İçerik değiştir

Bir Yiğit Albay...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 47 yanıt verildi

#21 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2010 - 17:36

Mustafa Mutlu'nun bu yazısı iyi gider bu tartışmanın sonuna, katılaraktan tabi ki.

Mustafa Mutlu

Bu yazıyı ya bağırarak okuyun... Ya da hiç başlamayın!

Bu yazıyı bağıra bağıra okuyun...
Bunu yapamayacak durumdaysanız...
Yani; korkuyor, tırsıyor, çekiniyorsanız...
Ya da öfkeniz benimki kadar yoğun değilse...
Kabullenmişseniz, alışmışsanız, yılmışsanız...
Zahmet edip hiç okumayın!
Çünkü; bu yazı, bir “yeter artık” yazısıdır!
Çünkü; ben bu yazıyı bağıra bağıra yazıyorum!

Bütün televizyonlarda, gazetelerde aynı haber:
“Komutanlara balyoz indi!”
Neymiş; tam atamalar yapılacakmış da...
Falan olmuş, filan olmuş...
Sonuçta da Türk Ordusu, kuruluşundan bu yana en büyük “yara”sını almış!

Laf bunların hepsi, laf!
Komutanların hepsinin keyfi yerinde...
Tabii; kavga ediyor göründükleri siyasetçilerin de!
En azından Allah’a şükür ki; hayatları tehlikede değil...
Yedikleri önlerinde, yemedikleri arkalarında!
Haklarında tutuklama kararı çıkınca, tansiyonları biraz yükseliyor o kadar!
Aralarından birkaçı da beklediği koltuğa oturamıyor!

Ama...
Onların “mecazi savaşlarda, mecazi yaralar” aldığı saatlerde, terör örgütü boş durmuyor...
Ankara’daki “mecazi yara”yı anında, Diyarbakır’daki “hakiki ölüm”e çeviriyor...
Van’da, Diyarbakır’da, Hakkari’de, Şırnak’ta, Tunceli’de, Siirt’te bıkmadan, usanmadan vuruyor...

Bağırarak okuyun bu yazıyı!
Ama korkuyor, tırsıyor, çekiniyorsanız...
Ya da kabullenmişseniz, alışmışsanız, yılmışsanız...
Zahmet edip hiç okumayın!
Çünkü; keyfiniz kaçar, dünyayı görmezden gelerek yarattığınız huzurunuz yok olur!

Siyasetçilerin, bazı yargı mensuplarını da yanlarına alarak, “mecazi namluları”nı komutanlara yönelttikleri saatlerde...
Terör örgütü, “gerçek namluları”nı Mehmetçik’in görev yaptığı karakollara çevirip, tetiğe asılıyor...
Komutanlar “mecazi yaralar” alırken, Mehmetçik en gerçeğinden “şehit” düşüyor!
Bağıra, bağıra...
Haykıra, haykıra,...
Ve bir kelimeişehadet bile getiremeden belki...

Ve siz, biz, onlar... Yani hepimiz...
Bu gerçek ölümleri ve kalleş cinayetleri görmezden gelip, günlerdir Ankara’daki “mecazi savaşta, mecazi namluların açtığı, mecazi yaralara” takılıp kalıyoruz...
Omuzları bol yıldızlı ve altın sırmalı paşalar; toza toprağa, kana bulanmış Mehmetçik’ten daha cazip geliyor çünkü!

Çünkü Ankara’daki savaş, “önemli adamlar”ın savaşı...
Onların hapşırmaları bile haber!
Birbirlerine kötü kötü bakmaları büyük olay!
Hele hele şimdiki gibi inatlaşmaları, derin kriz!
Bunların yanında; Van’dan, Diyarbakır’dan, Hakkari’den, Şırnak’tan, Siirt’ten gelen “son çığlık”ların lafı mı olur?
Ölmenin, parçalanmanın, sevdiklerini bir kez daha göremeden çekip gitmenin ya da...
O savaş, Mehmetçiğin savaşı çünkü...
Yani, yoksul...
Yani, sahipsiz...
Yani, omuzları yıldızsız...
Yani, “dokunulabilir”, sıradan, yalnız halkın oğullarının savaşı!

