İçerik değiştir

- - - - -

Büyükleriniz den duyduğunuz ilginç olaylar...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 35 yanıt verildi

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 19:13

Evet bakalım kim kimlerden neler duymuş başlıyalım... (baştan söz alim fazla korkunç hikayeler anlatmıyalım *böö)

#2 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 19:20

kızın biri varmış akşam sakız çignemiş ertesi gün c*n çarpmış
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 19:22

Bizim büyüklerde gece ciklet çiğnersen ölü eti çiğniyorsun derlerdi...

#4 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 19:23

klasiklerden biri...yemeğini bitirmezsen arkandan koşar...hala arkama bakarım geliyolarmı diye...nası yer ettiyse hafızamda
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#5 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 19:24

bana da tuvalette şarkı söylersen ya da banyoda gene *** çarparmış derlerdi oysa ben hep sölerim sesim bir tek orda güzel ama aklıma gelince susuom bide şu dabbeye gittim bir türlü *** yazamıom ismini
çünkü üç kez dersen bulundugu yere gelirmiş

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 20:52

Ya batıl inançları yazıyoruz sanırım biz :P benim düşündüğüm daha böle hım nası diyim gerçekten olmuş şeyler :P

#7 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 20:54

tamam şu var bakın ekmek kırıntısının üzerinde bile bile yatarsanız karabasan gece sizi ziyaret eder

#8 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 22:21

Daha önce duymuş olabilirsiniz ama duymayanlar da vardır.Olay Çanakkale savaşlarında geçmiştir.Kara savaşları esnasında İngiliz askerlerinden bir grup;bir bölük eğer yanlış hatırlamıyorsam güneşli bir sabah bulundukları yerden az ilerideki bir tepenin üzerine yürüyüş emri alırlar.Hava pırıl pırıldır ve gökyüzünde tek bir bulut bile yoktur.Siperlerin yakın olmasından dolayı İngilizlerin yürüyüşü Türk tarafından da çok açık görülmektedir.Bu askerler tepeye doğru yürürken aniden beliren tek bir bulut hızla gelip tepenin üzerine çöker,askerler durmadan tepeye doğru yürürler.Son askerde bulutun içine girince bulut birden yükselir ve gökyüzünde yükselerek gözden kaybolur.Bu olay iki taraf askerlerince de gözlemlenir ve askerlere ne olduğu asla bulunamaz.Savaştan yıllar sonra bile İngiliz ordusu bu askerlerin Türkiye'de esir olarak tutulduklarını iddia ederken Türk tarafı asla böyle bir esir grubu olmadığını iddia etmiştir.Ürpertici ve ilginç bulduğum bir olaydır.
I find your lack of faith disturbing!

#9 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2006 - 01:00

Alın bir tane daha:Ankara'da babamın görevi dolaysıyla kaldığımız Akıncı hava üssü (eski adıyla Mürted) bir ova üzerinde kuruludur ve çeşitli rivayetlere göre 1402 Ankara Savaşı burada yapılmıştır.Bu bir iddiadır ve tarih bu savaşın Çubuk ovasında yapıldığını söyler.Her neyse ben liseye giderken çok yakın bir arkadaşımın annesi bir gece uykusunun kaçması sonucu kalkar ve birinci kattaki evlerinin penceresinden dışarıyı seyreder.Gece geç bir saattir ve dışardan at kişnemeleri ve konuşmalar duyan kadın önce ne olduğuna anlam veremez ne oluyor diye tam dışarı çıkacakken evin önünden atlı ve üzerlerinde eski Osmanlı kıyafetleri olan adamlar geçerler ve hepsi biraz ilerde ortadan yokolurlar.Bu olayı arkadaşım önce bize anlattığında biz de "he he tabii tabii" şeklinde tepki vermiştik ama eleman bizi annesiyle yüzleştirdi ve kadın gördüklerini anlatırken bayağı bir korkmuşa benziyordu ve ben de neden böyle birşeyi uydursun ki?izlenimi doğurmuştu.Bu arada bu bahsettiğim yer Ankara'ya 40 km. uzaklıkta askeri lojmanlar olup şehirden tamamen uzakta ve arazinin ortasındadır.Geceleri belli bir saatten sonra dışarda tek başına dolaşmak sıkı ..t gerektir.Böyle bir ortamda atlı ve kıyafetli şaka düzenleyecek elemanlar var mıdır yok mudur bilmiyorum ama bu olay benim için X-Files'lık bir vaka olarak kalmıştır.
I find your lack of faith disturbing!

