İçerik değiştir

Müfettişlerin Şok Kılıçdaroğlu Yorumu!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 50 yanıt verildi

#41 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 22:11

Alevilerce Munzur kutsal bir yerdir...Lutfen kutsal kabul edilen seyleri siyasi dusuncelerinize alet etmeyiniz..Bu dogru degil...

Hem munzurlu hem dersimli derken alevileri hakir gorme durumu var ki bu gercekten hos degil...

sevgili lascoras alevi birçok arkadaşım var eminolki en yakın arkadaşımda alevi ayrıca saygıda duyarım orda kastetmek istediğim bu değildi kastedmek istediğimi Atatürk ün partisine gelen adamın zaten türkçe isimnleri olan yerlere özellikle kürtçe isimleriyle kullanmasıdır *fiuv adam dersimliyim diyo yahu ?

Gandi gibi bi terör örgütü sempatizanı nasıl olur da CHP nin başına geçer hayret doğrusu.Bu CHP nin başına gelcekler var,durup izleyelim...

atlantisli daha ne gelebilirki kılınçdaroğlu geldi :P
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#42 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 23:05

atlantisli..

Kürtçüler ne demek?

Bilmiyor musun.Google a falan kürtçü yaz fikir elde edersin:))

Sevgili Atlantisli,

Söylediğin lafın nerelere gittiğinin farkında olmanı rica ediyorum. Mensubu olduğum bir kitlenin, kendilerince kutsal saydığı ortamlar için böyle bir ifade kullanmanı sana yakıştıramadım doğrusu. Recep beyin de "cümbüş evi" tabirini kullanarak yaptığı yakışıksızlığı senin daha ileri giderek yapmanı ayıplıyorum.

Ben hangi ifadeyi kullandım;

Hizbullahın bir zaman doğuda camilerde militan yetiştirdiği gibi adamlar senelerdir cem evlerinde militan yetiştirip

Şimdi ben kendi kutsal mekanım olan camilere hakaret mi etmiş oldum ki sen diğerini hakaret kabul ediyorsun.

bunlar iyice sapıttı yahu. şimdi de pkk sempatizanı dediler. olm bunlar bir işe yaramaz. tayyip erdoğan da apo'ya sayın demişti. o bir işe yaradı mı ki şimdi gandi kemal'e pkk sempatizanı demek bir işe yarasın yahu. ne adamsınız ya.

Sapıtan falan yok antiqa.Bi işe yarasın falan diye de söylemiyorum.Gün gibi ortada herşey.Sanırım konunun ilk mesajını okumadın.Biz böyle adamız yersen...

Ya AKP ? Şimdi de bir AKP yorumu yap bakalım.

Yaparım soydaş yaparım da mesele bu değil.En başta kürt açılımını ağızlarına yüzlerine bulaştırdılar,tek güzel yanı büyük risk alabildiklerini ve yapılmasına inandıkları şey uğruna kendilerini riske atabildiklerini gösterdiler.Ama örgütlenmelerinin sanıldığı kadar da tecrübeli ve muhteşem olmadığı ortaya çıktı.Sonra ekonomi yönetimi açısından da makro politikalarla mikroekonomik verilerin tutarsızlık içine düştüğü,finansal sektörün krizi fırsata çevirdiği ama bu algının reel sektöre iyi yansıtılamadığı,her ne kadar kriz olsa da ekonomik planlamada da hata yapıldığı değerlendirmeleri yapılabilir.Tabi burda finans yöneticilerinin de payı büyük ama hükümet önlem almalıydı.Erdoğanın yaptığı bikaç sert çıkışın pek de etkisi olmadı.Aynı anda hem para hem işsizlik var.Mali disiplin şart olsa da abartmamak lazım.Sonuçta bu sene kamu personeli alımıyla işsizliğe bir nebze nefes aldırmaya çalışacakları belli oldu.Ama bunlar çözüm değil tam aksine sorun olduğunun işareti.Yunanistan şu an içinde bulunduğu krize işsizlikle mücadeleyi kamuya personel alarak sürdürmesiyle geldi.Bakalım yeni bir paket açıklayacaklar haziranda,başbakan iddialı.İnşallah da çözüm getirir diyeyim.
Sonra diğer açılardan da eleştirirsin,ben zaten eleştiriyorum.Görememenizin sebebi,konuların hep AKP düşmanlığı üzerinden gitmesi.Yani ben AKP li değilim ama AKP düşmanlığına karşıyım.Tutup da özelleştirmeleri iktisadi açıdan değerlendirmek varken vatan haini satıyorlar memleketi söylemi bana söyleyecek sözleri olmamasından,sunacak bir karşı projeleri bulunmamasından dolayı gibi geliyor.Yoksa eleştirirsin,eleştiriyoruz da ama kimse kusura bakmasın ben tutup başbakanı vatan haini satılmış ilan edemem.Böyle bişi görmüyorum çünkü.Yani adam gibi muhalefet yapsınlar birini vatan haini lan edip ne görüşürüz ne konuşuruz demek çocukluktan başka bişey değil,otur arkadaşım söyleyeceklerini söyle sonra çık sert söylemlerine devam et ama otur bi konuş.Sana ve arkadaşlarına katil diyenle ertesi gün koalisyon kurup ceketini ilikledin ya.Tutarsızlık yok mu burda.Sol da fakir edebiyatı peşinde.Millet aç sefil diye bağırıp sadece fukara edebiyatı yapacağına bi ekonomi politikası oluştur bunu uygulayalım de,ya da şöyle yapılmalı de.Gelişmiş ülkelerde bu böyle.Ama yok kolay olan varken ne gerek,hem adam vatan haini satılmış,halkın ekonomik durumunu da hükümeti kurduğunda devraldığından bin beter hale getirdi(!) bu adamla konuşulur mu,onun yönettiği hükümete faydası dokunacak olan bir ekonomik politika oluşturulur mu,elimizle akıl mı verecez adamlara.E o zaman da Tayyibin dediği doğru;"memleket batsa bunlar zil takıp oynar"