İşte bu yüzdendir ki dün bütün gazetelerin birinci sayfaları silme Ankara’daki “mecazi savaş”a ilişkin haberlerle doluyken...
Van’daki, Diyarbakır’daki, Hakkari’deki, Şırnak’taki, Siirt’teki gerçek savaş...
Ve o savaştaki gerçek şehitler...
Birçok gazeteye...
Tek sütun...
Haber olarak girmeyi bile başaramadı...

İster otobüste olun, ister vapurda ya da metrobüste...
Ya da Taksim’de, Ulus’ta, Konak’ta, Kadıköy’de...
Bodrum veya Çeşme’de, şezlongta mesela...
Bu yazıyı bağıra bağıra okuyun!
Bağırın ki kafanıza girsin, bağırın ki kendinizden utanın, bağırın ki asırlık uykunuz bitsin artık!
Ama bunu yapamayacak durumdaysanız...
Yani; umurunuzda bile değilse tüm bu olup bitenler, bu tragedya...

O zaman zahmet edip hiç okumayın!
Dalın sanal dünyanıza ve keyfinize bakın...
Sevişmelerin, soygunların, ihanetlerin, aşkların bile “mecazi” olarak yaşandığı “sanal bir dünya”nın sakinlerisiniz çünkü...
İşte; o yüzdendir ki Ankara’daki “mecazi yaralar”, Güneydoğu’daki onlarca ölümden değerli oluyor!

Ve ben... Bu sanal dünyanın tam ortasına...
Tükürmek istiyorum!

GÜNÜN SORUSU

Bu bölümde yaklaşık altı yıldır her gün soru soruyorum... Sorum kendime:
Sordum da ne oldu yani?

580023663830.jpg

#22 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2010 - 10:11

"yandaş olmayan basından bile TSK'ya tepki yazıları geliyor" diye.

söz konusu haberleri "yandaş olmayan basın" yandaş basında çıktıktan bir hafta sonra farketti. yani asker yalanlamadan. asker en ufak bir yalanlama getirseydi muhtemelen onu yazacaklardı. baktı ki askerden ses yok mecbur yazmak zorunda kaldılar.

yani resmen ve alenen halktan haber gizlediler.

ne için?

**

velhasıl kelam bana göre yandaş olmayan basın, yani doğan grubu ile yandaş basın arasında hiçbir fark yok. kimse beni inandıramaz.

yandaş basın denilen basının kalkıp da alenen türk silahlı kuvvetlerine küfür edeceklerini sanmıyorum. muhtemelen "münferid olaylar"daki fertlere etmişlerdir.

bu yüzden de hepsini tek tek hangisi hangi olaydan dolayı tsk'ya küfür etmiş görmemiz ve karar vermemiz lazım.

*

bülent arınç'a gelince; sözleri bazen kışkırtıcı olabiliyor ama özünde iyi bir insanmış. bunu da yılmaz özdil söylemişti eski bir yazısında. aha da linki;

http://hurarsiv.hurr...arih=2009-04-22

mustafa mutlu'nun yazısına gelince; suçlamayı kime yönlendirmek lazım şimdi bu durumda?

görüldüğü gibi heronlara filan hiç girmemiş.(neden acaba?)

valla görüyoruz çünkü güneydoğuda şehitlerle ilgili hergün yeni bir şey çıkıyor ama mustafa mutlu generallerin sanıklıklarına, terfilerine takmış. varsa yoksa terfi tutuklama.

yapsınlar abi görevlerini işte. bak şimdi tutuksuz yargılanıyorlar hala görevlerinin başındalar engel olan mı var onlara?

#23 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2010 - 16:21

Uunutulan nokta Tsk'nın bır ınsan olmadıgı.. Bır kısıyı barındırmadıgı yanı. Yazarken Sankı tsk bır ınsanmısta hataları hıc yazılmamıs denılıyor.Beyler tsk'nın ıcınde bır suru komutan var. goruyorsunuz Tsk kostebek avına cıkmıs heronlar yuzunden..tek adam yanı enazından tek bır dusunceye sahıp olmadıklarının fıkır bırlıgı olmadıgının,gorus ayrılıgı oldugunun kanıtı sayılmaz mı sızce bu?