#10 fharfhara

fharfhara

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 38 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2006 - 01:22

belkim duymussunuzdur bilmiyorum ama bende bi hikaye/efsane veya her neyse iste fazla uzatmadan dalayım ben :P
kıbrıs cıkarmasının oldygu yıllarda gecen bi olay türk ordusu amasız bi savasın içindedir ve kıbrıs ın alınmasına ramak kalmıstır 2 mehmetcik bile bile ölüme kosarken biri digerine bi mektup uzatır ve bunu aileme ulastır demis ve adama vermis adresi.. adam sen verirsin nie ben veriim ki diye almamkta inat ediyomus uzatmayayım neticede almıs mektubu ve o askeri bi daha görmemis savas bitince mektubu o adrse götürmüs yaslı bi bayan kapıyı acmıs
asker: teyze oglunla kıbrıs ta bereber savastık size bu mektubu getirmemi söledi
teyse: eminmisin olum bi yannislik falan olmasın
A: yok teyse eminim
kadın askeri içeri alir
T: bu mu verdi sana
A: evet teyze
T: o benim oglum ama kıbrısta savasması imkansiz cünkü oglum kore de sehit olmustu
iste böle bisi :P

#11 fharfhara

fharfhara

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 38 Mesaj

Gönderim zamanı 24.03.2006 - 01:26

arkadaslar orda biraz bi yazım hataları olmus böle kabullenin beni:P
askeri içeri aliyo ya orda oglunu fotosunu gösteriyo belirtmemis:D hane olurda ne gösteriyo falan diye düsünen olursa die yasdim:P

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 24.03.2006 - 01:42

Bende yazayım bi tane..

İzmirde oturuyoruz, ilkokula gittiğim yıllarda, annemler gün yaparlardı. Okuldan dönüşte denk gelir bazen sohbetlerine kulak misafiri olurdum. Birgün üst kattaki Kevser Teyze yatak odalarında camlar kapalı olduğu halde eşiyle beraber enselerinde insan nefesi hissettiklerini anlatıyor. Ve yine söylediğine göre bu belirli aralıklarla tekrarlıyor. Bunu duyan yine mahallemizdeki yaşlı teyze söze giriyor. Buraya ilk taşındığında sabah uyanıp banyoya girdiğinde takunyaların (tahtadan yapılmış terliktir) ıslak olduğunu farkediyor. Bu birkaç zaman böyle devam ediyor. Şu an tam olarak hatırlamıyorum nasıl farkettiğini bazı şeyleri ama. Banyoya havlu ve iki çift takunya koymaya başlıyor. Yine her sabah kalktığında havlular kullanılmış takunyaların ıslak olduğunu söylüyor. Hikayenin de bizim oturduğumuz apartmanda birbirlerine aşık genç bir bayanın ve erkeğin uzun zaman önce evlenecekleri zaman öldüklerini ve her gece nefesiyle erkeğin kadını çağırdığını ve banyoyu kullandıkları olduğunu söylemişti. Çok etkilenmiştim bu hikayeden, tabi doğrumudur değil midir bilemiyorum ama Kevser Teyze ve eşinin yalan söylemiceklerini de çok çok iyi biliyorum... :P

#13 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 29.03.2006 - 12:42

ya..aslında burda büyüklerimizden duyduğumuz ilginç olayları yazacağız konsepte göre ama....
ben kendi başımdan geçen, bizzat kendimin yaşadığı bir olayı anlatacağım..
böyle bir şey hayatımada ilk kez başıma geldi...umarım bir daha da gelmez...ne korku yediğimi bir ben bilirim bir de allah bilir....ailem hala ısrarla rüya gördüğümü söyler,ama bu gördüğüm rüya değildi...bunu ben biliyorum ya..gerisini boşver..

lise1deyim....ertesi gün kimya sınavı var..ben çok yorgunum..odama geçtim..kimya kitabıma yatağın içerisinde biraz daha çalışıp uyuyacağım..neyse çalıştım az bir şey daha..uyku inanılmaz bastırdı...salondan da tv sesleri geliyor..bizimkiler annem babam kardeşim savaş ay'ın bir A takımı vardı, çok iyi hatırlıyorum onu seyrediyorlardı..gürültüleri benim odama kadar geliyordu..

bana uyku inanılmaz bastırınca..kitabı yere koydum..saate baktım 23.00..yatakta doğrulup elektrik düğmesini kapattım...tekrar yatağa girip yorganıma sarıldım..

