İçerik değiştir

12 Eylül 2010 Anayasa Paketi Anketi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 77 yanıt verildi

Anket: 12 Eylül 2010 Anayasa Paketi Anketi (20 üye oy kullandı)

12 Eylül 2010 Anayasa Paketi Oylamasında hangi oyu kullanacaksınız ? Neden ?

1. Evet (6 oy [30.00%])

Oyların yüzdesi: 30.00%

2. Hayır (14 oy [70.00%])

Oyların yüzdesi: 70.00%

3. Bilmiyorum (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

Oy Ver Ziyaretçiler oy veremez

#61 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 03:58

-madem yeni bir anayasa hazırlığı var neden oylamaya gidiyoruz. Kasımpaşalının bakın ben padişahım ayakları mı yine; yine egosuna ilaç mı arıyor? Ortamda gerecek bişey bulamaması mı etkili oldu yine?

-Adalet partisi ya biz evrensel kurallı olsun istedik. hangi dönemde bu kadar rahat cirit atan, her kurumu elinde tutan siyasi otorite vardı? ilk yıllık bölümde diyecek olanlar içinde devlet yeni kurulmuştu ve devrimler kolay oturmaz diyebileceğim; ha halka rağmen durması doğru mu tayyibe sormak lazım. Şimdiye kadar olmadıysa şimdi de mi olmasın. Hep askeri anayasalardı, şimdi ki padişah hazlarinin de onlardan farkı yok onu anlatıyorum bende.

-Yalan söylüyor yani? Tövbe haşa, çarpılacaksın.

-yine umut tüccarlığı, yine hayallerde, yine ya olursalarda yaşayalım yani ne var? Dün aynı mantıkla askeri yönetimin anayasasınada evet demiştiler, hatta ezici çoğunlukla, sonuç? Birilerinin iyi niyetine güvenip oy verecez emi? Ya hz tayiip beklediğimiz gibi iyi niyette değilse, bir 80 yıl daha mı bekleyecez seçtiğimiz iktidarın anayasa yapacak yeterliliğe erişmesini?

-yok henüz değil.

-uzlaşmadan kasıt şu, her ne olursa olsun meclis çatısı altında kabul edilen bir anayasa. Halka soracakmış, lem siz 25-30 yıldır kullandığınız anayasanın maddedini bir gecede değişik yorumladınız, halk neyi bilip neyi oylayacak. Veya madem halka soracaktık sorulmuştu ve %90 larda kabul edilmişti, yaptığınız anayasa o oranda kabul görmeyecek. Neden halka soracak çünkü halkın yumuşak karnını iyi okşuyor, halen dedemin yanında tayyibe bişey diyemiyorum, dindar çünkü tayyip. Halkta çok bilip oylayacak, hayır'a evet basamıyorlar değiştirsek mi"yi tarşıyoruz ama bu halka anayasa yaptıralım diye yırtınıyoruz. Çünkü sandığa gidilmesede halk deyince yumuşak karnından yakalanmış ve ne dese evet...

-işte iki kötü var ve ben alışık olduğum kötüyü yeni gelecek olan kötüye tercih ediyorum. Dilerim hayır çıkar ve yine AKP 30-40 la başa gelsin ve padişah olmadığını bu kez farkeder ve oturup mecliste adam gibi anayasa hazırlanır.

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#62 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 10:29

birkaç maddeye onay vermicek olan "üst düzey halk" komple bi anayasaya darbe yapar yahu :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#63 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 12:13

-Yalan söylüyor yani? Tövbe haşa, çarpılacaksın.

yok çarpılmam. çarpılacaksam da sorun değil. ben şunu söylemek istiyorum; tayyip 12 eylül yargılanacak derken siyaset yapıyor. tıpkı gandi kemal anayasa değişikliği evde kalmış kızlara koca bulmayacak, kayısı üreticilerinin sorununu çözmeyecek demesi gibi siyaset yapıyor. tıpkı devlet bahçeli'nin işsizliğin bitmesi için hayır demesi gibi siyaset yapıyor. bunu dedim diye çarpılacaksam çarpılayım yahu. :)

neyse ben son olarak şunu diyorum; bu anayasa değişikliği durduk yerde ortaya atılmadı. durduk yerde referanduma da gidilmedi. tayyip yeni anayasa hazırlayalım dedi daha taslak ortaya çıkmadan muhalefet edildi hazırlayamazsın denildi. anayasayı değiştirmek istiyorsan idamı göze alırsın denildi. zart denildi zort denildi ve yeni anayasa hazırlanması engellendi.

sonra da madem anayasayı değiştiremiyoruz bari bazı maddelerini değiştirelim dendi. bunun için de siyasi partilere gelin "uzlaşma komisyonu kuralım" dendi. chp mhp kabul etmedi.ben bunu sormuştum aslında. uzlaşma diyorsun ama kimle uzlaşacak? uzlaşması gereken siyasi partiler ben uzlaşmam diyerek uzlaşma komisyonuna adam göndermiyorsa bu nasıl uzlaşma olacak. kiminle uzlaşacak? chp ben uzlaşma komisyonuna adam göndermem diyor, mhp çayımızı içer giderler diyor. e adamlar da tek başına kalıyor. şimdi mağdur filan diyeceksin ama chp mhp'nin hiç mi suçu yok.

