İçerik değiştir

Fazıl Say'ı Vurmalı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 16 yanıt verildi

#1 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2010 - 12:55

FAZIL Say size yaramaz...
Onun için “açılımı” gidip “Kiboş“a sordunuz...

*

Sanatçılar toplumlarının önderleridir...
Ülkelerinde olup bitenlere asla duyarsız kalamazlar... Kitlelerin dili, sesi, yüreği, kahkahası ve gözyaşıdır sanatçı...
Çünkü kendisini seven milyonlara karşı borcu olduğunu düşünür de, vicdanı susmasına izin vermez sanatçının...

*

Ama bu cennet vatan üzerinde bu da değişik...
Sanatçıların dalkavuk olanları yüzlerce yıl saraylarda mutlu yaşarken, insanların acılarını haykıranlar, Yunus Emre gibi köy yollarında kayboldular...
Ya da Pir Sultan Abdal gibi, saltanata methiyelik bir tek dörtlük olsun söylemedikleri için dut ağacına asıldılar...
Zaman değişti, yazgı değişmedi...
“Başın öne eğilmesin” diyen Sabahattin Ali’den... Anadolu’da bir mezar taşı özlemiyle ölen Nâzım Hikmet’e kadar...
Bizim dahi anılarımızda var; bir otel odasında yakılan arkadaşlarının arasından alınıp, itfaiye merdiveninde dövülen Aziz Nesin...

*

Fazıl Say size yaramaz...
Onun için Fazıl Say’ı iptal edip de uluslararası açılışta, yabancılara “evet”çi arabeskçileri dinlettiniz...
Dün internette Fazıl Say’ın, “Siz kazandınız, tamam ben giderim uzak bir yere...” yazısını okuduğumda...
Burnumun direği sızladı...
Dünyanın tüm ülkelerinde çalınan eserleriyle “Bu adam Türk” dedirten... Sizin beğendikleriniz ve seçtikleriniz memleketi Arabistan’la özdeşleştirirken, yeryüzünün en uzak yerlerine notalarıyla “Türkiye”yi taşıyan...
Yüreğinde çağdaş bir ülkenin özlemi olduğu için asla susmayan...
Fazıl Say...
Size yaramaz...

Bekir Coşkun-

--------------------
Dün internette Fazıl Say’ın, “Siz kazandınız, tamam ben giderim uzak bir yere...” yazısını okuduğumda...
Aynen benim de. Türk halkı kendini kendi bacağından vurup bastonu odunu tercik ediyor olması bir tercih ise!!
Bu odunla uzunsüre ayakta durması imkansız.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.09.2010 - 13:08

#2 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2010 - 13:58

sımdı bende duydum haber sayesınde ve uzuldugumu soylemelıyım..fazıl say cok fazla tepkı gorecegını bılmelıydı,sımdı pes edıyorsun kafana koyarken ne dusunuyordun pekı. Dogru soyleyenı dokuz koyden kovarlar dedıklerı bu olsa gerek
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#3 HatECreW

HatECreW

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 89 Mesaj
  • İlgi Alanları:Basketbol,siyaset,futbol,pc,ps,...

Gönderim zamanı 03.09.2010 - 15:45

Yazık çok yazık..

#4 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2010 - 16:46

Bir uçurumdan düşerken iki seçeneğin vardır: Ya çakılıp ölürsün... Ya da tarifi imkansız bir pozisyondayken bile, uçmayı öğrenirsin... Artık yeni bir "sen" varsın. Sen olan "sen"... Uçan... Uçabilen!!! Ahh, uçmayı öğrenen insan, uçurumun tepesinden de daha ne kadar yukarılara uçacaktır. En yukarılara, daha da yukarılara... Düştüğün uçurum bile gözden uzak kalana dek bir yolculuk... YOLCULUK... YOLCULUK...

Yeni bir sezon başlıyor. Heyecanla, mutlulukla...

Müzisyenin yılı Eylül'de başlar.

Sonbahar en sevdiğim mevsimdir. Yaz sıcağında ben de kavruluyorum. Yeşil ve "ıslak koyu yeşil" seven bir insanım. Doğanın yaşadığını hissetmeliyiz. Yaşattığımızı...

2009-2010 sezonu hayatımda en verimli çalıştığım dönemdi.

