İçerik değiştir

İnançlı Bir Müslüman'ın, İnandığı Allah'ın Yarattığıyla Böyle

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2010 - 21:46

Kılıçdaroğlu ürkütüyor
31 Temmuz 2010 Cumartesi, 06:50:31

SİYASETİN aldığı şekli izlerken şunu net bir şekilde anlıyorum:
“AKP, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan korkuyor.
” Adalet ve Kalkınma Partisi adına konuşanların her konuda lafı dönüp dolaştırıp
Kılıçdaroğlu’na getirmelerinden, Baykal’a asla yapmadıkları bir şekilde doğrudan Kılıçdaroğlu’nu hedef almalarından, hatta “en ayıp haliyle” fiziksel özelliklerine kadar eleştiri konusu yapmalarından görüyorum ki, Kılıçdaroğlu, AKP’nin çekindiği bir isim oldu.
Zaten hep söylemiştik, “AKP, Baykal’dan çok memnun” diye.
O memnuniyet sona erdi.

Karşılarında artık halka inebilen, Ankara’da oturmaktansa Türkiye’yi gezen, çalışkan bir rakip var. Bunun iktidar partisinde bir tedirginlik yarattığını görüyorum.
Hangi AKP’li ile oturup sohbet etsek, lafı bir şekilde Kılıçdaroğlu’na getiriyor.
Bu bazen bir bakan, bazen bir milletvekili, bazen bir il başkanı olsa da durum fark etmiyor. Sohbetin bir yerinde soruyorlar, “Kılıçdaroğlu ne yapar” diye.
Ben de gözlemlerimi aktarıyor ve “CHP’ye bir hareket getirdiğini, oylarda belirgin bir artış sağladığını, halk damarı olan ve çalışkan bir lideri olduğunu” söylüyorum.
Bu cümlem üzerine genelde suratlar asılıyor.
En kibarları, “Rüzgâr yakalamıştı ama bu rüzgârı kaybediyor. Seçime kadar Baykal’ın bile altına iner” diyor. Daha sert olanları ise “Kılıçdaroğlu kim lider olmak kim.Memurdan lider mi olur!” diyor.

Ben de onlara, “Demirel de memurdu, Recai Kutan da, hatta Erbakan da, Tayyip Bey bile bir ara İETT’de çalışmadı mı?” diyerek damara basıyorum.
Bunun üzerine, “SSK’yı batıran adam ülkeye ne yapmaz” diyorlar.
Ben de biraz daha damara basmak için, “Adam n’apsın. Demirel popülizm için emeklilik süresini kısaltınca zarar adamın yönettiği SSK’nın başına patladı. Şimdi siz aynı şeyi yapsanız kabahat oradaki bürokratın mı olacak” diyorum. Ama Kılıçdaroğlu’nun yarattığı rahatsızlığı çok iyi görüyorum.
Kılıçdaroğlu ile ilgili en olumlu cümleleri sarf eden ise bir bakan oldu.
Benim, Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi yukarı taşıdığını söylemem üzerine bakan şöyle bir yorumda bulundu: “Doğrudur. Kılıçdaroğlu bir hareket getirdi. Ama bu hareket bize yarar. Çünkü Kılıçdaroğlu’nun ciddi bir rakip olduğunu görüyoruz ve bu da bizim daha çok çalışmamıza neden oluyor. 8 yılda oluşan yorgunluk ve rehaveti Kılıçdaroğlu ortadan kaldırdı. Teşkilat artık daha fazla çalışıyor. Kılıçdaroğlu, siyasetin toplam kalitesini artıracak. Ama bizi geçmeleri mümkün değil.
” Ben de Kılıçdaroğlu’nun siyasetteki çıtayı yukarı taşıdığını görüyorum.
Bu sayede Türkiye’de siyasetin normalleşeceğini umuyorum.