ne kadar uyuduğumu bilmiyorum..birden uyandım..(benim odada iki ayrı yatak vardı, birinde benim ufaklık yatıyordu birinde ben)..hah işte diğer yatakta birinin yattığını gördüm...yorgan kabarıktı biri vardı içinde...bir kol yorganın üzerindeydi, ve elinde bir tespih vardı, o tespihin yemin ediyorum şıkır şıkır seslerini duyurodum..parmaklarıyla tespihle oynuyordu...tümbunları bir siluet şeklinde görüyordum, dışarıdansıkak lambalarının ışığı süzülüyordu odama..o karanlıkta görüyordum bunları..

ben saatlerdir uyuyor olduğuğ düşünmüştüm..dedim gecenin bu vaktinde niye uyumamış kardeşim...Barış dedim...cevap vermedi...tekrar Barış uyumadın mı dedim...gene cevap yok....anne dedim..gene cevap yok....korkmaya başlamıştım..babamın benim odamda yatması mümkündeğildi çünkü o hep kendi odasında yatar ve babamın tespihle uğraşma huyu kesinlikle yoktur..ben son bir şans diyerek baba dedim...gene cevap yok.....o anda düştüğüm dehşeti nasıl anlatabilirim size..o anda nasıl korktığuğumu nasıl anlatayım...aklımı yitirdiğimi sandım...hüngür hüngür ağlamaya başladım...
gördüklerim bir hayal mi yoksa diye emin olmak için kafamı oyrganın altına soktum...deli gibi ağlıyordum..bir kaç saniye sonra tekrar çıkardım..o şey hala oradaydı...ahh..şu anda anlatırken bile tüylerim diken diken oluyor...off...

birden salondan tv seslerinin geldiğini fark ettim..evet bizimkiler hala içerideydi...duvara vurmaya başladım elimle bir yandan da anne anne gel diyorum...ama sesim de çıkmıyor..öyle dehşet bir durumdu ki, öyle feciydi ki...
ben ısrarla anne anne diye bağırıyorum..kimse gelmiyor...feryat ettim annee diye..elimi patpat duvara vuruyoru bir yandan...offf...

biraz sonra babam geldi....açtı kapımı hemen ışığı yaktı...ben yatağın üzerine yüzüstü büzülmüş korkuyla ağlıuordum....babam bana sarıldı hemen...kızım ağlama ne oldu diye sormaya başladı...ben o yatağa bakamıyorum bile..cesaret edemiyordum artık....feryat ederek elimle işaret ettim yatağı baba orada biri var dedim...babam yok kızım hani nerede deyip o yatağın yorganını fırlatıp atıverdi kenara..

yatakta hiçbir şey yoktu...babam beni yatağımdan kaldırdı...yürüyemiyordum..bacaklarım zangır zangır titriyordu..salona götürdü beni zor bela..anne dedim seni kaç kere çağırdım niye gelmedin..o da dedi ki, ben duydum ama önemli değildir diye gelmedim..deli olacaktım..tabi hepsi çevremi sardı...olanları birbir anlattım..babam gördüklerimin gerçek olduğuna inandı..anneme defalarca yemin ettim gerçekten bir varlığı yatakta gördüğümü ama o benim rüya gördüğüme inandı hep..hala da inanmıyor gerçek olduğuna...defalarca dedim anne eğer rüya olsa ben nasıl anne anne diye bağırır elimi duvara vururum veya rüya olsa babam geldiğinde beni uyurken bulurdu, ben ise yatağın üzerine büzüşmüş ağlıyordum...

ha bu arada saate baktım salona geldikten sonra sakinleşme başlayınca..saat 23.05ti..ben 5 dakikada uymuşum ve uyanıp bütün bu korkuyu yemiştim...offf..içim titriyor hala....

o gece ve ondansonraki geceler o odada yatmadım...salonda çekyat vardı..annemle yattım orada uzun geceler...ne zaman ki o olayı unutmaya başladım yine tak başıma yatmaya başladım....

bu olayı unutmam mümkün değil..hayatım boyunca da unutamayacağım...sizinle paylaşmakistedim...umarım böyle bir şey bir daha yaşamam..