Kim ilgilenir bilemem ama 5 adet büyük çapta eser besteledim.

Bir senfoni (7 bölümlü İSTANBUL SENFONİSİ), iki konçerto (Trompet Konçertosu ve "NİRVANA YANIYOR" piyano-orkestra için), bir yaylı sazlar dördülü "Quartet" ve bir de Trio (iki Piyano ve Vurmasazlar için).

Toplamı 3 CD'lik müzik olur. Bu eserler önemli festivallerin siparişi üzerineydi ve çalınışları hep büyük ilgi gördü.

Evde oturup sadece beste yapan bir insan olsaydım bile çoktur bu. Bir yılda 5 büyük eser.

Ama 2009-2010 sezonunda dile kolay 125 konsere gittim. 30 ülkede.

Bu dönemde Hamburg, Dortmund, Paris ve Merano'da "Fazıl Say Festivalleri "oldu ilk kez.

Kapsamlı bir Japonya turnesi vardı.

Türkiye'de 20 konser verdim.

Otellerde beste yapıyordum.

Hayata büyük bir inançla asılmak gerek. İnanç yolculuğudur iyiye dokunmak istediğimiz...

Türkiye'de ise bu yaz dertli ve yaralı tartışmalara girdim bunun yanında. Yozlaşma... Vesaire...

Derler ki: "Fazıl sevilmediği, müziğinin anlaşılmadığı ülkesinde tepkili. O da tepkiyle cevap veriyor!"

Doğrudur ya da yanlıştır.

Benim yolculuğum benimdir.

19 yaşımda çok büyük bir kriz yaşamıştım. Bir travma. Hiçbir şey yapamıyordum... Ağlamaktan başka... çalamıyordum da... Bu bir çağ yanlışı... Başkaldırdım... Uçmayı öğrendim... Öğrettim kendi kendime...

Bazı şeyler bana "yalan" geliyor... Suç mu?

Fazıl Say

Odatv.com

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2010 - 10:09

Evet Fazıl Say yaramaz. Nihat Doğan, İbrahim Tatlıses gibi kendi denkleri adamlar lazım bunlara.

#6 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2010 - 11:59

Aslında Türkiyenin Tanıtımında 2010 FIBA Dünya Şampiyonası tam da fırsattı

Açılşta Dünyaca ünlü, Türkiyeden ve türk halıkıdan başka herkezin tanıdığı Fazıl Sayı Tekrar tekraRINA Dünya insanlarının gözlerinin içine sokumanın da anlamı yoktu!!
Türkiyenin Tanıtımı açısından Onun yerine ''Evet''çi Arabeskçileri getirmesi iyi oldu!!
Ama tanıtım eksikti,tadı tuzu yoktu. biraz yağlı ve iyi pişmemeşti. (Pardon ya! yemekte değil de arabeskçilerdeydik)
Nerede kalıştık.
Müslüm söylerken
Sahnenin Ön, orta, yan ve arka tarafına hatta hatta türübünlrde kafayı bulmuş eli bıçaklı JİLETÇİ GENÇLERİ DE SAHNELEMEK NEGATTEN DE GÜZEL OLURDU.
Birbirlerini Jiletlerken
Şööyyleeee KANLI KANLI - CANLI CANLI- KANLI CANLI, KIP KIRMIZI vıcık vıcık KANLAR YERLERE SAÐA SOLA YUKARI AŞAÐI FIŞKIRTIRKEN GÖSTERİYİ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ. OFFF OFFFFFFFFF
Türkiye için ne tanıtım olurdu ama. Hıı.
Yok arkadaşlar AKP Evete kitlenmiş gözü hiçbirşey görmüyor.

#7 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2010 - 18:07

[Dün internette Fazıl Say'ın, "Siz kazandınız, tamam ben giderim uzak bir yere..." yazısını okuduğumda...

Valla bu ... daha öncede gidiyordu hatta arkasından kapılara sürgü felan çekecektik ki geri gelmeye kalkmasın diye,ama nafile sevindik gitmedi..
Şimdide kocasıyla yaptığı her kavgada ben babamın evine gidiyorum deyip bir türlü gidemeyen cadaloz gelinlere dönmüş..
Varlığı nazarımda hiç bir anlam ifade etmeyen birinin kalmasıda bir anlam ifade etmeyeceği için şöyle ufaktan torniston yaylansın artık..

