İçerik değiştir

- - - - -

2010 Kpss

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 146 yanıt verildi

#101 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 10:49

Adalet Kalkınma Partisi Seçme Sınavı 'mız HAYIR'lı olsun.

Eylüldeki sınava giriyorum ve 80 üstü alıp atanamayacaklardanım :)
Sanki sadece soruları mı dağıtıyorlar? Geçen sene 43 puanla biyoloji mezunu bi herifi Vanda bi okula atamışlar, çünkü herif bilmemkim milletvekilinin bilmemneyiymiş.

Bu durumda ben 85 alsam 95 alsam ne farkeder? Bana diyecekleri ''hoop önce torpilliler!^''
Bu düzenden nefret ediyorum. Bu ülkenin sömürülmesinden nefret ediyorum.
Rcep Tayyip hİTlerden de nefret ediyorum (bunun konusu bura değildi ama neyse :S )

...

#102 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 11:02

''Taraf olmayan bertaraf olur.''

Takunyalı Führer

#103 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 11:11

dün açıköğretim sınavlarına girdimdiydi. anasını satayın bu sınavın da sorularını çalmışlar. aöf sorularını çalıp da bana vermeyen şerefsizdir. :P

http://www.ntvmsnbc.com/id/25129328/

#104 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 11:21

Olm biz de bulalım lan birilerini adamlar şirket kurmuşlar baksana. :P

#105 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 19:56

Ohaaa! Şimdi de Açıköğretim'de kopya olayı çıkmış. Nasıl memleket lan bura. O değil de zaten hemen hemen her yıl aynı soruları soruyorlar. Teee allam ya :D

KPSS'den sonra şimdi Açık Öğretim Fakültesi sınavlarında bir kopya skandalı ortaya çıktı. Astsubay İ.M.'nin dizinin üstünde ele geçirilen kağıtta tüm sorular ve yanıtları bulundu.

Görevliler sınavı iptal edip tutanak tuttu. Tutanağın incelenmesinin ardından yapılan incelemede İ.M.'ye soruları kimin sızdırdığı ortaya çıkacak. KPSS skandalının ardından şimdi de açık öğretim sınavı skandalı. Akşam'ın haberine göre, İstanbul'da hafta sonu yapılan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bütünleme sınavlarında salon görevlilerinin dikkati büyük bir kopya olayını ortaya çıkarttı.

SICAK HAVAYA RAĞMEN MONT

Şişli'deki bir okulda cumartesi günü sabah saat 09.00'da 'Maliyet Muhasebesi' dersinin bütünleme sınavına giren Jandarma Astsubay İ.M. sınavın henüz başında şüpheli davranışlar sergilemeye başladı. Dördüncü sırada oturan İ.M.'nin havanın sıcak olmasına rağmen üzerinde koyu renk bir mont olması ve tedirgin hareketlerinden şüphelenen salon başkanı ve gözetmen, öğrenciyi takibe aldı. İ.M.'nin dizlerinin üzerindeki kağıtlara baktığını fark eden görevliler yanına gelerek müdahale etti.

Ntvmsnbc

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 06.09.2010 - 19:57

#106 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 20:21

KPSS ve TUS ertelendi
Kopya skandallarını görüşen ÖSYM ve YÖK, 26 Eylül tarihindeki KPSS ve TUS sınavlarının ertelenmesine karar verdi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yürütme Kurulu'nun bugün yaptığı toplantıdan yeni kararlar çıktı.

Gün boyu süren toplantıdan sonra ÖSYM Yürütme Kurulu üyeleri YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'la biraraya geldi.

Görüşmenin sonucunda ise 26 Eylül'deki KPSS ön lisans ve Tıpta Uzmanlık Sınavı'nın (TUS) ertelenmesine karar verildi. Ertelemeyle ilgili resmi açıklama yarın YÖK tarafından yapılacak.

KPSS ve TUS'un ertelenmesi diğer sınavların da tarihlerinde değişiklik yapılacağı anlamına geliyor.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#107 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 20:52

Ösym An itibariyle Çökmüştür Hepimize Hayırlı Olsun... *mad

#108 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 21:37

mart ayında yapılan direksiyon sınavında da skandal yaşanmış. :P

#109 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2010 - 21:48

İstifa etsinler , çocuk oyuncağına çevirdiler.

Değişiklikler Kaydedildi...

#110 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2010 - 00:07

Melih hani bu sınavın ne zaman yapılacağı? Böyle bilgi mi olur? Tarihi belli olmayan sınav mı olur? Melih sorumlusu kim bunun? Melih kim bu duruma dur diyecek? Neler oluyor böyle Melih?

:P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#111 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 07.09.2010 - 00:08

Aldığım duyumlara göre tarihi daha sonra açıklanacakmış P:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#112 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2010 - 00:17

qustah burada olmadığından ben desem bana kızmaz sanırım...