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#14 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 29.03.2006 - 18:23

Benim ilkokul yaşımın daha tutmadığı yıllarda Fatih'de bi evde kirada otururduk. Ki ben bunları hatırlamıyorum ama her gece banyodan sesler gelir ama her gece ve kovalar yerlere atılmış olarak bulurmuş bizimkiler, banyoda ise kimseler yok. O yıllarda İstanbulda su kesintisi hayatın bir parçasıydı. Bir gece nasıl olduysa babam bi kovaya su doldurup öle yatar, sabahları kulanmak için depo var ama o gece bi kovaya su koyar ve o gece hiç ses gelmez banyodan sabah kalktıkalrında ise kovada su olmadığını yerlerin ıslak olduğunu görürler. Bu olaydan sonra her gece banyoda bir kova su bırakırlar ve sabah aynı manzara kovada su yok ve yerler kısmen ıslak.

Bir gece babam işten çıkmaz annem evde oturur ben içerde pirelere iniş izni vermekle msşgulün bu sıralar, gece geç bir saatinde annem televizyon izlerken bir subay gelir üzerinde askeri üniforma annemin karşısına oturur bi süre baktıktan sonra banyoya gider ve oratdan geldiği gib kaybolur annem abdest aldığını söylüyor çünkü dua sesleri geliyormuş içerden.

Bizimkiler feci soğuk kanlıdır annem babam hiç bi şeyden korkmazlar bunu böle normal bişeymiş gibi anlaıtr hep, ben az biraz tırsağım sadece öle bağırmam filan ama oda değiştirirdim kesin *öberah.

Derken bir gece babam evde rakı şişesi düşürüp kırıyo ve ev haliyle bi süre hoş bi alkol kokusuna boğuluyo bu olaydan sonra ise banyodan gelen sesler kesiliveriyor gene aniden. Ben hiç bi şey hatırlamıyorum ama komşular bile banyodan sesler geldini duymuş ve yalan söliceklerini sanmıyorum. Buda gerçek ilginc bi olay işte...

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 29.03.2006 - 23:33

Kendi başımızdan geçenler de olur duygusuz :) ben niye öle konu açtıysam hatırlamıyorum ;)

Bende kendi başımdan geçen bir olayı yazıcam.
Karabasan (1) :P
Geceleri uyumadan önce evde bir odanın ışığını mutlaka sabaha kadar açık bırakırım. İki sene önce bir önceki oturduğum evde yine ışığı söndürmeden yatağa yattım. Uyumaya çalışıyorum. Işıklar kesildi. Bu şekilde kesinlikle uyuyamam diye el fenerini ve kitabımı aldım yanıma. Feneri yaktım kitabı okumaya başladım. Birkaç dakika geçmedi ki, otomatiğin yanma sesini duydum ve merdivenlerden ayak sesleri gelmeye başladı. En üst katta oturuyordum. Takıldım ayak seslerine. Bekledim bulunduğum kata gelmeden dinmesini. Dindi ve anahtar sesi gelmeye başladı. Sanki biri cebinden anahtarı cıkardı ve kapıya taktı. Kapım açıldı. Ayrıca mutlaka kapıyı birkaç defa kilitlerim ve anahtarı mutlaka arkasında bırakırım. Kapı sesini duyunca yerimde oturur pozisyona geçtim. Yağmurluk vardı sanki üstünde kolları haraket ettirdikce sesler geliyordu. Yatak odasının kapısına kadar geldi ve durdu. Kalbim durucak telefonuma uzanmaya çalışıyorum olmuyor. Yatak odasının kapısının camından karaltıyı görebiliyorum. Bir an karabasanmı bu acaba diye düşünürken, annemin dua et dediğini hatırladım. Bildiğim sureleri okumaya çalışıyorum ama yanlış okuyorum biliyorum. Düzeltmeye çalışıyorum ama olmuyor. Derken telefonuma uzandım. Karaltı kayboldu. Alt kattaki komşuları aradım. Kapıyı aç alalım seni diyor kadın ama cıkamam ki yatak odasından. Kapı açık olmalı kapatmadı giderken diyorum kadına ofss. Deli demiştir herhalde kadın bana :P Telefonla konuşurken elektrikler geldi yatak odanın da ışığını yakıp uyumuşum. Sabah kalktığımda kapı kapalıydı ama kilitli değildi. Belki ben yatmadan önce kilitlemeyi unuttum. Belkide kilitlemediğime kendimi inandırmaya çalıştım bilemiyorum. Birkaç gün eve gidemedim :)

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 03.05.2006 - 10:53

Arkadaşım anlattı bu hikayeyi...