kardeşim git uzlaşma komisyonuna kendi düşüncelerini, değişikliğin nasıl olması gerektiğni, nasıl olmaması gerektiğni söyle. ondan sonra akp yine bildiğini okursa gel bana de ki bunlar uzlaşmaya yanaşmadı halkın cahilliğine güveniyor. o zaman hep birlikte hayır diye bas bas bağıralım.

ama senin partilerin uzlaşmaya hiçkimseyi göndermeyip sonra akp de referanduma gidince, vay bu halk cahilmiş de tayyip de ona güveniyormuş demek kurnazlıktan başka bir şey değildir. halk cahilse o zaman senin partilerin de uzlaşma komisyonuna gidip kendi düşüncelerini söyleseymiş. referanduma göndermek zorunda bırakmasalarmış.

işte ben biraz da buna tepki olarak evet diyorum. uzlaşma gibi masum bir kelimeyi de piç ettiler. yaptırtmamak istedikleri her şeyi uzlaşma diyip kitlemek istiyorlar. kendileri de uzlaşmaya yanaşmıyorlar. uzlaşmak demek uzlaşalım benim dediğim olsun demek değildir.

tekrar diyorum ben; eğer ki mhp chp uzlaşmaya yanaşsaydı da adam gibi kendi tekliflerini götürseydi de akp kabul etmeyip referanduma gitseydi hayır derdim. ama bu ahval ve şerait içinde ben evet diyorum

inşallah evet çıkar. gel gelelim yüzde 51'e 49 evet çıkarsa da yandı gülüm keten helva. hiç iyi olmaz.

Bu mesaj antiqa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 28.08.2010 - 13:13

#64 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 13:59

Eskişehir Halkı HAYIR Severdir :D

#65 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:02

hayır
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#66 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:09

bilerek bir evet bilmeden bin hayırdan efdaldir *zong
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#67 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:14

gözünüzün bu kadar kör olmasına üzülüyorum inanırmısınız. yazık
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#68 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:17

bizim gözler 12 eylüle kapalı =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#69 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:26

Sadece 12 Eylül Mü :P

#70 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:27

böyle gelmiş böyle gider zihniyetimi olsun red =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#71 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:27

İşte sondan başa doğru Kılıçdaroğlu'nun Twitter mesajları

- Genel af olsa bile Öcalan için sözkonusu değil.

- Yani, PKK tümden silah bıraktığında çıkarılacak bir Genel Af'ta dahi, Öcalan'ın müebbet hapislik hali devam edecektir.

- 3 Ağustos 2002’de AB Uyum Paketi’yle idam cezası tümüyle kaldırıldı. Bu pakette Öcalan’ın durumu zamanın hükümeti tarafından netleştirildi

- Genel Af, PKK'nın tümden kendini tasfiye etmesi halinde sözkonusu olabilir. Bu durumda bile, Abdullah Öcalan için bir af sözkonusu değildir.

- "Genel Af" konusunda ne dedik? PKK'nın koşulsuz olarak silah bırakması halinde, toplumsal barış ve huzur için bir Genel Af düşünülebilir.

Hurriyet

Değişiklikler Kaydedildi...

#72 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:31

ne de olsa pkk sol bi örgüt, zamanında bir numaralı tehlike irtica denmişti ne günlerdi ya.

yani 3-5 askeri şehit edenlere af var öcalana yok bu kadar basit mantık *gun
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#73 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 14:50

Chp nin yapacağı aflar niye rahatsız ediyor ki insanları. bu hükümet değil mi açılım adı altında pkk yı meşrulaştıran !

sen daha bir süre önce dağdan gelenleri şakşaklamadın mı.? ne güzel de şakşaklıyordunuz halbuki
neymiş genel af gelecekmiş olur muymuş..

olmaz mıymış ?

#74 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 15:08

Yoksa analar ağlasın mı istiyorsunuz?
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#75 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2010 - 19:07

Kafatasçı bunlar.

#76 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 29.08.2010 - 00:12

ya bu evet hayır olayı ne kadar cıvıdı ya bugün pendikte heralde cırtını çıkardılar hemde mhp ile chp aynı anda hayır derken neredeyse kavga çıkıyodu ehehehe çok eğlendim ama ilginç olan hergün orda olan akp standı kapalıydı :P
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#77 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj
  • İlgi Alanları:İlgisizim.. :)

Gönderim zamanı 05.09.2010 - 15:59

Şöyle ki;

Bu gün AKP'nin mitingi var Zeytinburnunda ve sırf AKP'li vatandaşlar gitsin diye bir sürü otobüsü kendi çıkarları için kullanması ne kadar doğru yorum sizin...

Çektimğim resim Cevizlibağdan sabahleyin, tramvayla geçerken çekemediğim bir çok yerde vardı o ayrı bi bu kadar daha otobüs var bir çok durakta.

Ücretsiz miting aracı ( :

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Daha söylemek istediğim bir sürü şey varda tutuyorum kendimi..

#78 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 15:50

Kötünün iyisine Evet,iyinin kötüsüne Hayır demekten iyidir.
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina