İçerik değiştir

- - - - -

"30 Mayısta sigaraya hayır"

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8.175 Mesaj

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 19:31

Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi (SSUK), tüm Türkiye'yi, 30 Mayısta ''Sigaraya Hayır'' demeye çağırıyor.

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi

#2 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 22:29

hayır uleynnn *agla

#3 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 23:20

Sadece hayır deyin diyorlar, aslında el birliğiyle sigara reklamı yapılıyor... Kimsenin gocunduğu yok aslında...

En başımızdaki bile gittiği yerde sigara toplar, bırakın diye nutuk atar ama nasıl olacağını kimse bilmiyor söylemiyor... Hayır kötü bişeyse hastahanelerde bu bölümle ilgili bölümler açsınlar... en yakın sağlık kuruluşuna başvurun diyorlar Tarbzon merkezdeki hastanelerde bile ne yapacakları bilmiyorlar biri dahiliyeye git dedi, biri psikolojiye, onlar tartışırken bende çıktım...

Bu zıkkımı bırakmanın, "isteyince bırakıyon" dışında bir seçeneği olmalı... İsteyince bırakan adamdı benim amcam 15 yıl aradan sonra 2 paketle sahalara döndü... Biri bu işin nasıl yapılacağını anlatsın... Bacasille temizliyorum artık boğazımı *agla

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#4 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 28.05.2010 - 00:43

içmeyenler napacak o gün özel olarak :blink:

sıradan bi gün olmasın bi şeyler yapmalıyım :img-hi:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#5 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 28.05.2010 - 10:52

30 mayısta randevum var zaten gelemem :img-hi:

pac sizde evet deme yürüyüşü yapın muhalefet olsun :blink:

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#6 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 28.05.2010 - 11:04

Bu zıkkımı bırakmanın, "isteyince bırakıyon" dışında bir seçeneği olmalı... İsteyince bırakan adamdı benim amcam 15 yıl aradan sonra 2 paketle sahalara döndü... Biri bu işin nasıl yapılacağını anlatsın... Bacasille temizliyorum artık boğazımı :mad1:

acı ama gerçek doğru söylemişler ancak isteyince bırakabilirsin bu mereti.. daha önce defalarca bırakmıştım en uzun sürem 3 aydı. ama sefer inat ettim içmeyeceğim anasını satayım. ayın 10 unda 4 ay olacak. aklıma sigara falan gelmiyor şu an. tabi karşında içeni falan görünce biraz canın çeker gibi oluyor ama onun da üstesinden geliyorum çok şükür.

yok şu ilacı kullanın yok şu bandı kullanın hep para tuzağı kardeşim.. içmeyeceğim diyeceksin içmeyeceksin. beynin uyuşacak karnına kramplar giriyor gibi olacak. sinirlerin had safhada olacak. bunların hepsi olacak.

sigarayı bırakınca şöyle düşünmeni tavsiye ederim. bunu içince bir kazancım var mı ? şimdi içeceğim bitecek yine isteyeceğim yine bitecek sonu olmayacak. bıraktım dersem bırakırsım ve içmezsem, içmedim diye ölmeyeceğim. sinirlerim gerilecek ölecek gibi hissedeceğim ama sigarayı bıraktım diye ölmeyeceğim bir süre sonra sigara isteğimde kalmayacak. ben bunu başarabilirim. başarmak istiyorum dersen bırakırsın. yoksa sittin sene bırakamazsın yani ..

sigarayı bıraktıktan sonra ki + ları da kendiniz yaşayıp görün ( tek - tarafı kilo alıyor insan spor yapmak şart )

saygılar güzel abim inşallah bırakırsın :blink:

yaşasın temiz hava sahası :img-hi:

#7 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 28.05.2010 - 11:20

"isteyince bırakıyon" dışında bir seçeneği olmalı...

yok arkadaş yok böyle bir seçenek yok olsa ben bilirdim.

o kadar uğraştım sigarayı bırakmak için. yok azaltarak denemeydi, yok ilaçtı her şeyi denedim. bir tane bitkisel karışım vermişlerdi bana. o karışımı alıp da üstüne sigara içince çok iğrenç bir tat alıyordu. bir zaman sonra başlarım ilacına deyip ilacı bıraktım.

sonuç itibariyle şu kanaate vardım ki bu sigarayı bırakmanın "isteyince bırakıyon"dan gayri yolu yok. ancak isteyeceksin bırakacaksın.

sigarayı bırakınca ilk günler insana adeta işkence gibi geliyor. üstelik sigara öyle bir meret ki içmeyeceğim deyince adamın daha bir içesi geliyor. sigarayı bırakmaya niyetlendikten sonra o sigara sanki daha da tatlanmış da seni bekliyor sanıyor insan. ilk üç günü bir atlatsam ondan sonra canım sigara daha istemez diye düşünüyor. eziyet ve işkence dolu üç gün geçtikten sonra bakyorsun ki sigarayı bırakalı sanki daha bir saat olmuş. o derece canı sigara istiyor adamın.

sabır sabır diyorsun; belki bir hafta geçerse artık tamamen unuturum diyorsun. bir hafta da geçiyor ama yok yok yok. sanki sigarayı bırakalı daya yarım saat olmuş gibi oluyor. özellikle çay içerken ve yemeklerden sonra adamın canı öyle bir sigara çekiyor ki öyle böyle değil.

bu işkence dönemlerini iyi atlatmak gerekiyor. bir zaman sonra sigara içme isteği işkence olmaktan çıkabiliyor.

işkence olmaktan çıkıyor dediysek sigarayı artık hayatından tamamen çıkarmış bir insan olmuyor insan. zaten sigarayı bırakmış insan canı hiç sigara çekmeyecek hale gelmek istiyor.o hale gelince tamamen sigarayı bırakmış olurum diye düşünüyor. ve hep o anı bekliyor. ama üzülerek söylemeliyim ki böyle bir an yok. illa insanın canı sigara çekiyor. ama haftada bir kere, ama ayda bir kere kesinlikle insanın canı dayanılmaz bir şekilde sigara çekiyor. kesinlikle sıfır noktasına gelmiyor. durup dururken canınız sigara istediği bir anda arkadaşınız tarafından uzatılan bir sigara karşısında isteğinize karşı koyamazsanız yandınız demektir. işte burası çok zor bir andır. o sigara kesinlikle alınmamalıdır. alınırsa bütün emekler boşa gitti demektir.

sigarayı bıraktıntan sonra beş sene bile geçmiş olsa sadece uzatılan bir sigara adamı sigaraya tekrar başlatan bir sigara olabiliyor. tam bir sene boyunca sigara içmemiş ve uzatılan bir sigarayı bir taneden bir şey olmaz diyerekten kabul etmiş ve o sigara yüzünden sigaraya başlamış biri olarak herkesi uyarıyorum. nasıl olsa bir senedir içmiyorum bir tane sigara beni sigaraya başlatmaz diyen insan genelde yüzde 99,99 ihtimalle sigaraya başlayan insandır. :img-hi:

ama ben tekrardan bıraktım sigarayı. şu an 4üncü ayımdayım. yine aynı şeyleri yaşıyorum ama bu sefer kimsenin uzattığı sigarayı almıyorum. almamaya da özen göstereceğim. yine de kendime de yüzde yüz güvenemiyorum.

moral bozmak, güven kırmak istemem ama sigarayı bırakacaksanız bunları göze alacaksınız. ve kesinlikle doktormuş, hastaneymiş filan bunlarla uğraşmayın, azaltarak bırakayım dilan da demeyin.

bırakıyorum deyin bırakın. başka türlü na mümkün.