Bir genç küçük bi kasabada öğretmen olan kuzenini ziyarete gitmiş. Bi ara arabayla dolaşmaya çıkmışlar. Tren yolundan geçerken genç yolun kenarında devrik vagonlar olduğunu görünce niye orada durduklarını sormuş.
Kuzeni, Bu çok tirajik bir hikaye. Bunlar aslında katil vagonlar. Gel yakından bak istersen, demiş. Tren saati olmadığı için arabayı rayların üzerinde bırakıp vagonların yanına gitmişler. Kuzenin anlattığına göre, geçen yıl tam orada bi okul otobüsü arıza yapmış ve rayların üzerinde kalakalmış. Bu sırada büyük bi hızla
gelen tren okul otobüsüne çarpmış. Talihsiz kazada bütün çocuklar hayatını kaybetmiş.
Gençler vagonları incelerlerken bi tedirginlik hissedip hafiften korkar gibi olmuş. Bi an evvel oradan uzaklaşmak için arabalarına bindiklerinde ise daha motoru çalıştırmadıkları halde araba kendiliğinden ilerlemeye başlamış.
Araba tren raylarının üzerinden 100 metre kadar ileriye, kendi kendine gitmiş ve durmuş. Gençler hemen arabayı çalıştırmış. Son sürat ayrılmışlar oradan. Kasabaya gelene kadar toz duman içinde 1 saatlik yolu yarım saatte almışlar.
Ama asıl korkuyu arabadan indiklerinde yaşamışlar. Arabanın arkasındaki toz kütlesinin üzeri onlarca el iziyle doluymuş. Bunların büyüklüğü de çocuk eli kadarmış.
*uhuhu

#17 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 03.05.2006 - 18:27

dikenlerim tüy tüy oldu ya
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#18 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 09.05.2006 - 12:06

ananem anlatmıştı zamanında;

küçükene ayaklarımı tutarak oturuyordum... "kızım, ayaklarını tutarak oturma" dedi...
bende çocuk inadı işte "bana ne oturcam dedim sonra ananem anlatmaya başladı
"bende senin gibi oturuyordum annem ayaklarını tutarak oturma dedi dinlemedim, sonra sobanın yanından aldığı maşayla ellerime vurdu ve öyle oturursan baban ölür dedi" die anlattı...

çok şaşırmıştım.... hala da şaşırıyorum...
sizcede saçma diil mi?!

#19 minikella

minikella

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 383 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim yapmak

Gönderim zamanı 10.05.2006 - 11:01

yani ne alaka babanın ölmesi falan korkutmak için demiştir.
babamın anlattığına göre eskiden, babam çocukken, onların köy bağlık bahçelikmiş.babam yazın hergün balık tutmaya gidermiş,bigün yine giderken üzüm bağından geçerken ilerde yüzü gözükmeyen uzun beyaz elbiseli uzun sakallı bi adam görmüş.korkmuş koşmaya başlamış,adam peşinden gelmemiş tam atlattım derken birden tekrar ilerde belirmiş.acayip korkmuş ve daha hızlı başka bi yöne koşmuş ve bişekilde eve gelmiş.babasına anlattığında orda eskiden beri hep o adam gözükürmüş bazılarına.yatır tarzı bişey varmış.inanın dinlediğimde bi daha köye gitmek istemedim *uhuhu

bir ben var benden öte benden ziyade

#20 Restless

Restless

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.009 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:22

bende benim başıma gelen olayı anlatıyım:

geçen yaz temmuz ayıydı yanlış hatırlamıyosam geceleyin su içmek için kalktım.nyse mutfağa doğru yöneldim sonra elektriklerin kesik oldugunu anladım.uykumda gelmeyip aklııma korkunç şeyler gelemeye başlayınca annemi cağırıp yanıma yatmasını istedim.kısa bi süre sonra uykuya dalmış olmalıyım ki gözlerimi açtığımda yanımda annem yoktu.tekrar kapadım gözlerimi ve renkli değişik iskelet gibi bişey hızlı bi şekilde dönüyo gözlerimi açmaya çalışıyorum ama yok mumkun diil acılmıyo bağırmaya çalısıyorum o da olmaya kıpırdayamıyorum ölüyorum zannettim hemen dua okumaya başladım ama okuyamıyorum.snra birden geçti bi baktım annem yanımda ışıklar acık bana su içirmeye çalışıyo...gördüğüm rüyamı başka bişimi blmıyorum ama acayip etkılenmıs olmalıyımkı titreyip bağıra bağıra ağlıomusum...
∂öηємєм кαяαяıм∂αη кєѕιη αятıк αğℓαмα ѕıяαѕı ѕєηιη...

αятıк ηє ∂υαмѕıη ηє ∂є вє∂∂υαм..