İçerik değiştir

12 Eylül 2010 Anayasa Paketi Anketi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 77 yanıt verildi

Anket: 12 Eylül 2010 Anayasa Paketi Anketi (20 üye oy kullandı)

12 Eylül 2010 Anayasa Paketi Oylamasında hangi oyu kullanacaksınız ? Neden ?

1. Evet (6 oy [30.00%])

Oyların yüzdesi: 30.00%

2. Hayır (14 oy [70.00%])

Oyların yüzdesi: 70.00%

3. Bilmiyorum (0 oy [0.00%])

Oyların yüzdesi: 0.00%

Oy Ver Ziyaretçiler oy veremez

#41 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 24.07.2010 - 17:08

Yazdığın Mesajı Tekrar Alıtı Yapmana Gerek Yok Orda Düzenle Var Yanlış Yazarsan Ordan Düzelt

#42 HatECreW

HatECreW

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 89 Mesaj
  • İlgi Alanları:Basketbol,siyaset,futbol,pc,ps,...

Gönderim zamanı 24.07.2010 - 17:16

Tamam yeni gördüm :D

Bu mesaj antiqa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.07.2010 - 18:03
üst mesajdan alıntı: anti

#43 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2010 - 23:41

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk 12 Eylül'de yapılacak referandumda oy kullanması durumunda tercihinin 'Evet' olacağını açıkladı.

Manzaradan Parçalar adlı yeni kitabı için Türkiye'de bulunan Pamuk, NTV'nin sorularını yanıtladı. Anayasa değişikliğini onaylamanın "AKP'yi desteklemek ya da hükümete güvenoyu vermek anlamına gelmeyeceğini" belirten yazar Pamuk, referandumda "evet" oyu kullanıp, seçimlerde AK Parti'ye oy atmayacak çok sayıda kişi olabileceğine de dikkat çekti.1980 askeri darbesiyle birçok insanın büyük sıkıntılar yaşadığını hatırlatan Pamuk, 12 Eylül ile hesaplaşmak gerektiğini ifade etti.Orhan Pamuk, yeni Anayasa'yı, bu hesaplaşmanın yolunu açan bir kapı olarak gördüğünü vurguladı.Anayasa'nın kabul edilmesi durumunda darbe dönemi yöneticilerine yargı yolunun açabileceğine de işaret eden Pamuk, yargı süreci başlamasa bile referandum sayesinde 12 Eylül'ün vicdanlarda mahkum edileceğini sözlerine ekledi.

Değişiklikler Kaydedildi...

#44 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 25.08.2010 - 23:52

Sırf -güya- 12 Eylül darbesiyle hesaplaşılacak diye "Evet" oyu vereceklerin aklından şüphe etmekteyim.
Gerçi bu, AKP'nin halkı (hatta aydınları) nasıl kandırabildiğinin de göstergesi..

Başbakanın kafası çalışıyo, ne diyelim..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#45 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 00:07

Bu resmi de buraya koyasım geldi :D

Gönderilen Resim

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.08.2010 - 00:08

#46 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 03:25

Hayır diyeceğim...

Çünkü: AKP'yi samimi bulmuyorum; YÖK diye sızlanan akp orayı ele geçirince sorun çözüldü bakın sistem aynı ama YÖK'den yakınan akpli 1 kişi yok ortada...

Hayır diyeceğim çünkü; evrensel kurallarda çok seçenek barındıran maddeler tek tek oylanır, toplu yedirme olmaz, olmamalı...

Hayır diyeceğim çünkü; darbecilerle hesaplaşacaklarını söyleyen AKP halka yalan söylüyor, hiç biri bu anayasayla yargılanamaz... Gerek süre aşımı olsun gerekse geçici 15. maddenin daha önceden onaylanıp halk tarafından affedilmiş olmaları sebebiyle bir b.k yapamayacaklar ve halk kandırılıyor...

Hayır diyeceğim çünkü; dün internetten e-muhtura yayımlayanlara bişey yapmayan hükümetin demokrasiye inandığına inancım yok...

Hayır diyeceğim çünkü; AKP nin devlette tek güç olmasına karşıyım ve asla yargıyıda ellerine almasını istemiyorum...

Hayır diyeceğim çünkü; ya "evet" verip vatanınızın iyiliğini düşünürsünüz, ya "hayır" dersiniz darbecileri desteklersiniz gibi çocuk aldatması laflara karnım tok...

Hayır diyeceğim çünkü; dün evrenin hazırladığı anayasa nasılki halka iyilik getirmedi, bugün AKP nin hazırlayacağı anayasanında bir b.k sağlayacağına inanmıyorum... Uzlaşma olmayan hiç bir anayasaya evet demem!

Hayır diyeceğim çünkü; toplu sözleşme hakkı veren anayasanı, toplu greve hayır demesi halkı aldatmaktır.

*secret

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.08.2010 - 04:00

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#47 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 04:13

Hayır diyeceğim çünkü; evrensel kurallarda çok seçenek barındıran maddeler tek tek oylanır, toplu yedirme olmaz, olmamalı...

