu:

"Dün akşam STAR Televizyonu’nda yayınlanan bir programda, vatandaşlarımızı rencide eden bir ifade kullanıldığı görülmüştür. Bu ifadeyi kullanan sanatçının herhangi bir kötü niyetinin ve kasıtlı bir davranışının olmadığını düşünüyoruz.

Nitekim kendisi de derhal bu ifadesinden dolayı katıldığı bir başka TV programında özür dilemiş bulunmaktadır.

Buna rağmen, kasıtlı ya da kasıtsız vatandaşlarımızı rencide eden hiçbir ifadeyi müsamaha ile karşılamamız mümkün değildir.

Bu anlayıştan hareket eden STAR TV Yönetimi anılan programın kaldırılmasına karar vermiştir.

Kamuoyumuzun bilgisine saygı ile sunarız."

ntvmsnbc
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#5 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 18:30

Yerinde bir karar vermısler

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#6 Kervancı_FB

Kervancı_FB

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.681 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 21:07

Adam birde alevilerden özür dilemiş..
Sonuç Güzel.
M. Ali Kovuldun :D
*saksak

" Ruhum benim oldukça bu imanla beraber
Üç yüz sene, dört yüz sene, beş yüz sene bekler"

| кєяטαη¢ı |

FENERBAHÇE

#7 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 21:14

1-2 ay ortalıkta gözükmez, sonra magazin programlarında gösterirler yavaş yavaş, sonrasında bir kanalda tekrar program yapar.

Değişiklikler Kaydedildi...

#8 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 21:36

Bu tip adamları sırtımızda taşımaktan ne zaman vazgeçeceğiz ?

#9 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 07.10.2010 - 23:12

gene dönecek dokuzunda dediği gibi :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#10 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 08.10.2010 - 00:03

İyi olmuş. Türlü maskaralıklar yapıp duruyordu zaten gereksiz insan. <_<
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#11 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2010 - 11:41

MEHMET ALi ERBiL TUNCELi YOLCUSU

Mehmet Ali Erbil’i kafa dinlemek için gittiği Girne’de üzgün ama güçlü gördüm

47’nci Altın Portakal Film Festivali için çarşamba günü geldiğim Antalya’dan bir günlüğüne firar edip Kuzey Kıbrıs’a geçtim. Girne’deki ilk durağım Rocks oldu. Çünkü canlı yayındaki ‘iş kazası’ndan sonra programı yayından kaldırılan Mehmet Ali Erbil’in kafa dinlemek için Rocks’a geldiğini öğrendim.
Taksiye atlayıp gittim.
Erbil’i üzgün, ama güçlü gördüm. “Benim de Güner Ümit gibi televizyonculuk hayatım biter mi?” gibi bir endişesi yoktu.
Erbil, “35 yıldır televizyonlarda program yapıyorum. Bugüne kadar alevileri rencide edecek bir söz çıktı mı benim ağzımdan? Altı yıldır evimde çalışan karı- koca alevi. En azından onlar biliyorlar benim alevilere karşı olan sevgimi” dedi. Özellikle İzzettin Doğan’ın, “Kötü niyetinin olmadığını, insanları mutlu etmek için uğraştığını biliyoruz. Sen de olmasan kim güldürecek bizi televizyonlarda” sözlerinin moralini yükselttiğini söyledi.

Erbil’e en büyük destek ise Tunceli’den geldi.