Ahh elbetekı demek ıstedıgım hatayı yapanı elestırelım tskyı degıl,cunku tsk tek bır adamın fıkırlerı degıl kı.

Yıgıt albaya gelınce.. Yıgıt mıgıt degıl..
Isını yapacak. O boyle konustukca bır kesımın nabzına serbet verılıyor bır kesımınde ofkesı kazanılıyor. Asker ısını yapsın. Sıyası soylemlerı artık bıraksın. Laf gevelemesın.
Zamanında Denız Baykal buyukAnıt'ı elestırmıstı asker ısıne baksın dıye. Dogru soylemıstı,asker alınmıstı tabı.

Efendım ısınıze bakacaksınız. Sızın sıyası soylemlerınıze ıhtıyac yok. Eger yetkınızı kullanmak nıyetındeysenız kullanacak darbeyı yapacaksınız-yok hayır bunu yapmayacaksanız demokrasıye sekte vurmak demekse bu o halde demokrasıye soylemlerınızlede sekte vurmayacaksınız,susacaksınız. Emeklı generaller susacaklar. Sıyaset mu konusmak ıstıyorlar ıstıfa edıp sıyasete atılacaklar.

Tsk'nın gorevlerı bellıdır. Sıyasete tek mudehalesı 35.madde uzerınedır o da geregını soylemler yapınız dıye emretmıyor masaya yumrugunu vur dıye emredıyor,gucun yada yuregın yetıyorsa bunu yapacaksın. yapamıyorsan korkaksın yıgıt degılsın sen.

Yıgıt albaymıs. Yıgıt degıl.. eger halen tsk'daysan o halde basbugun karsısına cıkar gorevını yerıne getırmesını ıstersenız,getırmıyorsa ıstıfa etsın getırecek bırı basa gecsın. Ha bunuda yapmıyorsanız o halde Sız ıstıfa edeceksınız sıyasete gıreceksınız oyle konusacaksınız. Emelıysen hıc konusmayacaksın.
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#24 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 09.08.2010 - 17:49

tsk nın hiçbir elemanı suç işlemez, karınca dahi incinmemiştir, yüzbinlerce kişiye halkımız kefildir *ihi
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#25 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2010 - 21:58

Tamam TSK, MHP, CHP, tüm AKP muhalifleri kötü, vatan haini, millet düşmanı. Bütün kötü sıfatlara haiz.

Hadi bize bir de AKP yorumu yapın bakalım. Görelim bakalım bunları eleştirdiğiniz kadar AKP'yi eleştirebiliyor musunuz. Eleştiremezsiniz. Çünkü siz bir partizansınız. Sizin Allah'ınız, dininiz, imanınız AKP ve Tayyip olmuş artık.

#26 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 03:18

Çünkü siz bir partizansınız.

Eh maveraunnehrın 'un haklı oldugunu kendınıze ıtıraf etmelısınız beyler

Bu mesaj Makrow tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.08.2010 - 03:19

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#27 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 15:09

eskiden maveraünnehir böyle şeyler söyleyince kızıyordum. artık kızmıyorum. kızamıyorum kendisine :)o öyle konuşuyor işte. bakma sen. biz alıştık. sen de alışırsın zamanla. biz onu öyle sevdik. bu gibi durumlarda he deyip geçyoruz.

#28 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 15:38

akp partizan olmak için yeni bi parti değilmi, statüko nedir mesela ::

ne olursa olsun muhaefet etmek hatta bu uğurda DTP ile bile kanka olmak partizanlık olmasın =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#29 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 15:41

dinime küfreden bari müslüman olsa. asıl bu şekilde insanın partizan olası geliyor. böyle böyle çizgideki insanları akp'ye itiyorlar. bunu da siyaset yapmak sanıyorlar.