Bu mesaj shy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.09.2010 - 21:26
yorumlarınızı düzgün kelimelerden seçin. (shy)

Gönderilen Resim

#8 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 15:47

Varlığı nazarımda hiç bir anlam ifade etmeyen birinin kalmasıda bir anlam ifade etmeyeceği için şöyle ufaktan torniston yaylansın artık..

Sevgili suheda
Doğru söylüyorsun AYNEN DEDİĞİN GİBİ OLUNCA.
Dediğim gibiler size yakışır.
İlk okul seviyesinde bir Müzik Kültürü sana ÇOK BİLE.
Dileğini Allah duymuş olsun.
Hastanede Doktora Profa gerek yok SİZ İşin uzmanını sevmezsiniz. HASTABAKICI Tercih edersiniz ya.
Allah inanıyorsan Allahtan tek temennim senin arzuladığın gibi olsun.
En lazım olduğunda Doktorlar üzerine sürgü vurlsun da sana ulaşamasın.
Ama Binlece Hastabakıcın derdine Çare olsun.

İşte buyur.
Müslüm söylerken
Sahnenin Ön, orta, yan ve arka tarafına hatta hatta türübünlrde kafayı bulmuş eli bıçaklı JİLETÇİ GENÇLERİ DE SAHNELEMEK NEGATTEN DE GÜZEL OLURDU.
Birbirlerini Jiletlerken

Şööyyleeee KANLI KANLI - CANLI CANLI- KANLI CANLI, KIP KIRMIZI vıcık vıcık KANLAR YERLERE SAĞA SOLA YUKARI AŞAĞI FIŞKIRTIRKEN GÖSTERİYİ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ. OFFF OFFFFFFFFF
Türkiye için ne tanıtım olurdu ama. Hıı.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.09.2010 - 15:51

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 15:54

Fazıl Say plan yapmasın plan ırkçılık borusu ötmez Karadeniz'de.

#10 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 21:35

Fazıl Say Alkolu alıp alıp her klavyeye sarıldığında kendi kendinin topuklarına sıkıyor yeterince..

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#11 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2010 - 15:26

Sevgili suheda
Doğru söylüyorsun AYNEN DEDİÐİN GİBİ OLUNCA.
Dediğim gibiler size yakışır.
İlk okul seviyesinde bir Müzik Kültürü sana ÇOK BİLE.

Keçiyi Abdurrahman Çelebi yaparsan olacağı budur *zong vay be sen neymiş be Fazıl?
Yav bu adam iyiki iyi bir müzisyen olmuş daha fazlası olsaydı düşünemiyorum bizim waranko gibi arkadaşlar bunu ilah ilan edeceklerdi herhalde :)

Bizim için hastabakıcıda profosörde paspascıda başbakanda hepsi insandır yeter ki biri kendini ispat etmek için çaresizce bir diğerine sataşmasın bu kimseye prim yaptırmaz çünkü..

Gönderilen Resim

#12 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 08.09.2010 - 12:35

Keçiyi Abdurrahman Çelebi yaparsan olacağı budur *zong vay be sen neymiş be Fazıl?
Yav bu adam iyiki iyi bir müzisyen olmuş daha fazlası olsaydı düşünemiyorum bizim waranko gibi arkadaşlar bunu ilah ilan edeceklerdi herhalde :)

Bizim için hastabakıcıda profosörde paspascıda başbakanda hepsi insandır yeter ki biri kendini ispat etmek için çaresizce bir diğerine sataşmasın bu kimseye prim yaptırmaz çünkü..

Sevgili Suheda

Hiç şaşırma;
Dünya ; Bizim ülkemizden farklı olarak Değerlerini ALTIN TERAZİSİNDE tartar.
O Değerler ki Kendine Ayrılan Yeri Tartışmasız Belirlemiştir.
Senin Referansının hiçbir değeri kalmıyor zaten ki.
Zaten Sen O değerleri Algılayamadığın için Problem Yaşıyorsun.