#43 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 23:50

"Hizbullahın bir zaman doğuda camilerde militan yetiştirdiği gibi adamlar senelerdir cem evlerinde militan yetiştirip" "Şimdi ben kendi kutsal mekanım olan camilere hakaret mi etmiş oldum ki sen diğerini hakaret kabul ediyorsun."

Bu nasıl mantıkdır sevgili Atlantisli? Camilerde kimin ne yaptığı, bu mekanları ne amaçla kullandığı yönündeki ifaden, cem evlerinde militan yetiştiriyorlar ifadeni nasıl masum kılabiliyor? Orta yerde, "cem evlerinde militan yetiştiriyorlar" ifaden duruyor. Bu ifadenin yanına, ister camide, ister kilisede yapılan icraatları koyman,cem evlerine ithamını kaldırmıyor, aklamıyor. "Hizbullah gibi.." diyerekten, cem evi mensuplarını, terörist oldukları dünyaca tescillenmiş grupla özdeşleştirmen de cabası.

Cem evleri, Alevilerce neden kutsaldır, buralarda ne yapılır, burada yapılan her hareket, söylenilen her söz neyi temsil eder..? Umuyorum ki, bunları gerçek kaynaklarından okuyarak, şayet var ise Alevi bir arkdaşına, veya bir cemevi yetkilisine veya dedesine sorarak öğrenebilirsin.

580023663830.jpg

#44 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 23:57

sıvıyosun şu an atlantisli :eyvah:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#45 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 01:12

Ben devletin deşifre olmuş ya da açıklanmış istihbarat raporlarından ilgili birçok araştırma kitabından ve gözlem yoluyla şahsen sol terör örgütlerinin cemevlerini kullandığını biliyorum.Aslında bunu sen de biliyorsun herkes de.Yani istihabarat raporu araştırma kitabı falan cafcaflı açıklamalara gerek yok.Bakınız dhkpc tikko mlkp falan filan.Ben burda aleviliğe ve ibadethanelerine bişi demiyorum,haddim de olamaz.Sadece bir gerçeği söylüyorum.Dahasını da söylerim ama çok gererseniz :eyvah: Yani kaşımaya gerek yok ama eğriye eğri doğruya doğru.Cemevlerinde alevi dedelerinin etkinliğiyle sol siyasi örgüt başkanlarının etkinliği kıyaslaması tartışılır.Ayrıca bu söylediklerim genel manada değil ama sözü söyletirecek kadar da etkin manada.Şimdi eskiye nazaran daha iyi görünse de bunu genelde sol örgütlerin zayıflamasına bağlıyorlar,yani aleviliğin siyasal açıdan kendisini reforme etmesine değil.Siyasallık meselesine gelince aleviliğin sadece solla anılması zaten bunun en bariz delilidir.Yani bu bir önkabuldur ve kimse tartışmaz.AKP bu ezberi bozmaya çalışsa da başaramamıştır...

#46 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 06:51

Sevgili Atlantisli,

Ayıbında ısrarcı olduğunu gördüğümden, seni bununla başbaşa bırakıyorum, nasıl biliyorsan öylece kal diyorum.

580023663830.jpg

#47 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 09:41

atlantisli kardeşim sen bildiğin yoldan şaşmadan devam et, önüne çıkan çalılıklara aldırma, geç kenarından git.
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#48 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 13:32

Sevgili Atlantisli,
Ayıbında ısrarcı olduğunu gördüğümden, seni bununla başbaşa bırakıyorum, nasıl biliyorsan öylece kal diyorum.

Ebarah abi seni seviyorum ve saygı duyuyorum,bunu zaten biliyorsundur.Ama söylediklerim aleviliğe ve alevilere değil.Nasılki cemaat siyaset ilişkileri konuşuluyor tartışılıyorsa,alevilikte köklü bir cemaat tarikattır.Bunu konuşmakta niye sakınca olsun ki desiğim gibi bu bağlama girmedik bile bazı hassasiyetlerden dolayı.Meseleyi kişiselleştirmeye gerek yok bence.Yine de eğer yanlış bişi söylediysem özür dilerim.Ama söylediklerimin arkasındayım...
Milas abi teşekkür ediyorum abi:))

#49 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 15:21

Ebarah abi seni seviyorum ve saygı duyuyorum,bunu zaten biliyorsundur.

Teşekkür ederim, bilmukabele.

580023663830.jpg

#50 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 27.05.2010 - 15:41

eyvah chp mhp ittifakı kuruldu üstte ;P

uzlaşı bozulmalı birileri bi şeler yapsın :D
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...