Üç vakte kadar demeliydin Melih :P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#113 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2010 - 19:12

10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı ile ilgili iddialar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Merkezimiz Test Hazırlama Biriminde yer alan ana bilgisayar makineleri ile diğer makinelerin imajları incelenmek üzere alındığından, 2010 yılının sonuna kadar yapılması planlanan 12 sınavın sorularının gizliliği kalmamıştır. Bu sınavların sorularının yeniden hazırlanması söz konusu olduğundan sınavlar daha önce duyurulan tarihlerde yapılamayacaktır. Ertelenen bu sınavlar 2010 yılı içinde gerçekleştirilecek olup, yeni sınav takvimi yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Ösym

#114 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2010 - 19:35

Beyin bedava :D

http://www.youtube.com/watch?v=u_FwV2Oc3Bc&feature=related

Gönderilen Resim

#115 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 07.09.2010 - 20:04

KPSS Kopya Skandalı kapsamında sorguya alınan şüpheliler, kendilerine yönetilen tüm soruları doğru cevaplayınca yeni bir soruşturma daha açılmasına karar verildi...
Kaynak: Zaytung :P

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#116 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 08.09.2010 - 00:29

Anladık ki yeni bişey değilmiş, bu zamana kadar uzmanlık verilen doktorlara, ingilizce bilir belgesi verilen insanlara (özellikler doçentlere), atanan öğretmenlere, devlet kadrolarında ki uzmanlara, müfettişlere, memurlara nasıl hak etti gözüyle bakılabilir ki ?
Lakin hökümetin ÖSYM'ye ve özellikle daire başkanlarına yönelik klasik "düğme basma harekatı" için gün yüzüne çıktığına inanıyorum. (bknz; inanmayan dop olsun)

Kısaca;

#117 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 08.09.2010 - 11:57

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) yapılan yazılı açıklamada, 18-19 Eylül tarihlerinde yapılması planlanan TUS ve 26 Eylül tarihinde yapılması planlanan Ortaöğretim/Önlisans KPSS'nin sınav merkezlerine göre aday atamalarının yapıldığı hatırlatarak, Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin adaylara postalama işlemlerinin tamamlanmış bulunduğu kaydedildi.

Sınav tarihleri ertelenen TUS ve KPSS'nin uygulanacağı yeni tarihlerinin kesinlik kazandığında adayların sınav yeri atamasının yeniden yapılmayacağı belirtilen açıklamada, “Yeni bir Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar ertelenen bu iki sınava, adreslerinde gönderilen eski tarihli Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri ile gireceklerinden bu belgelerin dikkatle saklanması gerekmektedir” denildi.

Gönderilen Resim

#118 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 08.09.2010 - 13:23

Lakin hökümetin ÖSYM'ye ve özellikle daire başkanlarına yönelik klasik "düğme basma harekatı" için gün yüzüne çıktığına inanıyorum.

ÖSYM yeniden yapılandırılacak
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, 'ÖSYM'nin yapısını yeniden ele alıp ona yeni bir şekil vermek için çalışmalarımızı başlattık' dedi

AMASYA (A.A) - YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, KPSS VE YGS'de kopya iddialarını değerlendirerek, '' ÖSYM'nin yapısını yeniden ele alıp ona yeni bir şekil vermek için çalışmalarımızı başlattık''dedi

Prof. Dr. Özcan, oğlu Kaan Özcan'ın, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'ndaki yemin töreni için Amasya'ya geldi.

Amasya'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özcan, bir gazetecinin ''KPSS ve YGS'de yaşanan olaylar ile ilgili ve gelecekte böyle olayların yaşanmaması için ne tür çalışmalar yapılıyor?'' sorusu üzerine şunları söyledi:

''KPSS ve YGS ile ilgili soruşturma devam etmektedir. Bu nedenle devam eden soruşturmayla ilgili çok fazla konuşamayacağım. Soruşturmayı beklemek önemli. Çünkü soruşturma nerede aksaklık olduğunu, eğer varsa kaçakların nerede olduğunu gösterecek. Bizde bundan sonra yapacağımız çalışmalarda bu tür kaçakların olmaması için elimizden geleni yapacağız. ÖSYM çok uzun zamandan beri pek bir şey yapılmadan devam eden bir kurum. Bu bize iyi bir fırsat diye düşünüyorum. ÖSYM'nin yapısını yeniden ele alıp ona yeni bir şekil vermek için çalışmalarımızı başlattık. Şimdi arkadaşlarımızla ne tür çalışmalar, ne tür değişiklikler yapılacak diye tartışıyoruz. İnşallah soruşturmanın bittiği zamana denk gelecek şekilde bizde bu tür fikir çalışmalarını bitiririz. Ondan sonrada yapmak istediğimiz şeyleri de ÖSYM'de gerçekleştiririz. Bu güne kadar ilk olarak ÖSYM'ye hiç bir şekilde karışmadık. Tamamen bağımsız bir kuruluş olarak hareket ettiler. Bu bir gelenekti. Bizde bu geleneği bozmadık. Ama bundan sonra ÖSYM'ye daha fazla bakmamız ÖSYM'nin işleri ile ilgilenmemiz gerekli. Bu da ortaya çıkmış oldu böylece.''