1949’dan beri üyesi olduğumuz Avrupa Konseyi’nin anayasa konularındaki tavsiye organı olan Venedik Komisyonu’nun 2006 tarihli “Referandumlarda İyi Uygulamalar Kılavuzu”nun 30. Maddesi:

“Seçmenler, aralarında bir bağ olmayan farklı sorulara aynı anda oy vermek zorunda bırakılmamalıdır”

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#48 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 09:58

Bütün mesajları okuyup öyle yazayım dedim. antiqanın mesajı çok fazla 'çeldirici' kabul etmeliyim.
Tam gazı almış yazacaklarımı hazırlıyordum ki ; pat! akıllı arkadaşım romantizma yı gördüm. O ne diyeceksem hepsini demiş benden önce ::

Bağımsız bir yargı için HAYIR diyeceğim.
Akp istediği için değil ama pkk desteklediği (!) için HAYIR!! diyeceğim.
Kimsenin yargılanacağı falan yok, çocuk kandırıyorlar sadece..

Önemli not: Sandıktan evet(!) çıkacağını bile bile HAYIR diyeceğim..

...

#49 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 21:52

Ben EVET basacağım!!!!

Ama HAYIR yazan yuvarlağa *zong

#50 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 22:27

harabe ortalamasına bakıyomda ortalamaya vurulsa akp meclise bile giremezdi heralde :P

medyadan takip ederseniz elbet hayır dersiniz =)

neyse aşkı memnuya devam *zong
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#51 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 00:39

Pac medyadan bakmadığımız için hayır diyom diye düşünüyordum... Dedem medyadan bakıyor ve evet diyecek, bişey deyince onlar "İnançlı" diye bu kadar yaygara koparılıyor diyor. Muhalif kaç medya kaldı. Aşkı memnu bile akp nin damadının kanalında, onu bile o yüzden izleyemiyoruz.

Muhalif kalmadı ki ortalarda, padişahım çok yaşa... Medya bangır bangır akp mitingi veriyor, köşe yazarları köşesinden dilini yalasa içeri alınıyor, medya mı kaldı?

Asker içerde, köşe yazarı içerde, hakim yargıç baskı altında... Meydanlarda tek padişah ve yandaşları var, medyada da öyle...

Fetullah gülende "evet deyin" dedi diye bağırıyor medya... Hepimiz cemaatiz...

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#52 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 00:41

Ele geçirmedikleri bir tek Doğan Grubu kaldı ya, taktılar ona *fiuv
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#53 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 15:39

romantizma el insaf ya doğan grubu tek başına zaten medyanın %70 i falandır bunu bilmiyosan gerçekten çok şaşkınım..

tv de de büyük kanal olarak bi tek atv var o da paso dizi yayınlıyo =)

sen hiç bu kadar büyük bi destek gördünmü muhalefete? =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#54 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 16:12

-akp'nin samimi olup olmaması benim için önemli değil. ben patronum bana zam yaptığında da pek samimi bulmuyorum. sanki bana yaptığı zamda gözü varmış gibi oluyor ama aldığım zammı atıyorum cebime. az çok demiyorum. ha akp yökü kaldırmamış şöyleymiş böyleymiş doğrudur. ama şu da var; hele anayasanın bu kadarı değişsin ondan sonra yeni bir anayasa sözü zaten veriyor adamlar. :P zaten ne diyoruz; bu yeterli değil ama eskisinden de kötü değil. :P

- hangi anayasayı evrensel kurallara göre yaptık, neyimiz evrensel kurallara göre ki anayasa değişikliği olsun. o venedik kriterleri sadece bir maddeden ibaret değil. orada daha ne maddeler var. *zong hem evreensel kurallara göre yapılsa kaç kişi okuyacak anayasada yapılan değişiklikleri? yo aslında olsa iyi ama olmaması da bir şey değiştirmez bence. ne yani anayasanın tamamı değişse ve referanduma gitse üçyüz maddeyi ayrı ayrı mı oylayacağız anasını satayım. :) sahi bu zamana kadar hangi anayasa maddeleri tek tek oylandı? 27 mayıs mı? 12 eylül mü? ulan 27 mayısta, 12 eylülde "hayır" propagandası yapmak yasaktı be. :) şimdi farka bakın.