HİDO'YU REİSİCUMHUR YAPALIM

BÜLENT Arınç açık sözlülüğü nedeniyle sevdiğim bir siyasetçidir.
Hoşuma gider tarzı.
Ancak bu kez işin cılkını çıkardı.
Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken işi boyuna getirdi ve onun kısa boylu olmasıyla dalga geçti.
İnançlı bir Müslüman'ın, inandığı Allah'ın yarattığıyla böyle dalga geçmesi, kendi inancı açısından kötü bir durum ama beni ilgilendiren tarafı bu değil.
Gençlik yıllarımda 1 metre 90 santimlik boyumla övünürken rahmetli anneannem, "Devede de boy var ama eşeğin arkasından gider" diye ayar verirdi bana.
Daha da kızarsa "Külli tavilün..." diye başlayan o bildik cümleyi kurardı.
Zaten Haydar Dümen de "Boy değil işlev önemli" diyerek farklı bir yönden de olsa konuyu noktalamıştı.
Şöyle bir geçmişe baktığımız zaman da görüyoruz ki, Türk siyasetçilerinin büyük bölümü kısa boyludur.
Mesela kurucumuz Büyük Atatürk. (Büyük vurgulamasını yapmak zorunda hissettim kendimi.)
İsmet İnönü de pek uzun değildi.
Hadi Arınç ve çevresi onlardan pek hazzetmiyor.
O zaman Özal diyeyim, hani kendilerini karşılaştırmayı pek sevdikleri Özal. O da yerden bitmeydi rahmetli.
Demirel de servi boylu sayılmazdı. Ecevit de.
Ama hepsinin memlekete kimi büyük, kimi küçük faydaları oldu.
Yani diyeceğim o ki, keramet boyda değil.
Eğer öyle olsaydı şu Dünya Basketbol Şampiyonası bitince Hido'yu cumhurbaşkanı yapardık, Ömer'i de başbakan.
Bakın o zaman var mı bize yan bakan (İsrail dahil).
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#2 mahfuz

mahfuz

Zaman buldukça takılır

• Yasaklılar
  • 133 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2010 - 22:06

Etro Kemal evvela Dersim olayına sahip çıksın ve Tükürdüğünü YALAMAKTAN VAZGEÇSİN... üstündeki kıyafet 4 asgari ücret tutarında.. ETRO gömlek 450 tl
Deniz Baykalı arkadan vuran dandikten ne beklenir be ?? Doğan Medyasının GAZIYLA allayıp pullayıp kakalanıyor...

#3 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2010 - 16:48

Denız Baykal'ı arkasından vurdugunu soyledınız?ıddıanızı bukadar ateslı kılan nedır sevgılı dostum?

Oysa bır suru teorı ortaya koyabılırız;
Abd tarafındna akp'nın ıpı kesılmıs Kılıcdarogluna babakanlık teklıf edılmıs olabılır
Dogan medyası pacasını kurtarmak ıcın denıze dusen yılana sarılır tarzı bır felsefeyle kılıcdaroglunu el mahkum desteklıyor olabılır
Kılıcdaroglu gercektende akp'nın adamı olmayabılır fakat Denız Baykal'a gorevı bırakıp akp'den kurtulma teklıfı yapılmıs olabılır;Bunun sonucunda belkı Cumhurbaskanlıgı teklıf edılmıstır
Belkıde Onder Sav Amerıkan cıkarlarını korumak turkıyenın eksenını koruması maksadıyla Abd adına calısıyor olabılır ve kılıcdaroglu'nun bu ılıskıden zerre haberı olmayabılır
Kaset onder sav ısı oldugu gıbı Baykal'ında onceden bıldıgı bırsey olabılır kı bılıyorsunuz kı Goruntulerdekı kendı olmadıgı halde Bız degılız demedıler.
Belkı 7 donem secılememenın verdıgı burukluk onu dırek ıstıfa ıcın basarısızlık olarak adının onune gececekken ıstıfa etmeye zorlandırıldıgı ımajı onu magdur rolune burundururecek(kı oyle olmustur) bu sayede halk tarafından azalan sevgısı artacak ve yıne cumhurbaskanlıgı ıcın yeterlı saygınlıga sahıp olacaktır
Daha basıt ve mantık dısı ıddıalara gırıp Akp tarafından planlanmıs bır komplo olabılır bızzat tayyıp erdogan tarafından sızdırılmıs bır kasettır,Denız baykal'ın ıstıfa etmeyecegıne ınancı tamdır(bu zamana kadar o koltugu bırakmadı) buna guvenerek hareket etmıs olabılır
Yada bu akp ısını bıraz arttırıp Partı ıcı muhalefet'ın yaptıgı bır ıs olabılır ve halen daha bu ıhanet'ın sahıbı orataya cıkarılmamıs olabılır ve nıtekım ılerıkı gunler secım sonrası gunlerınde olması muhtemel koalısyon hukumetınde kendısıne bır bakanlık tahsıl edılecek kısı olabılır bu akplı