İnsan olma ''vasfı'' da bulunduğun yere temsil ettiğin topluma HATTA GRUBA göre de farklı farklıdır.
Sizin Kafanızın Basmadığı veya farkında bile olmadığınız bilmediğiniz duygular bütünü dür İnsanlık
İnsan olmak ve İnancıl olmak.
Bir çiçeğe bakarken bir farklı bakar.
Onu koklamadan önce;
Tomurcuklarına Yapraklarına, renk armonisine, minik damarcıklar içinden parlayan su zeerelerinin parıltısına rüzgarın esintisiyle sallanan dalına dikenine yaprağına bakar.
En Son da koklar.
İyi bir İnsan olmak Vatanını Milletini Bayrağını Atasını ve TOPRAÐINI karşılıksız sevmekdir.
Doğup büyüdüğü gelişip serpildiği toprağa Aldıklarını geri vermek Namus'u gibidir.
Eğer O Toprak gönüllü SÜRÜNGENLER Yatağı olmuşsa bir iki seslenir. Her birinin ayrı ayrı hayatından memnun olduğunudan emin olduğunda Artık İKNA OLMUŞTUR.
Dünyanın Kendisine Verdiği değerlere sırt çevirmeden gönül rahatlıyla gidecektir.
Marah etme sen

#13 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 08.09.2010 - 18:42

Fazıl Say'ı elestırdıgınız nokta nedır?
Muzıgı ıse muzık kulturunuzun,ruhunuzu nekadar zehırledıgını bununda gorme yetınızı ne denlı olumsuz etkısı oldugu uzerıne konusalım.

Yok eger adam'ın sıyası dusuncelerı felansa..

bılmıyorsunuz dıye soyluyorum Bızım yok olan ozanlarımız,asık veysellerımız,pır sultanlarımız,mahsunılerımız bızım kulturumuzun degerıdır..Ozanlıgın tanımında dahı bıze anlatırlarken halk sorunlarını bestelerler..cumlesı gecerdı..

yakın tarıhımızde soyleyebılecegımız ılk akla gelen ornek mahsunıdır kı adam'a sızın gıbı dusunenler sızın gıbı aslında bu ulkede yasamayı haketmeyıp,aslında turklukten dahı cıkartılıp elınızden oy etkısı alınması gerekenler yuzunden..bu zıhnıyet yuzunden bu adam hapıshanelerde curudu hastalandı..tedavı edılmesı dahı hor gorundu.

sımdı Fazıl Say'ı sıyasete karısmakla elestırıyorsunuz.
Yahu sanatcının sıyaset konusup,sorunlarını dıle getırmesı ıcın cuppesını-pardon bunlarda cuppe yok bılmem neyını cıkartıp meclıse mı gırmesı gereklı?

O halde sezen aksu falan fılan ne ayak? bunlar neden konusunca elestırılmıyor.ne oy vereceklerını soyledıgınde gumburtu kopmuyor.

Sımdı fazıl Say'ı ne konuda elestırıyor adamın bılmem nereye tornıstan yapıp gıtmesını ıstıyorsunuz:)

pıyanıst olmasından mı
yoksa muzıgının turunu begenmeyısınızden mı

Komıksınız vesselam.. :)

Sevgılerımle

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#14 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 08.09.2010 - 23:02

bu sanatçılar sendikalar vb yıllardır siyaset yaparlar, ama tuttukları parti sol olunca aydın ilerici olurlar oysa tersi olursa vur abalıya =)

fazıl say piyanosunu çalsın bi yere gitmek istiyosada havaalanından uğurlarız rusya uygun küba uygun bolivya ve venezuelada cazip :)

Bu mesaj sapac tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.09.2010 - 23:02

YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#15 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 09.09.2010 - 02:06

cunku aydın dedıgın adam ıskence gorur:)
ne hıkmetse hep sol goruyor be pac. adına yakısır sekılde aydın dıyoruz bızde,fazla karanlıga maruz kalıyorlar kodeste..bılırsın ya

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 09.09.2010 - 09:04

usta kodeste kalıp hayatta kalanlar kapitalist oldular ölenler öldükleriyle kaldı biz ne konuşuyoruz hala =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#17 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 09.09.2010 - 22:45

Sevgili Suheda

İnsan olma ''vasfı'' da bulunduğun yere temsil ettiğin topluma HATTA GRUBA göre de farklı farklıdır.

Bu açıklama tıpkı şeye benzedi şu manken bozuntusu kızın "benim oyumla dağda ki çobanın oyu birmidir"sözüne :)

Gönderilen Resim