Yürütülen soruşturmanın ardından çıkacak kararlara göre atamaların yapılabileceğini de belirten Özcan, ''Savcılıktan bize, bu sınavda kopya çekenler şunlardır ve sadece o arkadaşların sınavları iptal edilir, diğerlerinin ki kabul edilir diye bir yazı gelirse bunu uygularız. Ama savcılıktan bu yaygın bir şekilde yapılmıştır ve sınav öncesi yapılmıştır diye bir sonuç çıkarsa o zaman herkesin sınavını iptal etmek gerekiyor. Çünkü bu kadar uygunsuz davranışın, düzensizliğin olduğu sınavı insanlara kabul ettirmekte zor olur. Bizim yapabileceğimiz en iyi hususlardan bir tanesi fazla vakit geçirmeden sınavı tekrar etmektir'' dedi.

-''ÖSYM İŞ YÜKÜ AÐIR BİR KURUM''

ÖSYM'nin iş yükü çok ağır bir kurum olduğunu ve sadece akademik türden sınavları yaparken, daha sonra devlet memurları ile ilgili sınavları da yapan bir kurum haline geldiğini kaydeden Özcan, bu durumun kurumun adıyla bile uyuşmadığını açıkladı.

Özcan, kurumun adının Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi olduğunu ancak memur sınavlarını dahi yaptığını belirterek şu görüşleri belirtti:

''Yapılan sınavların hususlarını tekrar ele alıp gözden geçirmek gerekiyor. Belki bu tür sınavlar bir başka kuruluşa verilebilir. Mesela öğretmen sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı'na verilip sadece akademik üniversiteyle alakalı olanları ÖSYM'nin yapması uygun olur diye düşünüyoruz. Tartışmalarda YÖK hiç işin içinde yok. Doğrusu da budur zaten. Hiç karışmadığımız, müdahale etmediğimiz bir kurum için suçlanmamız abestir. Biz sistemi kurduktan sonra güzel bir sistem getirebilirsek bundan sonra ÖSYM yine eskiden olduğu gibi bağımsız bize bağlı ama gayet bizden bağımsız çalışmasına devam edebilir.''

//Mynet

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#119 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 08.09.2010 - 23:23

bence zaten hiçbir sınav şimdiye kadar masum olmadı bizim bi hocanın lafı vardı türkiyede adamını bulan cennete bile gider derdi =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#120 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 18.09.2010 - 11:02

Flaş...KPSS'de kısmi iptal
KPSS'de kısmı iptal, KPSS eğitim bilimleri sınavı iptal edildi

ANKARA (ANKA) - Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri Testi iptal edildi. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) “telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek için” iptal kararı alındığını bildirdi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, “10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Lisans) Eğitim Bilimleri Testi, sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatine varıldığından, telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek için iptal edilmiştir. Bu sınav ve daha önce ertelendiği açıklanan diğer sınavların yeni tarihleri yakında açıklanacaktır” denildi.

280 BİN ADAY GİRDİ

Yaklaşık 280 bin öğretmen adayının girdiği sınavın sorularının sınavdan önce sızdırıldığı iddialarına yönelik Devlet Denetleme Kurulu, YÖK Denetleme Kurulu ile Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmış, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan ÖSYM'de incelemelerde bulunmuştu.

SINAV BU YIL İÇİNDE YAPILACAK

İptal edilen KPSS-2010 Eğitim Bilimleri Sınavı'nın bu yıl içinde yapılacağı bildirildi.

ÖSYM yetkilileri, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nın da diğer sınavlar için planlandığı gibi bu yıl içinde yapılacağını, ancak öğretmen atamaları da göz önünde bulundurularak tarihin en erken olacak şekilde belirleneceğini bildirdi.

Öte yandan, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sorularını hazırlayan komisyon üyelerinin değişip değişmeyeceği konusunun henüz netlik kazanmadığı, konuya ilişkin YÖK'ün karar vereceği öğrenildi.
//Mynet

-----------------------------------------------------------------------------

Bir tarafından ergenekona bağlansaydı deniz dibinde cephane bulan hükümetimiz hemen olayıda bulurdu ancak cemaat adı geçti ya şimdi ceza öğrenciye kesildi oldu bitti...

Peki kopya çekmediği halde çok iyi puan alan arkadaşların hakkını nasıl koruyacak Adalet Partimiz...

Ergenekona adı bulaşan herkesi açığa alan hükümet birilerini niye halen oralarda tutuyor... Suç sınava girenin midir? Bu soruları koruması gerekenler, bunun bir şekilde sızdırılmasına göz yumanlara ne yapılacaktır?

Piyasada üç isim dolaşıyor bunları ibreti alem için yakarlar, sonra üzerini bir güzel kapatırlar olur biter... Nede olsa "%50 nin üzerinde oy çıkınca bakmazlar artlarına" birileri...

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…