Falan fılan.. Sızde bu tarz sorularla beynınızı yorma zahmetıne gırdınız mı? tanrının verdıgı zekayı takdır maksatlı olarak..

etro gomlek.. 4 asgarı ucret tutarında uzerındekı kıyafet demıssınız.
Sız bır vekıl olsanız ve sureklı toplantılara yemeklere davetlere gıtmek durumunda kalsanız..Ve koskoca vekıl olarak guclu bır kımse olarak pazardan aldıgınız gomlegımı gıyerdınız? hayır.sanmıyorum gıyerdım demeyın bosuna.

Ama sorun sızde de degıl..sızın agzınıza lokma veren Kılıcdarogluna.. Bu ısı cok abarttı,basbakan vıllada kalıyormus sunu gıyıyormus..yahu bu basbakan gıymesın mı buna bel altı sıyasetı denır
Sıyaset kotu sız napasınız kı..

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#4 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 23.08.2010 - 16:50

makrow, aday değilim dedikten bi gün sonra aday olup seçilmek ten daha kesin ne olacak delil el insaf :P

hem o kadar özel görüntüler herhangi bi yerde çekilmez yani senin evinden bi şey çalınırsa önce evdekilerden şüphelen , yaş tahtaya basmıcak usta isimler var örgütünüzde =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#5 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 24.08.2010 - 03:21

orjınalı olmadıkca ınceleme yapılamazdı.. Ama suskunlugu okadar abarttılar kı ulusal krım. burosunda kendılerını akladılar. Zaten goruntulerın oyle yada boyle baykal olmadıgı anlasıldı-son durum bu sanıyorum yanılıyor muyum?

El ınsaf dıyorsun pac,aday olmayacagım dıyen bırısının aday olması ıcın. Bunu yeterlı delıl olarak gormussun ama keske hersey bukadar basıt olabılseydı ama degıl. yada bu kadar aptal olabıleceklerıne ve herseyın bukadar basıt kactıgına ınanamıyorda olabılırız. Kılıcdaroglunun adaylıgını kendı hur fıkrı olarak gormuyorum zaten ben.bundan soz ettım yukarıda.

Onder SAV o kadar sıkarık ve ukala davranıyorkı herseyı ben yaptım kılıcdaroglunun ıplerıde benım ellerımde o kukla havalarında acıklamaları tavırları var. bu profılde kılıcdaroglu komployu hazırlayacakmıs gıbı durmuyor-kaldıkı komplo oldugundan dahı suphem oldugunu bahsettım,Denız Baykal kendısını planlamıs dahı olabılır. Muhtemelen Kılıcdaroglu kurultay oncesıne kadar ıstıfa ertesı ben adayım deseydı basın yada muhalıflerı ne dıyecektı? koltukta gozu vardı en cok onun ısıne yaradı komplo o halde ona aıt Mantıksız oldugundan bahsedebılır mısın?kafana yatmıyor mu enazından su suphe.

El ınsaf pac :)

#6 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 25.08.2010 - 15:42

deniz baykal hazır kaset çıkmışken istifa edeyim haklı bile olsam dedi yani

hani sandığa gömülmelerde bile gitmeyen baykal, yav sahte olsa bundan ekstradan nemalanırdı ya el insaf =)

truva atı hikayesi gibi adam içerden vurulmuş biz hala melekler dişimi erkekmi onu tartışıyoz =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...