-anayasa değişikliği refernaumundan evet çıkarsa 12 eylülcülerin yargılanmayacağını biliyorum. ama zaten bu sembolik bir şey. tayyip erdoğan da bunu siyasi söylem olarak kullanıyor. tıpkı gandi kemal'in "anayasa değişikliği evde kalmış kızlara koca mı bulacak," "anayasa değişikliği kayısı üreticilerinin sorununu çözmeyecek" demesi gibi bir şey tayyip'in dediği. siyasi söylem yani fazla takmamak lazım. :P

- bugün 27 nisan muhtırasını niye yargılamıyorsun diyenleri aynı şekilde 27 nisan muhtırası verildiği zaman da görmek isterdik. ama şu da var; yaşar büyükanıt'a dava açacak olan kişi tayyip ya da hükümet değildir. cumhuriyet savcılarıdır. ayrıca yaşar büyükanıt'a dava açılmıştı ama dava açan kişi şu an avukat bile değil. (ferhat sarıkaya) neden avukat bile değil? çünkü hakimler ve savcılar yüksek kurulu yaşar büyükanıt'a dava açtı diye onu görevden aldı. hah işte şimdi değişen anayasa maddeleri ile hakimler ve savcılar yüksek kurulu darbecilere dava açtı diye savcıları kolay kolay görevden alamayacak. 27 nisan muhtırasının yargılanmasını çok isteyen varsa evet desin. belki cesur bir savcı çıkar da yaşar büyükanıt'a dava açar anayasa değişince. ama yine de ben bunun sözünü vermiyorum. benim yüzünden evet dersiniz. sonra yaşar büyükanıt yargılanmazsa kapıma gelip hani yargılanacaktı demeyin sakın. :P

- evet diyince akp'nin yargıyı ele geçireceğini düşünmüyorum. yargı bu haliyle de akp'nin eline geçmeye müsait gibi de geliyor bana. cumhurbaşkanının anayasa mahkemesine birkaç üye daha atamasına bakar iş ki bir dahaki cumhurbaşkanını da tayyip seçerse anayasa mahkemesi zaten ele geçmiş demektir geçmiş olsun. :P

yargıda yapılan değişikliğin bugünkünden daha kötü olmadığını düşünüyorum. bunu da daha önce açıklamıştım. bakın çok süper oluyor filan demiyorum yanlış anlaşılma olmasın ama eskisinden daha kötü olmadığını söylüyorum sadece.

-bu değişikliğie evet diyen vatanını hayır diyenden daha çok seviyordur diye bir şey yoktur. demokratik bir haktır. isteyen evet der isteyen hayır der. bu propagandaların b*ku çıkmıştır hakikaten. (o harfi yerine neden yıldız koyduğumu da bilmiyorum. sanki oraya bok yazdığımı kimse anlamadı) mide bulandırmaya bile başlamıştır. hatta sırf bu propagandaların dandikliği yüzünden hayır diyesim bile geliyor.

-uzlaşma olmayan bir anayasa diyoruz da uzlaşmadan kasıt ne onu anlamadım. bu anayasa değişikliği uzlaşmayla nasıl olacaktı onu da anlamadım. tayyip bu anayasa değişikliğini yapmadan önce baykal'a görüşelim dedi, bahçeli'ye görüşelim dedi ikisi de görüşmeye yanaşmadılar. muhalefet partilerinin daha baştan reddettiği bir anayasa değişikliği nasıl uzlaşmayla çıkacak. uzlaşma denilen şey muhalefet ne derse o mudur? madem ki muhalefet partileri uzlaşmaya yanaşmıyor adamlar da halka gidiyorlar işte. bu da bir nevi uzlaşma gibin bir şey. zaten chp mhp uzlaşmaya yanaşsa bu değşiklik referanduma gitmeyecekti. bu detayı atlamayalım lütfen. tayyip durup dururken bu değişikliği referanduma götürmedi.

-dediğim gibi bu değişikliğin bence eksikleri vardır, ancak eskisinden daha kötü değildir. seçime de zaten bir seneden az kaldı. seçimden sonra da daha iyi uzlaşma ile hazırlanmış yeni bir anayasa hazırlanı inşallah. ki adamlar da zaten bundan bahsediyorlar.

Bu mesaj antiqa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.08.2010 - 16:15

#55 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 17:31

#56 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 17:37

Fetoşu Genelkurmay Başkanı yapacaklarsa basarım eveti. *öberah

#57 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 20:17

genel af çıkarsa neden olmasın :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#58 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 20:27

Sırf Başbakanın diretmesi yüzünden referanduma gidiyoruz. Her yerde Evet ve Hayır propagandasına rastlıyoruz.
Mitingler ve propagandalar için verilen para nereden çıkıyor? Bizim cebimizden..

Siz birbirinizle çatışırken bizim günahımız ne?
Bu harcanan paraların cezası yarın öbür gün zam olacak geri döner, demedi demeyin :)
Her şeyi bir tarafa bırakalım.. %51'e %49 ile kazanan taraf bu sonucu hazmedebilecek mi, çok merak ediyorum.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#59 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 20:30

öyle bi sonuçta bile %49 alan kazandım oyumu yükselttim dicek buna eminim =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#60 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 23:41

kılınçdaroğlu genel af ilan edeceğinide sölemiş dün gazetede okudum. zaten suçlular yeterince cezasını bulamıyo bide böle pislikler çıkıp af ilan edicez diye oy topluyolar lan varya zaten sağcıyım bide bu dersimliye inat daha çok sağcıyım evet dicem EVETTTTTT.
SABIRRRR SABIRRR SABIR........