Muhtar köye davet etti
Tunceli’den bir köy muhtarı Erbil’i arayıp, “Bizlere karşı iyi niyetinden en küçük bir şüphemiz yok. Senin Atatürkçü duruşunu, dünya görüşünü beğeniyoruz” deyip, onu köyüne davet etti.
Erbil, bugün ya da yarın o köyün ‘Fahri Muhtarı’ olan Star Haber’in patronu Uğur Dündar’la birlikte Tunceli’ye gidecek. Tunceli’de ‘Dede’lerin elini öpüp, alevilerin gönlünü alacak ve çok geçmeden yeniden ekranlarda olacak. Bundan önce de iki kez canlı yayında gaf yapan ya da ‘iş kazası’ geçiren Erbil, sempatikliğiyle kısa sürede insanların gönlünü almayı bildi. Kanaatim o ki bu kez de öyle olacak ve Erbil, çok geçmeden ekranlara dönecek.

http://cadde.milliye...su?ref=haberici

#12 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 11.10.2010 - 13:52

mehmet ali erbilide herkez seviyesiz buluyo ama adam ne zaman program yapsa en çok izlenen program oluyo bizim millet ne garip yahu :P

gizli %47 gizli mehmet ali erbil hayranları *mad sevdiğimiz şeyleri gizlemesini ne seviyoz :P

ben hep gülerek ve severek izliyodum kalktığınada üzüldüm dobroski olmuş parmağı göstermişler zohahaha *mad *pirt
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#13 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2010 - 15:21

Evindekiler aleviymiş..

Yahu arkadasım ınsan olan boyle acıklama yapmaz-ne basıt bır ınsan. Karı koca alevılerı mı kullanıyor sımdıde.
Yapılan saygısızlıgın alevılere yapılmıs gorunmesı ne kotu-Sunnılık hakkında konussaydı taaa amerıkalardan hoca efendıler fetva dagıtacaklardı.

#14 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2010 - 16:21

Çalışanları Alevi olan bir kişinin "mum söndü" ifadesinin ne anlama geleceğini bilmemesi de inandırıcı gelmemekte.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.10.2010 - 16:24

580023663830.jpg

#15 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2010 - 17:21

ya onun herzamanki seviyesiz muhabbetleri işte kötü niyetli değildir ama konuştuğunu bilmiyo :)

#16 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2010 - 17:33

kötü niyetli olmadığı besbelli zaten. zaten istese de kötü niyetle söyleyemez. söyleyince kariyerinin bitebileceğini bilir. güner ümit'ten ders almış olması lazım. cahilliğinden ne dediğini bilmemesinden öyle söylemiştir. ama bu adamın yediği herzeler artık bini aştı.. yemediği nane kalmadı. bir değil iki değil. artık bu insana birileri dur demeli. adam bu lafı söyleyip tepki aldıktan sonra da kıbrıs'a girne'ye gitmiş. adam kafa dinlemek için de kumar oynuyor galiba. oradan da gidecek uğur dündar'la iki alevi dedesinin elini öpüp barışacaklar. bu adam geri dönerse güner ümit'in suçu ne?

#17 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2010 - 17:51

Arkasında Uğur Dündar varsa tamam, dediğim tamamen tasdiklenmiş oluyor. Kısa zaman sonra program yapar bu adam.

#18 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj

Gönderim zamanı 11.10.2010 - 18:07

şansa dansa yı tekrar yapsın bence o boruya turmandırma olayına kopuyodum ben zohahaha *zong

#19 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 14:51

1-2 ay ortalıkta gözükmez, sonra magazin programlarında gösterirler yavaş yavaş, sonrasında bir kanalda tekrar program yapar.

Mehmet Ali Erbil ekranlara dönüyor!

Star TV'de Çarkıfelek programını sunarken yaptığı gafla Alevileri kızdıran, ardından da programı yayından kaldırılan Erbil, magazin gündeminde eski eşi Tuğba Coşkun'la ilgili yarattığı bombalardan sonra, bu gafını unutturmuşa benziyor.

Mehmet Ali Erbil, Doğan Yayın Grubu çatısı altında yayın yapan TNT kanalında bir show programı hazırlamak için görüşmeler yapıyor. Kanalın yetkilileriyle, bu akşam bir yemekte biraraya gelecek olan taraflar ayrıntıları konuşacak.

Habertürk - Haberin devamı...

#20 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 26.11.2010 - 15:29

erkan kim abi? :icecream:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif