İçerik değiştir

- - - - -

Akbil Sistemi Değişiyor.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 15 yanıt verildi

#1 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2010 - 21:08

Milyonlarca İstanbullunun toplu taşıma araçlarında seyahat etmek için kullandıkları akbillerin yerine manyetik kartların kullanılacağı sisteme geçilecek. Manyetik kartlı sisteme geçişin ise aşama aşama yapılacağı açıklandı. Yeni sisteme tam olarak geçilene kadar hem manyetik kartlar hem de akbiller aynı anda kullanılabilecek.

Sisteme ilk geçecek olanlar ise öğretmen, öğrenci, 60 yaş üstü vatandaşların kullandığı indirimli (paso) seyahat kartları olacak. Öğrenci pasoları, ve engellerin kullandığı beyaz kartı olan vatandaşlar 31 Temmuz'a kadar akbillerini İstanbul'da belirlenen noktalarda manyetik kartlarla değiştirmeleri gerekiyor.

İNTERNETTEN BAŞVURU YAPILABİLİYOR

Daha önce 31 Temmuz olarak duyurulan 60 yaş üstü kartlarda ise kart değişim noktalarında yaşanan yoğunluk sebebiyle bu süre eylül ayının sonuna kadar uzatıldı.

Bu yoğunluklar ile ilgili sorularımızı cevaplayan İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı'nın Basın Danışmanı Ömer Faruk Birpınar, "Yaşlılık kartı almak isteyen vatandaşların bu noktalara gelmelerine gerek yok. İnternetten başvuru yapmaları halinde biz vatandaşlarımzın kartlarını ev adreslerine postalıyoruz" dedi.

Buna rağmen kartlarını kendisi almak isteyen vatandaşları da dikkate aldıklarını belirten Birpınar yoğunluk yaşamaması için değişim bu süresini 30 Eylül'e kadar uzattıklarını söyledi.

1 MİLYON KİŞİ AKBİLİNİ DEÐİŞTİRECEK

Her yıl için kartlarını değiştirmek zorunda olan öğrenci, öğretmen, engelli ve 60 yaş üstü kartına sahip vatandaşlar böylece bu yıl manyetik karta geçmiş olacak. 17 Mayıs'ta başlayan ve öğrencilerle öğretmenler için 31 Temmuz'da sona erecek süre zarfında yaklaşık bir milyon kişinin akbilini değiştirmesi beklenirken şimdiye kadar 750 bin kişinin akbilini manyetik kartlarla değiştirdiği açıklandı.

Hurriyet

Değişiklikler Kaydedildi...

#2 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2010 - 21:31

Akbil Zor Bir Alet Ya Bastıcam Diye Uğraş Yok Okudu Okumadı En İyisi Bizde Ki Gibi Manyetik Kart Göster Geç...

#3 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2010 - 21:58

akbiline tüküreyim ne bilmediler ne yapsınlar pasolarıda degişmişler
bir indiriim yaptıkları yeni bir alternatif buldukları yok
dön dolan akbille oyna dur
hayret ya
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#4 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 12.07.2010 - 22:17

ben aldım manyetik kartı
yüksek lisansın bana tek faydası bu indirimli kartlar ha
başka bi cacık yok
30 yaşıma girecem haala öğrenciliği sömürüyorum lanet olsun *zong

#5 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 12.07.2010 - 23:21

indirimsiz normal akbil kullananlar ne yapacak onlar da mı dokunmatik kart alacak ala ala nasıl olacak ki o :P

akbilin depozitosu 6 lira mı ne iyi para iade edeyim var ben de bir tane turuncu renkli :D

#6 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 14.07.2010 - 14:57

Vatandaşını düdükleyen istanbul belediyesini kutlarım.

akbil'leri 6 liradan geri al , yeni manyetik kartı 10 liradan sat ne güzel memleketimiz var ya :)

vatandaşını düşünüyorsan al akbil'i yerine ücretsiz bu kartları ver. neden her işiniz dalavere.

akbil'in poku mu çıkmıştı basıyosun geçiyosun işte.. neden değişiyor yani.. kim kime neleri peşkeş çekiyor bir açıklasalar bilsek.

bu kadar soygunculuk olur mu ya.. her türlü vergini ver. köprüden geçiş parasını bile yıllardır hala öde. onu öde bunu öde. ama yetmesin. bir de akbil'den + manyetik karttan geçirsinler ki vatandaş yaz sıcaklarında serinleyip OHHH Çeksin :)

#7 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2010 - 14:59

Aga bilmiyor musun? Slogan belli: Durmak yok yol(maya) devam :D

#8 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2010 - 18:29

Hırsız AKP'nin temelleri, Refah Partisi iken, AKBİL yolsuzluğuyla çalınan paralarla atılmıştı.

Şimdi, nostalji yaşamak, o yıllardaki hırsızlıklarını anmak, çalmanın, soymanın tadına bir daha varmak istediklerinden, "patlat bir AKBİL daha" demişlerdir. Gözlerine AK inecesiler!

580023663830.jpg

#9 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 14.07.2010 - 21:37

eskileri 6 lira yerine 5 liraya geri alsalardı bence süper olurdu hatta hiç para vermeseler gene kimse ses etmez nasılsa :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#10 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 25.06.2011 - 14:37

Şoförlere akbil yasağı

İETT otobüslerinde, araç şoföründen akbil temin etme uygulaması sona eriyor ...

İETT'nin 2 Temmuzdan itibaren geçerli olacak uygulamasına göre İETT otobüslerinde araç içerisinde bilet temini uygulamasına 2 Temmuz 2011 tarihinde son veriliyor. Yolcuların mağdur olmaması için akbil ya da elektronik kart kullanmaları gerekiyor. Sarıyer Haber'de yer alan habere göre İETT tarafından yapılan açıklmada şu ifadeler yer aldı:

"Otobüslerde bileti olmayan yolcular için araç içerisinde bilet temini uygulamasına 2 Temmuz 2011 tarihi itibariyle son veriliyor. İETT otobüslerinde şoförler artık akbil bulundurmayacağından yolcularımızın akbil, elektronik kart veya 1-2-5-10 geçişlik elektronik bilet kullanması gerekiyor.

Bileti olmayan yolcular araca binmeden önce elektronik biletlerini, İstanbul'un çeşitli noktalarında bulunan İETT Elektronik Bilet Satış Bayilerinden veya Otomatik Satış Makinelerinden (OSM) temin edebilirler."

Bak ben gelmeyeyim diye yapıyorlar görüyorsun
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#11 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 25.06.2011 - 16:26

Hiç bahane bulma <_< Tek geçişlik kartlar var, onlardan kullanırsın *boo
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#12 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.06.2011 - 21:19

Tam da İstanbul'a geliyordum ha

#13 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 26.06.2011 - 01:11

aman değişen akbiller olsun size bişey olmasın ;P

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#14 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 19.07.2011 - 18:57

Özel halk otobüslerinde de para dönemi kalkıyor

Özel Halk Otobüslerinde nakit ödenerek bilet temini uygulaması kaldırılıyor.
İETT'nin yönetim, yürütüm ve denetiminde toplu taşıma hizmeti veren Özel Halk Otobüslerinde nakit ödenerek bilet temini uygulaması kaldırılıyor.Otobüslerin içerisinde nakit ödeme yapılarak bilet temini uygulaması 13 Ağustos'da sona erecektir.Yolcuların mağdur olmamaları için araca binmeden önce elektronikkart veya elektronik bilet temin etmeleri gerekecek.

13 AĞUSTOS SON GÜN
02 Temmuz 2011 Cumartesi günü İETT otobüslerinin içerisinde bilet temini uygulamasına son verilmesinin ardından Özel Halk Otobüslerinde biletçilere nakit ödeme yapılarak bilet temini uygulamasına 13 Ağustos'da son verilecektir. Bu uygulamayla özel halk otobüslerinin içerisinde nakit ödeme yapılarak bilet temini kaldırılmış olacak. İstanbullar 13 Ağustos'dan itibaren Özel Halk Otobüslerine de elektronikkart veya sınırlı kullanımlı elektronik biletle (BİRGEÇ, İKİGEÇ, BEŞGEÇ veya ONGEÇ) binecektir.

Yolcular elektronikkartını veya elektronik biletlerini İstanbul'un çeşitli noktalarında bulunan İETT Elektronik Bilet Satış Bayilerinden herhangi bir bürokratik engele takılmadan temin edebiliyor.

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#15 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 19.07.2011 - 20:20

ben aldım manyetik kart. güzel oldu güzel.

#16 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 20.07.2011 - 22:30

hala sadığın öğrenci pasosunu kullanıyorum. bir gün yakalanıp otobüsten atılıcam :D
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"