#30 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 15:46

bırak itsinler, akp de herkese yetecek kadar yer varmış (dağdaki çobanlarada göbeğini kaşıyan adama da vb) öyle diyolar :P

ayrıca üni mezunu ve kütürlü olma şartıda aranmıyo yani sıradan insanlar bile oy verebiliyo =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#31 mahfuz

mahfuz

Zaman buldukça takılır

• Yasaklılar
  • 133 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 16:03

yigit abaymış,,, yemek bedava ev bedava elbise bedava , gömlek bedava don bedava atlet bedava, su bedava yemek bedava içki limitsis bedava ,ordu evinde yemek içmek bedava gelsin PARACIKLAR, dokulumazlığın kralı, orkadan alış veriş ordu kamplarında 2 ay tatil, gece nöbeti ödenek, devriye görevi ödenek, tayin olur ödenek , çifter çifter maaşlar heyyy be nerde bu yağma hasanın böreği be ????

DOKUNULMAZLIĞIN KRALI BUNLARDA...
30 senedir 4 çapulcuyu bitiremedin ama ........

Bu mesaj mahfuz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.08.2010 - 16:04

#32 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 16:40

Dınıne kufreden zaten musluman olamaz :)

Kufretmek afaroz edılmekle aynı seydır cunku ,bu durumda kufredenın musluman kımlıgı olmamalı

Ve sızde Akp'ye oy vermek ıcın kendınıze bahane arıyor gıbısınız, unutmayın kı bu etkılenmeden sızın kararınız olsaydı yanlıs dıyemezdık,fakat ınat ugruna verılen her karar yanlıstır,Aslında dusundugunuzde mantıgı basıttır. Tabı dusunmek herkesın yaptıgı ıs degıldır,cayını yudumlamak varken yada bır gruba tum dusuncenı yonlendırmek varken o kırıntıları neden kendın ıcın yada kendınle ılgılı seylere yogunlastırasın kı?

Ne egonu tatmın eder nede sana haz verır.. DEgıl mı pac ? :)

Efendım..

sevgılı mahmuz vekıllerı hıc konusmuyorsun?ıkı katı para alıyorlar(gorunen mebla) ,yolsuzluklar falan derken turlu avantaları var ve 2 ay tatılden bahsetmıssın adamların ıslerı tatıl,meclıse cogu zaman uyuklamaya gelıyorlar onları neden yazmadın sımdı? unuttun mu yoksa sevgılı dostum?

Bu mesaj Makrow tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.08.2010 - 16:47

#33 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 16:51

Dınıne kufreden zaten musluman olamaz :)

nerden biliyorsun belki ben müslüman değilim. belki bu söz zaten müslümanlar söylememiştir ilk başta. belki bu atasözü ortodoks hıristiyanlara ait bir atasözüdür. ortodokslar katolikler için söylemiştir belki. ne bu polemik hastalığı anlamadım ki :P

ben akp'ye oy vermek için bahane aramıyorum. maveraünnehir kardeşimizin yaptığı bir tespite karşılık bir tespit yaptım kendi çapımda.

bu sana göre bahane aramaksa sorun değil ne ediyim.

#34 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 17:04

nerden biliyorsun belki ben müslüman değilim. belki bu söz zaten müslümanlar söylememiştir ilk başta. belki bu atasözü ortodoks hıristiyanlara ait bir atasözüdür. ortodokslar katolikler için söylemiştir belki. ne bu polemik hastalığı anlamadım ki :P

Antıqa harıksaın :) ıkı dakıkada felsefe yaptın ve tum umutlarımı sondurdun degerlı dostum

fakat..

bana kâfir diyenin kendinde iman olsa,
dinime ta'an edecek bâri müslüman olsa

bunu bır muslumanın soyledıgını ongorebılırız degıl mı? hem soyleyen ıslamı lugata sahıp bır hrıstıyan bıle olsa ne farkeder ıslamıyete kufur yoktur. Hrıstıyanlıga kufurde yoktur. Cunku tanrıları suphesız kı tektır ;) dıgerıne yapılan hakaret onada yapılmıs olur. goruyorsun ya gırdın ıste polemıge yıne :P sende sevıyorsun farkındayım :)

#35 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 17:17

neyse şöyle tamamlayım; dinime küfreden bari müslüman olsa atasözü ne olursa olsun günümüzde; "ulan beni eleştiyorsun da hıyar ağası hele önce sen kendine bak, ben kötüyüm sen iyi mi" anlamında kullanılan bir atasözüdür :P

#36 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2010 - 21:45

Kıvırmaya devam. Ben AKP diyorum, adam hala DTP ile kanka olmak diyor. AKP yine yok.

Ya arkadaş, bir siyasi parti ''kendi görüşleri ile tutarlı olacak şekilde'' başka bir siyasi parti ile aynı çizgide buluşamaz mı ?

DTP referanduma hayır diyor diye MHP evet mi demelidir ? Evet, öyle olmalıdır. Mantık bu. DTP ile aynı çizgide olmamak için AKP'nin her yaptığını onaylayacaksın. Bu kafa yapısındaki adam bana kalkıp partizanlıktan bahsediyor.

Bir de statüko falan filan demiş. Neymiş hele bu statüko anlatsın bakalım. Medya patronu, holding, semaye sahibi hacılar hocalar, devlet kademelerinde, yargıda, emniyette, yazılı ve görsel medyada kadrolaşanlar neymiş bakalım onu da anlatsın.

#37 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2010 - 00:15

kendi görüşlerini dile getiren tek parti akp dir beğen yada beğenme =)

diğer partilerin görüşü yok sadece akp nin dediğine olmaz demek ne zamandan beri görüş oldu? tek bir çözüm önerisi varmı, yoksa seks kasetlerinden sıra poitika yapmaya gelmiyormu :P

kafanı kumamı gömddün roy, hiç mi haber izlemiyorsun, hangi partinin bi poitikası var?

beğensende beğenmesende poitikası olan tek parti akp, diğerleri şıracılarla bozacılar olmuş

diğerlerinin politikası olsaydı zaten solda birlik olmazlardı ( olacak iş değil mhp ve dtp chp ile kanka olmuş)

siyasette iki yol kaLmış akp ve DİÐERLERİ

ÇÜNKÜ HİÇ BİR FARKLARI KALMAMIŞ, MAAESEF TÜRKİYEDE MUHAEFET YOK MALESEF AKP HER İSTEDİÐİNİ İŞTE BU YÜZDEN BAŞARIYOR BAK MALESEF DİYORUM ÇÜNKÜ AKP DE SÜPER Bİ PARTİ DEÐİL AMA EHVEN İ ŞER, ÇÜNKÜ GEÇMİŞİNİ UNUTMUŞ PARTİLERİ GÖRÜNCE İNSAN KAHROLUYOR

CHP ile aynı eksende olmuş bir mhp ye meclis dışı kalmış hatta yüzde bir oy almış mhp yide tercih ederim (anlayana)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#38 mahfuz

mahfuz

Zaman buldukça takılır

• Yasaklılar
  • 133 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2010 - 09:54

eski Adalet Bakanı Alevi Dedesi Mehmet Moğoltay CHP lilere 5.000 tane KADRO VERDİ ADALET BAKANLIÐINDA hemde bağıra bağıra ..
eski Adalet Bakanı Alevi Dedesi SEYFİ OKTAY 15 sene olmuş görevden ayrıları ama YARGIYI haala yönetiyor ve TAYİNLER için GÜRÜŞLERİ SORULUYOR İŞTE CHP İŞTE YARGI....
makrov ,,,,400 milletvekili ile 300.000 subayı hangi mantıkla ayni görüyorsun...en düşük görevdeki bir Teğmenin maaşı 3.000 TL yan idemeleri yemeleri içmeleri elbise gömlel don nöbetçi subayı kolluğu tutarlar ödenek ,nöbetci amiri olur Ödenek EL İNSAF BEÇÇÇ

#39 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2010 - 21:33

Haklısın pac. Doğru söylüyorsun.

#40 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2010 - 23:36

görüş üret onaylama yada onaylamama yapma roy =)

ittifak liderlerinden bare taban farklı olsun =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...